2

Polonia Bytom

0

• Koniec spotkania. Zasłużone zwycięstwo Floty

• Flota w końcówce już odpuściła, bo tego meczu przegrać nie może. Polonia też nie bardzo wie, co ma zrobić z piłką, mimo że rywale oddali im nieco pola.

• Sędzia doliczył aż cztery minuty. Pytanie tylko po co aż tyle, chociaż rzeczywiście przerw w grze trochę było.

• Ostatnia zmiana w Flocie. Protasiewicz za Śpiączkę.

• Chyła zmienił kontuzjowanego Olszara. Druga zmiana we Flocie.

• Flota ruszyła do ataku w końcówce i ponownie pełne ręce roboty ma Mika. Gdyby nie bramkarz Polonii, wynik mógłby być dzisiaj wyższy.

• Rzut wolny dla Floty sprzed pola karnego. Ponownie przy piłce Niedziela, ale tym razem huknął w mur.

• Śpiączka dośrodkował piłkę w taki sposób, że zmierzała prosto do bramki, ale w ostatniej chwili wybili ją obrońcy.

• Pierścionek rotuje składem. Przeprowadza ostatnią zmianę. W miejsce Pietrycha wszedł Pokotyliuk.

• W tym meczu wiele już się wydarzyć nie może. Flota bezpiecznie prowadzi, a Polonia jest bezradna, grając do tego w osłabieniu. Możemy liczyć ewentualnie na kolejne bramki Wyspiarzy, jeśli będą mieli siły i chęci zaatakować.

• A Flota ciągle w ataku. Minimalnie niecelnie uderzył Olszar.

• Michalak zmienił Białkowskiego. Zmiany jednak chyba niewiele dadzą Piotrowi Pierścionkowi.

• Niedziela zmarnował dogodną okazję w sytuacji sam na sam z Miką!

• I kolejna kartka dla zawodnika gości, tym razem dla Sinclaria.

• Sypią się kartki w drugiej połowie. Tym razem ukarany Fryc.

• Udarević zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego i to się opłaciło! Mika bez szans i Flota podwyższa prowadzenie!

• 2:0 dla Floty! Już praktycznie po meczu!

• Kolejna żółta kartka dla bytomian, tym razem Paweł Gamla, który wszedł w na boisko jeszcze przed przerwą.

• Będzie okazja dla Polonii. Rzut wolny sprzed pola karnego po faulu na jednym z pomocników bytomian.

• Kolejna kartka dla Polonisty, tym razem żółtą ukarany Pietrycha.

• Mocny początek Floty. Niedziela obsłużył podaniem Śpiączkę, ale ten nie wykorzystał okazji.

• Drugą połowę rozpoczęła Flota.

• W przerwie Nnamani zmienił Arifovicia.

• Koniec pierwszej połowy. Na razie Flota zasłużenie prowadzi 1:0.

• Żółta kartka dla Banasia.

• Żółta kartka dla Arifovicia.

• Kolejna próba Floty, ale strzał z dystansu niecelny.

• Niewiada dobrze znalazł się w polu karnym, ale uderzył zbyt słabo by zaskoczyć Mikę.

• Polonia mimo gry w osłabieniu próbuje atakować i odrabiać straty. Ciągle gra jednak niedokładnie.

• Gamla zastąpił Alancewicza.

• Kieruzel strzałem w okienko z pola karnego nie dał szans Mice. Teraz może rozwiązać się worek z bramkami, a spotkanie może w końcu nabierze kolorytu!

• Kieruzel i w końcu 1:0 dla Floty!

• Zaostrzyło się spotkanie! Czerwona kartka dla Kulpaki za uderzenie jednego z rywali!

• Żółta kartka dla Krzemienia za faul.

• Flota próbuje, stara się, ale wyraźnie widać po niej zmęczenie pucharowym meczem z Górnikiem Zabrze. Polonia jednak nie pokazuje na razie nic, co mogłoby wskazywać, że będzie w stanie to wykorzystać.

