2

GKS Bełchatów

2

• My już powoli kończymy tą relację, mamy nadzieje, że miło się Państwu ją śledziło i zapraszamy oczywiście na kolejne. Miłej niedzieli!

• W drugiej połowie znacznie więcej okazji do zdobycia bramki mieli gospodarze tego spotkania, udało im się tylko doprowadzić do wyrównania. Zawodnikiem meczu zdecydowanie Janusz Gancarczyk.

• Koniec meczu! Hit 21. kolejki 1. ligi polskiej kończy nam się remisem.

• Prokić miał szansę przechylić szalę zwycięstwa na korzyść gości, ale po wejściu w pole karne fatalnie zagrał piłkę

• Sędzia dolicza trzy minuty do drugiej części meczu.

• Gancarczyk fantastycznie podaje do Zielińskiego, ten jednak fatalnie spudłował i nici z zagrożenia.

• GKS Katowice praktycznie ciągle utrzymuje się na połowie przeciwnika, jednak nie wynikają z tego żadne sytuacje podbramkowe.

• Żółtą kartką także Szymon Sawala za faul na Fonfarze.

• Żółtą kartką ukarany Alan Czerwiński.

• Ależ teraz katowiczanie zamknęli gości w ich polu karnym, jednak z bliska nie zdecydowali się na strzał, chwilę później Adrian Napierała potężnie uderzył zza pola karnego, piłka minęła słupek bramki Malarza.

• Grzegorz Fonfara leży na boisku po starciu głowami z Szymonem Sawalą.

• Wisi bramka w powietrzu. GKS Katowice nie schodzi z pola karnego rywali. Brakuje jednak decyzji o strzale.

• Zakotłowało się teraz w polu karny bełchatowian! Dwukrotnie gracze gospodarzy mogli oddać strzał, ale za każdym razem brakowało decyzji o strzale.

• Przemysław Pitry oddał strzał zza pola karnego, który został zablokowany, piłka dotarła jednak Janusza Gancarczyka, który fantastycznym technicznym strzałem doprowadza do wyrównania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Janusz Gancarczyk!!!!!! Ponownie remis!

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Za Sławomira Dudę na boisku melduje się Michał Zieliński.

• Ależ fantastyczna szansa katowiczan! Janusz Gancarczyk z impetem wpadł w pole karne rywala, ale cudowną interwencją popisał się Arkadiusz Malarz i mamy tylko rzut rożny.

• Kibice Bełchatowa fantastycznie się bawią za bramką gospodarzy wymachując flagami.

• Chwalibogowski dośrodkowuje w pole karne na głowę Pitrego, ten minimalnie przenosi piłkę nad poprzeczką Malarza.

• GKS Katowice częściej utrzymuje się przy futbolówce, ale jak na razie niewiele z tego wynika. W drugiej połowie nie mieliśmy jeszcze żadnej bardzo dobrej sytuacji dla którejś z ekip.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu, w powodu kontuzji schodzi z boiska Kamil Wacławczyk, jego miejsce zajmuje natomiast Szymon Sawala.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Za faul w środku pola ukarany gracz GKS-u Bełchatów, Paweł Baranowski.

• Chwalibogowski minął jednego rywala i płasko uderzył po ziemii. Malarz z problemami wybija na rzut rożny.

• Na boisku leży Kamil Wacławczyk, ale raczej za moment wróci do gry.

• Już na samym początku Bełchatów miał szansę, by podwyższyć prowadzenie. Mateusz Mak chciał wziąć rywala na zamach, ten jednak nie dał się nabrać i odebrał piłkę.

• Początek drugiej części meczu! Rozpoczyna Bełchatów.

• Oba zespoły są już na boisku, za moment rozpoczęcie drugiej połowy.

• W drugiej połowie pojawi się Przemysław Pitry. Na drugą część meczu nie wyjdzie już Szymon Skrzypczak.

• Krótkie podsumowanie pierwszej połowy: Na początku lepiej wyglądał zespół gospodarzy, do momentu zdobycia bramki utrzymywali małą przewagę i stwarzali sytuację. Po zdobyciu gola cofnęli się co jest efektem dwóch goli w końcówce gości. Teraz zapraszamy na przerwę, niedzielny rosół. Na drugą połowę zapraszamy już za kilka minut.

• Koniec pierwszej połowy w Katowicach, Bełchatów po morderczej końcówce prowadzi z gospodarzami 2-1.

• Sędzia do pierwszej połowy dolicza co najmniej 1 minutę.

• Niemal kopia pierwszej bramki. Michał Mak zagrywa w pole karne z lewej strony boiska, a Damian Szymański strzałem głową daje prowadzenie bełchatowianom!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Szymański!!!!!!!!!

• Michał Mak zaczarował na lewej stronie boiska, dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy, gdzie znalazł się Adrian Basta, ten przyjął piłkę i dokładnie przymierzył dając swojej drużynie wyrównanie!

• GOOOOOOOOOOOL!!!! Adrian Basta

• Z rzutu wolnego nic nie wyszło, poszła kontra gospodarzy i Michał Mak stanął w sytuacji sam na sam z bramkarzem katowiczan, jednak fatalnie spudłował!

