FC Barcelona

3

SD Eibar

1

• 78 228 kibiców zgromadzonych na Camp Nou obejrzało fantastyczną pierwszą połowę i "ostrą" drugą. Duma Katalonii liczyła na łatwe trzy punkty, a tu niespodziewanie musiała odrabiać straty. Udało się dzięki Luisowi Suarezowi, dla którego dzisiejszy wieczór jest szczególny nie tylko ze względu na 3 bramki. Równo rok temu debiutował w oficjalnym meczu Barcelony. Tym osiągnięciem (mowa o hattricku) zrobił miły prezent Luisowi Enrique - to było 75. spotkanie na ławce trenerskiej.

Eibar trzeba pochwalić w tym miejscu za grę. Nie przestraszyli się bardziej utytułowanego rywala, momentami grali bez kompleksów, jak równy z równym. W drugiej połowie zadecydowały indywidualności - Neymar i Luis Suarez właśnie.

Na koniec irracjonalne zachowanie Javiera Mascherano, który powiedział o kilka słów za dużo w kierunku arbitra...

... i trzeci gol Luisa Suareza

To tyle z mojej strony, relację prowadził Tomasz Górski. Dobranoc i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net

• Koniec meczu! FC Barcelona po hattricku Luisa Suareza pokonuje SD Eibar 3:1

• To nie koniec kartek! Eddy "Eddys" Israfilov również upomnniany.

• ... i Ander Capa za odepchnięcie Brazylijczyka.

• ... i Ander Capa za odepchnięcie Brazylijczyka po gwizdku.

• Upomniany Neymar za agresję...

• Przepychanka Neymara z Capą! Będą kartki! Niepotrzebnie zaostrzyło się to spotkanie w ostatnich minutach!

• Gerard Pique fauluje, zdaniem sędziego, w walce o górną piłkę Borję. Ten nie wierzy w taki obrót spraw.

• Prostopadłe podanie do Neymara w pole karne, który pada! Sędzia nie wskazuje na "jedenastkę".

• Przerwa w grze. Opatrywany jest Pantić, który po kilkunastu sekundach, w asyście medyków i trzymając się za żebro, schodzi poza linię boczną.

• Neymar podaje w pole karne do Suareza, który mimo presji rywala "gasi" piłkę na klatce piersiowej czym zgubił obrońcę. Jego płaskie uderzenie w stronę bliższego słupka powoduje, że zdobywa hattricka!

• GOL, LUIS SUAREZ!!!

• Javier Mascherano dostaje czerwoną kartkę! Argentyńczyk powiedział coś sędziemu i ten od razu sięga do kieszonki!

• Pantić upomniany żółtą kartką.

• Akcja gości zakończona zbyt słabym strzałem by pokonać Bravo.

• Krótka przerwa w grze - dwie piłki na boisku.

• Sędzia przerywa akcję Barcelony. Jego zdaniem gospodarze zaczęli rzut wolny nie z tego miejsca, co trzeba. Poszła kontra gości i Bravo pewnie chwyta piłkę!

• Saul Berjon wchodzi za Takashi'ego Inui.

• Znowu "Neuer" w wykonaniu bramkarza Eibar! Neymar powstrzymany.

• Munir skutecznie powstrzymany przez Capę na lewej stronie boiska! Po chwili kontra Barcelony, która wychodziła trzech na dwóch. Jednak podanie Neymara do Suareza było za głębokie i Riesgo dalekim wyjściem poza pola karne wyjaśnił sytuację.

• Rakitić minimalnie myli się po strzale z rzutu wolnego. Do bramki miał 22 metry

• Suarez chyba ogląda polskiego "Turbokozaka" i chciał uderzeniem z połowy boiska pokonać Riesgo. Brakowało wiele do celu.

• Pantić przeciął podanie adresowane do Munira. Piłka zmierzała na rzut rożny, ale Riesgo dopadł do niej i wybił jak najdalej. Mathieu faulem powstrzymał Inui.

• Alba przeszkodził Suarezowi w oddaniu strzału. Po chwili imponującym rajdem lewa stroną popisał się Matheiu, ale jego dośrodkowanie nie znalazło adresata w polu karnym gości.

• Szaleńcze tempo na Camp Nou. Sędzia nie nadąża i popełnia coraz więcej błędów. Kartkami mógłby trochę zapanować nad meczem. Tym razem przewinił Pique.

