FC Barcelona

4

Malaga CF

1

• Szósty w tym sezonie hat-trick Lionela Messiego przybliża go do tytułu... najlepszego strzelca. Dwa dyskusyjne karne "pomogły" mu i Barcelonie objąć podwyższyć prowadzenie. Bramka głową Salomona Rondona to za mało na Katalończyków. Bardzo statyczna gra gości, pozwalali na wiele przeciwnikowi. Skończyło się "tylko" na czterech straconych bramkach. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski

• Koniec. Barcelona, po trzech bramkach Lionela Messiego (w tym dwóch z karnych) pokonuje Malagę 4:1

• Kibice Barcelony co chwila skandują "Pep Guardiola, Pep Guardiola". Martin Demichelis ucierpiał w starciu o piłkę

• Martin Demichelis wybija na uwolnienie. Zaroiło się od graczy obu drużyn przed polem karnym Malagi

• Ibrahim Afellay faulowany przez trzech(!) zawodników Malagi.

• Martin Demichelis lepszy w pojedynku z Ceskiem Fabregasem.

• Elisseu leży przez chwilę na boisku. Zgodnie z fair play Malaga oddaje piłkę

• Sebastian Fernandez fauluje Javiera Mascherano.

• Cristian Tello zastępuje Pedro Rodrigueza.

• Pedro zagrywa trochę za mocno do Isaaca Cuenki

• Żółta kartka za faul

• Dani Alves nie doszedł do piłki. Ruud van Nistelrooy fauluje

• Ignacio Camacho zaasekurował obrońców i powstrzymał rajd Lionela Messiego.

• Lionel Messi chciał podać do Ibrahima Afellaya tak, by ten "wjechał" w pole karne Malagi. Połapali się w tym obrońcy

• Francisco Portillo strzela technicznie z "szestnastki" obok bramki Pinto.

• A opaska kapitańska FCB znowu "wędrowała" - Carles Puyol przekazał ją Andresiowi Inieście, a ten przed chwilą dał ją Lionelowi Messiemu.

• Ibrahim Afellay zastępuje Andresa Iniestę.

• Barca spokojnie rozgrywa piłkę. A piłkarze Malagi biernie przyglądają się grze Dumy Katalonii.

• Ruud van Nistelrooy na spalonym

• Obrońcy Malagi poradzili sobie bez problemu z Pedro.

• Recio wchodzi w miejsce Santi Cazorli/

• Marc Bartra zmienia Carlesa Puyola

• Pedro pociągnął za koszulkę zawodnika Malagi za co dostał żółtą kartkę

• Doskonałe podanie do Lionela, ten przerzucił piłkę na wychodzącym z bramki Kamenim, podbiegł z nią kilka metrów i skierował piłkę do siatki.

• Lionel Messi strzela swoją trzecią bramkę w tym meczu

• Sebastian Fernandez zmienia Diego Buonarotte

• Ruud van Nistelrooy za Salomona Rondona

• Lionel Messi pewnie pokonuje Kameniego. 3:1

• Lionel Messi zablokowany w polu karnym w ostatniej chwili. I mamy... rzut karny

• Z wolnego strzelał Lionel Messi, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• "Żółtko" dla Dudy za faul

• Ignacio Camacho faulem zatrzymuje rajd Lionela Messiego.

• Złe wybicie piłki z outu w wykonaniu Barcelony. Rzadki obrazek i piłka dla gości.

• Salomon Rondon uprzedzony przez Javiera Mascherano i Pinto

• Sergio Sanchez uprzedza Cesca Fabregasa. Dani Alves dośrodkowuje wprost do środkowych obrońców Malagi.

• Umiejętne wyjście Barcy z własnego pola karnego nagrodzone brawami przez kibiców.

• Błąd Dani Alvesa we własnym polu karnym, ale bez konsekwencji. Strzał Lionela Messiego zablokowany przez trzech zawodników gości.

• Jesus Gamez nie opanował piłki. Od bramki zacznie Pinto

• Cesc Fabregas na spalonym.

• Andres Iniesta wziął ciężar gry na siebie. Doskonale rozgrywa piłkę.

• Strzał jednego z zawodników Malagi ponad bramką.

• Daleki przerzut do Dani Alvesa. Ten centruje w pole karne, ale znowu niedokładnie. Już pewnie wie co powinien poćwiczyć na treningach.

• Nakładka w wykonaniu Ignacio Camacho. Wolny dla FCB

• I wracamy na drugą połowę. Barca od środka.

• Barca na spokojnie podeszła do pierwszej połowy. Posiadanie piłki jest miażdzące na korzyść zawodników Pepa Guardioli (73%-27%), dla którego jest to przedostatni mecz na ławce trenerskiej przed własną publicznością. Co do karnego - nie powinno go być. Faul miał miejsce przed polem karnym. Niemniej Malaga potrawiła kilka razy zagrozić Pinto i zdobyła bramkę, na którą się nie zanosiło.

• Sędzia nie doliczył nawet minuty i kończy pierwszą połowę. Barcelona prowadzi 2:1 z Malagą.

• Pinto uprzedza Diego Buonanotte.

