Fortuna Duesseldorf 1 - 2 Borussia Dortmund

Fortuna Duesseldorf

1

Borussia Dortmund

2

• Za wspólne śledzenie meczu dziękuje Oktawian Jurkiewicz. Zapraszam na kolejne relacje LIVE. Miłego wieczoru!

• Plan minimum wypełniony - trzy punkty jak najmniejszym wkładem sił. Fortuna musi teraz uważać. Swój mecz wygrał Augsburg i zrównał się punktami z drużyną z Duesseldorfu. Szykuje się więc ciekawa walka o utrzymanie.

• KONIEC. Fortuna była bardzo, bardzo blisko wywalczenia remisu. Seria Lewandowskiego się kończy bo do tej pory trafiał w ostatnich 12 meczach.

• LANGERAK RATUJE BORUSSIĘ! Ależ to była okazja. Fortuna daje z siebie wszystko. Czemu tak późno?

• Mecz potrwa jeszcze trzy minuty!

• A bramka kontaktowa padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Strzelec znakomicie zerwał się obrońcom.

• Żółta kartka dla Hummelsa. Faulował za raz po tym jak Reizinger założył mu "siatkę".

• Żółtą kartką ukarany Bodzek.

• GOOOOOOL!! Bramka kontaktowa. Adam Bodzek! Zostały dwie minuty, czy będziemy mieli niespodziankę?

• REISINGER! Ależ było blisko do bramki kontaktowej. Po dośrodkowaniu z prawej strony głową próbował Stefar Reisinger ale prosto w bramkarza. Gdyby piłka poleciała gdziekolwiek indziej (ale w światło bramki oczywiście) padł by gol.

• Kuba wleciał w pole karne i próbował odegrac piłkę do Lewego. Nie udało mu się to bo tor lotu futbolówki przeciął Giefer. Szansę na dobicie miał jeszcze Reus ale uderzył prosto w bramkarza.

• Na boisko wchodzi Reus! Zastępuje on Hofmanna.

• Gra wygląda całkowicie inaczej po wejściu Kuby i Lewego. Akcje Borussii są składniejsze i groźniejsze.

• Schieber! Wyszedł na sytuację sam na sam ale Giefer rzucił się chyba losowo i jak się okazało miał szczęście!

• Reisinger ukarany za dyskusję z arbitrem.

• Chwilę wcześniej piłkę w polu karnym ręką trącił Hummels. Sędzia tego nie zauważył i popełnił duży błąd. Powinna być jedenastka.

• Wideo z bramką Kuby już jest!

• Kuba wchodzi i strzela! Świetna asysta Sahina. W akcji brał udział również Lewy, który podał do wspomnianego Nuriego Sahina. Ten odegrał na 14 metr do Kuby, który chyba cudem uniknał pozycji spalonej. Pozostało mu pokonać bramkarza i zrobił to pewnie!

• GOOOOOOL! KUBA! Ale wejście!

• ... i Lewy za Leitnera

• Kuba za Bittencourta...

• Wchodzi Lewandowski i Błaszczykowski!

• Prowadząc 1:0 i grając na wyjeździe drużyna z Dortmundu nie przegrała jeszcze meczu w tym sezonie.

• Pierwsza zmiana w Fortunie i w ogóle w meczu. Stefan Reisinger wchodzi za Kena Ilso.

• Wideo z bramką Sahina!

• Bittencourt... Nie jestem pewien czy to była wrzutka czy strzał ale w każdym bądź razie zmarnował stały fragment gry.

• Faulowany Leitner przez Kruse i dobra okazja do dośrodkowania.

• Dobra wiadomość dla fanów Lewego - trwa rozgrzewka napastnika.

• Żółtka kartka dla lewego obrońcy Fortuny - ukarany van den Bergh.

• Leinter! Piekny zwód w polu karnym i strzał na długi słupek. Bramkarz bez problemu jednak łapał piłkę.

• I za to przeszkodzenie kartką ukarany jest Schieber.

