GKS Bełchatów

0

Wisła Płock

2

• Koniec spotkania. Liderujący GKS Bełchatów dosyć niespodziewania przegrał u siebie z bezbłędnie grającą Wisłą Płock (0:2). Obie bramki dla gości padły w ostatnich pięciu minutach spotkania.

• Kontratak gości, Kaczmarek zagrał do Dziedzica, który z około 11 metrów nie dał szans Malarzowi. Już jest po meczu.

• GOOOOOOL!!! 2:0 dla Wisły! Strzelcem bramki Dziedzic!

• Indywidualna akcja Prokicia, podanie do Renusza, ten jednak uderzył słabo i przede wszystkim niecelnie.

• Jeszcze jedna próba Burkharda, tym razem po ziemi, jednak futbolówka przeszła kilka metrów obok słupka.

• Rozgrywający Wisły ukoronował swój świetny występ golem z cyklu stadiony świata. "Bury" atomowym uderzeniem ściągnął pajęczynę z prawego okienka bramki Malarza.

• GOOOOOL!!! 1:0 dla Wisły! Dośrodkowanie Janusa w pole karne i znakomite uderzenie Burkharda prosto w okienka!

• Kirovski odegrał do Michała Maka, ale strzał broni z trudem Kiełpin!

• Schodzi Mateusz Mak, w jego miejsce Andreja Prokić.

• Ostatnie 10 minut przed nami. Czy któraś z drużyn zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

• Ostatnia zmiana w ekipie Wisły. Schodzi Kacprzycki, wchodzi Paweł Kaczmarek.

• Dziedzic, podobnie jak Baran, gra w specjalnej masce na twarzy.

• Janusz Dziedzic wchodzi do gry. To już koniec meczu dla niezbyt widocznego Krzywickiego.

• Przed polem karnym futbolówkę ustawił Mateusz Mak. Uderzył z rzutu wolnego, ale nieprecyzyjnie.

• Świetna partia Magdonia w defensywie, który zgarnia wszystkie górne piłki.

• Strzał Michała Maka, ale tylko rzut rożny. Nie mają pomysłu gospodarze, jak zaskoczyć dzisiaj Kiełpina.

• Czy Kirovski okaże się bohaterem bełchatowian? Macedończyk wchodzi do gry za Wrońskiego.

• GOOOL! Piłka wpadła do siatki GKS-u, strzelcem Krzysztof Janus, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Dużo szczęścia gospodarzy w tej sytuacji!

• Schodzi Piotr Wlazło. W jego miejsce Bartłomiej Sielewski.

• Ostre starcie Norambueny ze Stefańczykiem. Kartka dla reprezentanta Palestyny.

• Po raz kolejny poturbowany Stefańczyk na prawej stronie, ale tym razem nie potrzebował pomocy medyków.

• Niefortunne piąstkowanie Kiełpina, który ostatecznie zatrzymał leciutki strzał Wilusza.

• Żółta kartka dla Piotra Wlazło za faul w środkowej strefie.

• Na murawę wchodzi Michał Renusz. Zmienia Turkovsa.

• Dobrze spisują się dzisiaj środkowi obrońcy bełchatowian, którzy nie pozwalają na wiele Krzywickiemu.

• Burkhardt jest bez wątpienia jedną z najjaśniejszych postaci tego meczu. Przed momentem znowu precyzyjnie dorzucił do kolegi (Radicia), ale na miejscu był Malarz.

• Ależ blisko gola! Jak na tacy miał piłkę Baranowski, który uderzył z główki minimalnie nad poprzeczką!

• Kolejne precyzyjne dogranie Burkhardta, ale po raz kolejny strzał nad poprzeczką. Próbował pokonać Malarza Góralski.

• Główkował po rzucie rożnym Damian Szymański, ale wybijają dobrze ustawieni obrońcy Wisły.

• W odpowiedzi idealna okazja dla gości, ale Kacprzycki niecelnie uderzył z powietrza.

• Michał Mak do Turkovsa, który został przewrócony, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy, jak na razie bezbramkowy remis. Wracamy za kwadrans.

• Zagranie z ręką Basty i Góralski rozpoczął akcję od rzutu wolnego. Piłkarze zagrają jeszcze 2 minuty.

• Jeszcze jedno uderzenie, tym razem Baranowskiego, ale na posterunku Kiełpin, który utrzymał piłkę w rękach.

• Wzrasta napór bełchatowian. Celny i bardzo mocny strzał Wrońskiego, piąstkuje przytomnie Kiełpin.

• Wysokie i bardzo niecelnie uderzenie Norambueny. Tylko jęk zawodu na trybunach

• Wrzutka z lewej strony Norambueny znowu prosto do Magdonia, który skasował kolejną akcję.

• Próbował uderzać z 14 metrów Paweł Baranowski, ale zablokowana ta próba.

