4

4 1 połowa

Espanyol Barcelona

0

• Sędzia kończy ten mecz. Barcelona po fantastycznej pierwszej połowie wygrywa 4:0. Za wspólne 90 minut dziękuje Szura Bartłomiej i zapraszam na następne relacje LIVE w Ekstraklasie.net

• 2 minuty doliczone

• Szósty korner dla spokojnie już grającej Barcelony

• Moreno niebezpiecznie wchodzi w nogi Thiago wyprostowaną nogą i ogląda żółta kartkę choć mógł zobaczyć czerwoną

• Złe dośrodkowanie Alby trafia w ręce bramkarza.

• Rzut wolny z 20 metrów strzela Messi i trafia w poprzeczkę. Barcelona w ostatnich minutach przycisnęła

• Wejście smoka mógł zaliczyć Albin bo w sytuacji sam na sam przegrał z Valdesem. Błąd wcześniej popełnił Pique.

• Aż 8 razy sędzia odgwizdywał dziś pozycje spalone. W kilku przypadkach te decyzje były jednak wątpliwe bardzo.

• Sabrosa opuszcza boisko w jego miejsce Albin

• Strzelec dwóch bramek opuszcza boisko. W jego miejsce Sanchez

• Po raz kolejny piłka w siatce Espanyolu ale znów sędzia odgwizduje spalonego. To już 3 taka sytuacja a jak pokazywały powtórki decyzje asystenta były wątpliwe.

• Alfonso zmienia Baene

• Diego Colotto bezpardonowo poradził sobie z Albą. Gospodarze jednak odzyskali piłkę i jeden z bohaterów Fabregas strzela i zostaje zablokowany.

• Sergio Garcia miał doskonałą szansę na honorową bramkę ale za bardzo koronkowo próbował rozegrać swoją akcję co skończyło się stratą piłki

• Błąd bramkarza gości omal nie skończył się stratą 5 bramki. Mieliśmy korner po uderzeniu Pedro z któego jednak nie wynikło nic

• Baena otrzymuje kartkę za brzydki faul pod swoją bramką

• Miejmy nadzieję, że z powodu wyniku po pierwszych 45 minutach druga połowa nie będzie nudnym spotkaniem.

• Fabregas z Messim próbowali zbyt koronkowo rozegrać piłkę jednak zawodni gości zdołał wybić piłkę

• Cztery bramki powodują, że gospodarze nie grają już z tak wielkim zaangażowaniem jak na początku i do swoich okazji dochodzą goście.

• Pierwszy raz w tym meczu widzimy akcje Espanyolu pod bramką nudzącego się przez 35 minut Valdesa

• Akcji ofensywnej próbowali goście ale Sabrosa nie opanował podania od partnera z zespołu i kolejną akcję rozpoczyna Barca.

• Messi atakuje bramkarza gości i ten musi wybijac piłkę na aut. Po akcji Iniesta uderza z narożnika pola karnego ale piłka przechodzi obok bramki

• Telewizyjne powtórki pokazały, że karnego sędzia nie musiał gwizdać

• G o o o o l l l l ! ! ! ! ! Messi po raz pierwszy w tym roku !!

• Za faul w polu karnym

• Karny dla Barcy!!

• G o o o o l l l l ! ! ! ! Genialne podanie Busqetsa do Pedro ten wychodzi sam na sam z bramkarzem i mamy trzecią bramkę

• Błąd Busquetsa z Puyolem do piłki niespodziewanie w polu karnym Barcy dopada Sergio Garcia ale fatalnie strzela wysoko nad bramką

• Po dwóch ciosach jakie na samym początku zadała Barcelona teraz chwilę oddechu ma defensywa Espanyolu. Jednak każda próba ofensywnego zagrania gości kończy się momentalną stratą

• Pełna kontrola nad wydarzeniami na boisku gospodarzy sprawia, że to spotkanie jest bardzo przewidywalne

• G o o o o o l l l l l l ! ! ! ! ! ! ! ! Pedro Rodriguez po genialnym podaniu Fabregasa i nieczystym trafieniu w piłkę przez Messiego kieruje piłkę do siatki!!

• Pierwszy kwadrans za nami i w tym fragmencie widzieliśmy miażdżącą przewagę gospodarzy zwieńczoną bramką Xaviego

• Kolejna szansa !! Akcja w trójkącie - Fabregas - Messi - Iniesta i uderzenie tego ostatniego genialnie broni bramkarz Espanyolu!!

• Ale okazja Messiego. Po jego uderzeniu i rykoszecie piłka przechodzi obok słupka!

• G o o o o l l l l ! ! ! ! Xavi wchodzi z głębi pola przejmując podanie Iniesty i uderzeniem w długi róg pokonuje bramkarza Espanyolu

• Andres Iniesta zewnętrzną częścią stopy w polu karnym zagrywa do Messiego ale Argentyńczyk nie zdążył i wybili obrońcy

• Technicznie Messi do Iniesty. Hiszpan jednak nie opanował piłki

• Mamy pierwszy rzut rożny dla gospodarzy

• Przepiękne zagranie Busquetsa do Alvesa, który z powietrza w polu karnym zagrał na środek pola karnego. Uczynił to jednak za mocno i piłka wyszła na aut.

• Barcelona przy piłce na połowie gości rozgrywa piłkę

• Barcelona rozpoczyna spotkanie

• Witamy zawodników na boisku. Już za moment początek meczu

• Rezerwowi Espanyolu: Germán, Raúl Rodríguez, Joan Capdevila, Raúl Baena, Juan Albin, Cristian Gómez, Alfonso

• Rezerwowi Barcelony: José Manuel Pinto, Martin Montoya, Alexis Sánchez, Thiago, Javier Mascherano, Alex Song, David Villa

• Już za kilka chwil postaramy się podać składy obu zespołów

• W oczekiwaniu na mecz Barcelony można emocjonować się świetnym spotkaniem w Madrycie.

• Barcelona na swoim obiekcie spotka się w derbach z Espanyolem. Jakże odmienne nastroje w obu drużynach. Gospodarze oczywiście są liderem z olbrzymią przewagą nad pozostałymi drużynami a rywale będą z pewnością długo bronić się przed spadkiem.

• Po przerwie świąteczno-noworocznej wracają rozgrywki w Hiszpanii. Real do przerwy remisuje z Realem Sociedad 2:2 a za godzinę swoje spotkanie rozpocznie Barcelona.