FC Barcelona

2

Real Sociedad

1

• Barcelona po niełatwym meczu zwyciężą Real Sociedad i przerywa passę remisów. Styl Blaugrany nie zachwycił - było kilka naprawdę efektownych akcji, ale w oczy rzucał się brak płynności i spokoju w grze Blaugrany. Sociedad potwierdził, że jest bardzo mądrze poukładana drużyną, zdolna do odbierania punktów faworytom. W lidze hiszpańskiej nadal główna liczbą jest "7" - faworyci wygrali zgodnie trudne spotkania.

• Koniec meczu.

• Fabregas niecelnie strzela na bramkę Sociedad.

• Dla zainteresowanych zdrowiem Sergio Busquetsa: prawdopodobnie doznał głębokiego rozcięcia nogi.

• Bardzo wysoką wrzutkę Agirretxe pewnie wyłapuje Valdes. Sociedad przejawiają wiele energii w końcówce spotkania.

• Żółtą kartką za zbyt agresywną grę został ukarany Llorente.

• Za Prieto na placu gry melduje się najskuteczniejszy gracz Sociedad - Agirretxe.

• W natarciu Sociedad. Baskowie poczuli krew i teraz angażują wielu zawodników w akcje zaczepne.

• Ciekawe podanie Veli, ale żaden z jego partnerów nie dochodzi do niego. Valdes łapie piłke.

• Konieczna zmiana. Kontuzjowanego Busquetsa zastępuje Pique.

• Na murawie leży Busquets. Sądząc po minie Fabregasa, wygląda to naprawdę poważnie.

• Thiago posyła fantastycznego balonika do Messiego. Obrońcy w porę rozczytują ten plan i przecinają podanie Hiszpana.

• Świetna kontra Sociedad. Griezmann poradzi sobie z dwójką rywali i świetnie przerzucił piłkę do Xabiego Prieto. Mascherano interweniuje w ostatniej chwili.

• Philippe Montanier odpowiada również zmianą. Za Pardo na placu gry pojawia się Llorente.

• .. a Abidal zastępuje Puyola.

• Sergio Busquets zmienia zmęczonego dos Santosa...

• Błyskawiczna odpowiedź Realu. Doskonałe podanie Griezmanna do Veli, a ten w sytuacji sam na sam zachowuje niezbędny spokój i uderza obok Valdesa. Ten mecz nie jest jeszcze rozstrzygnięty!

• Gola dla Barcelony! Messi trafia po trzech meczach bez bramki! Znakomite podanie z głębi pola od Alvesa do Messiego. Piłka wydawała się uciekać zbytnio do linii, ale w ostatniej chwili Argentyńczyk zagarnął ją stopą i przerzucił nad Bravo!

• Ależ blisko drugiego gola!! Alves wyprowadza kontrę i zagrywa na prawo do Cuenci. Ten potężnie uderza, ale trafia w poprzeczkę i wychodzi w pole. Dobiega do niej Tello i uderza równie mocno na bramkę. Celnie i piłka zmierza do siatki, ale napotyka za swojej drodze Alvesa, który został na spalonym. Chorągiewka liniowego wędruje w górę i bramka nie zostaje uznana.

• Tello płasko podaje ze skrzydła w pole karne, ale szarżującego Puyola uprzedza Bravo.

• Przemyślana i szybka akcja Realu. Martinez dośrodkowuje do Griezmanna, ten kąśliwie uderza głową na bramkę. Valdes pewnie interweniuje.

• Messi minął Bravo, ale nie poradził sobie z powracającymi obrońcami. Jego uderzenie na bramkę utkwiło w gąszczu nóg defensorów z San Sebastian.

• Dynamiczna szarża Tello. Jego centrę blokuje Gonzalez

• Nie ma szczęścia dzisiaj Messi. Widać, jak bardzo chce trafić gola. W tej akcji świetnie minął rywala w polu karnym, ale jego strzał był zbyt lekki.

• Dobra akcja Blaugrany i kolejna świetna interwencja Carlosa Martineza. Tym razem zablokował Tello.

• Zmiana w zespole gości. Carlos Vela zmienia kontuzjowanego Ifrana.

• Messi - Tello - Messi - precyzyjny wślizg Martineza. Ostatnia przeszkoda okazała się najtrudniejsza w tej akcji.

• Bardzo dobry fragment gry Sociedad. Baskowie przed dłuższą chwilę nie opuszczali polowy Blaugrany i konstruowali akcje ofensywne.

• Świetną szarże Griezmanna powstrzymuje dos Santos.

• Griezmann wygrał pojedynek siłowy z Mascherano i w sytuacji sam na sam trafił wprost w Valdesa. To najlepsza okazja Realu w tym meczu.

• Cadamuro wygrywa ważny pojedynek z Cuencą. Młody Hiszpan już wjeżdżał w otwartą przestrzeń w polu karnym. Na boisku robi się coraz więcej miejsca. Dla Barcelony.

• Kapitalna akcja Barcelony. Messi delikatnie zagrywa do Alvesa, ale jego uderzenie przechodzi obok bramki.

• Znakomite podanie z głębi pola Bergary do Ifrana, tej sprytnie mija Mascherano ale Puyol ratuje sytuację.

• Sędzia rozpoczyna drugą połowę.

• Barcelona zdecydowanie przeważa i zasłużenie prowadzi. Musi uważać jednak na ofensywne wypady Realu Sociedad, które są bardzo niebezpieczne. Imponująca mała gra Katalończyków doprowadziła ich do kilku świetnych pozycji , jednak dzisiaj forma strzelecka u liderów drużyny - Messiego i Fabregasa nie jest najwyższa. Zostańcie z nami, wracamy za 15 minut.

