GKS Bełchatów

2

Olimpia Grudziądz

1

• Bardzo ciekawe spotkanie oglądaliśmy dziś na stadionie Brunatnych. GKS przeważał przez większość czasu, jednak szczęśliwie dla Olimpii zdołał wykorzystać tylko 2 sytuacje, przez co mecz trzymał w napięciu do końca. Za tydzień Olimpia zagra w Niecieczy z Termaliką, natomiast GKS Bełchatów zmierzy się w Legnicy z Miedzią. To tyle na dziś, dziękujemy za uwagę.

• Cieśliński źle zgrywa do Gawęckiego i była to jedna z dwóch ostatnich okazji dla gości. Chwilę później odbiór, dośrodkowanie i wybijają obrońcy. Na tym spotkanie zostało zakończone! 3 punkty zostają w Bełchatowie.

• To powinna być kropka nad i ! Kontra 4 na 2, sam na sam najpierw nie trafia Kirovski, a potem na pustą bramkę przestrzela Turkovs!

• Żółta kartka za powstrzymanie kontry rywali dla Norambueny.

• Jeszcze zmiana na zyskanie czasu. Renusz za Michała Maka.

• Pod koniec szansa jeszcze przed Suchockim po szczęśliwym przedarciu się prawą stroną, ale gracz Olimpii chciał przedryblować o jednego obrońcę za dużo i stracił szansę na oddanie strzału.

• Chwilę później okazja Michała Maka na podwyższenie wyniku, ale jego strzał trafia w poprzeczkę!

• No i doigrali się bełchatowianie! Dośrodkowanie w wolnego, Malarz wychodzi daleko pod linię końcową i nie łapie piłki, ta trafia do ustawionego przed bramką zawodnika w białej koszulce, ale z trudnej pozycji goście nie zdołali wpakować piłki do siatki!

• Tempo gry wyraźnie spadło w ostatnich minutach. Sielankowa postawa gospodarzy niby nie jest dobrym rozwiązaniem przy jednobramkowym prowadzeniu, jednak piłkarze Olimpii wyglądają, jakby nie mieli nic przeciwko takiemu rezultatowi końcowemu.

• Ostatnia zmiana w Olimpii wykorzystana. Rogalski w miejsce Szczota.

• Mieliśmy wyraźny przestój w grze, ale doczekaliśmy się dobrej akcji. Piłka krążyła między zawodnikami GKS na 30.-20. metrze, w końcu przestrzeń znalazł sobie Basta, strzelił mocno ale ponad bramką.

• Podziałać na swoich podopiecznych próbuje trener Kubicki, zdejmując Kłusa, a wprowadzając Ruszkula.

• Kolejne dośrodkowanie, tym razem Norambueny, piłka odbija się od głowy pierwszego z klei ustawionego defensora gości i zmierza pod poprzeczkę, ale czujny pozostał bramkarz Olimpii.

• Baran dośrodkowuje na długi słupek. Basta niezdarnie uderza futbolówkę nogą, ta odbija się od jego twarzy i po chwili wpada do bramki obok zdezorientowanego Fabiniaka.

• Ależ bramka (nie)marzenie Basty!

• Zmiana także po drugiej stronie barykady. Turkovs zmienia Poźniaka.

• Mieliśmy pierwszą kartkę, teraz czas na pierwszą zmianę. Gawęcki w miejsce Kowalczyka.

• Michał Mak na dalszy słupek dośrodkowuje do swojego brata, ale ten sprowadzony do parteru w towarzystwie Stańka nie oddaje ostatecznie strzału.

• I znów gospodarze! Szymański podaje w uliczkę w polu karnym do Norambueny, ten wyszedłby na czystą pozycję do strzału oko w oko z Fabiniakiem, gdyby ten.... nie uprzedził go ułamek sekundy wcześniej. Wciąż utrzymuje się remis.

• Mateusz Mak z bardzo ostrego kąta w światło bramki i do interwencji zmuszony Fabiniak. Chwilę później z dystansu, również bardzo groźnie uderza, w dodatku piłka robi kozioł, ale po raz kolejny poprawne zachowanie golkipera.

• Po faulu na Kirovskim pierwszą żółtą kartką ukarany został Piter-Bucko. Wolny dla Bełchatowa z około 25 metów.

• Powtórka poprzedniej sytuacji sprzed kilku minut, tym razem futbolówka zmierzała już nieco bliżej poprzeczki. Następnym razem powinno iść już w światło bramki :)

• Baranowski doszedł do strzału głową po wrzutce z rożnego, jednak bardzo niecelna ta próba.

• Tym razem to Olimpia od początku przy piłce i nieśmiało próbuje przenieść grę pod pole karne GKS. Teraz jednak futbolówka w posiadaniu gospodarzy i ich akcja rozgrywana jest już wyraźnie płynniej i szybciej.

• Ruszamy z drugą częścią spotkania!

• Bez doliczania dodatkowego czasu arbiter zakończył pierwszą część spotkania. Dobre widowisko na stadionie w Bełchatowie, oby taki obraz obecny był również w drugich 45 minutach.

• W końcówce jeszcze pierwsze od kilku minut przebudzenie grudziądzan. Banasiak z wysokiego kozła zdołał oddać strzał sprzed pola karnego w kierunku bramki Malarza, jednak próba ta mimo dobrego wykonania technicznego, nie mogła zaskoczyć golkipera.

• Zamknęli Olimpię we własnej szesnastce podopieczni Kieresia. Przed chwilą Mateusz Mak zwiódł w biegu lewego obrońcę gości, wrzucił na dalszy słupek do Poźniaka, ale ten z półwoleja, w dodatku naciskany, oddaje słaby strzał.