• Teraz zdecydowanie dłużej w posiadaniu piłki utrzymują się podopieczni Kamila Kieresia. Brakuje przysłowiowej "setki" i przede wszystkim wysokiego tempa w akcjach.

• Ostry wślizg Wrońskiego na żółtą kartkę.

• Świetna interwencja Magdonia, który w ostatniej chwili uniemożliwił strzał jednemu z graczy gospodarzy. Będzie tylko rzut rożny.

• Ucierpiał Grzegorz Baran, wybił piłkę za linię boczną Michał Mak. Pomoc medyczna nie była konieczna i Wisła zwróciła futbolówkę.

• Kolejny rzut rożny dla przyjezdnych. Krótko rozegrana piłka i strzał z prawego narożnika tylko w boczną siatkę.

• Zbyt lekka próba Burkhardta z dalszej odległości, spokojnie wyłapał futbolówkę Malarz.

• Duże zamieszanie przed polem karnym Wisły! Najpierw Turkovs nie trafił w piłkę, ta trafiła pod nogi Mateusza Maka, który uderzył potężnie, ale nie miał problemów z interwencją Kiełpin.

• Padł w polu karnym Turkovs, ale zdaniem sędziego nie ma mowy o rzucie karnym.

• Nie mają pomysłu bełchatowianie na poważne zagrożenie bramce strzeżonej przez Kiełpina.

• Głupia strata Alexisa Norambueny, w konsekwencji kontra i rzut wolny dla Wisły. Ze stojącej piłki dośrodkował Kacprzycki, a bezbłędnie wypiąstkował bramkarz.

• Wygrał pojedynek w powietrzu Maciej Wilusz, który powstrzymał próbę zagra ze środka pola jednego z graczy gości.

• Najgroźniejsza sytuacja w meczu, w boczną siatkę kropnął Kacprzycki.

• Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Filipa Burkhardta. Piłka przeszła nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Kacprzyckiego z lewej strony, ale wchodzącego Magdonia uprzedził w ostatniej chwili Malarz.

• W ostatnich minutach przeważa Wisła, ale brakuje dogodnych sytuacji bramkowych.

• Znakomite prostopadłe podanie do Jacka Góralskiego, ale sędzia zatrzymał akcję - spalony.

• Gospodarze próbują szczęścia flankami, ale na posterunku bramkarz i obrońcy płocczan.

• Prawy obrońca Wisły wrócił do gry. Nie wiadomo jednak, czy konieczna nie będzie roszada.

• Mocno ucierpiał Cezary Stefańczyk, który musiał opuścić murawę na noszach. Rozgrzewkę rozpoczął Krzysztof Hempel.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany Daniils Turkovs.

• Nikt nie doszedł do dośrodkowania Mateusza Maka w pole karne.

• Była pierwsza okazja dla GKS-u. Bliski sięgnięcia piłki był Paweł Baranowski, ale najwyżej wyskoczył bramkarz Wisły.

• Arkadiusz Malarz musiał zapoznać się już z futbolówką, po tym jak szarżowali gracze Marcina Kaczmarka.

• Pierwsze sekundy dla gości, którzy kilka razy zapędzili się w rejony pola karnego bełchatowian. Przed momentem zablokowali strzał Krzysztofa Janusa.

• Pierwszy gwizdek, gramy!

• Piłkarze już na murawie, za moment zaczynamy.

• Do pierwszego gwizdka Adama Lyczmańskiego już tylko 10 minut. Jakie macie typy na to spotkanie?

• GKS Bełchatów - Wisła Płock

• W Bełchatowie niebo zachmurzone, ale na razie nie pada. Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów.

• Rezerwowi Wisła: Daniel Szczepankiewicz, Damian Dombrowski, Janusz Dziedzic, Kamil Hempel, Tomasz Grudzień, Paweł Kaczmarek, Bartłomiej Sielewski.

• Rezerwowi Bełchatów: Damian Podleśny, Marcin Flis, Szymon Sawała, Patryk Rachwał, Andreja Prokić, Michał Renusz, Hristjan Kirovski.

• W poprzedniej kolejce obie ekipy raczej nie zachwyciły swoich kibiców. Torfiorze polegli w Rybniku z tamtejszym ROWem - który nota bene okazuje się być w obecnym sezonie pogromcą ligowych faworytów. Wiślacy natomiast rzutem na taśmę, dzięki bramce zdobytej przez Kaczmarka w 94. minucie, uratowali przed swoimi kibicami remis z GKS Tychy.

• Liderujący w tabeli 1. ligi GKS Bełchatów podejmuje przed własną publicznością płocką Wisłę. Dla podopiecznych Kamila Kieresia mecz ten będzie doskonałą okazją dla udowodnienia, że zeszłotygodniowa porażka z Energetykiem ROW Rybnik była tylko drobną wpadką w marszu ku Ekstraklasie. Zapraszamy na relację LIVE!