Celtic Glasgow

1

• Ja zapraszam jeszcze na podsumowanie meczu, które ukaże się na portalu niebawem. Dziękuję za uwagę, Michał Rojek

• Bramka Samarasa:

• Barcelona niczym walec rozjechała bezbarwny, bezbronny, a co najważniejsze fatalny w obronie Celtic. Duma Katalonii oddała 18 strzałów na bramkę, z czego aż 17 było oddanych w światło bramki Forstera!

• Koniec meczu!

• Pusta bramka!! Świetne podanie do Samarasa, który wyszedł sam na sam z Pinto. Minął Hiszpana jednak Pique doskonale asekurował swoją bramkę i głową wybił ją na rzut rożny. Gdyby nie defensor Barcy, Celtic zmniejszyłby rozmiary porażki!

• Commons mógł bardzo szybko strzelić drugą bramkę dla Celticu! Strzał z pietnastu metrów obronił jednak Pinto. Hiszpan wybił piłkę przed siebie, ale obrońcy Barcelony wybili ją daleko od bramki

• Matthews ze stojącej piłki idealnie zacentrował na głowę Samarasa. Grek niepilnowany na piątym metrze zmienił jej tor lotu i pokonał Pinto!

• GOOOOL! SAMARAS! HONOROWE TRAFIENIE CELTICU!

• Gospodarze oddali inicjatywę. Celtic coraz dłużej przy piłce. Goście mają kolejny stały fragment z okolic linii bocznej.

• Gol Tello

• Udana pułapka ofsajdowa Barcelony. Gospodarze wznowią z własnego pola karnego

• Commons tym razem faulowany na czterdziestym metrze. Celtic będzie dośrodkowywał. Szóstka-siódemka biało-zielonych w polu karnym!

• Commons był z piłką w polu karnym Barcelony. Szkot dobrze przyjął, lecz nie zdecydował się na strzał i zanotował stratę.

• Matthews zakrył twarz i chyba słusznie. Słabiutki mecz Walijczyka. Zresztą cały Celtic gra słabo. Wchodzi Stokes

• Strzelec trzech bramek schodzi z boiska przy owacji na stojąco. Na placu gry melduje się Dongou. Jeśli się nie mylę, jest to debiut zawodnika w Lidze Mistrzów

• Neymar ma na swoim koncie 8 strzałów, 8 celnych i 3 bramki. Do tego jeszcze asysta przy bramce Pedro. Man of the match!

• Ledley oddaje strzał z pola karnego. Uderzenie jest zbyt lekkie. Ledwo doleciało do Pinto

• Strata Barcy. Commons do Samarasa, ten musiał wycofać i Celtic jest już z piłką na swojej połowie.

• Adriano wrzucił futbolówkę w pole karne na niskiego Pedro. Matthews spanikował i wybił na rzut rożny

• Neymar kolejny strzał! Brazylijczyk zatańczył z piłką przy dwójce rywali, uderzył na bramkę, jednak wprost w nogi Forstera. Neymar mógł podać do lepiej ustawionych partnerów. Napastnik Barcelony gra już chyba pod siebie

• Song w miejsce Busquetsa

• Akcja lewą stroną boiska, podanie po ziemi do młodego Hiszpana. Ten znajdujący się na piętnastym metrze oddaje lekki, co by nie powiedzieć strzał. Rykoszet po nodze obrońcy myli angielskiego bramkarza gości. Zawodnicy Celticu najchętniej zapadliby się pod ziemię

• 6:0!!!! TELLO!! PECH FORSTERA!

• Commons w miejsce Bitona. Celtic poszuka bramki honorowej. Wiecie jak może się to skończyć?

• Matthews ukarany żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego. Chyba niesłusznie. Busquets wyraźnie faulował

• Trzecia bramka Neymara

• Krótkie rozegranie i kolejny korner

• Rzut rożny dla Barcelony

• To powinien być gol! Neymar przez pół boiska biegł sam na sam. Okiwał golkipera gości, jednak piłkę zabrał mu ... Pedro! Hiszpan oddał strzał, lecz obrońca rywali zdążył zablokować uderzenie! A FC Barcelona po prostu się śmieje

• W końcu jakaś akcja Celticu. Kontra zaczęła się obiecująco, jednak Ledley zwolnił akcje i Boerrigter uderzył wysoko nad bramką.

• Tello w miejsce dobrze spisującego się Sancheza

• Duma Katalonii bawi się z rywalami, którzy wyłącznie patrzą na piłkę. Bardzo, bardzo jednostronne widowisko

• Druga bramka Neymara

• Faul Adriano na środku boiska.

