FSV Mainz

0

Bayern Monachium

3

• Koniec meczu! sędzie postanowił nie przedłużać widowiska. Bayern wygrywa zasłużenie. W pierwszej połowie Bawarczycy mieli dużo problemów z obroną gospodarzy, jednak wyprowadzili jedną akcję która miała wpływ na resztę spotkania. Mainz zostało wypunktowane, jednak podopiecznym Thomasa Tuchela należą się ogromne brawa za walkę w destrukcji i waleczność. Niestety sił i koncepcji starczyło im tylko na 40 min. Mainz-Bayern 0-3

• Niepotrzena kartka dla Marcela Riise, który bezczelnie sfaulował Dante przy linii końcowej, to nic innego jak wyraz frustracji

• Pod polem karnym gości z Dante walczy Nikolai Muller i wywalczył rzut wolny blisko szesnastki Neuera, Ivanschitz ustawia piłkę i uderza mocno i z dużą rotacją, jednak piłka przechodzi nad bramką w odległości ok. 30 cm

• Ostatnia zmiana także w ekipie gospodarzy, za młodego i walczącego dziś Shawna Parkera wchodzi Marco Galigiuri

• Wszyscy gracze Bawarczyków ustawieni na własnej połowie, czekają na okazję do zabójczej kontry gdzie swoją szybkość mógłby wykorzystać Arjen Robben

• Ostatnia zmiana w szeregach Bayernu, boisko opuszcza Toni Kroos, zaś w jego miejsce pojawia się Luiz Gustavo

• Ładnie pobiegł prawą flanką Lahm, posłał płaską piłkę na 16 metr do Gomeza, ten w momencie obraca się wokół własnej osi z obrońcą na plecach jednak wypuszcza sobie piłkę za daleko i spokojnie łapie ją Wetkle

• Zawodnicy z Monachium rozgrywają piłkę w stylu hiszpańskim, na pewno jest to efekt pracy trenera Heynckesa, który kilka lat pracował na półwyspie Iberyjskim

• Podwójna zmiana w ekipie gości, za Mandżukicia wchodzi Gomez, za Ribery'ego Robben. Siła ofensywna na pewno na tym nie straci

• A tymczasem z ławki rezerwowych podnosi się Mario Gomez - to nie jest najlepsza informacja dla miejscowych kibiców

• Z rzutu rożnego dośrodkowuje Ivanschitz, jednak nie było to najlepsze dośrodkowanie w jego karierze

• Mandżukić prezentuje się dziś wspaniale, ciekawe czy zmieni go inny Mario - Gomez

• Zaskakujący strzał sprzed pola karnego Mandżukicia, wygrał walkę o górną piłkę, poczekał aż futbolówka spadnie i po koźle uderzył na bramkę, jednak Wetklo wybija na korner

• Ładna akcja Mainz, szarżował prawą stroną Risse, dośrodkował w pole karne ale tam na posterunku był Van Buyten

• Javi Martinez rozgrywa piłkę to na jedną, to na drugą stronę boiska próbując rozerwać zasieki obronne gospodarzy, z kolei gracze Tuchela nie atakują już Bawarczyków tak zaciekle, jak miało to miejsce w pierwszej połowie

• Toni Kroos próbował indywidualnie przedrzeć się przez obronę rywala, ale przegrał pojedynek bark w bark z rosłym Kirchhoffem

• Bawarczycy spokojnie rozgrywają futbolówkę w defensywie, nie forsują tempa i wyczekują aż nadarzy się kolejna okazja do skarcenia gospodarzy

• Gracze FSV usiłują prowadzić atak pozycyjny, wymiana podań, Parker schodzi do środka, uderza płasko na bramkę ale Neuer wybija na rzut rożny

• Zmiana w ekipie gospodarzy, za dużo walczącego dziś Soto wchodzi szykowany na następcę Polanskiego w Mainz, Niki Zimling

• Akcja Mainz, próbuje indywidualnie Nikolai Muller ale nic nie jest w stanie zrobić sam

• Bayern to prawdziwie klasowa drużyna, wyczekali pierwszą połowę kiedy to gospodarze walczyli jak wściekli, a kiedy znaleźli lukę w obronie od razu wykorzystali to z zabójczą precyzją

