Galatasaray Stambuł 0 - 2 Atletico Madryt

Galatasaray Stambuł

0

Atletico Madryt

2

• Koniec meczu! Gwizdy żegnają piłkarzy Galatasaray, którzy zasłużenie przegrywają z Atletico 0:2. Dwa gole Griezmanna dają ważny triumf podopiecznym Diego Simeone.

• Wkraczamy w czas doliczony tego meczu, ale nic wielkiego stać się już nie może. Atletico na inaugurację fazy grupowej sięgnie po komplet punktów w Stambule.

• Uderzenie z dystansu Sneijdera zablokowane. Rzut rożny dla Galaty, ale po nim nie było zagrożenia dla bramki Oblaka.

• Griezmann! Francuz już mógł mieć hattricka, ale w sytuacji sam na sam z Muslerą nie zdołał pokonać Urugwajczyka!

• Seria rzutów rożnych dla Galatasaray, ale bez konsekwencji w postaci strzałów na bramkę Oblaka.

• Oliver Torres zmienia Saula Nigueza.

• Wchodzimy w ostatni kwadrans tego meczu. Od dłuzszego czasu przy piłce Atletico i wygląda na to, że gospodarze stracili wiarę w osiągnięcie korzystnego rezultatu.

• Piłka w pole karne do Buraka Yilmaza, ten bez zastanowienia uderza, ale nieczysto i prosto w ręce Oblaka.

• Kartka dla Oztekina za faul taktyczny na Siqueirze.

• Ostatnia roszada wśród gospodarzy. Gumus za Podolskiego.

• Torres dostał dobre podanie w pole karne, ale tam przegrał pojedynek z Semihem Kayą i go faulował.

• Galatasaray stara się cały czas wrócić do tego spotkania. Mistrzom Turcji cały czas brakuje jednak skuteczności.

• Szansa dla Galaty! Po centrze Podolskiego Bulut główkuje obok bramki!

• Żółta kartka dla Buraka Yilmaza.

• Druga zmiana w Atletico. Schodzi Vietto, wchodzi Gabi.

• Zmiana w Atletico. Fernando Torres za Jacksona Martineza.

• Strzał z dystansu Selcuka Inana poszybował dość wyraźnie ponad poprzeczką!

• W odpowiedzi uderza Jackson Martinez i pewnie broni Fernando Muslera.

• Uderzenie z rzutu wolnego Sneijdera mija bramkę Atletico.

• Szansa dla gospodarzy! Piłkę na linii pola karnego dostaje Podolski, ale uderza nieczysto i niecelnie!

• Dośrodkowanie Koke z rzutu wolnego łapie Muslera.

• Ostre wejście Oztekina na nogi Griezmanna. Ostrzeżenie ze strony polskiego sędziego dla Turka.

• Pierwsza składna akcja gospodarzy zakończona bardzo niecelnym uderzeniem Buluta z kilkunastu metrów.

• Wznawiamy grę!

• Druga zmiana w Galacie. Oztekin za Sabriego.

• Choć gospodarze się starają, to Atletico bez większych problemów prowadzi w Stambule 2:0. Podopieczni Diego Simeone są tacy, jak nas do tego przyzwyczaili. Wyczekują rywala, po czym zadają mu jeden i drugi zabójczy cios. Dzisiaj są wyraźnie lepsi od Galatasaray.

• Strzał głową Buraka pewnie broni Oblak i koniec pierwszej połowy! 2:0 dla Atletico!

• Jeszcze próbę z dystansu Antoine'a Griezmanna pewnie łapie Muslera.

• Rzut rożny dla Galatasaray, dobre dośrodkowanie na głowę Denayera, ale ten uderza minimalnie obok bramki!

• Teraz głową z niezłej pozycji uderza Umut Bulut, ale piłka mija słupek bramki Oblaka!

• Dośrodkowanie Siqueiry, wbiegał w pole karne Vietto, ale nie trafił czysto w piłkę i Denayer wybija na korner. Ten przynosi słaby strzał głową Gimeneza, który pewnie broni Muslera.

• Dziesięć minut do końca pierwszej połowy. Trzeba uczciwie przyznać, że Atletico osiąga korzystny wynik najmniejszym nakładem sił. Dwie, trzy akcje podopiecznych Simeone, dwa gole i bardzo spokojny mecz dla Los Colchoneros.

• Jest zmiana w Galatasaray. Schodzi Colak, wchodzi Bulut.

• Podolski! Kolejna próba Niemca z kilkunastu metrów i Oblak odbija piłkę na korner! Po chwili Słoweniec łapie dośrodkowanie Sabriego.

