FC Basel

2

Maccabi Tel Awiw

2

• Niesamowite! Maccabi remisuje na wyjeździe z FC Basel, strzelając po dwóch celnych strzałach dwie bramki! Zapowiada się bardzo ciekawy rewanż w Izraelu.

• KONIEC MECZU! Ostatni gwizdek sędziego!

• W ostatniej akcji meczu Maccabi wyrównuje!! Miha dośrodkował z prawej strony, a Zahavi z 13 metrów strzela głową. Piłka odbija się od słupka i ląduje w okolicach okienka bramki FC Basel. Niesmowite!

• GOOOOOOOOL! Znowu Zahavi!!!

• Gashi główkuje z linii szesnastego metra, lecz bramkarz paruje piłkę na rzut rożny. Mało brakowało!

• Boetius oddaje groźny strzał na bramkę Vaclika, ten jednak pewnie łapie futbolówkę.

• Sędzia dolicza aż sześć minut. Jest to konsekwencja opóźniania gry przez Ingiebora.

• Dor Miha za Avrahama Rikana

• Elneny zagrywa prostopadłą piłkę za linie obrony, przejmuje ją Embolo, który pewnie strzela między nogi Juana Pablo. 2:1 dla FC Basel!

• GOOOOOOOOOOL!!! Embolo!!!

• Dobre prostopadłe podanie do kapitana gości, ten jednak na wyraźnym spalonym.

• Zahavi po ziemi podaje idealną piłkę do Ben Haima II. Ten sprytnie zwiódł obrońcę, jednak piłka po jego strzale poleciała wysoko nad poprzeczką!

• W środkowej strefie faulowany po raz kolejny Ben Haim II.

• Ukarany żółtą kartką Alberman. Sędzia pozwolił dokończyć akcję, dopiero po niecelnym strzale Bjarnasona, wrócił do faulu.

• Po dośrodkowaniu Zuffiego piłkę do siatki pakuje pomocnik FC Basel. Sędzia jednak nie uznaje gola. Niezrozumiała decyzja arbitra.

• Rzut rożny dla FC Basel o interwencji Beh Haima I.

• Przez ostatni kwadrans wyraźnie spadło tempo gry.

• Ostatnia zmiana FC Basel za Safariego na boisku pojawia się Degen.

• Kolejny zawodnik leży na murawie, tym razem jest to Behrang Safari. Zawodnika łapią skurcze i jest przygotowywana zmiana.

• Ingiebor jeszcze za opóźnianie gry otrzymuje żółtą kartkę.

• Zastępuje Ingiebora Dor Petetz.

• Ingiebor, który ponownie pojawił się na boisku, znowu sygnalizuje kontuzję.

• Za zdobywcę bramki, Delgado, na boisko wchodzi Boetius.

• Bardzo nieudany strzał Elneny z dystansu.

• Problemy zdrowotne Ingiebora. Najprawdopodobniej opuści murawę. Sygnalizuje uraz prawego kolana.

• Znów groźna sytuacja gospodarzy! Zuffi miękko wrzuca w pole karne ale na spalonym Delgado.

• Deja vu z pierwszej części spotkania. Basel zdecydowanie przeważa, o czym świadczą statystyki - 70 % posiadania piłki przez gospodarzy.

• Żółta kartka dla Suchego, który powstrzymuje wychodzącego z kontrą Ben Haima.

• Uraz Embolo po ostrym wejściu Ingiebora. Zawodnik FC Basel kulejąc opuszcza boisko. Lecz po chwili wraca do gry.

• Pierwsza kontra Maccabi po przerwie. Ostre wrzucenie piłki w pole karne przez kapitana gości, lecz Igiebor przenosi piłkę wysoko na poprzeczką.

• Dobre dośrodkowanie Delgado, lecz Safari na spalonym.

• Mitrović zmienia niewidocznego dzisiaj Ben Basata. Jest to wzmocnienie w drugiej lini Maccabi.

• Po kolejnej akcji Islandczyka, kolejny rzut rożny dla drużyny z Saint Jakob Park.

• Dośrodkowanie Embolo z lewej strony, na bramkę strzelał Bjarnason.

• Od początku przeważają Szwajcarzy.

• Po przerwie bez zmian w obu zespołach.

• I zaczęli piłkarze Maccabi!

• Po krótkiej przerwie wracamy na Saint Jakob Park na drugą odsłonę spotkania.

• FC Basel zdecydowanie przeważa, jednak straciło bramkę na własnym boisku, co stawia Maccabi w świetnej sytuacji.

• Koniec pierwszej połowy! FC Basel, mimo bardzo dużej przewagi, do przerwy remisuje z Maccabi na Saint Jakob Park 1:1.

• Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza minutę.

• Kolejny rzut rożny dla FC Basel wywalczył Embolo, który gra teraz na lewej stronie.

• Warto dodać, że na razie strzelają gole tylko kapitanowie obu drużyn.

• Delgado strzela pewnie przy słupku! Całkowicie zmylił bramkarza, który rzucił się w przeciwny róg bramki. Mamy 1:1!

• Rzut karny dla FC Basel po faulu na Delgado! Poszkodowany wykonuje karnego.

