Galatasaray Stambuł 1 - 0 Juventus Turyn

Galatasaray Stambuł

1

Juventus Turyn

0

• Galatasaray dokonuje niemożliwego i pokonuje wielki Juventus na Turk Telekom Arena 1:0. Dzisiejszy mecz będzie miał niewątpliwie dwóch bohaterów, których w Turcji będzie się nosić na rękach. Pierwszy to Wesley Sneijder. Drugim "cichym" będzie zapewne Didier Drogba, który zaliczył asystę przy bramce Holendra. Zapewniła ona "Galacie" nie tylko awans, ale także i wielkie pieniądze, które otrzyma drużyna od właściciela za awans! Juve pogrążone w wielkim smutku wraca do Turynu i na wiosnę będzie grało zaledwie w Lidze Europejskiej. Za wspólnie spędzony czas dziękują już Państwu Mateusz Warianka oraz Mariusz Lesiak.

• Koniec spotkania. Juventus odpada z Ligi Mistrzów.

• Giorgio Chiellini ratuje w ostatniej chwili Juve przed stratą bramki.

• Muslera ukarany jeszcze żółtą kartką!

• Zmiana taktyczna w szeregach gospodarzy. Boisko przy wielkim aplauzie opuszcza Sneijder, w jego miejsce Gulselam.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Kolejna zmiana, Giovinco za Bonucciego

• Źle Juve!! Z kontrą wychodzi Galatasaray!

• Bulut ukarany żółtą kartką. Atmosfera gęstnieje!

• Felipe Melo fauluje w niebezpiecznej odległości od bramki Quagliarelle. Świetna okazja dla Juve!

• Od razu reaguje Conte. Wchodzi Quagliarella, który zmienia Marchisio.

• GOOOOOOOOOOOOL!! Niesamowita historia!!!! Galatasaray prowadzi na Turk Telekom Arena. Bohaterem publiczności zostaje Wesley Sneijder, który strzałem po dalszym rogu nie dał najmniejszych szans Buffonowi!! Asystę przy tym trafieniu zaliczył Didier Drogba.

• Znowu ciekawie rozegrany korner przez Juve, ale strzał Vidala z dystansu został w ostatniej chwili zablokowany.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Boisko opuszcza Eboue, w jego miejsce wchodzi Umut Bulut. Roberto Mancini stawia wszystko na jedną kartę!

• Ładna akcja "Starej Damy". Najpierw sprytnie do tyłu piłkę odegrał Tevez, a chwilę później na strzał zdecydował się Claudio Marchisio, jednak znowu na lekko.

• Trzecia żółta kartka w tym spotkaniu, pierwsza dla gracza gospodarzy. Wesley Sneijder został napomniany przez arbitra za ostry atak na nogi Pogby.

• Sprytne rozegranie rzutu rożnego przez Teveza, ale schodzący na krótki słupek Bonucci źle złożył się do strzału i jego próba nie zagroziła nawet w najmniejszym stopniu Muslerze.

• Coraz mniej czasu mają gospodarze na gola, który da im awans.

• Większego zagrożenia po wrzutce z narożnika boiska nie było i od bramki grę wznowi Buffon.

• Próba dośrodkowania Eboue z prawej strony zablokowana przez Barzagli'ego . Rzut rożny dla gospodarzy.

• Kolejny strzał z dystansy Juventusu. Tym razem swoich sił próbował Asamoah, jednak za słabo i w środek bramki. Bez problemów futbolówkę wyłapał Fernando Muslera.

• Szukasz informacji o Serie A? Interesują Cię subiektywne opinie, ciekawe nowinki na temat włoskiej piłki? Koniecznie musisz zajrzeć na Gloria Calcio, gdzie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz!

• Lichtsteiner fauluje Drogbę w strefie środkowej boiska. Od rzutu wolnego Galata.

• W odwrocie Juventus! Galatasaray obudziło się i coraz poważniej zagraża bramce Buffona.

• Żółtą kartką ukarany Carlos Tevez, za zagranie piłki ręką.

• Najlepsza okazja na zmianę rezultatu w tym spotkaniu!! Fantastycznym balansem ciała Drogba zwiódł Bonucciego i bez zastanowienia oddał strzał na bramkę, jednak fantastyczną interwencją popisał się Buffon, który instynktownie odbił futbolówkę! Powinno być 1:0!

• Dobre podanie z głębi pola do Drogdy, który fantastycznie zablokował obrońcę i tym samym stworzył fantastyczną okazję Sneijder'owi. Holender od razu zdecydował się na strzał, jednak uderzenie nie trafiło nawet w światło bramki. Z piątego metra grę wznowi Buffon.

• Galatasaray Stambuł - Juventus Turyn Galatasaray Stambuł - Juventus Turyn

• Walka, ambicja i jeszcze raz walka. Te cechy zadecydują dziś o końcowym rezultacie.