• Flota próbowała ze stałego fragmentu gry. Tym razem jednak dobrze interweniował Mika po dośrodkowaniu Niedzieli.

• W dobrej okazji Białkowski złapany na spalonym.

• Przypadkowa okazja Floty, która wynikała z błędu defensywy i bramkarza gości. Śpiączka jednak uderzył głową minimalnie niecelnie.

• Spotkanie wyraźnie straciło na atrakcyjności po pierwszych ciekawych fragmentach. Niewiele ciekawego dzieje się na boisku.

• Flota straciła nieco impet, ale goście nie potrafią tego wykorzystać. Jesteśmy świadkami kopaniny od kilku minut.

• Od początku meczu wyraźną przewagę mają gospodarze, którzy jednak nie potrafią jej udokumentować bramką. Polonia w głębokiej defensywie, ale tego można się było spodziewać.

• Jedna z nielicznych okazji dla Polonii. Białkowski zdecydował się na strzał z dystansu, który sprawił sporo problemów Kaspirzykowi. Bramkarz Floty ostatnio jednak bronił już nie takie rzeczy.

• Sporo pracy od początku ma defensywa i bramkarz Polonii. Tym razem usiał uprzedzić szarżę jednego z zawodników Floty. Na szczęście dla gości, był szybszy.

• To mogło się podobać kibicom! Kolejne dobre dogranie Niedzieli "na klatkę" przyjął Śpiączka, jednak jego strzał z powietrza nie był zbyt celny.

• Tym razem przed szansą stanął sam Niedziela, którego dogrywał jeden z kolegów. Niestety strzał mu nie wyszedł.

• Aktywny od początku jest Niedziela, który zapoczątkował kolejną groźną akcję, niestety brakowało wykończenia ze strony kolegów.

• Ni to strzał ni to dośrodkowanie Niedzieli ląduje w rękach Miki. Flota stara się od początku narzucić swój styl gry. To Wyspiarze są dzisiaj faworytami i próbują to udowodnić.

• Pierwsze minuty to tradycyjne badanie sił. Polonia jest jedną wielką niewiadomą, ponieważ jej skład nie był budowany na pierwszą ligę. Co dzisiaj pokażą podopieczni Piotra Pierścionka, którzy grają w białych koszulkach?

• Od środka piłkarze Polonii.

• Na ławce Floty nie może dziś zasiąść Dominik Nowak, który pauzuje za czerwoną kartkę, jaką obejrzał w meczu 1 kolejki z Olimpią Grudziądz, kiedy został odesłany na trybuny za protesty przy podyktowaniu karnego dla rywali.

• Zespoły szykują się już powoli do wyjścia na boisko. Za moment pierwszy gwizdek Dawida Piaseckiego,

• Znamy już składy obu zespołów. Na ławce rezerwowych Floty: Paweł Waśkow, Marek Opałacz, Paweł Bielecki, Christian Ndubuisi Nnamani, Koba Shalamberidze, Daniel Chyła i Michał Protasewicz. Rezerwowymi Polonii są dziś natomiast: Juraj Balaż, Krzysztof Michalak, Kacper Grzybek, Kamil Walesa, Damian Gołąb, Maksym Pokotyliuk i Paweł Gamla.

• Dla bytomian będzie to inauguracja ligi, gdyż pierwszego spotkania nie rozegrali z powodu niejasnej sytuacji, co do tego, kto ostatecznie na zapleczu ekstraklasy zagra. Ostatecznie padło na Polonię, która rzutem na taśmę dostała licencję i zastąpiła Ruch Radzionków, który wycofał się z rozgrywek.

• Witamy w relacji ze spotkania 2 kolejki 1 ligi, w którym rozpędzona zwycięstwem w Pucharze Polski nad Górnikiem Zabrze Flota Świnoujście podejmie niedoszłego spadkowicza, który wrócił w ostatniej chwili w szeregi pierwszoligowców - Polonię Bytom.