FC Kopenhaga - Raków Częstochowa ONLINE. "Medaliki" walczą o...

FC Kopenhaga - Raków Częstochowa ONLINE. "Medaliki" walczą o Ligę Mistrzów. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO! [30.08.2023]

Liga Mistrzów, 4. runda eliminacji
2023-08-30 21:00

FC Kopenhaga

1

Raków Częstochowa

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i dziękujemy Rakowowi za emocje. Dobranoc!

• Można czuć ogromny niedosyt. Kopenhaga zagrała dojrzalej, ale to Raków przeważał w obu meczach. Drużyna z Częstochowy grała jak równy z równym ze stałym bywalcem w Lidze Mistrzów.

• Koniec meczu! FC Kopenhaga w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

• Deian Sorescu sfaulował rywala w polu karnym Kopenhagi.

• Raków wciąż naciska.

• Fran Tudor świetnie wrzucił, ale ratują się gospodarze.

• Piłka w polu karnym gospodarzy trafiła do Deiana Sorescu, ale ten zagrał bardzo niecelnie.

• Ben Lederman fatalnie zagrał na skrzydło. Łatwa strata Rakowa.

• Dobre dośrodkowanie na głowę Giannisa Papanikolaou, ale ten uderzył wprost w Kamila Grabarę!

• Sześć minut doliczone.

• Yohn Yeboah wpadł z piłką w pole karne Kopenhagi, minął dwójkę rywali, ale uderzył niecelnie.

• W zespole gospodarzy Valdemar Lund zmienił Diogo Goncalvesa.

• Rasmus Falk ukarany żółtą kartką.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ŁUKASZ ZWOLIŃSKI!!!

• Łukasz Zwoliński zmienił Fabiana Piaseckiego.

• Kevin Diks ukarany żółtą kartką.

• Bez zagrożenia po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

• Elias Achouri ruszył lewą stroną boiska i wywalczył rzut rożny.

• Fabian Piasecki faulowany na połowie rywala i żółtą kartką ukarany Lukas Lerager.

• Dynamiczna akcja gospodarzy, ale podanie w pole karne Rakowa spokojnie wyłapał Vladan Kovacević.

• Deian Sorescu dośrodkował z lewej strony, ale w polu karnym gospodarzy faulował John Yeboah.

• Natomiast Bogdan Racovitan zastąpił kontuzjowanego Zorana Arsenića.

• Dwie zmiany w Rakowie. John Yeboah zmienił Władysława Koczerhina

• Zoran Arsenić ucierpiał we własnym polu karnym.

• Fabian Piasecki uderzył z połowy boiska, ale spokojnie przyjął piłkę Kamil Grabara.

• Raków od dłuższej chwili rozgrywa piłkę na połowie rywala, ale nie ma miejsca na dośrodkowanie.

• Prostopadłe podanie w pole karne Kopenhagi, ale skutecznie interweniował Kamil Grabara.

• Władysław Koczerhin ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Władysław Koczerhin wrzucił na głowę Fabiana Piaseckiego, ten oddał celny strzał, ale skutecznie interweniował Kamil Grabara!

• Sonny Kitel zagrał z rzutu rożnego do Władysława Koczerhina, ten uderzył mocno, a piłka odbita od słupka wyszła poza plac gry!

• Elias Jelert dośrodkował na głowę Eliasa Achouriego, ale ten uderzył niecelnie.

• Dłuższa akcja Rakowa, ale Deian Sorescu nie przyjął łatwego podania.

• Kopenhaga konsekwentnie atakuje licząc na zamknięcie tego dwumeczu.

• Natomiast Andreas Cornelius pojawił się w miejsce Jordana Larssona.

• Dwie roszady także w drużynie gospodarzy. Elias Achouri zastąpił Mohameda Elyounoussiego

• Natomiast Sonny Kittel pojawił się w miejsce Marcina Cebuli.

• Dwie zmiany w Rakowie Częstochowa. Ben Lederman zmienił Gustava Berggrena

• Złe dośrodkowanie z rzutu rożnego Marcina Cebuli.

• Marcin Cebula po oskrzydlającej akcji wywalczył rzut rożny.

• Fran Tudor znowu po prawej stronie, ale źle przyjął piłkę.

• Gustav Berggren ucierpiał we własnym polu karnym.

• Świetna szansa Kopenhagi, Diogo Goncalves dostał piłkę w polu karnym i oddał mocny strzał, ale Vladana Kovacevića uratował jeden z obrońców!