• Neymar skoszony równo z trawa przez rywala. Po chwili znowu Brazylijczyk upadł na muarwę po pchnięciu Escalante. On ma na koncie żółtą kartkę! Gospodarze mają tylko rzut rożny.

• Junca upomniany żółtą kartką za brzydki faul na Danim Alvesie.

• GOście wyszli z kontrą, którą przerwał Mathieu wybiciem poza linię boczną. Francuz tym zagraniem... trafił w kamerę. Na szczęście nie uszkodził jej.

• Neymar uderzył ciut za nisko - trafił w mur.

• Neymar faulowany przez Capę tuż przy linii pola karnego! Może być groźnie!

• Drugi gol Luisa Suareza

• Borja próbował szczęścia uderzeniem z dalszej odległości, ale nie zagroził Bravo, który wznawia grę.

• Gonzalo Escalante fauluje rywala równo z trawą. Żółta kartka.

• Capa w roli prawoskrzydłowego płasko zagrał w pole karne gospodarzy, ale ci radzą sobie bez problemu.

• Suarez strzela z woleja i Riesgo broni! Interwencje ułatwiło mu to, że piłka leciała w sam środek bramki!

• ... a Jeremy Mathieu zastępuje Marca Bartrę.

• Munir El Haddadi zastępuje Sandro...

• Zmiana Verdi'ego była spowodowana urazem, którego nabawił się w jednym ze starć.

• Sergio Enrich zastępuje Simone Verdi'ego.

• Faul taktyczny Ivana Rakiticia przerwał kontrę. Chorwat upomniany żółtą kartką.

• Neymar po indywidualnej akcji lewą stroną wpadł w pole karne i zagrał do Suareza, który uderzeniem przy słupku daje Barcelonie prowadzenie i strzela swojego drugiego gola w tym meczu!

• Druga połowa rozpoczęta

• Eddys Israfilov za zagra za Dani Dani Garcię.

• Wracamy na Camp Nou. W ekipie gości będzie zmiana!

• W pierwszych trzech kwadransach wielu spodziewało się jednostronnego widowiska i kilka bramek Barcelony. A tu niespodzianka, by nie napisać "sensacja". Eibar, które pozytywnie zaskakuje w La Liga, wyszło na prowadzenie już w 10. minucie po bramce Borjy

Gospodarzom udało się jednak wyrównać za sprawą Suareza, który wykończył składną akcję Busquetsa z Sandro.

Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się niebawem

• Pantić wybija piłkę z własnego pola karnego i sędzie kończy pierwszą połowę! FC Barcelona niespodziewanie remisuje z SD Eibar 1:1!

• Suarez pada na lewej stronie po starciu z Capą. Sędzia ku niezadowoleniu Urugwajczyka podyktował na rzut rożny, a nie wolny.

• Neymar strzela nad murem i obok bramki. Riesgo spokojnie patrzył jak piłka mija jego bramkę.

• Rzut wolny dla Barcelony ok. 25 metrów od bramki gości. Faulowany Suarez.

• Indywidualna akcja Neymara, który pada przed polem karnym po starciu bark bark z Garcią. Gwizdek sędziego milczy,a trybuny gwiżdżą.

• Rakitić podaje na prawy skraj pola karnego Eibar do Dani Alvesa. Ten uderzył z woleja na wiwat.

• Borja dopadł do bezpańskiej piłki w w polu karnym Barcelony i upadając uderzył w stronę bramki! Wślizg Barty zablokował strzał i rzut rożny!

• 74% Posiadanie piłki 26%

• Keko wślizgiem przeciął podanie w pole karne kierowane do rozpędzonego Alby. Pojawiają się pierwsze gwizdy na Camp Nou.

• Kontra gości i Keko trafi piłkę 25 metrów od bramki "Dumy Katalonii". Po chwili piłka jednak trafia do Inui, ale ten był na spalonym.

• Sandro zamykał akcję i był bliski zapewnienia Barcelonie prowadzenia! Busquets w roli lewoskrzydłowego dośrodkował w pole karne i skrzydłowy gospodarzy nieczysto trafił w piłkę!

• Pique skutecznie odciął Borję od piłki i pozwolił jej opuścić boisko. Bravo od bramki.

• Sandro na spalonym! Gospodarze grają zbyt wolno i schematycznie.

• Kontra Eibar prawą stroną i podanie do środka do Verdiego! Ten strzela z 20 metrów w boczną siatkę!

