3

Real Madryt

2

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Michał Kopciński.

• Barcelona wygrywa w pierwszym meczu o superpuchar Hiszpanii. Chyba nikt, kto widział pierwszą połowę, nie wierzył w to, że druga część gry przyniesie takie emocje. 5 goli, wiele sytuacji podbramkowych i szybkie tempo gry- to na to czekaliśmy od samego początku. Po wyjściu na prowadzenie Realu trzy szybkie ciosy zadała "Barca" i gdy wydawało się, że mecz zakończy się kilkubramkowym zwycięstwem gospodarzy, fatalny błąd przytrafił się Victorowi Valdesowi. Jego kiks oraz zimna krew Di Marii sprawia, iż mecz rewanżowy zapowiada się niezwykle interesująco.

• Koniec meczu! Barcelona-Real 3-2.

• Chaotyczne ataki obu zespołów. Na razie nic z nich nie wynika.

• Ostatnia zmiana w meczu . Alba za Pedro.

• Ależ błąd bramkarza gospodarzy. Do swojego golkipera podawał jeden z obrońców Barcelony. Fatalnym przyjęciem "popisał się " Valdes. Wykorzystał to Di Maria, któy skierował piłkę do pustej bramki.

• 3-2!! Di Maria!

• Mogło być 4-1! Piłka trafiła do znajdującego się 4 metrów przed bramką Messiego. Casillas kapitalnie broni!

• Boisko opuszcza również strzelec trzeciej bramki Xavi. Na jego miejsce Vilanova desygnuje Fabregasa.

• Ostatnia zmiana w Realu Madryt. Marcelo za Ozila.

• Kolejna akcja rozpędzonej Barcelony. Pedro znajduje się jednak na pozycji spalonej.

• Fantastyczne podanie Iniesty do Xaviego. Ten, w sytuacji sam na sam się nie myli i posyła piłkę do siatki obok interweniującego Casillasa. Mamy okazję oglądać fantastyczną drugą połowę!

• 3-1! Xavi!

• Na boisku leży Pedro. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

• Kilkudziesięciometrowe podanie Ramosa do Ozila. Niemiec nie opanował jednak piłki i zamiast dobrej sytuacji jest prosta strata.

• Valdes piąstkuje po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Realu. Korner dla graczy z Madrytu.

• Pierwsza zmiana w drużynie z Katalonii. Tello zastępuje Alexisa.

• Bardzo niecelny strzał Xaviego z dystansu. Piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

• Pewne uderzenie Messiego w lewy dolny róg bramki. Casillas rzucił się w drugą stronę. Barcelona na prowadzeniu.

• 2-1 dla Barcy !!! Leo Messi!

• Iniesta faulowany przez Sergio Ramosa. Ewidentny faul.

• Rzut karny dla Barcelony!

• Próba prostopadłego podania Iniesty do Messiego zatrzymana przez obrońców.

• Druga zmiana w drużynie ze stolicy Hiszpanii. Di Maria zastępuje Callejona.

• Strzał z lewej nogi Higuaina zostaje w ostatniej chwili zablokowany przez Mascherano.

• Piłka wędruje z jednej strony boiska na drugą. Obie drużyny wyraźnie poczuły szansę na zwycięstwo i dzięki temu możemy oglądać dużo ciekawszą grę niż w pierwszej połowie.

• Mogło być 2-1 dla Barcelony. Szybka akcja Alvesa, który przełożył sobie piłkę na lewą nogę i oddał strzał. Czubkami palców, na rzut rożny wybił piłkę Iker Casillas.

• Pierwsza zmiana w ekipie Królewskich. Higuain za Benzemę.

• Przy próbie strzału głową fauluje Alexis Sanchez.

• Ależ nam się zrobiło widowisko. Dwie szybkie akcje i dwa gole- miejmy nadzieję, że to nie koniec emocji.

• Fantastyczna asysta Mascherano- jego podanie trafia do wychodzącego na czystą pozycję Pedro, który nie daje szans Casillasowi.

• 1-1! Ależ odpowiedź Barcy! Pedro!

• Po dośrodkowaniu Ozila z rzutu rożnego fantastycznie do piłki wyskoczył Ronaldo. Jego uderzenie głową ląduje w siatce.

• Gooooool! 1-0 dla Realu! Ronaldo!

• Próba wymuszenia rzutu karnego przez Barcelonę. Sędzia czujny, nie daje się nabrać.

• Żółta kartka dla Albiola za faul na Busquetsie.

• Gerard Pique faulowany w swoim polu karnym. Od rzutu wolnego grę rozpoczną gospodarze.

