Flota Świnoujście

1

GKS Bełchatów

1

• Mecz w Świnoujściu dobiegł końca. Flota na własnym stadionie zremisowała z GKS-em Bełchatów 1:1.

• Szymański ledwie co pojawił się na placu gry, a już został ukarany żółta kartką.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości, Kamil Wacławczyk dokończy mecz na ławce rezerwowych i zostanie zastąpiony przez Damiana Szymańskiego.

• Sędzia przedłużył drugą połowę o cztery minuty.

• GKS Bełchatów co raz częściej atakuje bramkę Szymona Gąsińskiego, ale goście nie potrafią postawić kropki nad "i" zdobywając gola.

• Zmiana również w bełchatowskiej drużynie, w meczu nie zagra już Mateusz Mak, który zaprezentował się dziś z bardzo dobrej strony, a zastąpi go Andreja Prokić.

• Kolejnej zmiany dokonują gospodarze, za Bartosza Śpiączkę na boiska wbiega Ensar Arifović.

• Michał Mak samotnie przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów boiska, ograł przy tym kilku rywali, a całą akcję zakończył mocnym strzałem ponad wysoko ponad poprzeczkę.

• Po agresywnej pierwszej połowie tempo spotkania nieco opadło. Flota umiejętnie cofnęła się pod własne pole karne i broni się niemal całym zespołem, czego nie potrafi wykorzystać zespół z Bełchatowa.

• Bogusław Baniak dokonał dobrej zmiany, nigeryjski duet rezerwowych przeprowadził ładną akcję. Martins Ekwueme celnie posłał piłkę do Nnamaniego, a ten ten zatrzymywany przez defensorów zespołu gości wywalczył dla swojej drużyny rzut rożny, który jednak ostatecznie nie zagroził bramce Malarza.

• Michał Renusz stanął przed świetną okazją na zdobycie drugiej bramki, ale świetną paradą bramkarską popisał się Szymon Gąsiński, który nie dał się pokonać rywalowi i pewnie obronił jego strzał.

• Kolejna zmiana w drużynie Floty Świnoujście, Krzysztof Bodziony opuszcza murawę, a pojawia się na niej Martins Ekwueme

• Bogusław Baniak dokonuje pierwszej zmiany, plac gry opuszcza Rafał Grzelak, a zastąpi go Christian Nnamani.

• Wrzesień otrzymał dobre podanie od Zalepy i bez chwili namysłu zdecydował się na oddanie płaskiego strzału prosto w lewy róg bramki. Po jego strzale był jeszcze rykoszet, dlatego też Arkadiusz Malarz zdezorientowany nawet nie drgnął i nie podjął próby obrony.

• SZYBKA ODPOWIEDŹ FLOTY, MATEUSZ WRZESIEŃ ZDOBYWA BRAMKĘ!

• Michał Renusz został pozostawiony sam sobie przed polem karnym Floty, rywali zostawili mu zbyt wiele wolnej przestrzeni, co umiejętnie potrafił wykorzystać piłkarz GKS-u, którego strzał w ostatniej chwili podbił jeszcze Radosław Jasińki próbując zapewne wybijać futbolówkę z okolic własnej bramki.

• GOL! MICHAŁ RENUSZ!

• Gospodarzom nie spieszy się z wyprowadzeniem ataku, piłkarze Floty wymienili między sobą kilkanaście podań w środkowej strefie boiska, a ich "świnoujska" tiki-taka zakończyła się strzałem prosto w ręce Malarza, który oddał Krzysztof Bodziony.

• Druga żółta kartka dla piłkarza Floty, tym razem ukarany Bartosz Śpiączka.

• Na boisku doszło o niefortunnego zdarzenia, Arkadiusz Malarz zderzył się z Bartoszem Śpiączką i padł na moment na murawę. Golkiperowi Floty nie stało się jednak nic poważnego i po chwili powrócił do gry.

• Pierwszej zmiany dokonuje trener gości, Kamil Kiereś. Boisko opuszcza Bartłomiej Bartosiak, na a w jego miejsce pojawia się Michał Renusz.

• Po przerwie wracamy do gry i rozpoczynamy druga połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Flota Świnoujście bezbramkowo remisuje z liderem pierwszoligowej tabeli.

• I znów w natarciu jakżeby inaczej, Mateusz Mak, który zainicjował akcję razem z Mateuszem Szymonikiem, jednak ich plany pokrzyżował Mateusz Wrzesień i zatrzymał piłkarzy przed własnym polem karnym.

• Kolejna akcja wykreowana przez Michała Maka, który niczym słupki treningowe przeszedł trzech piłkarzy Floty i zagrał piłkę w kierunku Basty. Ten ostatecznie zmarnował wszystko to, na co pracował Mak i trafił w jednego z obrońców gospodarzy.

• Bartłomiej Bartosiak ukarany żółtą kartką za ciągłe kwestionowanie decyzji podejmowanych przez sędziego.

• Duet braci Mak znów w akcji, Mateusz posłał celne podanie w kierunku swojego brata, lecz ten obecny w polu karnym Floty nie zdołał opanować piłki i oddać strzału.

