GKS Bełchatów

2

Zagłębie Lubin

1

• Koniec meczu. GKS pokonuje na własnym obiekcie Zagłębie 2:1 (1:1). Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do naszego serwisu na relacje z kolejnych meczy Ekstraklasy, I ligi oraz rozgrywek zagranicznych.

• Rożny dla Zagłębia. Będzie to chyba ostatnia akcja meczu.

• Zderzenie w powietrzu Barana i jednego z rywali. Grzegorz Baran leży na murawie.

• Do II połowy doliczone 4 minuty.

• Tanevski dobrze w defensywie. Zatrzymuje na prawej stronie Gancarczyka.

• Nowak, po podaniu Nowosielskiego na spalonym.

• Wolny z prawej, rożny z lewej strony. Zagłębie ze stałymi fragmentami na połowie GKS.

• Zagłębie nie ma już nic do stracenia i rzuca do ataku wszystkie swoje siły. GKS znacznie się cofnął. Oby nie był to błąd gospodarzy, którzy w ostatnich sekundach mogą stracić bramkę i 3 punkty!

• Telichowski fauluje od tyłu, wychodzącego na czystą pozycję Nowaka! Ewidentna czerwona kartka dla zawodnika gości!

• Sam mecz zaś, zrobił nam się typowym spotkaniem walki. Obie strony starają się pokazać z jak najlepszej strony. GKS nadal wyprowadza akcje, skupiając się obecnie na szybkich kontrach. Zagłębie zaś zmuszone jest do ataku pozycyjnego!

• @Myszak - w sektorze rodzinnym pustki. Zagłębie ładnie się prezentuje na swoim sektorze. Mieli oprawę, dopingują niemal cały czas. GKSu na Młynie stała liczba od kilku meczy. Doping jak na nią również przyzwoity. Siedzę mniej więcej w równej odległości od obu stron, z tą różnią, że Zagłębie mam na wprost siebie, i równocześnie dobrze słyszalne są obie strony.

• Kolejna zmiana w Zagłębiu. Za Wilczka wchodzi Traore.

• Kolejna okazja na podwyższenie wyniku. Tym razem piłka nieznacznie mija dalszy słupek bramki gości.

• tatawiki - niestety nigdy jadąc na mecz do Bełchatowa, nie widziałem nigdzie w tym mieście nikogo czy to w szaliku, koszulce, czy chociażby smyczy tego łódzkiego klubu.

• GKS z wysokim pressingiem. Zagłębiu ciężko odejść od własnego pola karnego, nie mówiąc już o wyjściu z własnej połowy.

• Proszę tylko zwrócić jeszcze uwagę na cele, o jakie walczą oba zespoły. Sandecja regularnie od kilku sezonów walczy o awans, GKS tym czasem co roku walczy o istnienie, a obecnie również i o utrzymanie, przez długi czas grając najgorszą dla oka piłkę, co zniechęciło widzów. Obecnie gra się poprawia, więc i frekwencja będzie szła w górę.

Ale tak jak pisałem - wracajmy do meczu i komentarze skupmy na nim.

• Zdawało się, ze będzie podyktowany rzut karny dla GKS za faul na Nowaku, tymczasem sędzia nakazuje grać dalej, Zagłębie wychodzi z kontrą, którą przerywa Fonfara, za co otrzymuje kartkę.

• GKS cały czas szuka kolejnych szans na podwyższenie wyniku!

• Na sektorze gości ciekawa oprawa składająca się z transparentu na płocie i rozciągniętego również na sektorze oraz pomarańczowych flag na kiju.

• Ostatnia zmiana w GKS. Za kontuzjowanego Kosowskiego wchodzi Nowosielski.

• Bełchatów ponad 65 tyś, Nowy Sącz około 85 tyś. ;) Ale wracajmy do meczu.

• Z przerwy korzysta trener Urban, który w miejsce Galkaviciusa wpuszcza Gansarczyka.

• Kosowski faulowany na połowie Zagłębia. Znowu medycy na murawie.

• Powinno być 3:1 dla GKS! Z lekko zagraną piłką mija się Isailović, a futbolówkę zmierzającą do pustej bramki w ostatniej chwili wybija Costa!

