3

Zagłębie Lubin

2

• Dziękujemy za uwagę!

• Emocjonujący mecz w Bełchatowie. W drugiej części spotkania zobaczyliśmy tylko jedną bramkę, ale emocje były do końca! Zagłębie powinno wyrównać w końcówce, jednak interwencje Zubasa, pozwoliły zbliżyć się GKS-owi na trzy punkty w tabeli do bezpiecznego miejsca.

• Koniec meczu! GKS Bełchatów pokonuje Zagłębie Lubin 3:2! Bohaterem spotkania Zubas!

• Co się dzieje w Bełchatowie! Lira uderzył z jedenastu metrów na bramkę, to obronił Zubas. Dobijał z bliska Tunczew, ale Zubas wyłapał ponownie piłkę! To powinien być remis! Zubas bohaterem Bełchatowa!

• Ostania zmiana w Bełchatowie. Z boiska schodzi Madej, a zamiast niego pojawi się Michał Mak.

• Doliczone zostały do drugiej części spotkania cztery minuty.

• Nieudany strzał Małkowskiego, coraz bliżej do zwycięstwa GKS-u.

• Rachwał w pole karne do Traore. Do piłki pierwszy dopadł Gliwa.

• Brawa dla Żurka, który wywalczył rzut rożny. A to kolejne cenne sekundy dla Bełchatowa.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Z boiska schodzi Mateusz Mak, a zamiast niego pojawił się Bartosz Żurek.

• Ale okazja Zagłębia! Wyśmienite dośrodkowanie Małkowskiego w kierunku Papadopulosa, a czeski napastnik uderzał z głowy na bramkę. Powinien być remis, ale fantastyczną obroną popisał się Zubas, odbijając piłkę! Brawa dla bramkarza GKS-u.

• Dośrodkowanie zewnętrzną częścią stopy przez Rakowskiego, ale piłką bez problemów została złapana przez Zubasa.

• Z boiska schodzi Woźniak, a zamiast niego pojawi się Lira.

• I kolejna okazja na strzelenie gola dla Bełchatowian. Najpierw uderzał Sawala, a po chwili Traore. Przy próbie tego drugiego piłka minęła bramkę o centymetry!

• Żółta kartka dla Rakowskiego, który przerwał akcję Madeja. Faul taktyczny.

• Dośrodkowanie z lewej strony Małkowskiego, ale zbyt głębokie i do piłki nie doszedł Woźniak.

• Kolejny przechwyt Cotry, ale obrońca Zagłębia niecelnie zagrał w kierunku Małkowskiego.

• Z boiska schodzi Pawłowski, a zamiast niego pojawi się Rakowski.

• I jest 3-2 dla Bełchatowa. Madej biegnąc skrzydłem wycofał piłkę do Wacławczyka, który zdecydował się na uderzenie, a po rykoszecie Vidanova wpadła piłka do bramki.

• Papadopulos ucierpiał w starciu z Wiluszem. Krótka przerwa w grze, podczas której piłkarze się nawodnili.

• Niezły przechwyt Cotry, który nie mając do kogo podać uderzył na bramkę, Ale jego strzał został zablokowany przez stopera Bełchatowian.

• Niezłe dośrodkowanie Michalaka z lewej strony, ale dobrze interweniował stoper Zagłębia Lubin.

• Cotra faulowany przez Wacławczyka. Żółta kartka dla zawodnika GKS-u Bełchatów.

• I zmiana w Zagłębiu. Małkowski zastąpi Błąda.

• Zmiana w drużynie Bełchatowa. Z boiska schodzi Bartosiak, a zamiast niego pojawi się Traore.

• Dobra odpowiedź GKS-u. Uderzał Wacławczyk, ale piłka po rykoszecie odbiła się od Rymaniaka i wyszła poza boisko.

• Szansę na kontrę mieli piłkarze Zagłębia, ale Woźniak podał niecelnie do Papadopulosa, Po chwili piłka ponownie rozgrywana przez gości, na strzał zdecydował się Błąd, ale uderzył daleko od bramki.

• Jeż zagrał na prawą stronę do Pawłowskiego, który nie mając dobrej pozycji uderzył na bramkę. Jego strzał był jednak niecelny.

• Woźniak znalazł się w polu karnym z piłką i starał się podawać do swoich kolegów, ale zawodnicy odbiegali od niej, a Woźniak zgrał piłkę na piąty metr, gdzie nikogo nie było.

• Madej zagrywa piłkę w kierunku Mateusza Maka. Ale zbyt mocno by młody zawodnik GKS-u Bełchatów mógł do niej dopaść.

• W ataku piłkarze Bełchatowa, a Zagłębie Lubin stara się grać wysokim pressingiem.

• No to rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Piłkarze wychodzą ponownie na murawę. Już za chwilę początek drugiej połowy.

• Upalna pogoda w Bełchatowie, w której ciężko rozgrywa się spotkanie. Ale piłkarzom w pierwszej połowie to nie przeszkadzało i miejmy nadzieję że podobnie będzie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.Dobry mecz rozgrywają obie drużyny. Do przerwy remis 2-2.

• Sędzia doliczył minutę.

• Pociągany przez Jeża był Wacławczyk. Z rzutu wolnego dośrodkowywał sam poszkodowany, ale zagranie było zbyt mocne i od bramki rozpocznie Gliwa.