• Fran Tudor ruszył prawą stroną boiska i dośrodkował, ale Kamil Grabara pewnie interweniował.

• Deian Sorescu ruszył lewą stroną, gracz Rakowa upadł, ale arbiter odgwizdał rękę Deiana.

• Szybka akcja Kopenhagi lewą stroną, ale gracz gospodarzy łatwo stracił piłkę.

• Świetna wrzutka na głowę Frana Tudora, ale ten uderzył fatalnie!

• Viktor Claesson ukarany żółtą kartką po taktycznym faulu.

• Pierwsza ofensywna akcja Kopenhagi, ale Milan Rundić zablokował wrzutkę twarzą.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na Parken. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Gospodarze są dzisiaj zdecydowanie lepsi. Raków miał swoje momenty, ale praktycznie nie zagroził bramce rywala. Dwa groźne strzały oddał Giannis Papanikolaou, ale na razie Kamil Grabara nie musiał ratować swojego zespołu. Oby w drugiej połowie było lepiej.

• Koniec pierwszej połowy. Na razie nie wygląda to dobrze.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Znakomite dośrodkowanie z lewej strony i jeden z graczy Kopenhagi trafił piłką w poprzeczkę bramki Rakowa!

• Znowu Kopenhaga naciska coraz bardziej.

• Kolejna groźna akcja gospodarzy, jednak Mohamed Elyounoussi trafił wprost w rywala.

• Milan Rundić ukarany żółtą kartką za wcześniejszy faul.

• Ostre starcie w środku pola. Milan Rundić potrzebuje pomocy medycznej.

• Dośrodkowanie Marcina Cebuli do Adnana Kovacevića, lecz ten uderzył niecelnie.

• kovacević

• W odpowiedzi świetna akcja Rakowa, ale gospodarze wybili futbolówkę na rzut rożny.

• Szybka i koronkowa akcja gospodarzy, ale Raków odebrał piłkę.

• Denis Vavro pokusił się o bardzo zaskakujący strzał z dystansu, a nieprzygotowany Vladen Kovacević nie zdążył interweniować.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Denis Vavro zdobywa piękną bramkę.

• Kevin Diks oddał potężny strzał z dalszej odległości, ale piłka minimalnie minęła bramkę Rakowa!

• Kolejna dobra wrzutka w "szesnastkę" Rakowa, ale dobrze interweniował Fabian Piasecki we własnym polu karnym.

• Szybka akcja gospodarzy, ale obrońcy Rakowa w ostatniej chwili wybili piłkę na rzut rożny.

• Kopenhaga świetnie wyszła spod pressingu Rakowa pod własnym polem karnym.

• Raków przez dłuższą chwilę utrzymuje się przy piłce na własnej połowie.

• Fabian Piasecki na spalonym.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego, ale bez zagrożenia pod bramką Kopenhagi.

• Znakomita akcja Rakowa, piłka znowu trafiła do Giannisa Papanikolaou, który oddał mocny strzał, ale piłka odbita od rywala wyszła na rzut rożny.

• Skuteczna interwencja Kamila Grabary przed własnym polem karnym.

• Fran Tudor ruszył prawą stroną, gracz Rakowa upadł, ale arbiter nie sięgnął po gwizdek.

• Prostopadłe podanie do Fabiana Piaseckiego, ale ten nie zdołał utrzymać piłki.

• raków

• Raków odebrał piłkę w środku pola, a to mogła być groźna akcja gospodarzy.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Rakowa, ale obrońcy gości zdołali wybić piłkę.

• Szybki kontratak gospodarzy, ale Zoran Arsenić w ostatniej chwili zablokował dośrodkowanie.

• Giannis Papanikolaou dostał piłkę na linii pola karnego, minął rywala i uderzył niewiele ponad bramką Kamila Grabary!

• Giannis Papanikolaou faulowany w środku pola, ale gracz Rakowa wcześniej fatalnie przyjął piłkę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Rakowa bez zagrożenia.

• Mohamed Elyounoussi dostał piłkę w polu karnym Rakowa, oddał strzał, który został zablokowany!

• Ofensywna akcja Rakowa, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• Deian Sorescu zagrał w pole karne gospodarzy, ale tam spokojnie interweniował Kamil Grabara.

• raków

• Kolejna akcja gospodarzy, ale obrona Rakowa świetnie odebrała piłkę.