• Adriano zagrał w pole karne do Neymara. Napastnik Barcy założył "siatkę" obrońcy i będąc sam na sam z Forsterem, pokonał Anglika. Piłka odbiła się jeszcze od innego defensora Celticu i wpadła do bramki. Nokaut

• HATTRICK NEYMARA! 5:0!!!

• Brazylijczyk zasłużenie prowadzi w plebiscycie, bo choć cała Barcelona gra dobrze, to jednak Neymar jest wybitną postacią w dzisiejszym meczu.

• Neymar rozochocony dwiema bramkami zaatakował Forstera, który zmuszony został do złego wybicia piłki. Aut dla Barcy daleko od bramki

• Adriano prostopadle do Neymara! Piłkę "wypluł" przed siebie Forster, Pedro ją przejął, jednak nie był w stanie oddać strzału. Angielski bramkarz Celticu naprawił swój błąd dobrym ustawieniem!

• Celtic tylko i wyłącznie biega za piłką. Szkoci nie podjęli nawet walki. Próby odebrania piłki kończą się fiaskiem

• Dziękuję za poprawienie. Najmocniej przepraszam! :)

• Xavi z dystansu! Bramkarz gości zdołał sparować piłkę na rzut rożny!

• Sergi Roberto do Neymara, Neymar do Xaviego, ten szybko odgrywa do Brazylijczyka, a napastnik Barcelony uderzył lewa nogą z szesnastego metra. Forster nawet się nie ruszył! Futbolówka ugrzęzła w siatce, wpadając przez lewe "okienko" bramki.

• COŻ ZA POCZĄTEK! NEYMAR!!! 4:0!!

• Barcelona, do czego nas już przyzwyczaiła nie tylko w tym meczu, bardzo długo utrzymuje się przy piłce

• Pukki zmienił Mulgrewa

• Zawodnicy Celticu ze spuszczonymi głowami wyszli na drugą część. Zaczynamy kolejne 45 minut na Camp Nou!

• Użytkownik - Leo: "A nie mówiłem ? Celtic nie ma już szans :-)" - Do Twojego scenariusza brakuje jeszcze bramki Samarasa. Grek wyszedł właśnie na drugą część.

• Posiadanie piłki 66%-34% na korzyść Barcelony

• Bramka Neymara w samej końcówce pierwszej połowy

• Bramkę dla Borussi Dortmund w 4 minucie strzelił Robert Lewandowski!

8. Barcelona 3:0 Celtic
  • Gospodarze dominują i całkowicie zasłużenie zdobyli trzy bramki. Prawdę mówiąc, goli dla "Dumy Katalonii" powinno być znacznie więcej. Barcelona oddała łącznie 8 strzałów, z czego 7 było w światło bramki. Dla porównania Celtic oddał tylko jeden strzał.

• Bramka Pedro z 40 minuty:

• Koniec pierwszej połowy. Sędzia nie dolicza ani minuty! Barcelona zasłużenie prowadzi na Camp Nou z Celticiem aż 3:0!

• Xavi lobem zagrywa z dwudziestego metra do wbiegającego Montoyi, ten niekryty stanął sam na sam z Forsterem i wyłożył piłkę Neymarowi na pustą bramkę. Brazylijczyk dopełnił formalności!

• 3:0!! Deklasacja Celticu! Neymar!

• Montoya zagrywa w pole karne. Było tam kilku graczy gospodarzy, jednak żaden nie doszedł do piłki. Barcelona może jednak dalej tworzyć wymieniać futbolówkę między sobą, bo Adriano zamykał akcje.

• Również kapitan gości Scott Brown dostał "żółtko". Szkot domagał się indywidualnej kary dla kolejnego gracza Barcelony

• Sergi Roberto ukarany żółtą kartką

• Ładna indywidualna akcja Neymara. Brazylijczyk swobodnie przedryblował rywala i wycofał na dziesiąty metr do świetnie ustawionego Pedro. Skrzydłowy Barcelony bez problemów pokonał Forstera, strzałem po ziemi w prawy róg bramki. Anglik po raz kolejny bez szans

• PEEEDROO!!! 2:0!! PIĘKNA ASYSTA NEYMARA!!

• Ostatecznie goście tracą piłkę

• Lepszy okres gry gości. Celtic na lewej stronie od dwóch już minut utrzymuje się z piłką na połowie Barcy. Biorąc pod uwagę dzisiejszą postawę biało-zielonych, jest to ogromny sukces.