• Nieprawdopodobnie skuteczne jest dziś Atletico. Teraz gospodarze mają duży problem, bo takiego prowadzenia Los Colchoneros raczej nie oddają. Po akcji kombinacyjnej bardzo nieudanie uderza Podolski.

• Drugi gol Francuza! Rzut rożny dla Atletico nie przyniósł strzału, ale jeszcze poprawił swoje dośrodkowanie Koke, Godin zgrał piłkę głową przed pustą bramkę, gdzie Griezmann tylko dopełnił formalności!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Antoine Griezmann!

• Groźnie! Po rzucie wolnym dla gospodarzy Semih Kaya główkował minimalnie obok bramki! Po chwili próba uderzenia z dystansu jednego z gospodarzy została zablokowana!

• Doskonałe płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła Juanfrana i Griezmann precyzyjnym płaskim strzałem z 15 metrów pokonuje Muslerę! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Antoine Griezmann!

• Raz jeszcze spróbował z dystansu Vietto, ale ponownie zbyt słabo, żeby zaskoczyć Muslerę!

• Centra w pole karne Galatasaray, gdzie dobrze interweniuje Denayer, a z rzutu rożnego goście nie stworzyli zagrożenia pod bramką Turków.

• Odpowiedź ze strony Galatasaray. Ładnie zakręcił Gimenezem w polu karnym Burak Yilmaz, ale Urugwajczyk jeszcze zablokował strzał Turka. Korner.

• Sędzia Marciniak upomina teraz Jose Gimeneza po faulu Urugwajczyka.

• Słabiuteńkie uderzenie zza pola karnego Vietto pewnie łapie Fernando Muslera.

• Bardzo spokojny jest początek tego meczu. Gospodarze próbują coś skonstruować w ataku pozycyjnym, ale na razie nieskutecznie.

• Guilherme Siqueira wywalczył rzut rożny dla Galatasaray, ten przyniósł strzał głową z bardzo ostrego kąta w wykonaniu Tiago, ale ponad bramką!

• Rozpoczynamy mecz!

• Piłkarze i sędziowie są już na murawie. Czas na hymn Ligi Mistrzów.

• Dla nas ważną informacją jest to, że dzisiejsze spotkanie poprowadzą sędziowie z Polski. Głównym będzie oczywiście Szymon Marciniak, któremu będą pomagać Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz, Tomasz Musiał, Paweł Raczkowski oraz Radosław Siejka.

• Rezerwowi Galatasaray: Cenk Gonen, Olcan Adin, Yasin Oztekin, Umut Bulut, Koray Gunter, Sinan Gumus, Jose Rodriguez.

• Rezerwowi Atletico: Miguel Moya, Jesus Gamez, Stefan Savić, Gabi, Oliver Torres, Angel Correa, Fernando Torres.

• Ten mecz może być bardzo ważny w kontekście awansu do kolejnej fazy rozgrywek, nawet pomimo tego, że jest to pierwsza kolejka. Wszystko dlatego, że oprócz Galatasaray i Atletico w tej grupie są Benfica Lizbona oraz kopciuszek z Kazachstanu - FK Astana. Nie ma wątpliwości, że o awans powalczą więc trzy zespoły, z czego dwa zmierzą się dziś w Stambule. To będzie naprawdę ciekawe widowisko.

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Galatasaray Stambuł a Atletico Madryt.

• Galatasaray - Atletico LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy faworyt potwierdzi swoją klasę?

Główny kandydat do zwycięstwa grupy C Ligi Mistrzów, Atletico Madryt, swoje pierwsze spotkanie w tych rozgrywkach rozegra na trudnym i gorącym terenie w Stambule. Atletico udanie rozpoczęło rozgrywki 2015/2016. Przez dwie pierwsze kolejki La Liga przebrnęło zupełnie bez szwanku, z kompletem punktów i bez choćby jednej straconej bramki. Zwłaszcza efektowna wiktoria 3:0 nad innym uczestnikiem Champions League – Sevillą – zwiastowała świetną dyspozycję zespołu z Madrytu u progu sezonu. Dopiero sobotnia porażka z mistrzem kraju, FC Barceloną, nieco popsuła powietrze w „pasiastej” części stolicy Hiszpanii. Poza piątą kolejną porażką z ekipą Blaugrany, trenera Diego Simeone zmartwiła także kontuzja podstawowego defensora, Filipe Luisa, która wyklucza go z udziału we wtorkowym spotkaniu.