• Prostopadłe podanie Busquetsa do Suareza i Riesgo musiał "główkować" poza polem karnym. Uczynił to bardzo dobrze.

• Suarez przechwycił piłkę w polu karnym Eibar i chciał popędzić na bramkę! W akcję wmieszał się sędzia, który dopatrzył się faulu Urugwajczyka.

• Akcja Dani Alvesa z Neymarem przynosi rzut rożny. Drugi z wymienionych centruje z narożnika, ale goście radzą sobie w opresji.

• Strzał z dystansu Rakiticia był bardzo daleki od celu. Risego z "piątki".

• Sandro odbiera doskonałe podanie w polu karnym i zagrywa na wprost bramki do Suareza, który uderzeniem głową z pięciu metrów doprowadza do wyrównania.

• REMIS, LUIS SUAREZ!!!

• Dośrodkowanie Suareza nie znajduje adresata w polu karnym Eibar.

• Risego pewnie chwyta piłkę po centrze z rzutu rożnego.

• Neymar nie potrafi poradzić sobie z dwoma-trzema rywalami na lewej stronie. Kolejna indywidualna akcja nie jest całkowicie na straty - udało się zyskać rzut rożny.

• Barta strzela głową obok bramki.

• Odpowiedź gospodarzy. Dani Alves znowu szukał dośrodkowania z prawej flanki, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Eibar przycisnęło! Najpierw zagranie Verdi'ego nie znalazło adresata, a po chwili obrona Blaugrany musiała interweniować po dośrodkowaniu Escalante z bocznego sektora.

• Napastnik gości przejął piłkę wybitą z pola karnego i po indywidualnej akcji ucisza Camp Nou!

• GOL DLA EIBAR, BORJA!!!

• Capa skosił Neymara równo z trawą ok. 30 metrów od własnej bramki. Sandro dopadł do piłki, ale nie trafił w piłkę. Risego z "piątki".

• Neymar skutecznie powstrzymany na lewej flance. Escalante po przechwycie chciał od razu zagrać do Borju, ale wcześniej piłka wyszła poza linię boczną.

• W odpowiedzi Dani Alves dośrodkował z prawej strony w stronę dalszego słupka! Tam Suarez uderzył bez przyjęcia, ale kilka metrów obok bramki.

• Capa podłączył się do akcji i uderzył z prawego narożnika pola karnego w stronę dalszego słupka! Bravo pewnie chwyta piłkę!

• Podanie Rakiticia do Neymara zostało przecięte przez Capę. Na krótko, bowiem piłkę przejęli gospodarze, ale w momencie podania w pole karne Suarez był na spalonym.

• Gwizdek sędziego i mecz na Camp Nou rozpoczęty!

• Obie drużyny wychodzą już na murawę. Gospodarze w pomarańczowych koszulkach z napisem Anims Johan. Goście na zielono.

• Dla Luisa Enrique jest to 75. mecz na ławce Barcelony.

• 25 października 2014 r. Tego dnia zadebiutował w Dumie Katalonii Luis Suarez. Jak ten czas leci

• "Mecz pułapka" dla gospodarzy? Goście są jedną z czterech drużyn w La Liga, które nie przegrały.

• Niespełna dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania. Jakim wynikiem się ono zakończy?

• Do tej pory obie drużyny mierzyły się dwukrotnie. W poprzednim sezonie górą byli piłkarze z Katalonii, która 18 kwietnia 2014 r. wygrała u siebie 3:0, a 14 marca tego roku strzeliła dwie bramki nie tracąc ani jednej.

• Z kolei "Duma Katalonii" jest na najniższym stopniu podium. Ma tyle samo punktów co druga Celta Vigo, a lidera - Realu Madryt - traci trzy punkty.

• Goście nad wyraz dobrze radzą sobie w tym sezonie - po 8 kolejkach zajmują szóstą lokatę z dorobkiem 13 punktów. Tyle samo ma oczko w tabeli niżej Deportivo La Coruna. A dwanaście punktów zgromadziły Valencia, Sevilla FC, Betis Sevilla oraz Espanyol.

• Rezerwowi Eibar: Xabi Irureta, Lillo, Borja Ekiza, Eddys, Izet Hajrovic, Sergi Enrich, Saul Berjón

• Rezerwowi Barcelony: Marc-André ter Stegen, Douglas, Adriano, Thomas Vermaelen, Jeremy Mathieu, Gerard, Munir El Haddadi

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania FC Barcelony z Eibar!