• Zaskakująco,to Real znajduje się częściej przy piłce na początku drugiej połowy.

• Niecelny przerzut na prawą stronę boiska do Daniego Alvesa.

• Obie drużyny bez zmian.

• Pierwszy gwizdek w drugiej części gry.

• Już za moment rozpocznie się druga połowa spotkania.

• Pierwsze 45 minut spotkania nie zachwyciło. Ogromna przewaga Barcelony nie poskutkowała stuprocentowymi sytuacjami. Kilka groźnych strzałów (niecelnych bądź bronionych przez Casillasa) to za mało, by strzelić Realowi bramkę. Póki co "Królewscy" nie istnieją na boisku- nie potrafią stworzyć groźnej sytuacji pod bramką Valdesa i muszą zmienić swój styl gry, by nie drżeć w drugiej połowie o wynik.

• Koniec pierwszej, bezbramkowej połowy.

• Pierwsze "żółtko" dla Barcelony. Mascherano ukarany za przerwanie szybkiej akcji graczy z Madrytu.

• Kolejny faul Królewskich. Żółty kartonik dla Arbeloi.

• Będzie rzut rożny dla Katalończyków po tym, jak uderzenie Xaviego z rzutu wolnego odbiło się od jednego z zawodników Realu i wyszło na rzut rożny.

• Faul Albiola na Xavim. Piłkarze Barcelony domagają sie drugiej żółtej kartki dla Gracza Realu. Będzie rzut wolny z 20 metrów.

• Strzał Iniesty przechodzi ponad bramką gości.

• Alexis Sanchez pada w polu karnym po wślizgu Sergio Ramosa- gwizdek sędziego milczy. Nie będzie rzutu karnego.

• Raul Albiol faulowany w swoim polu karnym. Real zacznie od rzutu wolnego z własnej połowy.

• Odrobina spokoju na boisku. Real oddalił zagrożenie spod swej bramki- chwila wytchnienia dla "Królewskich".

• Fantastyczny strzał Pedro sprzed pola karnego! Iker Casillas z najwyższym trudem przenosi piłkę ponad poprzeczką na rzut rożny.

• Pierwsza od dłuższego czasu akcja Realu- piłka po zagraniu Benzemy wychodzi na rzut rożny.

• Szansa dla Barcy! Messi minął kilka rywali i uderzył z 16 metrów lewą nogą. Piłka przechodzi kilkadziesiąt centymetrów obok bramki Casillasa.

• Próba kombinacyjnej akcji FCB- podanie górą do Messiego nie dochodzi jednak celu.

• Superpuchar Hiszpanii: Barcelona - Real MadrytSuperpuchar Hiszpanii: Barcelona - Real MadrytSuperpuchar Hiszpanii: Barcelona - Real Madryt

• Strzał Messiego trafia w mur i wychodzi na rzut rożny.

• Może być groźnie. Faulowany na 25 metrze Xavi. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

• Ostry faul Albiola, który ma już na koncie żółty kartonik. Sędzie jest jeszcze pobłażliwy.

• Nieudana sztuczka techniczna Xaviego wywołałą jęk zawodu na trybunach.

• Barcelona nadal w posiadaniu piłki. "Królewscy" póki co nie potrafią odnaleźć się na boisku.

• Fantastyczne podanie Daniego Alvesa do znajdującego się na 14 metrze Leo Messiego. Strzał Argentyńćzyka minimalnie niecelny!

• Kolejna próba prostopadłego podania do Alexisa przerwana przez Xabiego Alonso.

• Pierwszy, niecelny strzał z dystansu Pique. Piłka uderzona z 25 metrów przechodzi w sporej odległości obok prawego słupka bramkarza Realu.

• Kolejna akcja gospodarzy. Podanie po ziemi Iniesty nie dochodzi do żadnego z kolegów. Mogło być groźnie.

• Szybka akcja Messiego kończy się na defensorach drużyny z Madrytu. Coraz więcej emocji na camp Nou.

• Kolejny faul na Busqetsie. Spotkanie zaczyna się zaostrzać.

• Żółta kartka dla Alonso.

• Przewaga w posiadaniu piłki póki co po stronie "Barcy".

• Agresywne wejście Alonso w Busqetsa. Sędzia stosuje przywilej korzyści.

• Prostopadłe podanie Ronaldo do wychodzącego na czystą pozycję Benzemy zbyt słabe.

• Na razie obie drużyna się badają. Piłka jest rozgrywana głównie w środku boiska.

• Indywidualna akcja Ronaldo zatrzymana przez Pique.

• Próba rozegrania akcji kombinacyjnej przez Real- Khedira na spalonym.

