3

Dolcan Ząbki

1

• aa

• Koniec spotkania! Po ciężkim boju, toczonym w drugiej połowie przy mocnych opadach śniegu, GKS Katowice pokonał Dolcan Ząbki 3:1.

• Michal Farkas zastępuje Rzepkę.

• Z pomocy służb medycznych musi skorzystać Daniel Dybiec.

• Wywrócił się na śniegu jeden z obrońców gospodarzy, niemal sam biegł od połowy boiska Tataj, który mógł zrobić w tej sytuacji wszystko, lecz zdecydował się na loba z 30 metrów. Fatalnie wykonanie.

• Poturbowany w środku pola Rakels, ale podniósł się o własnych siłach.

• Mnóstwo niedokładności w ostatnich fragmentach spotkania, scenerią przypominającego środek grudnia.

• Zaniewski z 30 metrów sprawdził czujność Sabeli.

• Aplauz i brawa od kibiców dla sporego ptaka, który postanowił usiąść na środku murawy. Niestety co to za gatunek, nie jestem w stanie stwierdzić.

• Marcin Hirsz nie sięgnął czubkiem buta piłki zagrywanej ze środka pola.

• Kontratak 3 na 2 wyprowadzony po profesorku, przepuszczona piłka trafiła pod nogi Chwalibogowskiego, który w sytuacji sam na sam strzelił pewnie do siatki.

• GOOOOOLLLL!!! 3:1!! Chwalibogowski!

• GKS broni się dość szczęśliwie od dobrych kilku minut. W opadach śniegu zwietrzyli swoją szansę goście. Przed nami ostatni kwadrans.

• aaa

• Boisko jest już całkowicie białe. Pada coraz większy śnieg.

• Łukasz Zaniewski zastępuje Chylaszka.

• Łapie się za głowę Rafał Górak. Najpierw Świerblewski starał się wystawić piłkę jak na tacy partnerowi, po kilkunastu sekundach uderzenie z 12 metrów w polu karnym GieKSy przeszło tuż obok słupka.

• Jeden z zawodników GKS-u główkował w polu karnym wprost w ręce Humerskiego.

• Oberwanie chmury nad boiskiem! Prawdziwa zamieć śnieżna! Jest zupełnie biało.

• Najpierw Zachara uderzał mocno tuż nad poprzeczką, po chwili Świerblewski prosto w ręcę Sebeli.

• Dwie niebezpieczne straty Grzelaka na połowie przeciwnika, udało się obronną ręką wyjść z opresji zawodnikom Dolcanu.

• Technicznie uderzenie Świerblewskiego sprzed pola karnego. Jak struna wyciągnął się Sabela, ale piłka minęła dalszy słupek.

• Więcej optymizmu i polotu w grze GieKSy, głównie za sprawę dwóch zmian dokonanych w przerwie.

• Ponowni zakotłowało się w szesnastce gości, piłkę niemal na nodze miał Kowalczyk.

• Ukarany kartą Piesio.

• Wstrzelenie piłki na 6 metr przez Zacharę, nogę dostawił Chmiel i bramkarz Dolcanu nawet nie drgnął. Zapowiadało się na tę bramkę od kilku minut.

• GOOOOLLLL!!!! 2:1 dla GieKSy!!! Chmiel!!!

• Humerski wybija z najwyższym trudem piłkę zmierzającą tuż pod poprzeczkę! Strzelał/dośrodkowywał Zachara.

• Znakomicie zgasił piłkę na linii pola karnego Chmiel, zamachem minął obrońcę i uderzył nad poprzeczką! Ależ było groźnie!

• Festiwal błędów z obu stron zakończył dobrym wejściem ciałem we własnym polu karnym Zachara.

• Zamieszanie w polu karnym gości, piłka idealnie wystawiona na 17. metr do Rzepki, którego uderzenie ostatecznie zablokowali defensorzy z Ząbek.

• Piłka w pole karne w kierunku Rakelsa, wybili na rzut rożnego gracze Dolcanu.

• Chmiel do Rakelsa... zaczęli!

• ...a także Chwalibogowski za Gierczaka.