• Nic nie było. Piłkę złapał Giefer. Próbował wybijać piłkę ale przeszkodził mu Schieber.

• Ken Ilso ukarany żółtą kartką. Za chwilę dośrodkowywał z rzutu wolnego będzie Sahin. Czy coś z tego będzie?

• Lewy i Reus zakładają ochraniacze. Przed nimi jeszcze pewnie długa rozgrzewka ale jeden z nich może niebawem wejść na boisko. A może obaj?

• I zaczynamy drugą część. Oby ten mecz zamiast tempa Tico nabrał mocy przynajmniej Audi.

• I jeszcze garstka losowych statystyk:

• Fortuna / Borussia
    • Skuteczność podań: 80%/83%
    • Nieudane podania: 41/42
    • Posiadanie piłki: 47%/52%
    • Strzały: 4/3
  • Pytałem o ostatnie zwycięstwo Fortuny nad Borussią i użytkownik jaguar1984 dobrze odpowiedział, że było w styczniu zeszłego roku. Mnie chodziło jednak o mecz oficjalny a tutaj musimy się cofnąć aż do roku 1997. Konkretniej do 21. lutego. Wtedy Fortuna Duesseldorf wygrała z ekipą z Dortmundu 2:0.

• Można powiedzieć - wreszcie! Połowa nie była interesująca a jedyny warty odnotowania moment to bramka Sahina. Piękny strzał z ok. 30 metrów. Życzmy sobie nawzajem aby ta druga część była ciekawsza.

• Koniec pierwszej połowy! Sędzia nie doliczył ani minuty. Borussia prowadzi po pięknym golu Sahina.

• Niezłe dośrodkowanie skrzydłowego Fortuny jednak ostatecznie piłka trafia w ręce Langeraka. Ten szybko rozpoczął grę ale równie szybko Borussia straciła piłkę. Przed nami ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

• Mecz wygląda jak strajk włoski piłkarzy...

• Żółta kartka dla Kruse. Sam piłkarz wyraźnie jednak pokazuje, że trafił w piłkę. Sędzia nie ma jednak wątpliwości.

• Spokojne rozgrywanie piłki i praktycznie brak groźnych akcji. Z tej okazji podrzucę kilka statystyk. Przebiegnięte kilometry: Dusseldorf 43,34/46,65 Dortmund Skuteczne podania: Dusseldorf 114/180 Dortmund

• Leitner wyprowadzał kontratak ale w dziwny sposób wykopał piłkę przed siebie. Mecz wciąż nie zachwyca.

• Dla wszystkich śledzących relację mamy małą zagadkę.Kiedy Fortuna wygrała ostatnim razem z Borussią Dortmund i jakim wynikiem zakończył się ten mecz? Odpowiedzi piszcie w komentarzach :)

• Mina trenera Kloppa po tej bramce jest nie do opisania. Poderwała się cała ławka rezerwowa a Sahin wpadł w ramiona Lewandowskiego. Wielka radość w obozie Borussii.

• Głową próbował Hummels ale wcześniej faulował. Piłka minęła bramkę minimalnie ale nawet gdyby wpadła, gol nie zostałby uznany.

• Piłkę chwilę rozgrywali piłkarze Borussii. Futbolówka ostatecznie trafiła do Sahina i przepięknym podkręconym uderzeniem pokonał bramkarza. To jest gol z 28-30 metrów!

• GOOOOOL! Nuri Sahin! 1:0 dla Borussii Dortmund!

• Ależ było blisko! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego błąd przy wyjściu popełnił Giefer. Blisko był Hummels uderzył na bramkę ale piłka odbiła się od słupka!

• Pierwszy kwadrans za nami i mecz niestety troszeczkę usypia. Borussia jest częściej przy piłce ale co z tego skoro więcej z gry ma na razie Fortuna grająca głównie z kontry

• Szansę miał Schahin ale w ostatniej chwili się poślizgnął i piłka minęła bramkę pilnowaną przez Langeraka.

