FC Barcelona

2

Chelsea Londyn

2

• Za relację dziękuje Daniel Kawczyński. Mam nadzieję, że się podobało. Cieszycie się z wyniku ???? Zapraszam do dyskusji w komentarzach. Jutro natomiast zapraszam na relację z drugiego spotkania pomiędzy Bayernem, a Realem. Tu także będzie ciekawie !

• Chelsea nie zagrała wielkiej piłki. Jak zwykle postawiła autobus w bramce. Pokazała jednak charakter. Mimo gry w dziesiątkę, potrafiła najpierw zdobyć gola kontaktowego, a w doliczonym czasie doprowadizć do remisu. To poprowadziło ją do zwycięstwa.

• Koniec spotkania !!! Chelsea jedzie do Monachium !!! Chelsea gra w finale !!! Barcelona za burtą.

• Barcelona już nie wierzy. Chelsea czeka na końcowy gwizdek.

• Koniec nadziei Barcelony !! Tu wszystko jest jasne !!! Barcelona tak zagolopowała się do przodu, że zapomniała o ataku !!! Torres pomknłą sam na sam, położy na ziemi Valdesa i przeskoczył nad nim z piłką, po czym trafił do pustej bramki !

• GOOOOOOOOOOOOOOOL !!! Fernando Torres !!!!

• Trzy minuty doliczone. Trzy minuty nadziei Barcelony. Trzy minuty Chelsea od Monachium.

• Po rzucie rożnym, nad poprzeczką uderzał Puyol.

• Mascherano przymierzył zza pola karnego ! Broni Cech !!

• Meireles nieładnie przerwał akcje Mascherano.

• Niedokładnie gra Barcelona. Taktycznie wydaje się nie mieć żadnej koncepcji. Camp Nou przycichło.

• Po rzucie rożnym, bezmyślne uderzenie Alvesa.

• Szarża Messiego zakończona przez Cole'a.

• Kolejna akcja Barcelony ! Messi do Aleixa ten do... Cecha.

• Górna piłka do Sancheza, lecz świetnie piąstkuje Cech !

• Messi z dystansu trafia w lewy słupek !! Bramki gości jak zaczarowana.

• Piłka w siatce Chelsea. Na spalonym jeden z zawodników Barcelony. Nie ma bramki.

• Torres za Drogbę.

• Czy coś w tym meczu może się jeszcze zmienić ?

• Barca wreszcie znalazła lukę w obronie Chelsea ! Po wycofaniu głową Alvesa, Bsquets huknął wysoko nad bramką z odległości 13. metrów. Była szansa !

• Kwadrans do końca pojedynku. Grającą w dziesiątkę Chelsea potrafiła strzelić gola kontaktowego i jest blisko finału. Barcelona ma coraz mniej czasu na zdobycie bramki.

• Keita wszedł na murawę i strzelił z narożnika pola karnego. Cech zdołał złapać tą próbę.

• Keita w miejsce Fabregasa.

• Strzał Iniesty zablokowany w polu karnym.

• Ostre wejście Lamparda wychwycone i ukarane przez Cakira.

• Żółta kartka dla Messiego za faul taktyczny na Meirelesu.

• Drogba leży na boisku. Sędzia wstrzymuje grę i Iworyjczyk natychmiast się podnosi.

• Znowu piłka skozłowała w polu karnym Barcelony. Sam na sam wychodził Kalou, ale niebezpieczeństwo udało się zażegnać.

• Tello zmienia Cuencę.

• Messi dostał piłkę w polu karnym. Spod nóg zabrali mu ją defensorzy.

• Rzut rożny dla Chelsea i było groźnie. Po wrzuce Lamparda, z główki szczęścia szukał Ivanović. Nie była to zbyt udana próba.

• FC Barcelona - Chelsea Londyn A Chelsea dobrze ustawia "autobus" przed własną bramką i nie ułatwia Barcelonie zadania.

• Barcelonie udzielają się nerwy. W przeciwieństwie do pierwszej połowy, w jej szeregi wkrada się niedokładność.

• Była okazja !! Iniesta odegrał do boku w kierunku Cuenci. Ten miał przed sobą tylko Cecha i nabił prosto w bramkarza.

• Barca cały czas naciera, lecz Chelsea mocno zdyscyplinowana w obronie. Nie pozwala na wiele.

• Cech grał na czas i się doigrał. Żółta kartka !

• Po rzucie wolnym głową uderzał Puyol. Niecelnie.

• Roberto Di Matteo dokonuje zmiany. Za Matę zjawia się Kalou.

