Flota Świnoujście

3

Górnik Łęczna

1

• Tyko przez chwilę drżeli o wynik kibice Floty Świnoujście. Podopieczni Dominika Nowaka szybko jednak odpowiedzieli golem, a później dołożyli kolejnego, a Bogdanka grając w "dziesiątkę" nie była już w stanie ponownie zmienić losy tego meczu.

• Koniec meczu!

• Jeszcze 3 minuty potrwa ten mecz, ale chyba niewiele się zmieni. Bogdanka nie ma już siły, żeby skutecznie zaatakować Flotę. Przypomnijmy, że goście grają w dziesiątkę.

• Daniel Chyła zmienia Bodzionego.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Strzelca pierwszego gola, Sebastiana Olszara zastępuje Bartosz Śpiączka.

• Goście się nie poddają. Po rzucie rożnym groźnie strzelał Lukasiewicz, ale dobrze wybronił to uderzenie Kasprzik.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego aktywny dziś Arifović głową posłał piłkę obok bezradnego Prusaka. Lider tego meczu już nie przegra.

• GOL! Ensar Arifović strzela trzecią bramkę dla Floty!

• Sołdecki w przeciągu czterech minut zbiera dwie żółte kartki! Bogdanka będzie grała w "dziesiątkę".

• Pierwsza zmiana w drużynie Floty. Za Mateusza Września wchodzi Patryk Fryc.

• Dawid Sołdecki ukarany żółtą kartką.

• Wprowadzenie Ropiejki było dobrym posunięciem Piotra Rzepki. Strzelec gola dla Bogdanki mógł zdobyć kolejnego gola, ale sędzia boczny podniósł chorągiewkę - spalony.

• Bodziony dośrodkował w pole karne gości, ale napastników Floty skutecznie uprzedził Prusak.

• Fatalne warunki atmosferyczne. Tak jak przed meczem, tak i teraz znów pada nad stadionem grad. Ciężko się będzie grało piłkarzom...

• Michał Benkowski ukarany żółtą kartką.

• Bodziony dostał dobrą piłkę od Olszara, wyszedł sam na sam i nie dał szans Prusakowi.

• GOL dla Floty! Gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli na bramkę gości. Krzysztof Bodziony wyprowadza świnoujścian na prowadzenie.

• Gol dla gości wisiał w powietrzu, ale padł w dość kuriozalnych okolicznościach. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę podał Ropiejce... Marek Niewiada.

• Maciej Ropiejko strzela wyrównującą bramkę!

• Na spalonym Ropiejko. Odetchnęli z ulgą miejscowi kibice, bo inaczej wprowadzony w drugiej połowie piłkarz stanąłby sam na sam z Kasprzikiem.

• Rzut wolny dla Bogdanki. Dośrodkowywał Nikitović i Benkowski głową uderzył tuż nad poprzeczką bramki Floty.

• Nikitivić po indywidualnej akcji posłał długą piłkę do Ropiejki, ale ten pomógł sobie ręką, próbując opanować piłkę.

• Jest druga zmiana w ekipie Bogdanki. Piotr Rzepka decyduje się na Macieja Ropiejko, który zmienia Mandrysza.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania w Świnoujściu.

• Koniec pierwszej połowy. W Świnoujściu do przerwy 1:0! Zasłużone prowadzenie gospodarzy, choć Bogdanka poczyna sobie coraz lepiej.

• Sędzia dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• Po dośrodkowaniu Oziemczuka głową uderzał Łukasiewicz, ale trafił w boczna siatkę.

• Bogdanka poczyna sobie coraz śmielej. Pesir zdecydował się na mocny strzał niemal z zerowego kąta, ale Kasprzik znów na posterunku.

• Prusak ubiegł w ostatniej chwili Arifovicia.

• Nikitović wyprowadził kontratak, ale nic groźnego z tego nie wyszło.

• Główka Łukasiewicza, Kasprzik z trudem wybija piłkę na róg.

• Za kontuzjowanego Pielacha, który zszedł z boiska utykając wchodzi Łukasiewicz.

• Tym razem uderza Pesir zza pola karnego, ale bez problemów łapie bramkarz Floty.

• Strzał Oziemczuka z 25. metrów - Kasprzik z trudem wyjmuje piłkę spod spojenia!

• Ciągle przeważa Flota, a gości oprócz akcji Szałachowskiego praktycznie nie zagrozili bramce Kasprzika.

• Długa piłka na lewe skrzydło do Arifovicia, który do niej doszedł, dziubnął, ale uprzedził go obrońca i wybił piłkę na aut.

• Olszar na prawej stronie pola karnego zatrzymany przez obrońców Bogdanki.

• Kolejna akcja Floty. Tym razem piłkę w pole karne wrzucał Bodziony, ale piłka zeszła z nogi Olszarowi. To była doskonała sytuacja na strzelenie drugiej bramki.

• Ensar Arifović pomknął lewą stronę boiska i dokładnie wrzucił piłkę na głowę Września. Ten jednak nie uderzył tej piłki tak jak trzeba i futbolówka wyleciała... na aut boczny.

• Przed meczem w Świnoujściu przeszedł grad, który zrosił murawę. Warunki do gry chyba są tu jednak dużo lepsze niż na innych boiskach w Polsce. W Legnicy mecz odwołany, a w Kielcach był opóźniony.

• Dośrodkowanie z lewej strony boiska, ale Kasprzik pewnie łapie piłkę.

• Pierwsza okazja dla Bogdanki po kontrataku. Szałchowski trafił jednak tylko w boczną siatkę.

• Kolejna okazje ma Flota, która zdecydowanie lepiej zaczęła ten mecz. Brakuje jednak wykończenia.

• W tej bramkowej sytuacji błąd popełnił Michał Bendkowski, który tak wybił piłkę, że ta znalazła się pod nogami Olszara, a ten już nie miał problemów by z 10 metrów umieścić ją w siatce.

• Był rzut rożny dla Floty, goście wybili piłkę, ale ta wróciła w pole karne, gdzie najsprytniejszy okazał się napastnik Floty. Lider błyskawicznie pokazuje na co go stać!

• Błyskawiczny gol dla Floty! Strzelcem bramki Sebastian Olszar!

• Zaczynamy mecz w Świnoujściu.

• ŁAWKI REZERWOWYCH:

Flota: Paweł Waśków, Patryk Fryc, Daniel Chyła, Michał Protasewicz, Bartłomiej Niedziela, Bartosz Śpiączka, Christian Nnamani.

Bogdanka: Paweł Socha, Tomasz Tymosiak, Michael Łukasiewicz, Maciej Ropiejko, Michał Renusz, Marcin Kalkowski, Toshikazu Irie.

• - Zawodnicy Floty mieli dobrą serię, ale ona już się skończyła. Na pewno nie boimy się tego meczu, jedziemy jak zawsze po trzy punkty - mówi zawodnik Bogdanki, Michał Zuber, strzelec zwycięskiej bramki dla łęcznian w ostatnim meczu z Termaliką.

• Dziś w Świnoujściu kolejny trudny przeciwnik przyjeżdża spłatać figla liderowi. Po pierwszej od pięciu miesięcy porażce z Cracovią, Flota ma szansę na poprawkę drugi raz z rzędu na własnym stadionie.