• Bayern z coraz większym luzem, gracze pozwalają sobie na sztuczki techniczne i zabawę z przeciwnikiem, gospodarze są rozbici

• Gol dla Bayernu!!! Ładna indywidualna akcja Ribery'ego, zejście do środka, zagranie do Muellera, którego obiega Philipp Lahm dośrodkowuje w pole karne wprost na głowę Mandżukicia i ten bez problemów pakuje piłkę do siatki!!! Mamy wynik 0-3

• Gracze gospodarzy zaczynają się gubić, zdenerwowani stratą drugiego gola zaczynają popełniać coraz więcej błędów, z kolei goście rozpędząją się i grają z większym luzem

• Wiele wskazuje na to, że przedmeczowe obawy trenera Tuchela mogą się sprwdzić

• To 13 gol Mario Mandżukicia w tym sezonie. Co warte podkreślenia, to był jego 15 kontakt z piłką w tym meczu!!

• Ależ akcja Bayernu, Alaba lewą stroną ścina do środka pola karnego, podaje przed bramkę do Mandżukicia i ten pakuje piłkę do siatki. 0-2

• Bayern atakuje lewą stroną boiska gdzie znajdują się Frank Ribery oraz David Alaba

• Faul w środkowej strefie, na murawie zwija się z bólu Mandżukić a na rozgrzewkę ruszyli rezerwowi Bayernu m.in. Arjen Robben

• Zmiana od początku drugiej połowy, za niewidocznego Mallego wchodzi Marcel Risse, czy wniesie ożywienie w poczynania gospodarzy?

• Grę czas zacząć, Mandżukić z Kroosem rozpoczynają od środka boiska

• Koniec pierwszej części spotkania, Bayern prowadzi 1-0. Dobra gra gospodarzy przynosiła efekt prawie przez całą część, jednak chwila zagapienia kosztowała ich utratę gola

• Akcja Mainz, dośrodkowuje z prawej strony Pospech ale piłka wychodzi poza bramkę, rzut rożny również nie przynosi porządanych efektów

• Bayern stara się spokojnie rozgrywać piłkę w środku boiska, natomiast podrażnienie gospodarze biegają za piłką niczym wściekłe charty

• Kapitalnie przy golu zachował się Toni Kross, to zagranie było na prawdę warte każdych pieniędzy

• Goool dla Bayernu!!! Długie zagranie do Krossa, ten z pierwszej piłki z woleja zagrywa prostopadle do Muellera, ten wychodzi sam na sam i mijając bramkarza pakuje piłkę do pustej bramki. Mainz-Bayern 0-1!!

• Kross wrzuca na Martineza, ten zdołał uderzyć w kierunku bramki i było blisko. Broni jednak Wetkle

• Z rzutu rożnego znów Kross, tym razem płasko na krótki słupek ale piłka ponownie wychodzi poza boisko, kolejny korner

• Mandżukić widząc niefrasobliwość swoich partnerów zszedł na prawe skrzydło próbując dośrodkować jednak to również nie przynosi efektów

• Ależ akcja Mainz, świetnie rozegrali na prawej stornie piłkę Muller z Ivanschitzem, wycofanie przed pole karne i Malli uderza, jednak po nodze Dante piłka wychodzi na rzut rożny

• Schweinsteiger zagrywa na prawe skrzydło do Muellera, ten walczy o piłkę z Zabavnikiem i faul, lewy obrońca Mainz musi mieć się na baczności. Kross z rzutu wolnego ale wybija Wetklo, ponowne wbicie piłki w pole karne ale na spalonym Javi Martinez. Bayern bije głową w mur

• Z narożnika Kross, wrzutka na piąty metr jednak wszystkie dotychczasowe dośrodkowania młodego Niemca są dalekie od ideału

• Zawodnicy Mainz są dziś świetnie poustawiani na boisku, w każdej strefie jest ich więcej niż Bawarczyków, znakomicie zagęszczają pole gry

• Kontra Mainz, prawą stroną próbował podawać Malli, piłka trafiła przed pole karne do Parkera jednak jego strzał mija bramkę o dobrych kilka metrów