• Gospodarze zamotali się w próbie rozegrania jakiejś lepszej akcji kombinacyjnej w prawej strony boiska. Mimo tego pędzi już kolejny atak GKSu, z lewej strony do środka ściął Michał Mak i uderzył mocno na krótki słupek, lecz na posterunku golkiper Olimpii.

• Kolejne zagrożenie stworzone przez bełchatowian i tym razem piłka znajduje drogę do bramki. Dośrodkowanie Basty, piłka na szesnastym metrze trafia do Szymańskiego, ten na lewo do Michałą Maka, Mak z pierwszej do ustawionego w polu bramkowym Kirovskiego i Macedończyk strzałem z główki nie daje najmniejszych szans Fabiniakowi.

• GOOOOL ! MAMY WYRÓWNANIE !

• Basta nie ruszył w uliczkę do podania Mateusza Maka. Szkoda dla miejscowych, bo miałby dobrą okazję do centry.

• Poźniak dobrze wypuszcza Michała Maka, ale ten mimo swojej szybkości przegrywa pojedynek z Pisarczukiem. Będzie korner dla gospodarzy.

• Poźniak z dystansu, ale efektowne wyciągnięcie się jak struna Fabiniaka raczej nieuzasadniona. Znacznie pomylił się zawodnik z Bełchatowa.

• Goście odpowiedzieli na dominację Bełchatowa. Banasiak wrzucał z lewej strony, wybili obrońcy, ale nabiegający na 30 metrze Pisarczuk w świetnym stylu uderza z pierwszej piłki na długi słupek i wyprowadza Olimpię na prowadzenie.

• GOOOOOOOOL OLIMPIA WYCHODZI NA PROWADZENIE

• Michał Mak półgórnie podaje do ustawionego na piątym metrze Kirovskiego, ten z trudnej pozycji przedłuża futbolówkę na dalszy słupek, ale i jego próba bezskuteczna.

• Brunatni starają się uspokoić sytuację na boisku i budować ponownie swój atak pozycyjny. Przed momentem Mateusz Mak dobrze krótko do Basty, lecz ten za długo zwlekał z obsłużeniem partnerów nadbiegających w szesnastke.

• Pozostajemy w polu karnym GKS. Kowalczyk wywalcza rzut z autu, po jego wykonaniu głębokie dośrodkowanie autorstwa Szczota, spod linii końcowej odgrywa jeszcze jeden z zawodników w białej koszulce i piłka niespodziewanie trafia do niepilnowanego Kowalczyka, który stał bardzo blisko bramki Malarza. Do napastnika doskakuje jednak obrońca i minimalizuje ryzyko oddania groźnego strzału.

• Odpowiedź gości! Kłus podaje górą prostopadle do Kowalczyka, ten odwrócony do bramki wykonuje obrót i uderza z pierwszej! Bardzo mocno, lecz zbyt odchylony był napastnik Olimpii i piłka również w tej sytuacji przechodzi nad poprzeczką.

• Wilusz z wolnego zawiesza piłkę wysoko w szesnastce rywala, tam piłkę przedłuża... Cieśliński, który był blisko pokonania własnego bramkarza, jednak futbolówka przechodzi nad bramką.

• Michał Mak pociągnął teraz kontrę swojego zespołu, odegrał kozłującą piłkę do biegnącego na równej wysokości Szymańskiego, ten potężnie uderza z pierwszej piłki, lecz nad poprzeczką.

• Teraz pierwszy śmielszy wypad ofensywny Olimpii, ale prosty błąd, chyba z nerwów, popełnia skrzydłowy.

• Wilusz wyskoczył najwyżej w polu bramkowym ale tak czy inaczej zabrakło mu kilku centymetrów, by sięgnąć piłki.

• Od początku próbuje GKS, jednak piłka krąży tylko w drugiej linii. Teraz na lewej stronie blisko narożnika faulowany Mateusz Mak.

• Gospodarze na zielono-czarno, goście na biało. Zaczynamy! Od środka gospodarze.

• Ławka Olimpii Grudziądz: Wróbel, Wrana, Gawęcki, Kaczmarek, Rogalski, Ruszkul, Śmietanko

• Ławka GKS Bełchatów: Podleśny, Flis, Sawala, Rachwał, Turkovs, Wroński, Renusz

• W tej lidze nie ma łatwych spotkań. Każdy zespół o coś walczy, w każdym jest po kilku piłkarzy mających za sobą występy w ekstraklasie. Olimpia na pewno postawi nam twarde warunki, ale jestem optymistą i wierzę w zwycięstwo - skomentował sytuację przed meczem szkoleniowiec gospodarzy Kamil Kiereś
  • Piąta w tabeli Olimpia w obecnej części sezonu zanotowała identyczne rezultaty we wszystkich pojedynkach. Wynikami 1:0 zespół Dariusza Kubickiego pokonał Kolejarza i Chojniczankę. Porażką zakończyło się spotkanie z Puszczą w Niepołomicach.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania wiosnę zaczęli nieco poniżej oczekiwań. Po zwycięstwie na inaugurację z Okocimskim (1:0) przyszedł czas na remis z Chojniczanką (1:1) oraz Katowicami (2:2). W ostatnim z wymienionych meczów kontuzji nabawił się Kamil Wacławczyk, którego zabraknie dziś w składzie bełchatowian.

• Czy GKS Bełchatów wykorzysta remisy drużyn z czołówki i zdoła wskoczyć na drugie miejsce? Czy Olimpia Grudziądz prześcignie kiepsko spisujący się na wiosnę GKS Katowice? Na oba te pytania poznamy odpowiedź już w ciągu najbliższych godzin. Zapraszam do przeżycia dzisiejszego wydarzenia w Bełchatowie wspólnie z nami.