• Podwójna zmiana w GieKSie: Beliancin za Cholerzyńskiego...

• Zawodnicy już na murawie, za chwilę grę wznowią gospodarze.

• aa

• Koniec pierwszej połowy. Na początku z chaosu wyłonił się Dolcan i objął prowadzenie, końcowe 10 minut należało jednak do GKS-u. Po przerwie liczymy na kolejne gole.

• Kartonik w żółtym kolorze dla Pitrego.

• Rzut rożny dla GieKSy, główkował Kowalczyk, piłkę obronił na linii Humerski, ale Rakels bezwzględnie dobił ją do siatki z najbliższej odległości.

• GOOOOOLLLL!!! 1:1!!! Rakels!!

• Ładnie wziął piłkę na wolej Cholerzyński, jednak nie potrafił skierować jej w światło bramki.

• Zablokowany przed szesnastką Gierczak, który jest chyba najgorszy graczem gospodarzy w dzisiejszym meczu.

• Zamieszanie niemal na linii pola karnego gości. Próbował kiwać 3 obrońców Pitry, piłka zmierzała w kierunku Zachary, jeszcze musnął ją Rakels i skończyło się na spalonym.

• Niemal z 30 metrów próbował szczęścia Cholerzyński. Strzał lekki, tuż nad ziemią. Bez problemu złapał Humerski.

• Tataj wyszedł sam na sam z Sabelą, sędzia z opóźnieniem odgwizdał spalonego. Dolcan prowadzi grę i szuka okazji do podwyższenia rezultatu.

• Uderzenie Chylaszka z 20 merów wylądowało na aucie.

• Tataj niemal nastrzelił wracającego Kowalczyka i będzie rzut rożny dla Dolcanu.

• Kartka dla Cholerzyńskiego, który zatrzymał Piesio w środku pola.

• Niemal kopia poprzedniej akcji, Chwastek uderza z linii pola karnego minimalnie nad bramką!

• Chwastek miał mnóstwo swobody przed polem karnym rywala. Wymienił jeszcze podanie z Chylaszkiem i niemal z miejsca, uderzył nad poprzeczką.

• Wrzutka z lewej strony wylądowała w rękawicach Humerskiego. Rozkręcają się katowiczanie.

• Fantastyczny strzał Chmiela z rzutu wolnego!! Dokręcana piłka zatrzymała się na słupku i odbiła metr przed linią bramkową.

• Daniel Chylaszek ukarany kartką za zagranie piłki ręką.

• Pierwsza zmiana: Michał Pulkowski wchodzi w miejsce Damiana Jakubika.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego z okolicy środka pola w wykonaniu Chmiela, do piłki wyskoczył Rzepka, ale nie był w stanie uderzyć w światło bramki.

• a

• Głębokie dośrodkowanie Sobotki zatrzymało się na słupku! Przypadkowa, ale niebezpieczna sytuacja.

• Kowalczyk wycofał do Sabeli, który spanikował i wybił futbolówkę na aut.

• Fatalne dośrodkowanie GKS-u z prawej strony. Dolcan kontroluje przebieg wydarzeń na boisku, GieKSa nie jest w stanie przedostać się pod pole karne.

• Konsternacja na trybunach, po chwili donośne "do roboty, do roboty!".

• Trzeba przyznać, prowadzenie gości zasłużone. Grzelak pewnie wyskoczył do piłki dorzuconej ze stałego fragmentu i po koźle nie dał szans Sabeli.

• GOOOOOLLLL!!! 1:0 dla Dolcanu! Strzelcem bramki Rafał Grzelak!

• Uciekł Piotrowi Gierczakowi Damian Świerblewski i żółta kartka.

• Podniósł się głośniejszy doping na Blaszoku.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie z prawego skrzydła w wykonaniu Tomasza Rzepki.

• Pierwszą żółtą kartką w tym meczu ukarany Jakubik.

• Chyba ostatnie ostrzeżenie Dolcanu! Bartosz Osoliński wycofał na 10 metr do Grzegorza Piesio, który powinien zdobyć gola.