• Niebezpieczne zagranie Michała Maka pod własnym polem karnym. Mamy rzut wolny pośredni dla gospodarzy z dobrej pozycji.

• Mógł odpowiedzieć teraz Bełchatów. Piłka zagrana do Turkovsa, który ładnie uwolnił się z opieki obrońców i oddał strzał na bramkę gospodarzy. piłka po nodze Kamińskiego trafiła w słupek i wyszła poza plac gry.

• Fantastyczna akcja gospodarzy. Lewą stroną popędził Chwalibogowski i cudownie dośrodkował na głowę Janusza Gancarczyka. Ten będąc bez krycia nie mógł się pomylić i mamy 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Janusz Gancarczyk!!!!!

• Stały fragment gry ponownie źle wykonany, ale za moment powtórka.

• Zamienili się stronami bracia Mak, lewą stroną popędził tym razem Michał, mamy rzut rożny dla gości.

• Pierwszy rzut rożny dla Bełchatowa. Mateusz Mak zagrał piłkę w pole karne, ale nic ciekawego z tego nie wyszło.

• Moment dezorientacji obrony katowiczan, który chciał wykorzystać Adrian Basta. Zawodnik Bełchatowa wpadł w pole karne rywala, ale zagrał niedokładną piłkę.

• Tomasz Wróbel popędził z piłką prawą stroną boiska, zagrał w pole karne rywala, ale futbolówka zostaje wybita.

• Strzał z pierwszej piłki spoza pola karnego Adriana Basty zablokowany przez obrońców gospodarzy, piłka ląduje w rękach Rafała Dobrolińskiego.

• Na razie prócz sytuacji Tomasza Wróbla niewiele dzieje się na placu gry. Oglądamy dużo walki, żadna z drużyn nie chce się odkryć.

• Sławomir Doda chciał zagrać przekątną piłkę do swojego kolegi, wyszło z tego podanie do Malarza.

• Okazja dla gospodarzy Skrzypczak zagrał piłkę w pole karne rywala, jednak Kamil Cholerzyński nie trafił w piłkę.

• Gra toczy się w środku pola, żaden z zespołów nie potrafi teraz na dłużej utrzymać piłki.

• W odpowiedzi szansa gości! Turkovs wpadł w pole karne katowiczan i posłał piłkę wzdłuż pola karnego, jendak podanie przeciął Dobroliński.

• Pierwsza groźna akcja gospodarzy w tym meczu. Alexis Norambuena zagrał piłkę do Tomasza Wróbla, ten popędził w pole karne gości i oddał strzał na bramkę, Arkadiusz Malarz końcami palców wybił piłkę na rzut rożny.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne katowiczan. Mariusz Mak posłał piłkę w "szesnastkę" Dobrolińskiego, ale wybijają obrońcy gospodarzy.

• Początek spotkania na korzyść bełchatowian. Goście na razie częściej utrzymują się przy piłce.

• Sędzia Marek Opaliński rozpoczyna spotkanie w Katowicach!

• Zmiana w ostatniej chwili. Na rozgrzewce urazu doznał Hristijan Kirovski i w jego miejsce w pierwszym składzie wystąpi Daniils Turkovs.

• @pawlak-bartek - na stadionie jest około setki kibiców z Bełchatowa.

• Piłkarze oby zespołach wychodzą już na murawę w Katowicach. Gospodarze na żółto-czarno, natomiast goście z Bełchatowa w jednolitych białych kostiumach.

• Dzisiaj oprócz spotkania w Katowicach grają jeszcze Termalica Bruk-Bet Nieciecza z Puszczą Niepołomice (do przerwy 0:0), oraz Sandecja Nowy Sącz z Górnikiem Łęczna (0:0 po 15 minutach)

• Ławka rezerwowych GKS-u Katowice: Rafał Figiel, Adrian Jurkowski, Przemysław Pitry, Dominik Sadzawicki, Paweł Szołtys, Maciej Wierzbicki, Michał Zieliński.

• Ławka rezerwowych GKS-u Bełchatów: Damian Podleśny, Marcin Flis, Szymon Sawala, Patryk Rachwał, Andreja Prokić, Łukasz Wroński oraz Daniils Turkovs.

• W poprzedniej kolejce oba zespoły osiągnęły wyniki znacznie poniżej oczekiwaniom swoich kibiców. Bełchatowianie zremisowali na własnym stadionie z Chojniczanką Chojnice 1:1, natomiast katowiczanie przegrali, także u siebie, z Okocimskim Brzesko 0:1.

• Obie drużyny są sąsiadami z ligowej tabeli. GKS Bełchatów zajmuje aktualnie 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 36. punktów, natomiast cztery punkty mniej ma GKS Katowice, który zajmuje 4. pozycję.

• Już o 12:30 na stadionie przy ulicy Bukowej w Katowicach zostanie rozegrane hitowe spotkanie 21. kolejki 1. ligi pomiędzy GKS-em Katowice, a GKS-em Bełchatów. Na relację LIVE z tego meczu zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.