• Dobra decyzja Paula Pogby, który zdecydował się na strzał z dystansu, jednak uderzenie młodego pomocnika nie sprawiło większych problemów golkiperowi Galatasaray. Brawa mimo wszystko za pomysł dla Francuza.

• Emmanuel Eboue zderzył się z Carlosem Tevezem. Będzie potrzebna pomoc lekarzy.

• Rozpoczynamy drugą połowę, od środka goście.

• Mecz na razie nie porywa. Na pewno możemy zapomnieć o normalnej grze w piłkę. Wszystko wskazuje na to, że będziemy dzisiaj świadkami "meczu latającej futbolówki".

• Antonio Conte nie jest zadowolony z decyzji sędziego, który zdecydował się na dokończenie w dniu dzisiejszym meczu. Według opiekuna Juventusu murawa nie nadaje się do grania w piłkę. Włoch bardzo ekspresyjnie próbuje przekazać to arbitrowi.

• Sędzia Pedro Proenca kończy pierwszą połowę. Obie ekipy opuszczają murawę przy sporej porcji gwizdów.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło wprost pod nogi Aurelien Chedjou. Kameruńczyk jednak za bardzo się odchylił przy strzale i futbolówka powędrowała w trybuny.

• Drugie zagrożenie bramki Muslery, ale Carlos Tevez w końcowej fazie akcji poślizgnął się i piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę gospodarzy.

• Długie zagrania do wysuniętego Drogby. To ma być dziś recepta na, lepiej grającą od początku, ekipę "Starej Damy".

• Pierwsze zagrożenie pod bramką Galatasaray, ale w ostatniej chwili wrzutka Stephana Lichtsteinera została zablokowana. Mamy pierwszy rzut rożny.

• Bardzo ciężkie warunki panują w Stambule. Na razie zawodnicy adaptują się do stanu murawy.

• Rozpoczynamy niecodziennie, bowiem od rzutu sędziowskiego!

• Zaczynamy mecz od 31. minuty

• Śnieg nie daj za wygraną. Niebo nad stadionem znów szaleje. Piłkarze jednak mimo to wychodzą na murawę.

• W drugim wczorajszym spotkaniu grupy B, który na całe szczęście został dokończony, Kopenhaga przegrała na własnym stadionie z Realem Madryt 0:2. Oznacza to, iż "Królewscy" przypieczętowali swój awans z pierwszego miejsca oraz, iż bez względu na wynik dzisiejszej rywalizacji zarówno Juve jak i Galata mają już w 100 % zapewnioną grę w Lidze Europejskiej.

• To już trzeci przełożony mecz między Galatasaray Stambuł, a Juventusem Turyn. W 1998 roku przez zamieszanie wokół kurdyjskiego polityka, w 2003 przez zamachy bombowe w Stambule.

• Galatasaray Stambuł - Juventus TurynGalatasaray Stambuł - Juventus TurynGalatasaray Stambuł - Juventus Turyn

• Witamy serdecznie! Już tylko 30 minut dzieli nas od wznowienia rywalizacji w grupie B. Stawka tego spotkania jest bardzo duża. Juventusowi do awansu brakuje remisu, Galata musi wygrać. Warto zwrócić uwagę na to, iż obu zespołom w dniu dzisiejszym będzie towarzyszył jeszcze jeden rywal, a więc ...murawa, która wygląda dziś tak:

Galatasaray - Juventus murawa

• Mecz Galatasaray - Juventus zostanie wznowiony w środę o godzinie 14:00.

• Jednak mecz się nie odbędzie ! Delegaci doszli do wniosku, że nie warunki nie pozwolą na dokończenie tego meczu. Przełożony zostanie na dzień jutrzejszy. Prawdopodobnie zostanie rozegrany o 12.

• Carlos Tevez, gwiazda Juventusu Turyn, nie zdobył bramki w Ligi Mistrzów już od ponad 4 lat. Dziś pewnie miał okazje tą serie przełamać, ale spadł śnieg. Wciąż czekamy na informacje ze Stambułu.

• A tak ze śniegiem walczą Turcy

[zdjecie=1 oblej=1]Prace porządkowe

• - Jestem przekonany, że Galatasaray zaprezentuje się dobrze, ponieważ na ławce zasiada dobry trener a na boisku grać będą zawodnicy o poziomie międzynarodowym. Dodatkowo zespołowi pomocną dłoń dadzą tłumnie zgromadzeni kibice - tak przed meczem wypowiadała się legenda Galatasaray, Hakan Sukur. Kibice faktycznie dopisali.

• Z okazji przerwy, zapraszam na fanpage'a poświęconego włoskiej piłce.

Gloria Calcio

• Buffon przed meczem dużo mówił o kibicach, o tym, że się ich nie boi. Szkoda, ze nikt mu nie wspomniał o nawałnicy śnieżnej w Turcji.

• W drugim meczu tej grupy, Real Madryt prowadzi od 25. minuty, po bramce Luki Modricia 1:0.

