Flota Świnoujście

1

Warta Poznań

0

• Niesamowity mecz w Świnoujściu. W końcówce zemściło się na trenerze Baniaku, że chciał bronić wyniku. Nemec walczył o zwycięstwo do samego końca i to się opłaciło. Komplet punktów zostaje nad morzem, a Flota wciąż marzy o Ekstrakalasie.

• Koniec meczu! Flota wygrała z najlepszą drużyną wiosny i jest trzecia w tabeli 1 ligi!

• Szansa dla Warty, Arifović był sam na sam ale przegrał pojedynek z Bledzewskim.

• Po żółtej kartce dla Bartkowiaka z rzutu wolnego dośrodkowywał Pruchnik. W polu karnym strzelał Mazurkiewicz i ten strzał wybronił Bledzewski, ale przy dobitce Misana nie miał już szans. Flota na prowadzeniu!

• Goooooooool! Damian MISAN

• Ale jeszcze odważna zmiana Nemeca. Chi Fon wchodzi za Bodzionego.

• Bartkowiak fauluje i dostaje żółta kartkę. Flota będzie miała dobrą sytuację.

• Niesktety końcówka meczu nie jest już tak ciekawa jak pierwsza połowa. Czy któraś z drużyn jeszcze zaryzykuje? Coś nam się wydaje, że gole już dziś nie padną.

• Ostatecznie chyba Bogusław Baniak jest zadowolony z tego remisu. Wpuszcza bowiem Maciej Scherfchena za Gajtowskiego. Baniak chciał by Scherfchen grał dziś od pierwszej minuty, ale było jeszcze za wcześnie by ryzykować grę w tak dużym wymiarze czasowym po kontuzji.

• Druga zmiana we Flocie. Daniel Dylewski wchodzi za Niedzielę, który zmarnował dziś kilka świetnych sytuacji.

• Kolejna zmiana także w ekipie gości. Łukasz Białożyt zmienia bezbarwnego dziś Zbigniewa Zakrzewskiego.

• Charles Nwaogu dziś gola nie strzeli. Petr Nemec wpuszcza za niego Damiana Misana.

• Z rzutu wolnego uderzł piłkę Tomasik, ale dobrze interweniował Bledzewski.

• Faul Bartłomieja Niedzieli kończy się dla niego żółtą kartką.

• W drugiej połowie więcej jest stałych fragmentów gry niż płynnej gry. Niestety. Poza tym wciąż czekamy na gole.

• Krzysztof Żukowski pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu "Reksia" z rzutu wolnego.

• Pierwsza zmiana trenera Baniaka. Paweł Iwanicki wchodzi za Ciarkowskiego.

• Optymistyczny strzał Sławomira Mazurkiewicza. Z rzutu wolnego, z niemal 40 metrów...

• Pierwszy raz wygłupił się w tym meczu Bledzewski, który stracił piłkę przy linii końcowej, chcąc ją blokować aby ta wyszła za boisko. Przyjął ją Uchenna, ale po jego podaniu nikt nie wykończył akcji w polu karnym.

• Zbigniew Zakrzewski główkował po wrzutce Kosznika. Zrobił to jednak niecelnie.

• - W sobotę zagra Adrian Bartkowiak, który mam nadzieję pomoże powstrzymać Nwaogu - mówił przed meczem Bogusław Baniak. Miał rację. Bartkowiak właśnie w ostatniej chwili zablokował najlepszego strzelca 1 ligi. Mogło być 1:0.

• Pierwsze uderzenie po przerwie, a strzelał nie kto inny jak Charles Nwaogu. Dużo pracy ma dziś Bledzewski i po raz kolejny pokazał że jest w dobrej formie.

• Druga połowa zaczyna się podobnie do pierwszej - bardzo spokojnie.

• Zaczynamy drugą połowę. Przy piłce goście. Na razie oba zespoły bez zmian.

• A dla ciekawskich prezentujemy czołówkę tabeli wiosny w 1 lidze, przed tą kolejką: 1. Warta Poznań 13 2. Podbeskidzie Bielsko-Biała 10 3. Flota Świnoujście 10 4. ŁKS Łódź 9 5. Górnik Polkowice 9

• Póki co jesteśmy liderem wiosny - nie mam nic przeciwko temu, aby ten stan rzeczy utrzymał się aż do ostatniej kolejki sezonu - mówił przed meczem Bogusław Baniak. Będzie musiał dodatkowo zmobilizować swoich piłkarzy w przerwie, żeby ci nie stracili tej pozycji.

