2

Sevilla FC

1

• Tello! Messi zakręcił obrońcami na skrzydle, wyłożył piłkę jak na tacy Cristianowi Tello, a ten, w sobie tylko znany sposób, fatalnie spudłował.

• Świetna kontra Sevilli! Aktywny dzisiaj Navas podaje do Moreno, który po złamaniu akcji do środka miałby przed sobą tylko bramkarza. Pomocnik gości zaplątał się jednak z piłką i stracił szansę na wyrównanie.

• Botia nieprzepisowo zatrzymywał szarżującego Thiago, został ukarany żółtą kartką.

• Markowa kombinacja Barcelony. Dani Alves pobiegł z piłką pod linię końcową, wycofał po ziemi do Messiego, który uderzył minimalnie niecelnie.

• Xavi próbował diagonalnego zagrania do Messiego. Piłka minęła wszystkich piłkarzy Sevilli, lecz Argentyńczyk został uprzedzony przez Beto.

• Jordi Roura gra na utrzymanie korzystnego rezultatu. Sergio Busquets pojawia się na placu gry, zmienia Davida Villę.

• Negredo! Kapitalne podanie od Rakiticia, Negredo był na linii pola karnego sam na sam z Valdesem, jednak uderzył fatalnie..

• Ostatnie minuty to zdecydowanie najlepszy fragment tego spotkania. Goście, po utracie drugiej bramki, postawili wszystko na jedną kartę, co zaowocowało lepszym widowiskiem.

• Navarro uderzał z dalszej odległości, jego strzał sprawił Valdesowi niemałych problemów.

• Druga roszada w obozie gospodarzy, Xavi zmienia Iniestę.

• Navas urwał się Montoyi na skrzydle, wrzucił piłkę na głowę Coke, który zamiast uderzyć w stronę bramki, niezamierzenie wycofał jąna szesnasty metr. Do futbolówki dopadł jeszcze Kondogbia, ale uderzył niecelnie.

• Ależ bomba! Messi próbował uderzenia z 30 metrów, piłka nieznacznie minęła światło bramki

• To powinien być gol! Alves centruje w pole karne, fatalnie pomylił się Fazio, dzięki czemu Messi stanął przed świetną okazją. Argentyńczyk nie spodziewał się jednak takiego obrotu spraw i nie zdołał sięgnąć piłki.

• GOOOOOLLLLL!!! Messi!! Fantastyczna akcja Barcy! Świetny przerzut na skrzydło do Tello, który zagrywa do Messiego. Argentyńczyk nie zwykł marnować takich okazji i pewnie umieszcza piłkę w siatce. 2:1!

• Reakcja Unaia Emerego na bramkę Barcelony. Kondogbia zmienia Medela.

• GOOOOOLLLL!!! Villa! Barca wreszcie znalazła dziurę w defensywie Sevilli. Rozrzucenie na skrzydło, centra Alvesa i piękny strzał głową Villi dają wyrównanie "Dumie Katalonii"! 1:1!

• Tello wnosi wiele ożywienia w pierwszych fragmentach drugiej części spotkania.

• Gramy.

• Zmiana w przerwie. Mało aktywny Alexis opuszcza boisko, w jego miejsce Cristian Tello.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY Po dosyć monotonnym widowisku, Barcelona niespodziewanie przegrywa z Sevillą po bramce Bortii. Na relację z drugiej części zapraszam za 15 minut.

• Świetna indywidualna akcja Iniesty! Hiszpan zagrał piłkę wzdłuż szesnastki, ale nikomu nie udało się przeciąć jej toru.

• GOOOOOLLLL!!! Botia! Wrzutka w pole karne, Botia wyskakuje najwyżej w szesnastce i umieszcza piłkę w siatce! Sensacja na Camp Nou!

• Kolejny przestój w grze, do końca połowy wynik prawdopodobnie nie ulegnie zmianie.

• Nie najlepiej wyglądają strzały ze stojącej piłki w wykonaniu Messiego. Trzecia próba z rzutu wolnego nie sprawiła Beto żadnych problemów.