• Bramka Pique. Hiszpan trafił w siódmej minucie

• Korner rozegrany krótko - co dziwi. Biton potężnie uderzył z prawie trzydziestu metrów, a piłkę ofiarnie przyblokował Mascherano. Argentyńczyk oberwał w plecy

• Kontra gości. Samaras wywalczył rzut rożny

• Gospodarze z dziecinną łatwością wymieniają po trzy-cztery podania w polu karnym gości! Obrońcy się tylko przyglądają! Kolejne bramki są kwestią czasu. Tym razem jednak strzał został zablokowany

• Po centrze zawodnika Celticu, piąstkowanie zaprezentował Pinto, uruchamiając kontrę gospodarzy. Neymar pogubił się jednak w dryblingu

• Błąd Busquetsa! Hiszpan zagrał ręką dwadzieścia pięć metrów przed polem karnym.

• Groźna strata Barcelony. Ledley pomknął lewym skrzydłem, zagrał w pole karne, ale nie było tam nikogo.

• Ale Celtic w ofensywie jak przez całą pierwszą połowę - marnie. Samaras fauluje w środkowej stronie. Barcelona gra swoje

• Rzut rożny rozegrany krótko. Barcelona traci piłkę w środku boiska

• Rzut wolny z trzydziestego metra dla Barcelony. Xavi dośrodkowuje do Pique, ten bez problemów przyjmuje piłkę z rywalem na plecach, uderza, jednak ofiarnie interweniujący defensor Celticu wybija na rzut rożny. Pique, mógł mieć na swoim koncie już drugą bramkę w tym meczu!

• Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym gości. Sanchez wbiega z piłką na szesnasty metr, wślizguje się Matthews, a Chilijczyk upada na murawę. O rzucie karnym nie ma jednak mowy! Powtórka rozjaśnia wszelkie wątpliwości!

• Stały fragment dla gości. To będzie dziś chyba jedyna broń podopiecznych Neila Lennona. Było groźnie, jednak Pique wybił piłkę. Rosły Hiszpan jest ostoją defensywy Barcelony w powietrzu

• Sanchez na skraju pola karnego zabawił się z Lustigiem! Chilijczyk zatańczył przed obrońcą Celticu i zagrał świetną piłkę do Neymara. Brazylijczyk niepilnowany na jedenastym metrze uderzył zbyt lekko, prosto w interweniującego Efe Ambrose

• Barcelona z mozołem rozprowadza piłkę. Świetną sztuczką techniczną popisał się Busquets. Neymar z Pedro po otrzymaniu piłki wywalczyli rzut rożny

• A teraz zgodnie z przewidywaniami Pukki traci futbolówkę w okolicach środka boiska. Fin wdał się w nieudany drybling.

• Pedro na jeden kontakt z Sanchezem. Akcja gospodarzy przeniosła się pod pole karne rywali, jednak Lustig po raz kolejny wyczuł intencje graczy "Dumy Katalonii"

• Zgodnie z tym co zapowiadał Gerardo Martino na konferencji prasowej, Barcelona szybko po stracie próbuje odzyskać piłkę. Celtic ma ogromne problemy nawet mając ją na własnej połowie

• Szarża Alexisa Sancheza. W ostatnim momencie został jednak zatrzymany przez Mikaela Lustiga. Chilijczyk ma ochotę do gry

• Na środku boiska faulowany Sergi Roberto.

• Kontra gospodarzy. Niepilnowany na prawej stronie Pedro (zmienił się stronami z Alexisem) zagrał na pole karne do Neymara. Piłka jednak do Brazylijczyka nie doszła. Barca wciąż w posiadaniu

• Celtic zdołał wymienić więcej niż trzy podania na połowie rywali. Ostatecznie, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska stracili piłkę

• Długa piłka do ... Gerarda Pique. Hiszpan był na spalonym

• Długie rozgrywanie piłki przyniosło kolejny korner. Akcje Barcelony toczą się głównie prawą stroną boiska, gdzie króluje Sanchez

• A teraz przenosimy się znów pod bramkę Forstera. Aktywny Sanchez oddał kolejny strzał. Chilijczyk został zablokowany i mamy drugi rzut rożny.

• Akcja zaczepna Celticu. Samaras na trzydziestym metrze był jednak osamotniony. Napastnik zdołał wywalczyć rzut z autu

• Po rzucie rożnym Barcelona mozolnie prowadziła atak. W polu karnym świetnie pokazał się Alexis Sanchez, szybki zwodem zmylił jednego obrońce - oddał strzał, który został odbity przez Forstera. Anglik przy dobitce Pique z najbliższej odległości był już jednak bez szans. Dziwi niefrasobliwość defensorów gości!

• PIQUE!! GOL!!!!

• A teraz rzut rożny dla Barcelony. Stały fragment standardowo - rozegrany krótko.