• Z 23 metra próbował strzelać Delgado. Piłka mija o metr bramkę Juana Pablo.

• Szwajcarzy rzucili się do odrabiania strat, a piłkarze Maccabi po odebraniu piłki inicjują groźne kontrataki.

• Z rzutu wolego dośrodkowuje Rikan w pole karne, gdzie z ósmego metra precyzyjnym strzałem w dłuższy róg bramki Zahavi pokonuje Vaclika! Futbol jest niesprawiedliwy, to była pierwsza groźna akcja mistrza Izraela.

• GOOOOOOOOOOOL! Zahavi!

• Ben Haim II przeprowadził rajd prawą stroną lecz podał niecelnie w polu karnym.

• Alberman przerwał bardzo groźną akcję FC Basel, który próbował z pierwszej piłki rozmontować obronę Maccabi.

• Rzut rożny dla FC Basel. Gashi próbował ekwilibrystycznego strzału przewrotką, lecz obrońcy zablokowali zbyt lekki strzał.

• Na razie Maccabi ogranicza się tylko do obrony. Nie oddało nawet ani jednego strzału na bramkę Vaclika.

• To powinien być gol! Lang po dośrodkowaniu Safariego strzelał głową z 10 metra. Miał dużo czasu by uderzyć, ale strzał fatalny. Bardzo szkoda tej okazji.

• Faulowany od tyłu Ben Haim, przy wyprowadzaniu kontry, w środkowej strefie boiska przez Elneny'ego. Otrzymuje żółtą kartkę. Sędzia niekonsekwentny.

• Akcja inicjowana przez Gashiego, który jest innym typem napastnika niż Janko. Stara się rozgrywać piłkę od drugiej lini, a nie czeka na okazje w polu karnym.

• No i stało się! Janko nie może kontynuować gry. W jego miejsce wchodzi Gashi.

• Groźna kontra FC Basel! Lecz Embolo faulowany przez Ben Harusha. Powinna być żółta kartka, ale sędzia bardzo pobłażliwy

• Janko schodzi z boiska, sygnalizując kontuzję prawego uda. Jeśli dojdzie do zmiany reprezentanta Austrii to będzie duże osłabienie FC Basel.

• Bliźniacza akcja lewą stroną, lecz Janko spóźnił się o kilkadziesiąt centymetrów. To była idealna okazja i mogła paść pierwsza bramka.

• Piękny rajd Embolo prawą stroną, który przedryblował obrońcę i dośrodkował wzdłuż bramki, lecz żaden zawodnik nie przeciął centry.

• Basel w ataku pozycyjnym. Stara się dokładnie rozegrać piłkę w środku pola.

• Zuffi zagrał fenomenalną piłkę na 18 metr do Bjarnasona, który uderzył na bramkę lecz sędzia zagwizdał spalonego.

• Bardzo agresywny, wysoki pressing FC Basel. Nie pozwalają nawet przejść piłkarzom Maccabi na własną połowę.

• Świetna akcja FC Basel! Embolo założył siatkę środkowemu obrońcy Maccabi i wywalczył kolejny rzut rożny.

• I już rzut rożny dla FC Basel!

• Od środka zaczęli piłkarze FC Basel!

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest Szkot William Collum.

• FC Basel zagra dziś w swoich tradycyjnych strojach czerwono - niebieskich, natomiast Maccabi Tel Aviv zagra na biało.

• Piłkarze już w tunelu, zaraz wyjdą na murawę.

• Ławka rezerwowych FC Basel:

Vailati - Degen - Samuel - Calla - Boetius - Gashi - Ajeti

• Ławka rezerwowych Maccabi Tel Aviv:

Ohayon - Carlos Garcia - Miha - Mitrović - Vermouth - Petertz - Itzhaki

• Drużyna Maccabi Tel Aviv ostatni raz w fazie grupowej Ligi Mistrzów była aż 11 lat temu. FC Basel za to w ciągu ostatnich 10 lat na tym etapie grał 7 razy, z czego dwa razy awansował do fazy pucharowej.

• FC Basel jest aktualnie w fenomenalnej formie. Wygrał wszystkie spotkania od nowego sezonu – dwa w eliminacjach Ligi Mistrzów z Lechem Poznań oraz pięć w lidze szwajcarskiej. To na pewno dodaje dużo pewności siebie piłkarzom z Bazylei.

• Witamy Państwa bardzo serdecznie na tekstowej relacji z meczu FC Basel – Maccabi Tel Aviv. Spotkanie w ramach 4. rudny eliminacji Ligi Mistrzów odbędzie na Saint Jakob Park w Bazylei, arenie, na której zostanie rozegrany finał tegorocznych rozgrywek Ligi Europy. Na relację zaprasza Piotr Tocicki.

• FC Basel - Maccabi Tel Awiw LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Doświadczenie kontra waleczność

Spragniony sukcesu Maccabi Tel Awiw gości w środę na Saint Jakob Park. FC Basel już po raz trzeci rywalizować będzie z izraelską drużyną. Z dwóch ostatnich spotkań szwajcarska drużyna wyszła obronną ręką. Do trzech razy sztuka?