• Jeż dośrodkował z rzutu rożnego w kierunku Papadopulosa, ale Czech z głowy uderzył nad bramką.

• Błąd Wacławczyka. Piłkę przejął Błąd i dośrodkował w pole karne, ale tym razem Michalski dobrze interweniował.

• Ale mecz w Bełchatowie! Dopiero niespełna czterdzieści minut, a już widzieliśmy cztery bramki. GKS uśpiony prowadzeniem, oddał inicjatywę Zagłębiu, które dzięki pomyłce Michalskiego doprowadziło do wyrównania.

• Gooll! Koszmarna pomyłka Michalskiego, piłkę przejął Woźniak i zgrał ją na piąty metr. A Michal Papadopulos z bliska umieścił ją w bramce!

• Prosta strata Jeża i piłkarze GKS mieli dobrą okazję na kontratak. Piłka trafiła do Maka, który stracił piłkę próbując oddawać strzał.

• Żółta kartka dla Gliwy.Spięcie bramkarza Zagłębia z Bartosiakiem, któremu powiedział kilka niemiłych słów.

• Inicjatywę w spotkaniu przejęli piłkarze Zagłębia. Przed chwilą domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką Wilusza, ale gwizdek sędziego milczał.

• Zagłębie stara się doprowadzić do wyrównania. Cotra dośrodkowywał w pole karne w kierunku Błąda, ale zagrał ją zbyt wysoko.

• Mieliśmy krótką przerwę w grze, podczas której zawodnicy mogli napić się wody.

• Na obieg poszedł Flis, ale Madej zdecydował się na indywidualną akcję, strzelając na bramkę. Niepewnie interweniował Gliwa, który odbił piłkę przed siebie, ale jeden z stoperów Zagłębia asekurował swojego bramkarza.

• Pawłowski uderzał na bramkę z 20 metrów, który znalazł tam wolne pole, ale jego uderzenie po rykoszecie obrońcy złapał bez problemów Zubas.

• Na uderzenie z rzutu wolnego, z okolic 40 metrów zdecydował się Błąd, ale jego uderzenie zablokowane zostało przez obrońcę GKS-u.

• Dobry drybling Woźniaka, ale został powstrzymany faulem przez Sawalę.

• Odpowiedź Zagłębia. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Jeż, ale została ono zablokowane przez obrońce GKS-u.

• Sawala! 2-1 dla Bełchatowa! Rzut rożny dla GKS. Madej dośrodkował z rzutu wolnego. Po chwili piłkę dośrodkował w pole karne Bartosiak, a Sawala głową umieścił ją w bramce!

• Niesamowity początek meczu w Bełchatowie. Kto myślał, że w Bełchatowie będzie nudno, grubo się pomylił! Na razie dzieje się tu dużo więcej niż na wczorajszym hicie Legia - Lech.

• Dobra decyzja o podyktowaniu rzutu karnego dla Bełchatowian. Przy tym dośrodkowaniu Madeja, ręka Cotry była ułożona nienaturalnie.

• Gooll! Mateusz Mak pewnie zdobywa bramkę z rzutu karnego!

• Rzut karny dla Bełchatowa! Madej dośrodkował w pole karne, a przy tym odbiła się ona od ręki Cotry!

• I już mogło być 1-1! Bartosiak znalazł się z piłką w polu karnym i uderzył na bramkę, ale fantastyczną obroną popisał się Gliwa!

• Niesamowicie uderzył w tej sytuacji napastnik z Lubina. To była trudna sytuacja, a on delikatnym dotknięciem piłki zmienił jej lot i trafił do siatki.

• Goool! Woźniak strzela bramkę w 2 minucie po dośrodkowaniu Jeża z rzutu wolnego!

• Mecz rozpoczynają piłkarze Zagłębia!

• Piłkarze skończyli już rozgrzewkę, Za kilka minut zobaczymy ich ponownie na murawie.

• W jesiennym meczu rozgrywanym we mgle, lubinianie wygrali 1:0, a bramkę w 89. minucie zdobył Łukasz Hanzel.

• Ławka rezerwowych Zagłębie Lubin:Marek Kozioł, Bori Godal, Łukasz Hanzel, Elton Lira, Costa Nhamoinesu, Maciej Małkowski, Adrian Rakowski.

• Ławka rezerwowych GKS Bełchatów: Damian Podleśny, Mikołaj Grzelak, Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Żurek, Kamil Poźniak, Michał Mak, Mouhamadou Traoré

• W drużynie Zagłębia mecz z wysokości trybun zobaczy na pewno Adam Banaś, który musi pauzować za czwarty żółty kartonik w sezonie.

• W niedzielnym spotkaniu z Zagłębiem Lubin trener Kamil Kiereś nie będzie mógł skorzystać z Grzegorza Barana, Raula Gonzaleza oraz Rafała Kosnika.

• Piątkowa wygrana Pogoni Szczecin nad Ruchem Chorzów nie była najlepszym rezultatem dla GKS-u Bełchatów. Obecnie strata Brunatnych do bezpiecznego miejsca w tabeli wynosi sześć punktów. Jeśli Polonia Warszawa w instancji odwoławczej nie otrzyma licencji na dalszą grę w Ekstraklasie, to przedostatnia lokata w tabeli najprawdopodobniej zapewni GKS utrzymanie.

• Witamy podczas relacji LIVE z Bełchatowa, gdzie miejscowy GKS podejmie Zagłębie Lubin.