• Koniec pierwszej części gry.

• Potężne zamieszanie w polu karnym Sociedad. Messi biegł z piłką przyklejoną do nogi i wydawało się, że ominie całą obronę Realu. W końcu ktoś odebrał mu piłkę, ale ta trafiła pod nogi Alvesa, który znalazł się w dogodnej pozycji strzałowej. Uderzył jednak kilka metrów obok słupka.

• Sędzia dzisiaj gwizda bardzo drobiazgowo. Przed chwilą wypatrzył mini-faul na Messim. Z rzutu wolnego z ok. 20 metrów Messi trafia w mur.

• Mascherano klinicznym wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg Ifrana. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• Barcelona długo utrzymywała się przy piłce na połowie Sociedad. W końcu na rajd zdecydował się Tello, ale jego zapędy ostudził dobra interwencją Carlos Martinez.

• Żółta kartka dla Martineza po brzydkim faulu na Puyolu.

• Xabi Prieto był o krok od decydującego przechwytu. Gdyby zagarnął piłkę swoją stopą, wybiegłby sam na sam z Valdesem. Zabrakło odrobiny szczęścia.

• Dos Santos potężnie uderzał z ponad trzydziestu metrów. Wyglądało efektownie, ale nie stanowiło zagrożenia dla Bravo. Piłka przeleciała w bezpiecznej odległości obok słupka.

• Znakomity rajd Messiego kończy się sprytnym podaniem do Cesca. Były gracz Arsenalu pudłuje w sytuacji sam na sam z golkiperem Sociedad. Piłka przelatuje w niewielkiej odległości nad poprzeczką.

• Rzut wolny w wykonaniu Messiego. Jego dośrodkowanie nie trafia jednak do nikogo i ląduje w rękach Bravo.

• Obrońcy Sociedad mają dzisiaj naprawdę dużo pracy. Najwięcej problemów sprawiają Messi i Fabregas, którzy co chwila rozrywają defensywę Basków kombinacyjnymi akcjami.

• Kolejna dobra akcja Barcelony. Kilka szybkich podań doprowadziło Danego Alvesa do dobrej pozycji do dośrodkowania. Po jego centrze chytrze uderzał Thiago, ale Bravo ponownie był górą.

• Świetna wymiana piłek pomiędzy Messim i Thiago. W finale tej akcji strzał Argentyńczyka broni nogami Bravo.

• Chwila spokoju w tym intensywnym meczu. Barcelona spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Bomba Fabregasa z dwudziestu metrów mija okienko bramki Bravo o kilka metrów.

• Messi próbował delikatną podcinką zagrać do wychodzącego na czystą pozycję Fabregasa. Zabrakło milimetrów.

• Gol dla Barcelony! Fantastyczne, prostopadłe podanie Messiego do Tello, a ten technicznym uderzeniem strzela obok Bravo. Młody piłkarz Barcy zachował sie w tej sytuacji jak stary lis pola karnego.

• Barcelona atakuje z pasją, Real odgryza się superszybkimi kontrami. Na murawie Camp Nou dzieje się dzisiaj dużo i szybko.

• Messi po kombinacyjnej wymianie podań z Fabregasem znajduje się oko w oko z Bravo i strzela wprost w niego. Po chwili sytuacja przenosi się pod bramkę Valdesa. W analogicznej sytuacji strzał Ifrana broni Valdes. Ale początek!

• Real zaczął bardzo odważnie - atakuje wysokim pressingiem na połowie gospodarzy. Barca ucieka od ścisłego krycia i przeprowadza koronkowa akcję, którą kończy niecelne podanie Messiego.

• Pierwszy celny strzał piłkarzy gości. Z ostrego kąta uderzał Prieto, ale Valdes nie dał się zaskoczyć.

• Zapinamy pasy i startujemy! Sędzia rozpoczął spotkanie.

• Zakończyły się derby Madrytu. Real po bramce Ramosa wygrał trudną, wyjazdową batalię z Getafe i ma w tej chwili 10 oczek przewagi na Blaugraną.

• Bardzo ciekawy skład zaproponował na ten mecz Josep Guardiola. Tello, dos Santos, Cuenca - młode wilczki z La Masii będą miały dzisiaj bardzo odpowiedzialne zadanie. Sprawić, by drużyna zapomniała o chwilowym kryzysie i wróciła na właściwe tory. Na ławce pozostali m.in. Xavi i Busquets.

• Barcelona jest najlepszą drużyną La Ligi pod względem gry na własnym stadionie. W tym sezonie nie zaznała goryczy porażki. Dzisiaj nie może pozwolić sobie nawet na remis. Jej wygrana pójdzie w zapomnienie, porażka - rozpęta burzę.

• Real Sociedad to bardzo niewygodny przeciwnik. Na początku sezonu znajdował się w strefie spadkowej, ale potem osiem kolejnych spotkań bez porażki wywindowało Basków na bezpieczną pozycję w środku tabeli. Ich świetną passę zakończyło przed dwoma tygodniami stołeczne Atletico, ale już siedem dni później Erreala okrutnie pobili Sporting Gijon, aplikując mu aż pięć goli.

• Tutaj znajdziecie zapowiedź tego meczu. 7 - ta liczba chyba teraz najbardziej kojarzy się z La Liga. Nie, nie chodzi tu o numer Cristiano Ronaldo na koszulce. To dystans punktowy dzielący dwie iberyjskie,klubowe potęgi.

• Witam wszystkich kibiców i zapraszam na relację z meczu dwudziestej pierwszej kolejki Primera Division. FC Barcelona podejmuje na własnym boisku trzynasty w tabeli Real Sociedad.