• Messi wychodził sam na sam, ale szybszy był Cech.

• Zaskakujące uderzenie Drogby z połowy boiska. Valdes na posterunku.

• Mogło być 3:1 ! Dośrodkowanie z prawej strony Alvesa i Sanchez główkuje obok słupka.

• Barcelona nie może przedrzeć się przez obronę Chelsea.

• Żółta kartka dla Iniesty.

• Co się dzieje !!!!!! Messi przymierzył prosto w poprzeczkę !!!! Całe Camp Nou jęknęło !

• Karny dla Barcelony ! Drogba sfaulował Fabregasa. Okazja dla Barcelony !

• Pierwsza akcja Barcelony mogła zakończyć się bramką ! Piła po strzale Iniesty odbiła się od obrońców i wyszła za linię końcową.

• Zaczynamy drugą część ! Czy będą emocje ?

• Za moment druga połowa !

• Jak Wam się podoba mecz ?

• Koniec pierwszej połowy. Barcelona prowadzi z Chelsea 2:1, ale jak na razie to londyńczycy są w finale, dzięki bramce zdobytej na wyjeździe, która liczona jest podwójnie. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu Anglicy wygrali 1:0.

• Ramires ukarany zółtą kartką. Jeśli Chelsea odrobi straty i zagra w finale, będzie musiała radzić sobie bez Portugalczyka.

• Kompletne zagapienie obrońców Barcelony. Ramires pozostawiony bez opieki przelobował wychodzącego Valdesa.

• GOOOOOOOL Ramires !!!! Teraz to Chelsea jest w finale.

• Chelsea pod ścianą. Messi zagrywa w tempo do Iniesta. Urodzony w Fuentanabilli zawodnik pobiegł kilka metrów i płaskim uderzeniem na dalszy słupek trafia na 2:0 !

• GOOOOOOOOOOL !!! INIESTA !!!

• Przekładanka Sancheza w polu karnym zakończona interwencję defensorów Chelsea.

• Dobra wrzutka w pole karne. Z futbolówką minął się Iniesta. Barcelona nie ustępuje ani na chwilę.

• Rzut wolny dla Barcelony. Messi płasko po ziemi trafia w mur.

• Z boiska wyrzucony John Terry. Na murawie zwijał się Alexis.

• Wspaniała akcja Barcelony. Alves pobiegł środkiem i zagrał prostopadle w lewy narożnik pola karnego do Cuenci. Młodzian podaje płasko na środek do Busquetsa, który z najbliższej odległości trafia do pustej bramki.

• GOOOOOOL !!! BUSQUETS !!!!

• Cech gra na czas, co nie umyka uwadze sędziego Cakira.

• Obi Mikel ostro wyciął Alexisa. Zasłużona kartka.

• Zagranie Drogby do Maty w pole karne. Valdes nie ryzykował i mocno wybił na aut.

• Iniesta kopnął po ziemi z 20 metrów powędrował obok słupka.

• Messi zagrywa do Fabregasa, ten przegrywa pojedynek główkowy z Ivanoviciem. Wysocy stoperzy Chelsea mają przewagę wzrostową na niskimi atakującymi gospodarzy.

• Alves w miejsce Pique. Byłemu zawodnikowi Manchesteru United zaszkodziło starcie powietrzne.

• Dobra akcja Chelsea omal nie zakończona bramką. Piłkę w boku pola karnego dostał Drogba. Ograł piłkę i trafił w.. boczną siatkę. Dużo szczęścia mieli Katalończycy.

• Zaskakujący strzał Drogby. Bardzo niecelny.

• Alexis Sanchez w walce z Garym Cahillem

• Mascherano próbował zaskoczyć uderzeniem z dystansu. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

• W prawym narożniku pola karnego okazję miał Fabregas. Przymierzył tylko w boczną siatkę.

• Kolejna szansa Barcelony ! Dobra akcja w polu karnym. Odegranie piętką i Messi trafia z 5. metrów w Cecha. Dobitkę Iniesty zatrzymuje Terry.

• Po zagraniu z głębi pola, piłka skozłowała przed Valdesem. Obok byli również Drogba i Pique. Cała trójka leży obecnie na murawie. Mocno ucierpieli w tym starciu, a najbardziej stoper Barcelony.

• Pierwszy kwadrans bezdyskusyjnie pod dyktando Barcy. Jednak jak na razie gospodarze nie mają z tego korzyści.

• "The Blues" wreszcie na połowie Barcelony. Mata z prawej strony głęboko dośrodkował prosto w rękawice Valdesa.

