GKS Katowice

1

Cracovia

1

• Koniec spotkania! Cracovia, mająca ogromną przewagę szczególnie w pierwszej połowie, po przerwie była zbyt pewna siebie. Wykorzystał do GKS, który atakiem rozpaczy doprowadził do wyrównania.

• Kartką ukarany Żołądź.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Cracovii, najpierw znakomity strzał przewrotką obronił Pilarz, ale wobec dobitki Wołkowicza był już bezradny.

• GOOOOOOOOLLLLL!!!! 1:1!!! Mamy remis!!!

• Pewne wyjście Krzysztofa Pilarza na przedpolu. Gospodarze starają się w desperackich próbach ataku doprowadzić jeszcze do wyrównania.

• a

• Była szansa na kontratak dla GKS-u, ale bez pardonu wykosił rywala Kosanović.

• Kolejna roszada w zespole Pasów. Alexandru Suvorov wchodzi za Strausa.

• Pierwsza zmiana w zespole gości. Bruno Żołądź za Dudzica.

• Oprawa w pełnej okazałość. Transparent głosi: "Jak Reitan dostępu do świętości bronimy". W bocznych sektorach powiewają trójkolorowe flagi.

• Żytko uderzeniem z linii pola karnego znokautował broniącego ofiarnie dostępu do własnej bramki Chwalibogowskiego.

• Z 25 metrów uderzał Straus, piłka jeszcze po rykoszecie wyszła poza linię końcową.

• Zablokowany na 5. metrze Rakels.

• Arkadiusz Kowalczyk zastępuje Pietronia.

• Nierozgrzany Kamiński wchodzi do gry.

• Próba szybkiego kontrataku w wykonaniu gości, nie zagrał jednak dobrze Boljević. Można było lepiej rozprowadzić tę akcję, bo na lewej flance pędził nieobstawiony Dudzic.

• Uraz Słowaka okazał się poważny, na boisko wejdzie Mateusz Kamiński.

• Jan Beliancin opuszcza boisko w asyście medyków.

• Dalekie wyjście Sabeli, który uprzedził Boljevicia. GKS nadal bez pomysłu, Cracovia spokojnie czeka na szybkie kontry.

• Szykują oprawę kibice na Blaszoku.

• Po minutach marazmu mieliśmy zablokowane uderzenie Dudzica po szybkiej kontrze. Cracovia zacznie od chorągiewki w narożniku boiska.

• aa

• Po przerwie zniknął z Blaszoka transparent: "Pseudokibice kochają Śląska stolicę".

• Spokojnie, leniwie wręcz upływają kolejne minuty przy Bukowej. Cracovia przybliża się do zwycięstwa, GKS do porażki. Czy któryś z zespołów zaskoczy przeciwnika?

• Rakels poślizgnął się w polu karnym podczas próby opanowania piłki.

• Pierwsza zmiana w meczu. Bartłomiej Chwalibogowski zastępuje Kruczka.

• Osamotniony z prawej strony Boljević zdecydował się na akcję na przebój. Zakręcił obrońców i uderzył w kierunku dalszego słupka. Zabrakło metra.

• Kibice z Katowic nieśmiało przetarli oczy ze zdumienia - GKS stara się skonstruować akcję w ataku pozycyjnym. Cracovia w pełni zadowolona jest z tego rezultatu.

• Na pochwałę zasługują bez wątpienia miejscowi kibice, którzy nie ustają w dopingu, nawet mimo fatalnej gry swojego zespołu. GKS nadal bezbarwnie, nie można wyróżnić żadnego piłkarza.

• Trójka, momentami dwójka obrońców Pasów jest jednak w stanie się pogubić, co pokazał ostatnia akcja. GKS jednak specjalnie nie wywiera presji na rywalu, nawet w okolicy środkowej linii.

• Za dyskusje z arbitrem ukarany żółtą kartką Adrian Napierała.

• Zupełnie niepilnowany z prawej strony Pietroń zagrał do środka, tam także niepilnowany Kruczek nabiegał na piłkę, wydawało się, że przymierzył precyzyjnie. Futbolówka jednak przeszła tuż nad okienkiem.

