Flota Świnoujście

0

Warta Poznań

0

• Koniec meczu! Co można dodać na koniec relacji. Chyba tylko to, że to było starcie bez historii.. Za uwagę dziękuję Mikołaj Baranek. Życzę miłego dnia.

• Żółta kartka dla Słowika za opóźnianie gry.

• Pierwszy raz w tym meczu zgromadzeni kibice skandowali "Flota, Flota ..". Z całym szacunkiem dla kibiców, ale to brzmiało jak na zawodach szkolnych.

• Druga część przedłużona o 4 minuty.

• Z takimi wynikami przyszłość Floty rysuje się w czarnych barwach. Przed tą kolejką, "Wyspiarze" zajmowali przedostatnie miejsce w tabeli, uwzgledniając wyniki od 15 października, czyli kiedy podopieczni Krzysztofa Pawlaka ostatni raz zwyciężyli.

• Powiemy tyle - Jakóbowski..

• Kolejna niecelna centra Bodzionego. Chyba siódma..

• Na tę chwilę w kartkach mamy wynik 4:2 dla przyjezdnych, a takim rezultatem zakończyło się spotkanie w rundzie jesiennej między Flotą i Wartą.

• Dwie drużyny wykorzystały komplet zmian. Szalamberidze za Arifovica.

• Chyba dojdziemy w upomnieniach do liczby dwucyfrowej. "Szczęściarzem" okazał się Foszmańczyk.

• Zszedł pożegnany gromkimi brawami Damian Misan. W jego miejsce Christian Nnamani.

• Intensywnie rozgrzewa się Christian Nnamani, czyli spodziewamy się drugiej roszady w szeregach gospodarzy.

• Na boisku zamelduje się Ciarkowski, który zastąpi Reissa. Ciekawostka - kilka lat temu Ciarkowski był podstawowym pomocnikiem ... Floty.

• Chyła faulował w ataku jednego ze środkowych obrońców przyjezdnych.

• Popisowe holowanie piłki przez Ostalczyka, chciał podać w polu karnym, ale efektownym wykrokiem wytrzymał go Sobieraj.

• W tej połowie jest więcej brzydkich zagrań niż okazji. Zobaczymy, co ciekawego stanie się w ostatnich 20 minutach.

• Kolejny kartonik. Daniel Chyła nim upomniany za brutalny faul na bodajże Arturze Marciniaku.

• Misan popędził środkiem boiska, ile sił w nogach, ale zdecydował się na samodzielne wykończenie i to go zgubiło. To uderzenie pozostawiało wiele do życzenia.

• Ciężko przyznać, ale w tej połowie goście nie stworzyli sobie sytuacji.

• Trener Owczarek chce zmienić za wszelką cenę wynik. Za Giela wejdzie Piceluk.

• W kartkach już 3:1. Tym razem "żółtko" dostał Mysiak, były "Portowiec".

• Rajd Ostalczyka został szybko przerwany przez Sobieraja. Obrońca Warty dodatkowo nabił tego pomocnika Floty. "Wyspiarze" powrócili z niczym.

• Aut Jasińskiego, przyjmuję piłkę Arifović, a on natychmiast do Misana, ale ten ostatni za mocno uderzył i w rezultacie piłka przeleciała nad poprzeczką!

• Teraz nam się kartki posypały! Ją na swoim koncie ma też Sobieraj, który celowo zagrał reką podczas interwencji.

• Marciniak otrzymał upomnienie przez wejście, w skutek którego Udarević nie mógł podnieść się z boiskach. Potrzebna była interwencja medycznego.

• Bereszyński, łapiąc się w okolicach nerki, musi opuścić boisko. Zastąpi go Jakóbowski.

• Ostalczyk dośrodkowuje, ale Sobieraj wybija z najwyższym trudem!

• Flota tym razem zaczyna. Jeszcze wracając do zmian - Warta ich nie przeprowadziła.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Okińczyca, strzelca bramki z Zawiszą Bydgoszcz, zastąpi Daniel Chyła.