• Messi odważnie wbiegł między trzech obrońców i został faulowany. Navarro ukarany żółtą kartką, a Barcelona będzie miała kolejną dogodną okazję na strzelenie bramki.

• Kolejne uderzenie z rzutu wolnego. Tym razem piłka w niewielkiej odległości mija bramkę Beto.

• Świetna kombinacja Messiego i Iniesty, zakończone jednak niecelnym dograniem. Gdyby nie dobra interwencja obrońcy, Alexis znalazłby się w świetnej sytuacji.

• To mogło być 1:0! Formacja obronna drużyny z Andaluzji zapomniała przypilnować Messiego w polu karnym. Argentyńczyk dostał piłkę poza światłem bramki i próbował zaskoczyć Beto strzałem w krótki róg. Jak na razie bramkarz Sevilli zachowuje czyste konto popisując się dobrym refleksem.

• Dobra próba Alvesa. Kiedy piłkarze Barcy nie potrafili dostać się pod bramkę przeciwnika krótkimi podaniami, brazylijski obrońca spróbował strzału z dalszej odległości. Piłka po rykoszecie wyszła na aut bramkowy.

• Akcje "Dumy Katalonii" nabierają tempa, goście jak dotychczas nie zdołali zagrozić bramce strzeżonej przez Victora Valdesa.

• Po faulu na Sanchezie, z rzutu wolnego próbował Messi. Piłka trafiła jednak prosto w mur.

• Żadna z drużyn jak na razie nie forsuje tempa meczu, miejmy nadzieje, że w kolejnych minutach doczekamy się większych emocji.

• Katalończycy wychodzili z szybkim atakiem, Messi został zatrzymany przez Maduro. Powtórki pokazały, że sędzia powinien odgwizdać faul.

• Villa dostaje piłkę od Iniesty, wbiega w pole karne i próbuje wyłożyć futbolówkę Messiemu, zostaje jednak rozszyfrowany przez defensorów Sevilli.

• Szansa dla Barcy! Messi wyłożył piłkę Inieście, ten postanowił jeszcze ją przełożyć. W ostatniej chwili jego strzał zablokowali obrońcy.

• Z groźnym atakiem wychodzili goście. W sytuacji 2 na 2, Jesus Navas zagrał jednak zbyt lekko do Babacara.

• Gramy! Czy goście pokuszą się o niespodziankę?

• W zakończonym niedawno spotkaniu Real Madryt, po emocjonującej końcówce, wywalczył trzy punkty w meczu z Deportivo. Ich strata do lidera jest jednak zbyt duża, aby podopieczni Jose Mourihno mogli myśleć o zdobyciu tytułu.

• Naszych najbliższych rywali czeka ciężkie zadanie. To normalne, że zawodnicy Barcelony są niezadowoleni po ostatniej porażce i w meczu z Sevillą na pewno zagrają na maksimum możliwości.

- Tak wypowiadał się Jordi Roura, kiedy pytano go, czy zamierza odpuścić dzisiejsze spotkanie, aby lepiej przygotować się na starcie w Pucharze Króla. Patrząc na wyjściowa jedenastkę, ciężko wierzyć jego słowom.

• Zawodnicy rezerwowi FC Barcelony: Xavi, Pinto, Bartra, Busquets, Pedro, Jordi Alba, Tello

• Zawodnicy rezerwowi Sevilli: Julián, Cala, Hervás, Kondogbia, Alberto Moreno, Reyes, Negredo.

• Prognozy pogody zapowiadały, iż piłkarzom przyjdzie mierzyć się nie tylko z przeciwnikami, ale i z rzadko widzianym w Katalonii śniegiem. Tak wygląda płyta boiska na kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem:..

• Witam i zapraszam na najciekawsze spotkanie 25. kolejki la Liga. Mocno odmieniona jedenastka Barcelony podejmować będzie na własnym stadionie Sevillę.