Puchar Narodów Afryki, mecz o 3. miejsce

Ghana

0

Mali

2

• Ambitni Malijczycy zasłużyli na zwycięstwo w małym finale PNA. Byli świetnie zorganizowani w obronie i wyprowadzali bardzo groźne ataki. Graczem meczu z pewnością Diabate, który do dwóch celnych wykończeń akcji dołożył nieustanną walkę z obrońcami Ghany i świetne odgrywanie długich piłek do nadbiegających partnerów. Przez cały mecz czekaliśmy na obejrzenie pełnego blasku Czarnych Gwiazd , ale ten moment nie nastąpił. Ghańczycy nie wyglądali na drużynę, która jest gotowa do walki na noże o trzecie miejsce w tym turnieju. Można było odnieść wrażenie, że dla nich turniej zakończył się wraz z końcowym gwizdkiem półfinałowego spotkania. Gratulujemy trzeciej pozycji dla Mali (jest to drugi największy sukces tej reprezentacji w historii) i zapraszamy na jutrzejszą relację z finałowego spotkania pomiędzy rewelacją turnieju, Zambią, a faworytem - Wybrzeżem Kości Słoniowej.

• Sędzia zakończył spotkanie. Mali trzecią drużyną w mistrzostwach Afryki!

• Strzał Traore zablokowany przez Mensaha. Piłka zmierzała do bramki Ghany.

• Muntari zbyt mocno zagrywa do Pantsila. Cztery minuty dzielą Malijczyków od końcowego sukcesu.

• Dośrodkowanie Addy'ego dochodzi do Jordana Ayewa, który pięknie składa się do strzału z woleja. Metaliczny dźwięk piłki odbitej od słupka spotkał się w powietrzu z jękiem zawodu kibiców z Ghany.

• Kolejny gracz otrzymuje szansę gry. Yatabare zmienia zmęczonego Dembele.

• Pierwsza zmiana w zespole Mali. Za Sowa na boisku pojawia się Souleymane Keita.

• Andre Ayew nieczysto uderza piłkę po świetnym podaniu Pantsila. To zagranie jest najlepszym podsumowaniem słabego występu lewoskrzydłowego reprezentacji Ghany.

• Druga bramka dla Mali! Kapitalna kontra Malijczyków. Dembele świetnie podaje za plecy obrońców do rozpędzonego Tamboury, ten biegnie z piłką kilka metrów, po czym zagrywa wzdłuż bramki. Diabate wyprzedza obrońców i umiejętnie dokłada nogę. Ten gol chyba rozstrzygnął losy trzeciego miejsca.

• Indywidualną szarżę Dembele umiejętnie przerywa Addy.

• Keita z wolnego uderzył około metr obok słupka.

• Sissoko miał problemy z ostrym dośrodkowaniem Muntariego. Ostatecznie piąstkował piłkę nad poprzeczkę.

• Andre Ayew wygarnął pikę Tambourze w narożniku boiska, po czym dograł w pole karne. Tam Tagoe odegrał do Jordana Ayewa, który natychmiastowo uderzył. Piłka poszybowała minimalnie obok słupka.

• Muntari z ponad trzydziestu metrów uderza wysoko ponad bramką.

• Kolejne dośrodkowanie Keity znajduje adresata. Do piłki uderzonej z rzutu wolnego dochodzi Diabate, ale główkuje nieznacznie nad poprzeczką.

• Kwadwo Asamoah, w mojej opinii najlepszy gracz Ghany dzisiaj, z grymasem bólu opuszcza boisko. W jego miejsce Alhassan.

• Dośrodkowanie Keity z rożnego okazuje się za wysokie dla wszystkich graczy.

• Isaac Vorsah w pozycji leżącej zahacza butem Dembele. Sędzia uznaje, że to zagranie kwalifikuje się do okazania żółtego kartonika. Drugiego w tym meczu, więc Vorsah wylatuje z boiska.