• Po dwóch minutach możemy kontynuować grę, kapitan pasów zszedł za linię boczną.

• Potrzebna będzie pomoc służb medycznych.

• Na początek Pitry bez pardonu potraktował Szeligę.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie. Czy GKS zdoła się podnieść?

• Zawodnicy GieKSy już na murawie, za moment rozpoczną drugą część.

• Koniec pierwszej, niezwykle jednostronnej połowy. W pełni zasłużone prowadzenie Cracovii 1:0.

• Doskonała okazja GKS-u! Indywidualny rajd Pietronia zakończony mocnym uderzeniem z 17 metrów nieznacznie minął bramkę!

• Staranowany wracający na własną połowę Rakels, któremu zawodnicy Pasów starają się wybić z głowy zdobywanie bramek.

• Kontuzji nabawił się Kruczek, GieKSa gra w "10".

• Pinball w polu karnym GKS-u po zagraniu z rzutu rożnego, ekwilibrystyczne zagranie Szeligi nie wpadło ostatecznie do siatki gospodarzy.

• Z 30 metrów próbował Boljević, który wyraźnie ma ochotę na kolejne trafienie. Wywalczył rzut rożny.

• Kolejna w krótkim odstępie czasu próba uderzenie Dominika Kruczka. Przed kilkudziesięcioma sekundami w plecy obrońcy, teraz daleko obok słupka.

• Długie zagranie Andraża Struny do wbiegającego w pole karne Dudzica. Napastnik Cracovii ostatecznie wypchnięty z szesnastki przez Napierałę.

• Wreszcie jakaś akcja GKS-u. Wrzutka Wołkowicza z prawej strony, zgranie Pietronia głową, które nie doszło już do napastnika.

• Może się podobać gra Cracovii w dzisiejszym meczu. Widać rękę Wojciecha Stawowego, która nie tak dawno został przecież pogoniony z Katowic, głównie przez kibiców.

• aa

• Ucierpiał Rok Straus, który musi skorzystać w pomocy medycznej.

• Akcja 3 na 1 dla gospodarzy, ale fatalnie zagrywał do Rakelsa Pitry. Tylko jęk zawodu na trybunach.

• Trwa całkowita dominacja Cracovii, GKS praktycznie nie jest w stanie przekroczyć połowy spadkowicza z Ekstraklasy.

• aa

• Dodam tylko, że gol Czarnogórca zawodnicy Cracovii uczcili kołyską.

• Potężne uderzenie z prawej nogi z ponad 25 metrów Boljevicia i nie miał szans Sabela. Trzeba przyznać, że od kilku minut zanosiło się na tę bramkę.

• GOOOOOOOOLLLL!!! Boljević i 1:0 dla Cracovii!

• Rok Straus zbyt długo zwlekał z prostopadłym zagraniem do wychodzącego na pozycję Stebleckiego i ten drugi został złapany na spalonym.

• Ryzykownie gra w obronie Cracovia, w ataku wcale nie gorzej, chociaż poważnie bramce GKS-u jeszcze nie zagroziła. Teraz starała się poprzez tzw. "szarańczę" przy wybijaniu kornera.

• Od pierwszego gwizdka prowadzą doping miejscowi kibice, których wyraźnie przybyło. Teraz na trybunach zasiada ich około 3500.

• Mogła być dobra sytuacja dla katowiczan, ale Szeliga przeciął zagranie Pitrego i akcja 2 na 1 spaliła na panewce.

• Z kontrą środkiem boiska próbował poderwać swój zespół Sobotka, ale momentalnie został powstrzymany przez czterech graczy w biało-czerwonych strojach.

• Goście nieustannie w posiadani piłki. Gdybyśmy tylko mieli odpowiednią technologię do jego zmierzenia, założę się, że wyniosłoby 70%.

• Ciekawa taktyka Cracovii: 3-4-3. W roli wysuniętego napastnika wcielają się na przemian Dudzic i Boljević.