• Rzut wolny dla "Królewskich" około 40 metrów od bramki strzeżonej przez Valdesa.

• Pierwszy rzut z autu dla Realu.

• Spotkanie rozpoczęte! Real od środka.

• Camp Nou zapełnione do ostatniego miejsca. Miejmy nadzieję, iż ujrzymy dziś niezapomniane widowisko

• Obie drużyny już wchodzą na boisko. Spotkanie rozpocznie się już za kilka minut.

• Przed rozpoczęciem spotkania warto wspomnieć, iż rewanżowe spotkanie o Superpuchar Hiszpanii zostanie rozegrane 29 sierpnia w Madrycie.

• W dzisiejszym spotkaniu nie zagra Pepe. Defensor "Królewskich" nabawił się urazu podczas zderzenia z Ikerem Casillasem w meczu ligowym z Valencią.

• Ciekawym faktem jest to, iż gwiazdor Barcelony Leo Messi nie strzelił gola w 4 ostatnich "El Clasico". Czy dziś się przełamie?

• Barcelona chce się zrewanżować za marcowe spotkanie w Primera Division, kiedy to na Camp Nou Real zwyciężył 2:1. Tamtym zwycięstwem madrytczycy zrobili wielki krok w kierunku zdobycia tytułu mistrza Hiszpanii.

• Obaj szkoleniowcy mają powody, by za sobą nie przepadać. Podczas jednego ze spotkań zeszłorocznego Superpucharu Hiszpanii doszło do incydentu pomiędzy panami. Mourinho wsadził palec w oko Vilanovie, który wówczas był asystentem Guardioli. Ten, nie pozostając dłużnym odepchnął szkoleniowca klubu z Madrytu.

• Natomiast trener "Barcy" Tito Vilanova uważa zupełnie inaczej: "Tytuł to tytuł. Każdy jest ważny". Jego słowa można zrozumieć- może to być jego pierwszy sukces po rozpoczęciu pracy w klubie. W przerwie między sezonami zastąpił na stanowisku szkoleniowca "Pepa" Guardiolę, który w ostatnich sezonach osiągnął bardzo wiele z zespołem ze stolicy Katalonii.

• Obaj trenerzy mają zupełnie inne podejście do spotkań o Superpuchar. Jose Mourinho zadziwił odpowiedzią o znaczenie tego trofeum: "On nie ma większego znaczenia, nic nie wyznacza przed sezonem. To zdecydowani najmniej ważny trofeum. Jeżeli porażka ma być dla piłkarzy motywacją do ligowego tryumfu, biorę ją w ciemno"

• Obie drużyny rządzą od czterech sezonów na hiszpańskim podwórku. To między nimi rozgrywana jest co roku walka o mistrzostwo Hiszpanii. Dzisiejsze spotkanie może być o tyle ciekawe, że zostanie rozegrane po raz pierwszy od przerwania serii mistrzowskich tytułów FC Barcelony przez "Królewskich".

• Dzisiejszy mecz będzie również pojedynkiem 2 najdroższych piłkarzy świata: Leo Messiego (wyceniany wg transfermarkt.de na 120 mln euro) oraz Cristiano Ronaldo (100 mln euro).

• Rezerwowi: FC Barcelona: Pinto, Puyol, Jordi Alba, Cesc, Sergi Roberto, Villa, Tello Real Madryt: Adan, Varane, Marcelo, Lass, Granero, Di Maria, Higuain.

• Znamy już wyjściowe składy obu "jedenastek" na dzisiejsze spotkanie.

• Spotkania Barcelony z Realem, nazywane El Clasico, są wyczekiwane przez kibiców na całym świecie. Dzisiejszy mecz będzie 219-tą potyczką obu zespołów. Do tej pory 85 razy wygrywali Katalończycy, 87 razy zwycięsko ze starć wychodzili "Królewscy", a 46 razy spotkania kończyły się remisem.

• W zeszłym roku o Superpuchar walczyły te same zespoły. W dwumeczu lepsza okazała się "Barca", która po remisie 2:2 na Santiago Bernabeu, w rewanżu na własnym boisku wygrała 3:2.

• Będzie to pierwszy mecz Superpucharu Hiszpanii, w którym co roku mierzą się mistrz kraju ( w tym roku Real Madryt) oraz zdobywca Copa del Rey (Barcelona).

• Już za niecałą godzinę rozpocznie się spotkanie, na które czeka cały piłkarski świat. Na słynnym Camp Nou Barcelona podejmie Real Madryt ! Na relację live z tego spotkania zaprasza Michał Kopciński.