• Jens Langeneke

• Mats Hummels 1:1

• Ranisav Jovanović 1:0

• Pierwszy bronił będzie Roman Weidenfeller

• Nie był to piękny mecz, powiem więcej - było to słabe 120 minut. Jednak rzuty karne zawsze wynagradzają nawet najsłabsze widowisko!!

• Przed nami konkurs rzutów karnych!!!!

• Nieliczna z akcji bramkowych ale zbyt duży był kąt aby zaskoczyć bramkarza gości

• 7 minut do końca a na boisku wygląda jakby wszyscy czekali już na ostateczne rozstrzygnięcie czyli rzuty karne

• Zamieszanie tym razem pod bramką Mistrzów Niemiec ale także bez efektu bramkowego

• Borussia naciska ale czy faworyt zdąży?

• Kehl blisko narożnika własnego pola karnego fauluje rywala i będzie kolejna szansa dla gospodarzy

• Łukasz Piszczek tak niefortunnie odbija piłkę głową po centrze jednego z rywali, że tylko dzięki świetnej interwencji swojego bramkarza nie strzela samobójczej bramki

• Za faul na Hummelsie

• Kto w ćwierćfinale Pucharu Niemiec?? Czy rozstrzygnięcie zapadnie w ostatnich 18 minutach?? Odpowiedź w naszej relacji!!

• Szykuje się zmiana w zespole Mistrza Niemiec

• Błaszczykowski leży na murawie zwijając się z bólu

• Sascha Dum w świetnej akcji pod bramką Borussi i Hummells ratuje swój zespół ofiarną interwencją !!

• Małe zamieszanie na boisku m.in. Lewandowski leży na boisku

• Roman Weidenfeller ratuje swój zespół przed stratą bramki po strzale Beistera!! Fortuna coraz groźniejsza!!

• Andreas Lambertz jak na kapitana przystało jest dziś bardzo aktywny, tym razem próbował zagrywać w pole karne ale uczynił to niedokładnie

• Borussia próbuje po stracie zawodnika uspokoić grę i poukładać szeregi obronne.

• Piłka w siatce Borussii ale wcześniej sędzie odgwizduje pozycję spaloną Thomas Brökera

• Dobra okazja za moment dla Fortuny. Rzut wolny z narożnika pola karnego

• Ależ wykrakałem!!! Borussia w "10" !!

• Chwila bardzo nudnej gry

• Pół godziny za nami. Optyczna przewaga po stronie gości ale Fortuna cały czas mocno się trzyma.

• Trzeci strzał w światło bramki Borussi i po raz 3. pewnie Ratajczak

• Ale bomba Assani Lukimya - po uderzeniu byłego zawodnika m.in. Hansy piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. A zawodnik uderzał z około 30 metrów.

• Piszczek zablokowany przy próbie dośrodkowania

• Chris Loewe mocno uderza z 16 metrów na bramkę Ratajczaka ale czyni to bardzo nieskutecznie.

• Chris Loewe zagrywa dobrą piłkę do Bariosa ale znów czujny w bramce Ratajczak. W odpowiedzi Maximilian Beister jednak bez zagrożenia dla bramki Borussii.

• Na trybunach kibice gospodarzy prezentują fantastyczną oprawę. Stadion także wypełniony jest po brzegi

• Błaszczykowski jak na razie w najlepszej okazji do strzelenia bramki. Mocne uderzenie głową Polaka pewnie jednak broni Ratajczak!

• Akcja Fortuny lewą stroną ale radzi sobie blok defensywny gości. Bez sytuacji bramkowych jak na razie na murawie

• Kevin Grosskreutz ładnie z lewej strony na głowę Bariosa ale bramkarz gospodarzy pewnie łapie piłkę, w odpowiedzi ładna akcja Fortuny zablokowana jednak przez obrońców Mistrza Niemiec

• Spokojne pierwsze minuty na boisku w Dusseldorfie- Borussia kontroluje grę ale gospodarze nie mają zamiaru pozostawać dłużni

• Pierwsza ofensywna akcja gości

• Zaczynają gospodarze

• Zawodnicy wyprowadzanie przez 38-letniego sędziego wychodzą na boisko

• Juergen Klopp twierdzi w wywiadach przedmeczowych, że dzisiejsze spotkanie wcale nie będzie spacerkiem dla jego podopiecznych. Czy rzeczywiście ma rację? Odpowiedź już za chwilę

• Zapowiedź tego spotkania przeczytacie tutaj

• "Polska" Borussia kończy rok. Z trójką Polaków w składzie piłkarze z Dortmundu zagrają w kolejnej fazie rozgrywek o Puchar Niemiec z Fortuną Düsseldorf. Rywal Mistrzów Niemiec to lider 2.Bundesligi - czy Robert Lewandowski, który strzelił już w różnych rozgrywkach ponad 15 bramek powiększy dziś swój dorobek?