• aa

• Raz jeszcze uderzenie z dystansu Pasów, tym razem Vladimira Boljevicia. Sabela na posterunku.

• Pierwszy celny strzał w tym meczu. Z 25 metrów uderzał Bartłomiej Dudzic. Pewnie wyłapał to uderzenie bramkarz gospodarzy.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Bartosza Sobotki ze stałego fragmentu, Przemysław Pitry musnął piłkę głową już poza linią końcową.

• Kapitan Cracovii, Sławomir Szeliga rękami powstrzymywał zawodnika gospodarzy przed własną szesnastką. Będzie kartka.

• Czyste wejście Mateusza Żytki, który powstrzymał Rakelsa na prawej flance. Cracovia buduje kolejny atak.

• GKS ma spore problemy, by przejąć piłkę. Tym razem podopiecznych Rafała Góraka wyręczył Krzysztof Danielewicz, który zagrał na aut.

• Prostopadłe zagranie Marcina Pietronia z prawej strony, centymetrów zabrakło Denissowi Rakelsowi. Po chwili sędzia dopatrzył się i tak spalonego.

• Dośrodkowanie z rzutu wolne w pole karne Witolda Sabeli i pierwsza udana interwencja Adriana Napierały, który wybił piłkę głową.

• Zawodnicy Cracovii prezentują wysokie umiejętności techniczne na połowie katowiczan, swobodnie wymieniając serię podań.

• Rozpoczęli goście. Gramy!

• aa

• Rozpoczęli doping kibice na Blaszoku. "Obiecałaś mi na pewno, że 3 punkty dzisiaj będą!"

• Aktorzy dzisiejszego widowiska wychodzą na płytę stadionu. Cracovia w w tradycyjnych, biało-czerwonych pasiastych koszulkach i białych spodenkach. GKS w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach.

• Na kilka minut przed rozpoczęciem, na trybunach może 1000 fanów miejscowego zespołu.

• Piłkarze kończą rozgrzewkę i opuszczają murawę. Za 10 minut pierwszy gwizdek sędziego Łukasza Szczecha z Białegostoku.

• "Agresywniej", "dawaj, dawaj" - mobilizują trenerzy obu zespołów rozgrzewających się zawodników. Jednego już teraz możemy być pewni: walki nie powinno zabraknąć.

• Rozgrzewają się jupitery, słychać także okrzyki kibiców GieKSy dobiegające sprzed obiektu.

• Na stadionie wypatrzyliśmy Andrzeja Iwana, z dzisiejszego meczu szykuje się więc transmisja telewizyjna.aaaaaa

• aaaaaaaaaaaaaaa

• Rezerwowi Cracovia: Marcin Skrzeszewski, Krzysztof Nykiel, Bojan Puzigaca, Alexandru Suvorov, Bruno Żołądź, Łukasz Zejdler, Dawid Dynarek.

• Rezerwowi GKS Katowice: Maciej Wierzbicki, Mateusz Mazurek, Damian Kaciczak, Bartłomiej Chwalibogowski, Dariusz Zapotoczny, Arkadiusz Kowalczyk, Mateusz Kamiński.

• Na murawie trwa rozgrzewka zawodników obu zespołów, spiker testuje mikrofon, a kibice gospodarzy rozwieszają transparenty.

• Cracovia ma tych punktów jeszcze mniej, a mianowicie zero. Wszystko dlatego, że dla podopiecznych Wojciecha Stawowego, mecz w Katowicach będzie pierwszym w sezonie 2012/2013. Dwa poprzednie zostały przełożone.

• Przy Bukowej piękny zachód słońca w sobotnie późne popołudnie. Piłkarze GKS-u w dwóch pierwszych meczach na własnym obiekcie zdobyli zaledwie jeden punkt, chociaż pokazali kilka przebłysków. Szczególnie w 1. kolejce. Dzisiaj zagrają z Cracovią, która kilka tygodni temu pożegnała się z Ekstraklasą. Na relację NA ŻYWO zaprasza Piotr Szymański.