• Gospodarze od bramkarza rozgrywają kolejne ataki. Zawodnicy z Glasgow nie czekają! Zaatakowali pressingiem rywali, jednak wysoki atak napastników nie przyniósł zamierzonych efektów

• Neymar źle zagrał piłkę w polu karnym do Xaviego. Akcja mogła być groźna, gdyby tylko Brazylijczyk połasił się na strzał, a tak - strata i z linii piątego metra rozpocznie Celtic

• Xavi zagrywa piłkę w pole karne do Neymara. Filigranowy napastnik Barcelony nie zdołał jednak dojść do piłki. Od bramki zacznie Forster

• Neymar przyjął piłkę przed polem karnym. Brazylijczyk został sprytnie wypchnięty przez defensorów Celticu. Napastnik gospodarzy zmuszony został wycofać piłkę

• Barcelona już przy piłce. Mecz właśnie się rozpoczął!

• Hołd dla Nelsona Mandeli.

"Madiba, The World will never forget" - przy tym napisie zawodnicy ustawili się do zdjęć.

• Rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów

• Pytanie do Was, czy bramki padną w pierwszym kwadransie spotkania? Czyjego autorstwa?

• Ostatnie minuty dzielą nas od początku meczu. Czekamy aż zawodnicy wybiegną na murawę Camp Nou!

• michal-roszczyk i leo obstawiają zwycięstwo Barcelony. Bukmacherzy również są tego zdania. Kurs na zwycięstwo Celticu wynosi ponad 14!

• Tabela grupy H

• Celtic powstrzyma Barcelonę? Jak myślicie?

• Gotowi do wejścia na boisko będą również: Oier, Puyol, Tello, Song, Iniesta, Dongou i Jordi Alba

• Podstawowa jedenastka wystawiona przez Gerardo Martino: Pinto, Montoya, Piqué, Mascherano, Adriano, Sergio, Xavi, Sergi Roberto, Pedro, Alexis i Neymar

• Na ławce zasiądą: Załuska, Stokes, Commons, Mulgrew, Balde, Atajic, Fisher

• Znamy skład Celticu Glasgow na dzisiejszy mecz: Forster; Lustig, Ambrose, Van Dijk, Ledley; Matthews, Brown, Biton, Boerrigter; Samaras, Pukkki

• Argentyński szkoleniowiec Barcelony dodał - Musimy być bardzo skoncentrowani i uważni, by ustrzec się przed kontratakami Celticu.

• Plan taktyczny na mecz z Celticiem Gerardo Martino ma opanowany - Musimy być precyzyjni w budowaniu i rozprzestrzenianiu gry. Musimy wyobrazić sobie, że gra odbywa się na trzydziestometrowym boisku.

• Nie można porównywać poprzednich lat do obecnych. Mamy innych zawodników i rywali. Jest prawie niemożliwym, by temu dorównać, co zostało przez nas zdobyte przedtem - dodał Hiszpan.

• Kiedy przegrywasz oczywistym jest, że rzeczy nie mają się dobrze. Może być tak również gdy wygrywasz, ale wtedy jest to mniej istotne. Nie wątpiliśmy w nasz styl, partnerów z zespołu, czy w trenera. Wiemy jaką drogą musimy podążać - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej pomocnik Barcelony - Sergio Busquets, odnosząc się tym samym do dwóch porażek odniesionych w ostatnim czasie

• Poniżej bramka Cesca Fabregasa, dająca zwycięstwo Barcelonie w pierwszym meczu tej edycji Ligi Mistrzów przeciw Celticowi.

• Patent na Forstera w dzisiejszym meczu ma mieć Chilijczyk Alexis Sanchez. Skrzydłowy Barcelony pokonał Anglika dwukrotnie w towarzyskim meczu pomiędzy reprezentacjami zawodników w listopadzie tego roku. Chile ograło Anglię 2:0.

• Atmosfera meczu była nie do opisania:

• A tak było rok temu na Celtic Park

• Media nie tylko w Hiszpanii zwracają uwagę na Forstera - bramkarza Celticu. Mierzący nieco ponad dwa metry Anglik, zatrzymał FC Barcelonę rok temu. Wtedy, na Celtic Park, biało-zieloni ograli "Dumę Katalonii" 2:1. Forster i dziś może być główną postacią spotkania

• Goście dzisiejszego spotkania grają już generalnie o nic. Podopieczni Neil Lennona walczą wyłącznie o honor. Nawet Liga Europy znajduje się poza zasięgiem drużyny z Celtic Park.

• Dla gospodarzy dzisiejsze spotkanie jest bardzo istotne. Gracze "Dumy Katalonii" chcą zająć pierwsze miejsce w grupie, by w losowaniu 1/8 finału trafić na teoretycznie słabszy zespół.

• Za niecałe dwie godziny rozpoczną się ostatnie spotkania Ligi Mistrzów w grupie H. W jednym z nich, na Camp Nou, FC Barcelona podejmie Celtic Glasgow.