• Jednak zmiana. Bosingwa za kontuzjowanego Cahilla.

• Ładna, kombinacyjna akcja Barcelony zakończona złym podaniem Cuenci. Barca nie ustaje. Chelsea od kilku dobrych minut nie wyszła poza własną połowę.

• Arbiter sygnalizował już zmianę Cahilla za Bosingwę. Tymczasem Australijczyk może kontynuować swój występ.

• Mamy krótką przerwę na którą kibice reagują głośnymi gwizdami. Rozgrzewa się Bosingwa.

• Cahill niebezpiecznie pośliznął się przy próbie powstrzymania Alexisa. Czy będzie w stanie kontynuować grę ?

• Płaskim podanie w polu karnym został wypuszczony Alexis. Po szarży postanowił dośrodkować. Piłka zatrzymała się na obrońcach i trafiła do Cecha.

• Cuenca próbował prawą stroną, ale pośliznął się i stracił piłkę.

• Barcelona od początku naciera wysokim pressingiem. Chelsea powoli się gubi, zagrywa bezmyślnie.

• Messi wpadł w pole karne, pomknął sam na sam i uderzył w boczną siatkę.

• Dalekie zagranie Pique w kierunku Sancheza. Piłka odskoczyła Chilijczykowi i zgarnął ją Cech.

• Chelsea rozpoczęła i już zaatakowała. Z prawego skrzydła dograna piłka wędrowała w pole karne do Ramiresa, ale szybszy był Valdes.

• Losowanie wygrała Chelsea. Od środka rozpoczynają Anglicy.

• Komentator obstawia zacięte, pełne emocji widowisko z pięknym futbolem, bez udziału sędziów :)

• Obie drużyny są już na murawie. Słuchamy hymnu Ligi Mistrzów.

• Camp Nou wypełniony po brzegi. Kibice machają katalońskimi flagami.

• Tymczasem bawimy się w typera. 1. Jakim wynikiem zakończy się spotkanie ? 2. Kto strzeli bramki ? :)

• Do wyjściowej jedenastki powraca Gerard Pique. Nie ma za to Daniego Alvesa. W Chelsea od pierwszych minut gra w ataku Didier Drogba. Przed spotkaniem spekulowało się o lekkim urazie Iworyjczyka, uniemożliwiającym grę na pełnych obrotach.

• Poniżej prezentujemy ustawienie obu drużyn. Mocno zaskoczył Josep Guardiola, który wszystkie siły kieruje do ataku. Ustawienie 3-4-3 w tak ciężkim spotkaniu to odważna decyzja, która jednak może przynieść wiele korzyści.

Josep Guardiola

• Josep Guardiola

• Sporo kontrowersji w angielskiej prasie wzbudziła osoba sędziego spotkania, Turka - Cuneyta Cakira. Jak dowiedziały się media na Wyspach, Cakir był w przeszłości pracownikiem organizacji charytatywnej UNICEF, której logo widnieje na koszulkach gospodarzy.

• Ławka rezerwowych Chelsea: Michael Essien, Florent Malouda, Fernando Torres, Ross Turnbull, Salomon Kalou, José Bosingwa i Daniel Sturridge.

• Ławka rezerwowych Barcelony: Seydou Keita, José Manuel Pinto, Dani Alves, Adriano, Pedro, Cristian Tello i Thiago.

• Znamy już składy obu zespołów. Bardzo mocne zestawienie zarówno Barcelony jak i Chelsea zwiastuje zacięty mecz.

• - Podejrzewam, że Chelsea będzie się bronić, więc spróbujemy znaleźć trochę miejsca i otworzyć puszkę - zapowiada przed meczem rozgrywający Barcy, Xavi. Jedno jest pewne. Czeka nas dzisiaj emocjonujące widowisko!

• Czy Chelsea znajdzie dzisiaj sposób, by odeprzeć Barcelonę na Camp Nou? - Wiele zespołów, grając przeciwko Barcelonie, myśli, że trzeba im odebrać piłkę, ale nie uważam, aby było to możliwe - mówi napastnik The Blues Fernando Torres. - Przeciwko Barcy trzeba wykorzystać inną broń. Jeśli chcesz odebrać piłkę, to nie uda ci się tego zrobić i będziesz zmęczony, a wtedy oni będą mieć więcej miejsca - dodaje tajemniczo hiszpański piłkarz Chelsea.

• Tak było 6 dni temu w Londynie, a jak będzie dzisiaj na Camp Nou? Czy Barcelona przebije się przez szczelną defensywę Chelsea? autobusŹródło zdjęcia: www.goal.com