• Użytkownika z Nowego Sącza proszę o kulturę. Pragnę również przypomnieć iż jego miejscowość jest niewiele większa od Bełchatowa.

• Wspaniała akcja GKS. Piłka chodziła jak po sznurku. Kosowski - Nowak głową zgrywał do Buzały, a ten bez problemu pokonał bramkarza gości!!!

• Fatalnie kiksuje Bożok ...

• W zespole Zagłębia rozgrzewał się ... Aleksander Ptak. Czyżby dobrze spisujący się w bramce Isailović doznał jakiegoś urazu i trener Urban spodziewał się zmiany?

• Szmatiuk faulowany na linii własnego pola karnego.

• Zagłębie szanuje piłkę i rozgrywa ją na własnej połowie, próbując wciągnąć tam rywali.

• I znowu Isailović ratuje swój zespół! Po zamieszaniu w polu karnym w ostatniej chwili wybija piłkę!

• Tymczasem bełchatowianie cały czas atakują, czego konsekwencją jest kolejny wywalczony rzut rożny.

• GKS już w komplecie na murawie.

• Baran fauluje Woźniaka na połowie gości.

• Modelski wymaga pomocy masażystów.

• Modelski faulowany na połowie Zagłębia. Będzie kolejny rzut wolny dla GKS!

• Faulowany Baran, za co kartką ukarany Woźniak.

• W przerwie dwie zmiany w GKS. Na boisku pojawił się Nowak i Buzała a zeszli Wróbel i Żewłakow.

• I ruszamy.

• Za moment początek II połowy.

• Koniec pierwszej połowy. GKS remisuje z Zagłębiem 1:1. Zapraszamy za około kwadrans na II połowę.

• Fonfara faulowany z boku pola karnego Zagłębia. Arbiter tymczasem do I połowy dolicza 1 minutę.

• Tanevski ukarany za faul w defensywie.

• Bełchatowianie oddają wybitą przez gości piłkę. GKS już w komplecie na murawie.

• Na murawie leży Modelski. Niezbędna interwencja medyków.

• Mecz nieco się wyrównał. Nie oznacza to, że GKS gra gorzej. Najwidoczniej Zagłębie złapało swój rytm gry.

• Costa podaje w pole karne do Woźniaka, który posyła piłkę wysoko ponad bramką Sapeli.

• Zagłębie tylko Isailoviciowi zawdzięczać może, że nie przegrywa już przynajmniej dwiema bramkami. Przed momentem ofiarnie wybronił on uderzenie Wróbla!

• I kolejna groźna akcja GKS. Z 5 metra tuż przy słupku próbował uderzać Żewłakow, jednak jego strzał Isailović sparował na rzut rożny.

• Proszę o nieco więcej kultury w komentarzach.

• To powinno być 2:1 dla GKS! Bożok w dziecinny sposób ograł defensywę gości i zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej. Tam szybsi okazali się zawodnicy gości, którzy wybili piłkę z 3 metra!

• Fatalnie wykonany stały fragment gry przez Dąbrowskiego i GKS pewnie przejmuje piłkę.

• Spóźniony wślizg Modelskiego i zawodnik ukarany kartką. Rzut wolny dla Zagłębia z okolic narożnika pola karnego GKS.

• Bramka trochę z niczego. Wydawało się że zagrożenie zostało zażegnane, jednak do bezpańskiej piłki przed polem karnym dopadł Rachwał i mecz w Bełchatowie zaczyna się od nowa. Szczerze powiem jednak, że z gry Zagłębie na tego gola nie zasługiwało ...

• Gol wyrównujący. Kapitalnie z dystansu uderzył Rachwał. Piłka lecąca w samo okienko była nie do wyjęcia przez Łukasza Sapelę.

• Seria wrzutów z auto dla GKS. Bełchatowianie cały czas z piłką pod polem karnym gości!

• GKS niemal przez cały czas w ofensywie. Zagłębie ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

• I po akcji prawą stroną będziemy mieli kolejny rzut rożny dla GKS

• GKS mądrze rozgrywa piłkę na połowie gości.

• Kartką ukarany Damian Dąbrowski za faul na wychodzącym z kontrą rywalu.

• Zdaniem arbitra Grzegorz Baran faulował jednego z rywali ...