• Martin Demichelis ratował się wybiciem piłki na rzut rożny.

• Cesc Fabregas strzela głową nad poprzeczką.

• Salomon Rondon niedokładnie podaje do Diego Buonanotte. Mógł sam zakończyć akcję.

• Lionel Messi na spalonym. Piłka przeniosła się szybko pod drugie pole karne i Cesc Fabregas ofiarnie zablokował strzał jednego z zawodników Malagi. Złe wyjście z bramki Pinto.

• Andres Iniesta zatrzymany przez Ignacio Camacho. Kolejny faul Dani Alvesa.

• Cesc Fabrega na spalonym.

• Malaga zamknięta w hokejowym zamku. Aż siedmiu zawodników ustawionych przez linią pola karnego

• Dani Alves za głęboko centruje w pole karne. Piłka w "koszyczku" Idrissa Kameniego.

• Rożny dla Malagi. J. M. Pinto faulowany

• "A imię jego czterdzieści i cztery". Tyle goli w La Liga ma Argentyńczyk.

• Lionel Messi pewnie w środek bramki.

• Powtórki wykazują, że Andres Iniesta faulowany był przed polem karnym Malagi.

• Mamy karny dla Barcelony! Faulowany Andres Iniesta

• Siła złego na jednego. Javier Mascherano wespół z Sydou Keitą zabiera piłkę Salomonowi Rondonowi.

• Lionel Messi nie zdążył do piłki zagranej przez Pedro.

• Lionel Messi faulowany. Do bramki Malagi ponad 28 metrów.

• Dani Alves zamiast dośrodkować trafił prosto w Elisseu. Piłka jak bumerang wraca pod nogi gospodarzy.

• Indywidualna akcja Lionela Messiego zakończyła się na trzecim zawodniku Malagi. Dani Alves ponownie fauluje. Niedługo może zobaczyć żółtą kartkę.

• Remis na Camp Nou! Salomon Rondon strzałem głową pokonuje Pinto!

• Elisseu strzela bardzo niecelnie. Powinien lepiej wykorzystać podanie Dudy z okolic linii pola karnego

• Za mocne podanie Dani Alvesa do Lionela Messiego. Piłka w rękach Idrissa Kameniego.

• Dani Alves fauluje Santi Cazorlę

• Javier Mascherano ze spokojen zabiera piłkę Diego Buonanotte.

• Pedro strzela ponad bramką Malagi.

• Idriss Kameni broni strzał Adriano. A na dobitkę czekał Cesc Fabregas, ale nie ruszył do piłki

• Malaga biernie przypatruje się, jak Barca rozgrywa piłkę.

• Indywidualna akcja Andresa Iniesty na lewej stronie boiska, minął dwóch przeciwników i... Isaaca Cuencę.

• Andres Iniesta zagrywa w środek pola karnego, a tam kapitan Barcelony jak rasowy napastnik pewnym strzałem pokonuje bramkarza gości.

• Carles Puyol i gol!

• Pedro dośrodkowuje z prawej strony, piłka pada łupem Lionela Messiego, ale ten nie ma z czego uderzyć. Fabregas po rykoszecie i rożny dla gospodarzy.

• Piłka po strzale Dudy trafia w słupek!

• Rzut wolny dla Malagi z ok. 20 m. Faulowany Santi Cazorla

• Eliseu chciał wypuścić długim podaniem Francisco Portillo. Zamysł bardzo dobry, wykonanie już mniej. J. M. Pinto łapie piłkę

• Pedro na minimalnym spalonym

• Diego Buonanotte czysto zatrzymany przed polem karnym FCB przez Carlesa Puyola

• Martin Demichelis nieczysto trafił piłkę i zmusił swojego bramkarza do złapania piłki wychodzącej na rzut rożny.

• Pierwsza akcja gospodarzy. Dani Alves strzela z narożnika pola karnego, ale zbyt lekko, by pokonać Idrissa Kameni'ego.

• Ze środka boiska zaczyna Malaga.

• Obie drużyny czekają w szatni skąd sędzia Turienzo Alvarez poprowadzi je na murawę. Malaga tylko raz w historii wygrała na Camp Nou. Z trybun mecz oglądać będą David Villa, Xavi oraz Gerard Pique.

• Na trybunach Camp Nou obecna jest 120-osobowa grupa kibiców z Fan Club Barca Polska - oficjalnego polskiego fanklubu Barcelony. A w piątek przedstawiciele zarządu spotkają się z wiceprezydentem Barcelony - Jordi Cardonerem.

• Tylko cud może spowodować, że Barcelona obroni tytuł mistrzowski w La Liga. Siedmiopunktowa strata do Realu Madryt na trzy kolejki przed końcem sezonu będzie bardzo trudna do odrobienia. Maladze mistrzowstwo "nie grozi". Jednak piłkarze tego zespołu są bliscy gry w Lidze Mistrzów. W tabeli zajmują czwarte miejsce mając tyle samo punktów co trzecia Valencia (55). Kto wie, czy zespół z Andaluzji zapewni sobie występ w LM bez konieczności gry w eliminacjach... Relację live ze spotkania FC Barcelona - Malaga poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski, na którą serdecznie zapraszam.