• W międzyczasie informacja o ilości widzów na stadionie. Jest ich około ok. 750.

• Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tej części gry i obie drużyny skierowały się do szatni.

• Doliczono 60 sekund. Nie było wielu przerw w grze.

• Misan w rezultacie jednego z pojedynku leżał na murawie i przez pewien czas leżał na murawie. Na szczęście wstał i może kontynuować grę.

• Warta została przycisnięta przez Flotę. "Wyspiarze" mają kolejny rzut rożny, po którym wyniknęła okazja, w której z około 5 metrów prosto w niebo uderzył jeden z napastników gospodarzy.

• Trener bramkarzy Floty przez swoje ekspresywne zachowanie został odesłany na trybuny.

• Flota wyszła z kontrą trzy na jeden! Sam na popis zadecydował się Bodziony, który popędził lewą stroną i uderzył mocno po ziemi. Jego strzał minimalnie minął celu!

• Wrzutka Jasińskiego na szybującego Misana, ale znakomicie Słowik. Bramkarz Warty musiał tylko stanąć w miejscu.

• Przewinienie Marka Niewiady na Tomaszu Foszmańczyku. Kapitan Floty ma pretensje do sędziego, że zagwizdał. Wyśmienita okazja dla gości. Reiss technicznie, lecz "biedronka" odbija się od Udarevica, który stał w murze.

• Obaj bramkarze w tym spotkaniu stanowią pewny punkt swoich zespołów. Nie boją się podejmować ryzykownych decyzji.

• Faul Artura Marcniaka około 20 metrów od posterunku Słowika. Flota ma stały fragment gry. Jasiński dosrodkował na nadbiegającego Arifovica, tylko że Bośniak nie zdążył i w rezultacie Słowik złapał piłkę.

• Złapany na pułapce ofsajdowej Piotr Giel. Był bardzo zawiedziony z tego powodu.

• Wrzutka Floty, Zalepa strzelił głową, acz Arifović nie potrzebnie przeciął lot futbolówki!

• Centra Bodzionego, wybija Sobieraj. Ta sytuacja dobrze się zapowiadała.

• Indywidualna akcja Bodzionego i strzał sprzed pola karnego. Słowik musiał się rzucać, ale piłka minęła lewy słupek bramki!

• Błędy we Flocie wynikają ze zbyt ofensywnego nastawienia Patryka Fryca. Podczas kontry tworzy się luka.

• Trochę nam to spotkanie "siadło", tak więc ciekawostka. Melon broni w czerwono-czarnym stroju, a Słowik całkiem na czarno.

• Co Flota robi w obronie! Melon źle wybił piłkę, odbiła się od Mójty, wybił ją Udarević, ale dopadł do niej Reiss, silny strzał, tylko że nie wpadł do siatki.

• Z tego utworzyła się dobra sytuacja, lecz głęboką wrzutkę przerwał Melon, wybijając "biedronkę" na róg. Dośrodkowanie z rożnego zostało szybko wybite przez Bodzionego.

• Źółty kartonik dla Radosława Jasińskiego, który powalił bodajże Piotra Reissa. Tak nie można grać.

• Obydwie ekipy grają otwarcie. "Centrostrzał" Ostalczyka. Słowik tylko odprowadził "łaciatą" wzrokiem i asekuracyjnie skoczył.

• Te jedenaście minut jest ciekawsze niż ostatni pojedynek z Polonią Bytom. Wreszcie coś się dzieje!

• Ngamayama sfaulował pomocnika "Wyspiarzy" na środku boiska.

• Ale Flota miała dużo szczęścia! Niepewnie interweniował środkowy obrońca, który źle wybił piłkę. Tę przyjął Giel i dwukrotnie posłał futbolówkę w kierunku bramki. Raz - obronił Melon. Drugi - centymetry obok słupka!