• Znowu centra Kosowskiego i tylko nieznacznie uprzedzony został Szmatiuk. Mogła być kolejna bramka!

• Wróbel brzydko faulowany przez Coste z prawej strony boiska. Kolejny stały fragment gry dla GKS!

• GKS od meczu z Lechią w Gdańsku gra naprawdę dobrą piłkę. Przypomnijmy iż od tamtego czasu bełchatowianie pokonali Śląsk strącając go z fotelu lidera oraz tylko nieznacznie ulegli w Białymstoku po ewidentnym błędzie arbitra!

• Bardzo dobra centra z wolnego w wykonaniu Kosowskiego. Piłka posłana wprost na głowę Grzegorza Barana i mamy 1:0 dla GKS!!!

• Kosowski sprytnie wymusił faul na wysokości narożnika pola karnego gości.

• Costa przerywa akcję GKS na prawej stronie.

• Bożok faulowany na własnej połowie przy próbie wyprowadzenia akcji ofensywnej.

• Centre bez problemu piąstkuje Sapela. Chwilę później z piłką próbuje zabrać się Żewłakow, jednak arbiter dopatrzył się kolejnego faulu. Ponad to w polu karnym GKS leżał inny zawodnik gości.

• Woźniak falowany na połowie GKS przez Lacicia. Sędzia upomina defensora GKS. Będzie rzut wolny dla Zagłębia z około 30-35 metrów od bramki Sapeli.

• Kosa po raz drugi dośrodkowuje z narożnika boiska - na posterunku Isailović, który wybija piłkę poza linię boczną.

• Niespodziewanie, bardzo groźna okazja GKS. Centra w pole karne Kosowskiego, zamieszanie na 5 metrze, jednak piłka ostatecznie wychodzi poza boisko. Będzie rożny dla GKS.

• @ZAWISZA - tak. Na obiekcie są kibice Zagłębia. Na chwilę obecną zajmują około połowę swojego sektora, jednak cały czas wchodzą na niego nowe osoby.

• Modelski traci piłkę w środku boiska. Mogła być groźna kontra gości

• Kibice Zagłębia bez problemu zagłuszają nielicznych bełchatowskich kibiców. Goście ze Śląska mogą czuć się prawie jak u siebie na obiekcie ...

• Żewłakow ładnie wypatrzył wbiegającego prawą stroną Modelskiego. Centra tego drugiego zawodnika ląduje jednak prosto w rękach bramkarza gości.

• GKS odważnie od samego początku. Dwie ofensywne akcje bełchatowian w pierwszych sekundach, jednak dobrze radzi sobie z nimi defensywa Zagłębia.

• Rozpoczęli goście.

• Na sektorze gości porównywalna liczba kibiców, jak na Młynie bełchatowskiego stadionu.

• Piłkarze oraz arbitrzy już na murawie.

• Za moment na murawie pojawią się piłkarze obu zespołów.

• Niestety, kolejny raz w tym sezonie fatalna frekwencja w Bełchatowie. Na pewno nie bez wpływu na nią jest obecna pozycja w tabeli bełchatowskiego klubu, jak również kolejny już raz w tym sezonie rozgrywanie spotkania w sobotę o tak wczesnej godzinie!

• Zagłębie Lubin: Isailović, Costa, Horvath, Kowalczyk, Telichowski, Rachwał, Dąbrowski, Galkevicius, Sernas, Wilczek, Woźniak. W rezerwie: Ptak, Hanek, Gancarczyk, Hanzel, Rakowski, Rymaniak, Traore

• GKS Bełchatów: Sapela, Modelski, Szmatiuk, Lacić, Tanevski, Baran, Fonfara, Wróbel, Bożok, Kosowski, Żewłakow. W rezerwie: Budziłek, Mysiak, Zbozień, Sawala, Nowak, Nowosielski, Buzała

• Za moment przedstawimy składy.

• GKS Bełchatów podejmuje na swoim obiekcie Zagłębie Lubin. Będzie to dla obu zespołów spotkanie o tzw. 6 punktów.

• Witamy ze stadionu w Bełchatowie, gdzie o godzinie 13.30 rozpocznie się pierwszy sobotni mecz 12. kolejki Ekstraklasy.