• Mimo fatalnej pogody w Świnoujściu mecz stoi na dobrym poziomie. Obie ekipy stworzyły sobie w ciągu ostatnich kilka minut kilka na prawdę groźnych sytuacji, a jeśli dołożyli by do tego odrobinę więcej skuteczności z pewnością w meczu tym padłyby już jakieś bramki.

• Bartłomiej Bartosiak chciał popisać się ładnym strzałem z dystansu, ale w jego próbie zabrakło przede wszystkim precyzji, bowiem piłka powędrowała idealnie w ręce Szymona Gąsińskiego.

• Ależ błąd Macieja Wilusza, który zamiast podawać piłkę do swoich kolegów z drużyny skierował ją wprost pod nogi Bartosza Śpiączki. Napastnik Floty wybiegał na czystą pozycję strzelecką sam na sam z Arkadiuszem Malarzem, ale po raz kolejny górą okazał się być golkiper zespołu z Bełchatowa.

• Michał Mak daję popis swoich piłkarskich umiejętności, pędząc na bramkę Floty ze spokojem wyprzedził dwóch pilnujących go przeciwników, zatrzymał go dopiero wślizg Piotra Kieruzela.

• Sędzia pokazuję pierwszą kartkę w tym spotkaniu, ukarany zostaje Radosław Jasiński.

• Ładna akcja Radosław Jasińskiego i Sebastiana Zalepy, pierwszy z nich wrzucił piłkę z autu w pole karne bełchatowian, gdzie najwyżej do jego podania wyskoczył Sebastian Zalepa. Malarz popisał się dobrą interwencją i ponownie wybronił groźny strzał rywali.

• Marek Opałacz z dziecinną łatwością ograł Bastę i lewą flanką popędził w pole karne gospodarzy decydując się na oddanie strzału, który ostatecznie znów obronił Malarz.

• Pogoda nie ułatwia dzisiaj gry, podobnie jak utrudnia nam prowadzenie relacji. Nie wpłynęła też pozytywnie na liczbę kibiców na trybunach. Dzisiaj na stadion w Świnoujściu przybyło ich około 600. Jest wśród nich liczna wyjazdowa grupa fanów GKS Bełchatów w liczbie około 60.

• Kamil Wacławczyk stanął przed bardzo dobrą okazją na zdobycie bramki, zagrywał piłkę z rzutu wolnego, włożył jednak w to wykonanie zbyt dużo siły, a futbolówka powędrowała ponad poprzeczką.

• Pogoda z pewnością nie ułatwia dziś zadania piłkarzom obu drużyn. Rzęsisty deszcz wciąż pada nad Świnoujściem, zawodnicy jak na razie grają bardzo zachowawczo i nie stworzyli sobie dogodnych sytuacji strzeleckich.

• Bartłomiej Bartosiak ładnie przyjął sobie futbolówkę w okolicach pola karnego gospodarzy, ale tym razem defensorzy z Bełchatowa stanęli na wysokości zadania i uważnie pilnowali rywala by ten nie miał żadnej możliwości na oddanie strzału na bramkę Malarza.

• Mateusz Mak podjął złą decyzję i bardzo niecelnie dośrodkowywał do swoich kolegów z zespołu, a w efekcie Szymon Gąsiński z łatwością złapał futbolówkę po jego zagraniu.

• Błąd defensywy drużyny gości, Bartosz Śpiączka osamotniony bez problemu wbiegł w pole karne, a tam nie był pilnowany przez żadnego gracza Gks-u Bełchatów. Dobrze piłkę dośrodkowywał w jego stronę Bodziony, Arkadiusz Malarz stanął jednak na wysokości zadania i obronił swoją drużynę przed stratą gola.

• Mamy pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy mecz!

• Już za moment powinniśmy rozpocząć spotkanie w Świnoujściu, a nic nie wskazuje na to, że pogoda miałaby ulec poprawie. Deszcza pada nieustannie, trybuny wciąż są prawie puste, a na mecz ten prawdopodobnie dwoma autokarami przybyli kibice gości.

• Rezerwowi GKS Bełchatów: Damian Podleśny, Marcin Flis, Andreja Prokić, Patryk Rachwał, Michał Renusz, Damian Szymański, Piotr Witasik

• Rezerwowi Floty: Konrad Forenc, Tomasz Mokwa, Christian Nnamani, Robert Kolendowicz, Martins Ekwueme, Ensar Arifović.

• W Świnoujściu ciągle pada. trybuny świecą pustkami. Za moment zaprezentujemy składy obu zespołów.

• Do Świnoujścia dotarły już dwa autobusy z kibicami Brunatnych. Na meczu możemy spodziewać się dopingu. Nawet fani Floty, którzy oficjalnie go zawiesili, prawdopodobnie będą zagrzewać swój zespół do walki z liderem.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Floty z liderem, GKS Bełchatów. W Świnoujściu od rana intensywnie pada, co na pewno nie będzie sprzyjać rozpoczynającemu się za niecałe trzy godziny widowisku.