• Zoran Arsenić ukarany żółtą kartką za taktyczny faul w środku pola.

• Fran Tudor popędził prawą stroną, ale dośrodkował niecelnie.

• Mohamed Elyounoussi ruszył prawą stroną, ale nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Próba przerzutu w narożnik boiska, po stronie gospodarzy, ale wykonanie bardzo nieudane.

• Wrzutka w pole karne Rakowa, ale skutecznie obrona gości.

• Władysław Koczerhin ruszył indywidualnie, ale fatalnie podał.

• Ofensywne wyjście gospodarzy, ale piłka trafiła w ręce Vladana Kovacevića.

• Szybki kontratak Rakowa, ale Deian Sorescu zbyt łatwo stracił piłkę.

• Gospodarze spowalniają grę. Rozgrywają piłkę w środku pola.

• Raków stracił piłkę w środku pola po niedokładnym podaniu.

• Próba ataku pressingiem Rakowa, ale obrońcy gospodarzy wyszli z opresji.

• Ostry faul na Fabianie Piaseckim, ale jeszcze bez kartki.

• Dużo walki w środku pola, atakuje Kopenhaga.

• Zaczynamy decydujący mecz o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na Parken! Zaraz zaczynamy show!

• Kibice gospodarzy wspierają dopingiem Kamila Grabarę, podobno najlepszego bramkarza ligi duńskiej.

• Natomiast tak prezentuje się zestawienie FC Kopenhagi:

• Tak prezentuje się skład Rakowa Częstochowa na to niezwykle ważne spotkanie:

• W przypadku dzisiejszego zwycięstwa Rakowa Częstochowa różnicą jednej bramki, do rozstrzygnięcia będzie potrzebna dogrywka. To będzie niezwykle ciężka batalia w Kopenhadze!

• Warto zaznaczyć, że dzisiaj do zdrowia wracają Zoran Arsenić i John Yeboah. Ten pierwszy zagra dzisiaj w pierwszym składzie, natomiast ten drugi siądzie na ławce rezerwowych. Niestety na dłuższy okres z powodu kontuzji wypadli Jean Carlos Silva i Stratos Svarnas.

• W ubiegły weekend FC Kopenhaga sensacyjnie przegrała na Parken z Silkeborg IF 1:3, mimo że rozpoczęła spotkanie od prowadzenia. To pierwsza porażka mistrza Danii na własnym stadionie od bardzo dawna. Raków Częstochowa w ostatniej kolejce nie rozgrywał swojego meczu.

• W pierwszym meczu obu drużyn FC Kopenhaga wygrała 1:0 po przypadkowej, samobójczej bramce Bogdana Racovitana już w 9. minucie. W tamtym spotkaniu Raków Częstochowa miał dużą przewagę, ale w dużej mierze było to spowodowane cofnięciem się przeciwnika i dużą pewnością siebie w defensywie.

• Idealne warunki gry na Parken! Miejmy nadzieję, że będą one bardziej sprzyjały mistrzom Polski.

• Witamy serdecznie! To może być historyczny dzień dla polskiej piłki nożnej. Raków Częstochowa gra z duńską FC Kopenhagą w rewanżowym meczu 4. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów! Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

Kopenhaga - Raków LIVE! Przegrywamy. Koszmarny błąd Kovacevicia
1/5
przejdź do galerii

Kopenhaga - Raków LIVE! Przegrywamy. Koszmarny błąd Kovacevicia ©TVP Sport

Liga Mistrzów. FC Kopenhaga - Raków Częstochowa ONLINE. Po pierwszym spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów drużyna Dawida Szwargi jest pod ścianą. Porażka 0:1 spowodowała, że "Medaliki" muszą wygrać minimum dwoma golami w stolicy Danii. Czy ta sztuka mistrzom Polski z zeszłego sezonu się uda? Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz FC Kopenhaga - Raków Częstochowa w TV i internecie. Pierwszy gwizdek w środę o 21:00, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. FC Kopenhaga - Raków Częstochowa ONLINE

Przed Rakowem Częstochowa ostatni mecz tegorocznej edycji eliminacji europejskich pucharów. Mistrz Polski już teraz zagwarantowany ma udział w fazie pucharowej Ligi Europy. Natomiast ambicje drużyny trenera Dawida Szwargi sięgają wyżej. Chcą w środę 30 sierpnia powalczyć jak równy z równym z duńską FC Kopenhagą w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów o wejście do tego elitarnego turnieju.