• Z klubem w ostatnich dniach pożegnał się Weselin Marczew. Oficjalny powód odejścia to bariera językowa. W kuluarach natomiast mówi się, że nie odpowiadała mu jego pozycja w klubie.

• Pierwszy celny strzał w tym meczu. Arifovic z około 14 metrów, pewnie Słowik.

• Warta grają wysoko pressingiem, chcą zmusić zawodników w biało-niebieskich strojach do błędu.

• Dobra prostopadła piłka Okińczyca do Misana, lecz w ostatniej chwili ubiegł go Marciniak.

• Pierwsza długa piłka Jasińskiego do Misana, ale były napastnik Cracovii nie zdołał przyjąć futbolówki.

• Rozpoczęła Warta, a mianowicie Giel z Reissem.

• Zawodnicy wraz z sędziami wyszli na plac gry. Do godziny "zero" coraz bliżej.

• 5 minut przed rozpoczęciem starcia trybuna północna zapełniona mniej-więcej w połowie. Stawiamy ok. 490 widzów.

• W Świnoujściu nastroje bardzo napięte. Flota nie umie wygrać spotkania od 15 października. Nastroje popsuły jeszcze bardziej porażka w derbach Pomorza Zachodniego z Pogonią 0:1. Niektórzy kibice "Wyspiarzy" chcą dymisji Krzysztofa Pawlaka.

• Obydwie ekipy zajmują dziewiąte i dziesiąte miejsce. Dzieli ich zaledwie jeden punkt. Poznaniacy w ostatnich trzech spotkaniach powiększyli swój dorobek o sześć oczek. Flota zaś o dwa.

• Ekipa z Poznania na wyspę Uznam przyjechała wczoraj. Wieczorem, małymi grupkami, spacerowali po tamtejszej promenadzie.

• Odpowiedź na komentarz internauty "zgreda": postaram się, aby relacja była aż do bólu obiektywna i żeby żaden kibic nie miał żadnych zastrzeżeń.

• Coś to chyba wiosenne powietrze spowodowało, że zapomniałem wymienić we Flocie jednego piłkarza, który wybiegnie w pierwszym składzie. Chodzi tu o Radosława Jasińskiego. Zagra na lewej obronie.

• Po wyliczeniu statystyk, wychodzi na to, że najstarszym zawodnikiem na boisku jest Piotr Reiss, ponieważ 20 czerwca skończy 40 lat.

• Do protokołu adnotacja dotycząca asystentów arbitra dzisiejszego spotkania. Z Tomaszem Radkiewiczem będzie współpracować Arkadiusz Śpiewak, Maciej Majewski oraz Marcin Muszyński z Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

• Przyszedł czas na rezerwowych. Flota: Wesołowski, Kieruzel, Shalamberidze, Nnamani, Chyła, Bielecki, Śpiączka. Warta: Radliński, Kosznik, Grzeszczyk, Ciarkowski, Bartkowiak, Piceluk, Jakóbowski.

• Teraz obiecane jedenastki. "Wyspiarze": Melon, Zalepa, Udarević, Niewiada (kapitan), Misan, Fryc, Bodziony, Ostalczyk, Arifović i Okińczyc. "Warciarze" wybiegną w następującym zestawieniu: Słowik, Sobieraj, Reiss (kapitan), Giel, Bartczak, Mójta, Ngamayama, Marciniak, Mysiak, Foszmańczyk oraz Bereszyński.

• Widzowie powoli gromadzą się na stadionie "OSiR - Wyspiarz". Pogoda idealna, lekki wiatr, słońce świeci, można chodzić w bluzach bez problemu.

• Dzień dobry, kłania się Państwu Mikołaj Baranek. Zapraszam na mecz 1.ligi pomiędzy Flotą Świnoujście a Wartą Poznań. W biało-niebieskich barwach wybiegną gospodarze, a w jednolitych, zielonych strojach goście. Niebawem podam składy.