FSV Mainz

1

Borussia Dortmund

2

• Sędzia kończy spotkanie. Borussia wygrywa po bramkach Perisica i Piszczka 1:2. To była pierwsza bramka naszego zawodnika w barwach Borussi.

• Rzut wolny dośrodkowanie i piłkę przed pole karne wybija bramkarz, a do niej dopada Piszczek i pokonuje H.Mullera. 1:2

• GooooooooooooooooooooL. Piszczek 1:2

• Brutalny faul Pospecha na Goetze

• Schodzi Soto, wchodzi Caligiuri

• Na boisku pojawił się Błaszczykowski.

• Napór na bramkę Borussi trwa tym razem sam na sam wychodzi Ivanschitz i wspaniała interwencja Weidenfellera.

• Ładne wyjście dwóch zawodników gospodarzy, ale problemy z szybkością i sytuację wyjaśnia Piszczek.

• Dortmundczycy cały czas próbują ataków środkiem pola, ale nie przynosi to oczekiwanych rezultatów.

• Dośrodkowanie z lewego skrzydła Perisica, do piłki dochodzi Barrioss ale jego strzał jest bardzo niecelny.

• Marcel Risse ładnie minął kilku zawodników gości, ale ostatecznie stracił piłkę.

• Schodzi Lewandowski, wchodzi Barrios.

• Schodzi strzelec bramki Muller wchodzi Ivanschitz

• Lewandowski po zagraniu ze skrzydła ładnie się obracał, ale został zrównany z murawą przez jednego z obrońców, ale sędzia nie odgwizdał "11". Ewidentny błąd sędziego!

• Od początku drugiej części widać przewagę Borussi. Taki stan rzeczy zakończył się bramką wyrównującą, ale czy drużynę trenera Jurgena Kloppa stać na zwycięstwo w tym spotkaniu przekonamy się za ok. 25 minut.

• Ładna akcja Polaków zakończona bramką Perisica. Prawym skrzydłem atakował Piszczek zagrał do "Lewego" ten bez przyjęcia odgrywa do Perisica a ten z zimną krwią pokonuje bramkarza gospodarzy. 1:1

• GooooooooooooooL! 1:1

• Zespół Mainz od początku drugiej połowy jest nastawiony na obronę wyniku. Dortmund próbuje zdobyć wyrównującą bramkę. Czy trener Klopp wprowadzi któregoś z zawodników ofensywnych?

• Strzał z dystansu Goetze, bramkarz nie łapie piłki i blisko był Humels, lecz H.Muller szybko naprawił swój błąd.

• Próba z dystansu Kagawy ale bramkarz wybija na rzut rożny.

• Ładnie prawym skrzydłem atakował Piszczek, wpadł w pole karne podawał do Gundogana, lecz piła trafiła w leżącego obrońcę.

• Kolejna akcja Borussi lewym skrzydłem przedzierał się Perisic, bramkarz interweniował wybijając piłkę przed siebie. Dopadł do niej Gundogan, ale piłka po jego strzale wylądowała na bocznym aucie.

• Pierwsza okazja Borussi w drugiej połowie po zagraniu Kagawy strzelał Gundogan, ale zbyt niecelnie by sprawić zagrożenie.

• Trener Klopp nie dokonał żadnych zmian w składzie. Czy Dortmund zdoła się podnieść?

• Sędzia rozpoczął drugą połowę.

• Koniec pierwszej odsłony. Mainz wygrywa z Borussią 1:0 po bramce Nikolaia Mullera. Fatalny błąd komunikacji przy bramce popełnili Łukasz Piszczek i Neven Subotic. Goście byli lepsi, lecz nie potrafili swojej przewagi udokumentować. Dwie okazje zmarnował Robert Lewandowski.

• Ujah wchodzi za Choupo-Motinga.

• Lewandowski!!! Znakomite podanie z głębi pola do reprezentanta Polski. "Lewy" znalazł się w sytuacji sam na sam z H. Mullerem, ale pospieszył się ze strzałem... Stuprocentowa okazja na wyrównanie.

• Zaostrza nam się walka na boisku. Tym razem wycięty Perisic, jednak sędzia główny nadal nie sięgnął po kartkę do kieszeni.

• Ale goście się nie poddają! Goetze na prawej flance mija dwóch przeciwników jak tyczki na treningu, oddaje piłkę do Gundogana, który strzela tuż obok prawego słupka.

• Borussia bezskutecznie domagała się rzutu karnego. Chwilę później profesorski przechwyt Hummelsa na połowie rywala.

• Dość niespodziewanie na prowadzenie wychodzą gospodarze! Katastrofalny błąd Piszczka i Suboticia wykorzystuje Muller, który praktycznie leżąc wpakował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOL! 1:0!