• Daleki rzut z autu w wykonaniu Pantsila sprawił sporo problemów defensywie Mali. Po chwili Tamboura zażegnał niebezpieczeństwo dalekim wykopem.

• Mensah wygrywa siłowy pojedynek z Diabate. Coraz częściej Ghańczycy angażują większą ilość graczy do akcji ofensywnych i w obronie muszą toczyć ryzykowne, indywidualne pojedynki.

• Mecz po zmianie stron wygląda niemal identycznie jak w pierwszej części. Ghana próbuje prowadzić grę, ale rozgrywa akcję czytelnie i schematycznie.

• Addy klinicznym wślizgiem zatrzymuje szarżującego Diakite. Bardzo ważna interwencja obrońcy Ghany.

• Traore fauluje Asamoaha i słusznie dostaje żółtko.

• Gahan strzela bramkę, ale sędzia liniowy słusznie zauważa spalonego. Vorsah zgrywał piłke głową do Muntariego, który silnie strzelił między nogami Sissoko.

• Tagoe otrzymał świetne podanie z głębi pola, dobrze przyjął piłkę i natychmiastowo uderzył. Piłkę w ostatniej chwili zablokował jeden z obrońców Mali.

• Groźną centrę Keity świetnie wybija Mensah. Za jego plecami już czaił się gotowy do strzału Dembele.

• Efektowną szarżę Kwadwo Asamoaha zatrzymuje tuz przed polem karnym Kante.

• Stoper Ghany, Vorsah ukarany żółtą kartka.

• Trener Stevanovic dokonuje drugiej zmiany. Na boisku melduje się Muntari w miejsce Abu.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania.

• To była bardzo leniwa pierwsza połowa. Ghana niby miała przewagę w posiadaniu piłki i na pierwszy rzut oka robiła więcej od rywala, by otworzyć wynik, lecz zbyt wolne konstruowanie akcji przekreślało jej szanse na zaskoczenie defensywy Mali. Ci natomiast przyjęli z zadowoleniem rywala na własną połowę, po czym szybko długimi podaniami przenosili ciężar gry na połowę Ghany, gdzie silny Diabate wspomagany przez Dembele zatrzymywali piłkę i wspierali organizację kontrataku. Końcowy wynik jest nadal sprawą otwarta, ale po przerwie liczymy na bardziej emocjonujące widowisko.

• Sędzia kończy pierwszą połowę.

• Diabate złapany na niewielkim spalonym. Gdyby sędzia liniowy był minimalnie mniej uważny, to napastnik Mali miałby wymarzoną pozycję do strzelenia drugiej braki.

• Silne dośrodkowanie Tamboury próbował zamykać Maiga, ale obrońca Mali nie miał szans na skuteczne wykończenie tego podania.

• Samba Sow to drugi zawodnik ukarany w dzisiejszym meczu żółtą kartka za zbyt agresywną grę.

• Kwadwo Asamoah dostaje piłkę na lewe skrzydło i momentalnie dośrodkowuje w kierunku J.Ayewa. Podanie umiejętnie wyłapuje Sissoko.

• Obrońcy Ghany mają problemy z silnym Diabate, który umiejętnie się zastawia i odgrywa nadbiegającym kolegom.

• Kwadwo Asamoah podaje na lewą stronę do J.Ayewa, a ten mocno uderza w kierunku bramki. Piłka zmierzała jednak zbyt blisko środka, by zaskoczyć Sissoko.

• Zmiana w zespole Ghany. W miejsce Inkooma na placu gry melduje się Tagoe.

• Diakite przeciął podanie Kwadwo Asamoaha i popędził na bramkę Ghany. Minął obrońce i stanął oko w oko z Kwaraseyem. Golkiperowi Ghany sprzyjał ostry kąt i zdążył odpowiednio zablokować szarżującego rywala.

• Centra Pantsila okazuje się o centymetr za wysoka dla J.Ayewa. Podobnie jest z próbą w wykonaniu Addy'ego. Ghańczykom wyraźnie brakuje celności i spokoju pod bramką rywala.