• Ale trzeba napisać, że mecz może się podobać. Było dużo dobrych akcji i spięć podbramkowych. Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że po wyrównanym początku, później troszkę lepsi byli gospodarze. Przypomnimy, że dziś w Świnujściu gra pierwsza z trzecią najlepszą drużyną 1 ligi na wiosnę. Zatem jest to mecz zespołów, które po zimowej przerwie są w doskonałej formie. Jutro w Łodzi kolejny hit 1 ligi.

• Koniec pierwszej połowy. Na razie niestety bez goli.

• Sędzia Bartosz Frankowski przedłużył pierwszą połowę o 1 minutę.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Piotr Kieruzel za faul na Niedzieli.

• Niecodzienna akcja gospodarzy, którą zapoczątkowało długie wybicie Żukowskiego. W polu karnym sytuację mógł mieć Niedziela, ale piłka mu uciekła.

• W odpowiedzi akcja Warty, po której faulowany był Kosznik. Rzut wolny tradycyjnie bił Reiss, ale pewnie interweniował Krzysztof Żukowski.

• Po dośrodkowaniu Bodzionego strzelał Niedziela, po raz kolejny zablokowany. Flota w natarciu.

• Tym razem dośrodkowanie z rzutu wolnego, a piłkę kopał Sławomir Mazurkiewicz. Akcję probował wykończyć Ensar Arifović, ale był za daleko bramki Bledzewskiego.

• Flota blisko wyjścia na prowadzenie! Tomasz Ostalczyk dośrodkował w pole karne, gdzie nikt nie powstrzymał Charlesa Nwaogu. Nogeryjczyk trafił w poprzeczkę!

• Trzeźwo przed polem karnym zachował się Radosław Pruchnik, odebrał piłkę o błyskawicznie uderzył na bramkę Bledzewskiego. Ten jednak bezbłędny.

• Dynamiczna akcja Bartłomieja Niedzieli na lewym skrzydle, ale podanie zostaje zablokowane. Rzut rożny nie przynosi Flocie korzyści.

• Dobrze prezentuje się dziś w obronie Floty Marek Niewiada. Właśnie zatrzymał szarżującego Krzysztofa Gajtkowskiego.

• Dwukrotnie brzydko faulował Marciniak. Gra przeniosła się z powrotem do środka pola, a pierwsza żółta kartka w tym meczu wisi w powietrzu.

• Dobra okazja Piotra Kieruzela, ale jego strzał z najbliższej odległości jest niecelny!

• Do gry wraca Warta, która teraz dwukrotnie zagroziła bramce Floty. Na razie defensywa Floty jest szczelna.

• Kolejna akcja bardzo aktywnego Tomasika. Po jego podaniu nie dał rady strzelić Ostalczyk. Flota przeważa.

• Na raty grał teraz Piotr Tomasik i był bliski zdobycia bramki. Jego dośrodkowanie z rzutu wolnego została zablokowane, ale już strzał poleciał w kierunku bramki Bledzewskiego. Bramkarz Warty pewnie broni.

• Pierwsza groźna sytuacja w tym meczu. Z rzutu wolne bił piłkę Bodziony. Wybił ją Bledzewski, ale ta trafiła pod nogi Niewiady. Jego strzał został zablokowany.

• Pierwszy strzał w tym meczu. Alain Ngamayama główkował po dośrodkowału Reissa. Obok bramki.

• Minuta czci ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej i sędzia gwiżdże po raz pierwszy.

• Oba zespoły są już na boisku

• Do pierwszego składu Floty wraca najlepszy strzelec Charles Nwaogu, który tydzień temu wchodząc z ławki rezerwowych zapewnił Flocie zwycięstwo nad Piastem Gliwice. To jedyna zmiana w ekipie Petera Nemeca, ale trudno się dziwić. Świnoujścianie w Gliwicach zagrali dobry mecz.

• Znamy już składy obu drużyn. Warta ofensywnie, ale to przecież najlepsza na wiosnę drużyna w 1. lidze. Taki skład przyniósł zielonym ostatnie, efektowne zwycięstwo 6:1 nad KSZO.