• Faul Kirchhoffa na Muellerze, dośrodkowuje Kross jednak beznadziejne było to zagranie, obrońcy wybijają bez problemów

• Kolejne "żółtko" dla gracza gospodarzy, ukarany Nikolai Muller

• Żółtą kartką ukarany Zabavnik za pracowanie łokciami w powietrzu i faul na Muellerze, teraz można się spodziewać częstszych ataków Bawarczyków prawą stroną boiska

• Kross z rzutu wolnego, wrzuca na Mandżukicia, jednkaże piłka po jego strzale mija bramkę w bezpiecznej odległości

• Faul Zabavnika na Krossie w bocznym sektorze boiska, Lahm od rzutu wolnego, rozgrywanie akcji od tyłu, szybki przerzut Dante do Lahma na prawą stronę jednak piłka była od niego szybsza

• Szybki atak Bayernu, Ribery lewą flanką szarżuje w pole karne, wycofuje do Schweinsteigera, jednak ten nie potrafi dokładnie przyjąć piłki i po akcji

• Akcja lewą stroną Mainz, Soto świetnie piętą do Ivanschitza, jednak jego strzał z prawej nogi ląduje na nodze Lahma.

• Ponownie ruszają z kontrą gospodarze, faulowany Nikolai Muller i będzie dośrodkowywał Ivanschitz. Wrzutka lewą nogą na Kirchhoffa, jednak ten fauluje w powietrzu Van Buytena

• Thomas Tuchel gestykuluje, pokazuje swoim podopiecznym by nie cofali się na własną połowę tylko wysokim pressingiem wywierali presję na gościach

• Szybka kontra gospodarzy, dwójka napastników usiłowała zdobyć gola, jednak Muller nie poradził sobie z Dante i tylko rzut rożny. Ivanschitz z narożnika i Kirchhoff walczy z Neurem, kolejny rzut rożny

• Dwójkowa akcja prawą stroną Lahma i Ribery'ego, jednak Francuz chcąc zagrać no-look passa do kapitana Bayernu nie spostrzegł, że ten został na swojej pozycji zamiast biegnąć pod linię końcową

• Gospodarze ustawieni dziś wysokim pressingiem, nie dają się zdominować wielkiemu Bayernowi, z kolei goście nie mogą jak na razie znaleźć odpowiedniego pomysłu na rozmontowanie obrony rywali

• Długie zagranie przed pole karne do Mandżukicia, jednak ten źle przyjmuje piłkę i Noveski radzi sobie bez problemów

• Nikolai Muller stara się w pojedynkę rozerwać obronę gości, jednak siła złego na jednego, obrońcy Bayernu radzą sobie doskonale

• Jak na razie dużo niedokładności z obu stron, dużo chaosu na boisku i mało składnych akcji

• Toni Kross na prawej stronie pola karnego, jednakże jego mocne wstrzelenie piłki w pole karne skończyło się wybiciem piłki na dach stadionu

• Manuel Neuer dotychczas puścił tylko jednego gola w meczach wyjazdowych w tym sezonie, to wręcz nieprawdopodobny wynik

• Martinez stara się uspokoić grę w środku boiska, Bawarczycy spokojnie rozgrywają piłkę w defensywie

• Rzut wolny dla Bayernu po faulu na Riberym, sam poszkodowany dośrodkowuje w pole karne ale obrońcy wybijają i Mainz już rusza z kontrą, Malli tańczy w polu karnym Bayernu ale zażegnane niebezpieczeństwo

• Rozpoczęli zawodnicy Mainz

• W mojej opinii oni są wraz z Barceloną najbardziej utalentowanym zespołem w Europie. Próba ich pokonania będzie dla nas najtrudniejszym zadaniem z jakim się mierzyliśmy. Emocjonalnie, mentalnie i atletycznie musimy wznieść się na nasze wyżyny. Ale jeśli także Bayern będzie w najwyższej dyspozycji, wówczas nasza forma nie będzie wystarczająca. Można zagrać lepiej niż ktokolwiek oczekuje, ale i tak przegrać 0:3 - te słowa trenera gospodarzy świadczą o wielkim szacunku do dzisiejszego rywala