• Chwastek starał się wystawić jak na tacy piłkę Tatajowi, raz jeszcze Szymura ratuje gieksiarzy.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez GKS. Z piłką pobiegł do narożnika pola karnego Chmiel, ale uderzył bardzo wysoko nad bramką.

• Przejęli inicjatywę gracze w niebieskich koszulkach. GKS nieco zagubiony, angażuje się w akcje ofensywne zbyt małą ilością zawodników.

• W ostatniej chwili wślizgiem wybił piłkę Kamil Szymura spod nóg szarżującego Chwastka.

• Sporo walki, niedokładności i strat. Wyrównany bój toczą obie jedenastki.

• Bartosz Sobotka dał się oszukać Damianowi Jakubikowi, ale płaskie podanie-strzał wyłapał Witold Sabela.

• Długa piłka do Roberta Chwastka, ale skrócił krycie środkowy obrońca miejscowych.

• Pierwszy celny strzał GKS-u. Uderzenie z dalszej odległości bez problemu utrzymał bramkarz Dolcanu.

• Do odbitej piłki pobiegł Przemysław Pitry, uderzył potężnie, ale nieczysto. Piłka jeszcze trafiła Denissa Rakelsa w głowę... spalony.

• Pierwszy korner dla katowiczan, ale po dośrodkowaniu sędzia gwizdnął faul w powietrzu.

• Raz jeszcze piłka zagrana niedokładnie, tym razem przed polem karnym. Machnął rękami zawodnik GieKSy.

• Nieporozumienie w szeregach gospodarzy. "Do nikogo" zagrywał prostopadłą piłkę Damian Chmiel. Od bramki rozpocznie Maciej Humerski.

• Przedzierał się na prawym skrzydle Mateusz Zachara, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i do tego wyszła już za linię boczną.

• Rozpoczęli zawodnicy Dolcanu. Gramy!

• Gospodarze w tradycyjnych, żółto-czarnych koszulkach i czarnych spodenkach. Goście z Ząbek w niebieskich koszulkach i białych spodenkach.

• "Tylko zwycięstwo, GKS tylko zwycięstwo" - zaintonowali miejscowi fani.

• Sędzia Mariusz Złotek wyprowadził zawodników na murawę.

• Około 1500 widzów na trybunach,

• Rezerwowi Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński, Piotr Głowacki, Patryk Koziara, Michał Pulkowski, Marcin Stańczyk, Tomasz Wełna, Łukasz Zaniewski.

• Rezerwowi GKS Katowice: Jacek Gorczyca, Adrian Napierała, Dominik Kruczek, Bartłomiej Chwalibogowski, Jan Bieliancin, Michal Farkas, Patryk Stefański.

• aaaa

• Zawodnicy obu zespołów zakończyli już rozgrzewkę. Za kilka minut zaczynamy.

• Powoli zapełnia się Blaszok, kibice cały czas pojawiają się. Za moimi plecami oficerowi policji zdradzane są tajniki ochrony dzisiejszego spotkania. Co też ciekawe, grupa ok. 8 mundurowych ustawiona jest w okolicy słupa z oświetleniem, a dotąd nie miało to miejsca. Dodatkowy patrol "pomaga" także kibicom rozwieszać transparenty.

• Pełną zapowiedź spotkania możecie przeczytać W TYM MIEJSCU.

• a

• a

• a

• a

• a

• Na murawie już także katowiczanie.

• Na termometrach lekko powyżej 0 stopni Celsjusza, do tego przenikliwy wiatr. Na pewnie znajdzie to przełożenie we frekwencji. Zliczając trybunę główną i centralną, przy Bukowej zasiada jak na razie około wytrwałych 50 widzów.

• Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki. Za chwilę będą widoczne na panelu po lewej stronie.

• Na murawie trwa rozgrzewka zawodników gości, do gry przygotowują się także bramkarzy GieKSy.

• Burza ostatecznie przeszła już nad Katowicami, niedawno nieśmiało wyglądało słońce, ale teraz ponownie zbiera się na deszcz. Tak prezentuje się sceneria przed pojedynkiem GKS-u z Dolcanem Ząbki. Na relację zaprasza Piotr Szymański.