• Coulibaly świetnym wślizgiem zatrzymuje Andre Ayewa. Jak na razie gwiazda Olympique Marsylii nie może poradzić sobie z dobrze grającymi obrońcami z Mali.

• Jordan Ayew niebezpiecznie atakuje rywala i ogląda żółty kartonik.

• Gol dla Mali! Keita wycofuje piłkę w rzutu rożnego do nadbiegającego partnera, który momentalnie uderza na bramkę. Kwarasey paruje piłkę przed siebie, a tam już czeka Diabate. Napastnik Orłów z bliska pakuje piłkę do siatki!

• Jordan Ayew z dystansu uderza celnie, lecz Sissoko pewnie interweniuje.

• Ghana bardzo spokojnie rozgrywa piłkę, Mali czeka schowane na własnej połowie na okazje do kontrataków. Jak na razie nie oglądalismy dogodnych sytuacji bramkowych, a tempo gry jest bardzo powolne.

• Kolejna próba z dystansu, tym razem strzelał Abu. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczka.

• Kwadwo Asamoah uderza zza linii pola karnego, ale piłka mija cel o kilka metrów.

• Addy ładnie podłączył się do akcji ofensywnej, ale dośrodkowywał zbyt mocno. Piłka w rękach Sissoko.

• Zarysowuje się przewaga Ghany. Czarne Gwiazdy zdają się górować nad rywalami indywidualnymi umiejętnościami i kulturą gry.

• Coulibaly fauluje bardzo aktywnego Kwadwo. Rzut wolny niemal z okolic narożnika pola karnego, ale dośrodkowanie poszkodowanego mija wszystkich. Od bramki Sissoko.

• Diakite wybija piłkę po silnym dośrodkowaniu Kwadwo Asamoaha.

• Jordan Ayew faulowany przy linii bocznej . Rzut wolny dla Ghany.

• Po rzucie rożnym Pantsil ofiarnie blokuje strzał Sowa, po chwili do piłki dopada Dembele i ponawia dośrodkowanie. Piłka musnęła poprzeczkę i wychodzi na aut bramkowy.

• Pantsil centruje w pole karne, ale Maiga uprzedza J.Ayewa i wybija piłkę.

• Diakite wbiega z impetem w pole karne, wycofuje piłkę do Dembele,ale strzał tego drugiego szybuje wysoko ponad bramką.

• Pierwsza ładna akcja Kwadwo Asamoaha, który ładnie minął trzech rywali, lecz został zatrzymany tuż przed polem karnym.

• Sędzia rozpoczyna batalię o najniższe miejsce na podium Pucharu Narodów Afryki!

• Dla Malijczyków ewentualne zwycięstwo w dzisiejszym meczu będzie drugim najlepszym wynikiem w historii startów w PNA. Czterdzieści lat temu zagrali w finale tego turnieju, tym razem mogą po raz drugi stanąć na podium. Porażka z WKS nie powinna zbytnio załamać podopiecznych Alaina Giresse'a. Grając równie konsekwentnie, jak choćby w ćwierćfinale z Gabonem mogą dzisiaj sprawić niespodziankę.

• Występ w meczu o trzecie miejsce to dla Ghanijczyków z pewnością duże rozczarowanie. Czarne Gwiazdy już trzydzieści lat czekają na zwycięstwo w mistrzostwach Afryki i będą zmuszone poczekać przynajmniej kolejne dwa. Jednym z największych pechowców tegorocznego PNA jest Asamoah Gyan, któremu nietrafiony karny w półfinale z Zambią przywołał koszmary z ćwierćfinału ostatniego Mundialu. Znakomity napastnik przez wielu kojarzony będzie z dwoma pudłami z jedenastu metrów.

• Witam wszystkich fanów piłki nożnej na Czarnym Lądzie i zapraszam na mały finał Pucharu Narodów Afryki. W meczu o trzecie miejsce Ghana zagra z Mali.