Raków w eliminacjach szedł jak burza. W I rundzie pewnie pokonał Florę Tallinn. W II rundzie udało się wygrać z Karabachem Agdam. W III rundzie "Medaliki" poradziły sobie z Arisem Limassol. Dobra passa zakończyła się w IV rundzie, gdzie przeciwnikiem jest FC Kopenhaga. W pierwszym starciu mistrz Polski przegrał 0:1 po samobójczym golu Bogdana Racovitana. Każdy w Częstochowie wierzy, że w rewanżu uda się odrobić straty i awansować do Ligi Mistrzów.

- Prawda się obroni na boisku. Nie powiem, że jestem święcie przekonany, ale wiem, że ten mecz inaczej będzie wyglądać u nas w domu i nie ma co robić jakiejś mistycznej atmosfery wokół naszego stadionu, ale 38 tys. kibiców będzie na meczu, boisko też będzie lepsze i zobaczymy. Skłamałbym gdybym powiedział, że nie przejdziemy Rakowa
- powiedział Kamil Grabara, czyli bramkarz FC Kopenhagi.

Raków w Kopenhadze na Parken ma o co grać. Poza samym faktem awansu do fazy grupowej najbardziej elitarnych rozgrywek mogą otrzymać naprawdę ogromną sumę pieniędzy. Za samo dotarcie do ostatniej, decydującej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów na konto Rakowa wpłynie co najmniej 5,5 mln euro od UEFA. W przypadku awansu - aż 15,5 mln.

Drużyna Dawida Szwargi, aby lepiej się przygotować do rewanżu na Parken pauzowała w ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy. "Medaliki" skorzystały po raz kolejny ze swojego prawa i przełożyli spotkanie z Lechem Poznań.

- Traktujemy ten mecz jak finał. Jeden jedyny mecz, który trzeba wygrać, żeby osiągnąć nasz cel numer jeden, jakim jest awans do Ligi Mistrzów. Wiemy, jaki był wynik w pierwszym spotkaniu, ale drużyna wierzy w zwycięstwo
- przyznał Dawid Szwarga na konferencji przed meczem z Kopenhagą.

W tym samym czasie Kopenhaga zdecydowała się nie przekładać spotkania ligowego przeciwko Silkeborgowi (1:3), którego jednak nie będą miło wspominać. Rywale udowodnili m.in. Rakowowi, że da się wygrywać z FC Kopenhagą w jej twierdzy na Parken. Czy podopieczni Szwargi pójdą śladami poprzedniego ligowego rywala duńskiego zespołu?

Jacob Neestrup, trener Kopenhagi: To niesprawiedliwe, ale to nasza własna decyzja w Danii. Kiedy patrzę na nasz terminarz, to widzę, że musimy grać co trzy, cztery dni. Nie widzę terminu, kiedy moglibyśmy rozegrać jakieś zaległe spotkanie. Właśnie dlatego powinno się rozważyć, czy w innych ligach drużyny powinny mieć możliwość przekładania meczów. Chodzi o spojrzenie na całą sprawę z europejskiego punktu widzenia. Wszystkie ligi nie mogą przenosić spotkań tak, jak w Polsce

Dawid Szwarga, trener Rakowa: Za nami siedem spotkań w europejskich pucharach, żeby dojść do tego miejsca w którym jesteśmy obecnie. Przed nami ósmy mecz i traktujemy go jak finał. Jeden, jedyny mecz, który trzeba wygrać, by osiągnąć nasz cel jakim jest jest awans do Ligi Mistrzów. Zdajemy sobie sprawę z wyniku pierwszego pojedynku, ale drużyna mocno wierzy, że jest w stanie tu zwyciężyć - powiedział trener Rakowa Dawid Szwarga przed środowym meczem z FC Kopenhaga

Nie zagrają w meczu FC Kopenhaga - Raków Częstochowa:
Kopenhaga: Achouri, Amoo, Babacar, Khocholava (kontuzje)
Raków: Gryszkiewicz, Ivi Lopez, Pestka, Svarnas, Jean Carlos (urazy)

FC Kopenhaga - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w TVP Sport oraz na Polsat Sport Premium 1. W internecie mecz w aplikacji i na stronie TVP Sport oraz w aplikacji Polsat Box Go. Relacja LIVE od godziny 21:00 w GOL24 - zapraszamy!
  • data meczu: 30.08.2023
  • godzina: 21:00