• Panowie ze zmiotkami powoli usuwają śnieg z pola karnego. Patrząc na to, jak nieudolnie to robią, można wywnioskować, że troszkę jeszcze to potrwa.

• Anormalne warunki jak na Turcje. Nikt tu nie był przygotowany na śnieg. Organizatorzy usuwają ręcznie śnieg. Trochę to może potrwać.

• Sędzia teraz rozmawia z zawodnikami. Jest decyzja o zejściu do szatni.

• No i przerwa. Arbiter rozmawia z delegatem UEFA.

• Galatasaray Stambuł - Juventus Turyn

• A w Stambule coraz mocniej sypie. Lini pola karnego już prawie nie widać.

• Ależ rajd Chielliniego ! Minął rywali, dośrodkował spod linii końcowej, jednak wybijają obrońcy na rzut rożny.

• No i mamy ładną, czerwoną piłkę. Pierwszy ma okazje ją dotknąć Eboue.

• Pogoda coraz gorsza. W Turcji coraz obficiej zaczyna padać śnieg, na boisku robi się biało. Za chwilę będzie trzeba zmienić piłkę.

• Sneijder w pole karne, wybijają obrońcy, dopada do niej Riera, jednak jego strzał postraszył jedynie kibiców w górnych częściach trybun.

• Kontratak gospodarzy, Eboue wywalczył rzut rożny, po swoim rajdzie.

• Na boisku alka, walka, walka. Ale emocji wciąż niewiele.

• Galatasaray Stambuł - Juventus TurynGalatasaray Stambuł - Juventus Turyn

• Strzał Inana dość mocny, jednak niecelny.

• Żółta kartka dla Marchisio. Ostro potraktował Eboue. Będzie okazja na uderzenie.

• Llorente bliski strzelenia bramki ! Dośrodkowanie Teveza, Llorente wyciągnął nogę, jakimś cudem opanował piłkę, jednak strzał niecelny. To mógł być gol.

• Ponownie faulowany Tevez. Inan otrzymuje ostatnie ostrzeżenie, potem będzie żółta kartka.

• Galatasaray za wszelką cenę chcę wrzucił piłkę na głowie Drogby, ale na razie Didier nie potrafi wygrać pojedynku z obrońcami.

• Juventus ma problem z rozegraniem piłki. Kolejne niedokładne podanie, tym razem źle zagrywał Pogba.

• Sam poszkodowany podszedł do piłki, dobre dośrodkowanie, ale Chiellini nie opanował piłki.

• Faulowany Tevez na połowie rywala, faulował Felipe Melo, były gracz "Starej Damy".

• Inan ponownie źle dośrodkowuje, a dodatkowo faulowany jeden z piłkarzy gości i zacznie Buffon.

• Sneijder wrzuca piłkę w pole karne, Chiellini niepewnie i kolejny rzut rożny dla Galaty.

• Turcy jak na razie szanują piłkę, nie oddają jej rywalom. Juventus w defensywie.

• Mamy pierwszy rzut rożny dla Galatasaray, jednak dośrodkowanie nawet nie doleciało do pola karnego.

• Długa wymiana piłki przez gospodarzy, w końcu przerywa to Bonucci.

• Właśnie rozbrzmiewa hymn Champions League

• Sędziowie wyprowadzają obie jedenastki na murawę.

• Na trybunach upał ! Niemal 60 000 kibiców będzie dziś tworzyło atmosferę na Turk Telekom Arenie. Za chwile zaczynamy.

• W Turynie padł wynik 2:2. Dziś remis daje awans mistrzowi Włoch.

• Dziś okazje do spotkania z włoskim trenerem ma Carlos Tevez. Między tymi panami jest duży konflikt. Argentyńczyk grając jeszcze w Manchesterze City odmówił szkoleniowcowi kilka razy wyjścia na boisku. Mancini z kolei, w wywiadach wielokrotnie mówił, że Tevez, traktował go jak "psa". Obaj mają dzisiaj coś sobie do udowodnienia.

• - Pierwszą rzeczą jaką będziemy potrzebowali, to wsparcie naszych kibiców. To powinno być naszym atutem. To mecz piłkarski, tu wszystko jest możliwe - mówił przed meczem Roberto Mancini, szkoleniowiec gospodarzy.

• Sytuacja w tabeli rysuje się całkiem ciekawie. Szanse na awans wciąż mają trzy ekipy. W 1/8 jest już Real Madryt z 13 punktami na koncie. Juventus jest drugi - 6 punktów, a kolejno na trzecim i czwartym miejscu: Galarasaray i Kopenhaga, po 4 punkty.

• Już za 30 minut, na Turk Telekom Arena w Stambule rozpocznie się spotkanie kończące serie gier w grupie B Ligi Mistrzów. Juventus, który ma nóż na gardle, przyjechała do Stambułu, aby zmierzyć się z Galatasaray Stambuł. Na relacje zaprasza Mateusz Warianka.