• Tempo gry cały czas wysokie. Gdyby porównać do naszej T-Mobile Ekstraklasy to dzieli nas przepaść.

• Mainz psuje kolejny nieźle zapowiadający się kontratak.

• Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale jego dośrodkowanie było niezbyt precyzyjne. Chwilę potem Polanski sfaulowany przez Goetze.

• Noveski faulem powstrzymuje Gundogana. Będzie okazja dla gości.

• Szansa dla gospodarzy, jednak Hummels odważną interwencją przerywa akcję.

• Pięknie piłkę do Kagawy zgrywa Lewandowski. Japończyk zwodem oszukuje dwóch rywali i decyduje się na uderzenie. Muller piąstkuje na róg.

• Lewandowski starał się kopnąć z lewej nogi z okolicy dwudziestego metra. Zablokowany.

• Goetze zbyt długo holował piłkę i w ostateczności stracił ją tuż przed polem karnym Mainz.

• Ładnie głową do Hummelsa odgrywał Lewandowski. Akcję przerwał jeden z przeciwników. Zarysowuje się powoli przewaga mistrzów Niemiec.

• Kehl brzydko sfaulował Mullera, jednak nie otrzymał żółtej kartki.

• Kolejna akcja Borussii, a wszystko zaczęło się od przyjęcia w środkowej strefie Kagawy. Japończyk znakomicie uruchomił na prawej stronie Goetzego, a ten podał do Kehla, którego strzał został zablokowany.

• Idealnie na głowę Suboticia dogrywa Piszczek! Niewiele brakowało, a stoper BVB skierowałby piłkę do bramki.

• Po wznowieniu gry z rzutu rożnego kolejna sytuacja bramkowa dla Borussii, jednak z linii bramkowej piłkę wybił jeden z defensorów. Chwilę potem bardzo dobry i ważny odbiór Piszczka.

• Uwaga!!! Fantastyczna akcja gości. Goetze rozpędził się na lewej flance, dośrodkował na głowę Lewandowskiego, a piłkę po jego strzale instynktownie wybija ponad poprzeczkę bramkarz Mainz!

• Głęboka wrzutka Loewe w szesnastkę Mainz, jednak w porę wybija jeden z obrońców. Ładna pogoda, jest słonecznie i ciepło.

• Gospodarze próbują wymienić kilka podań na połowie rywala, ale zazwyczaj kończy się to prostą stratą. Częściej w posiadaniu futbolówki są dortmundczycy.

• Z dystansu uderzał Loewe, lecz piłka zamiast do siatki, trafiła w przeciwnika.

• Ofensywne podłączenie się Piszczka, jednak dośrodkowanie nie doszło do kolegi z drużyny.

• Pierwszy strzał na bramkę gości, z dystansu strzelał Risse. Wprost w Weidenfellera.

• Po stałym fragmencie gry, arbiter dopatrzył się faulu na zawodniku gospodarzy. Głową, ale już po gwizdku uderzał Lewandowski.

• Będzie korner dla mistrzów Niemiec po akcji Goetze.

• Pierwszy gwizdek w meczu, a więc zaczynamy! Od środka rozpoczęli goście z Dortmundu.

• Komplet widzów na nowoczesnym stadionie w Moguncji. W sektorze gości powiewają żółto-czarne flagi.

• Obie drużyny wychodzą na boisko, za chwilę początek.

• W ostatniej kolejce Mainz wygrał z Freiburgiem 2:1, natomiast Borussia uległa Hoffenheim, przegrywając 0:1.

• Co ciekawe wśród rezerwowych BVB znalazło się miejsce dla powracającego po kontuzji Lucasa Barriosa, jednak w podstawowym składzie, w ataku zagra "Lewy". Widocznie Klopp uznał, że Paragwajczyk nie jest jeszcze gotowy na rozegranie pełnego meczu.

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. W zespole gospodarzy zobaczymy Eugena Polanskiego, natomiast trener Jurgen Klopp zdecydował się na dwóch polskich piłkarzy: Łukasza Piszczka i Roberta Lewandowskiego. Mecz z ławki rozpocznie Jakub Błaszczykowski. Cała czwórka znalazła się w kadrze na najbliższe spotkania reprezentacji Polski.

• Witamy serdecznie. Już za kilkanaście minut początek meczu 7. kolejki Bundesligi. Trzynaste w tabeli FSV Mainz podejmie jedenastą Borussię Dortmund. Kibiców w naszym kraju szczególnie powinien elektryzować pojedynek Eugena Polanskiego z polskim trio występującym w zespole mistrzów Niemiec.