• Według Bundesliga.com na trybunach jest 54.000 widzów.

• Na sam na sam wychodzi Schieber ale chorągiewka sędziego powędrowała w górę.

• Kolejna akcja Fortuny! Ken Ilso dryblował przed polem karnym po czym padł jak rażony piorunem. Sędzia ponownie dobrze ocenił sytuację.

• Bellinghausen wywraca się w polu karnym ale sędzia nie dyktuje rzutu karnego! Na powtórce widać, że Langerak lekko trącił piłkarza Fortuny ale nie na tyle mocno aby ten się wywrócił. Bardzo dobra decyzja sędziego!

• Fortuna rozpoczęła bardzo śmiało a piłkarze Borussii na razie są statyczni.

• I zaczynamy mecz! Od środka Fortuna Dusseldorf!

• Podając Państwu składy pominąłem po jednym piłkarzu w każdej drużynie. W Fortunie jest to Ken Ilso a w Borussii Julian Schieber. Za błąd serdecznie przepraszam.

• Drużyna z Dusseldorfu zdobyła w tym sezonie 36 bramek a najczęściej strzelała między 31. a 45. minutą (10 goli). Borussia strzeliła 74 goli i głównie strzela w pierwszych piętnastu minutach (15 goli)

• Przypominam pytanie na ten mecz: Kiedy Fortuna wygrała ostatnim razem z Borussią Dortmund i jakim wynikiem zakończył się ten mecz?

• Borussia jest drugą najlepszą drużyną w ofensywie i drugą najlepszą w defensywie. Drużyna z Dortmundu zdobywa 2.46 i traci 1.17 bramki na mecz. Nie muszę chyba dodawać, że pierwszy w obu rankingach jest Bayern.

• Dzisiejszy mecz poprowadzi Michael Weiner. Urodzony w Niemczech 44-latek ostatnio prowadził spotkanie Bayernu Monachium z 1. FC Nurnberg, który Bawarczycy wygrali 4:0. Prowadził już w tym sezonie mecze i Borussii i Fortuny. Drużyna z Dortmundu ostatni mecz prowadzony przez tego arbitra wygrała 5:1. Było to starcie z SC Freiburg. Gospodarze dzisiejszego starcia przegrali 2:1 i był to mecz z Schalke 04.

• Fortuna kontynuuje niechlubną serię ośmiu spotkań bez zwycięstwa, Borussia natomiast ośmiu spotkań bez porażki. Dodatkowo pięć ostatnich meczów zakończyło się zwycięstwem ekipy z Signal Iduna Park.

• Mała zagadka dla komentujących! Kiedy Fortuna wygrała ostatnim razem z Borussią Dortmund i jakim wynikiem zakończył się ten mecz? Prawidłowa odpowiedź zostanie podana w przerwie.

• Rezerwowi Fortuny: Almer, Levels, Langeneke, Tesche, Fink, Peurevic, Reisinger

• Rezerwowi Borussii: Weindenfeller, Subotić, Schmelzer, Błaszczykowski, Reus, Bender, Lewandowski

• Skład Fortuny: Giefer; van den Bergh, Balogun, Malezas, Latka, Bellinghausen, Lambertz, Bodzek, Kruse, Schahin.

• Skład Borussii Dortmund: Langerak; Kirch, Hummels, Santana, Kehl; Sahin, Großkreutz, Leitner, Hofmann; Bittencourt.

• Witam serdecznie na relacji LIVE z meczu Fortuna Dusseldorf – Borussia Dortmund. Pierwszy gwizdek sędziego powinien rozbrzmieć za ok. 45 minut. Zachęcam do dzielenia się swoimi przewidywaniami na temat wyniku w komentarzach. Za moment także zagadka, do której rozwiązanie podam w przerwie. Wita Państwa Oktawian Jurkiewicz i zapraszam na ostatni dzisiejszy mecz na boiskach Bundesligi.