GKS Katowice

1

ŁKS Łódź

2

• Koniec spotkania! W meczu dwóch drużyn, które walczą o stabilizację finansową i organizacyjną górą ŁKS, który wygrywa 2:1. Katowiczanie nie potrafili wykorzystać wielu szans, jakie mieli w tym spotkaniu i rozpoczynają sezon od niespodziewanej porażki.

• Kartka dla Barsukou.

• Ależ zamieszanie pod bramką ŁKS-u piłka odbijała się od zawodników, jednak katowiczanie nie potrafili umieścić jej w siatce.

• Ależ szansa GKS-u w doliczonym czasie gry. W idealnej sytuacji w polu karnym po wrzutce Farkasa znalazł się Wołkowicz. Kapitalną interwencją popisuje się Wyparło.

• 4 minuty doliczone.

• Po fatalnym błędzie Sabeli, piłkę ratuje Farkas.

• Kolejny strzał Pitrego zostaje obroniony przez golkipera ŁKS-u.

• Bardzo groźna akcja GKS-u! Piłka po dośrodkowaniu z lewej flanki ląduje na głowie Goncerza i przelatuje centymetry obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Bogusława Wyparłę.

• Piłka po strzale Kuklisa głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przelatuje nad bramką.

• Groźnie zrobiło się pod bramką katowiczan. Ofiarny wślizg Kruczka ratuje drużynę GKS-u.

• Strzał Pitrego z 20 metrów broni Wyparło.

• Coraz większe zniecierpliwienie kibiców. Katowiczanie rażą niedokładnością.

• Widać coraz większe zmęczenie na twarzach łódzkich zawodników. GKS ma teraz ogromną przewagę w posiadaniu piłki.

• Pierwsza zmiana w drużynie GKS-u Katowice. Arkadiusz Kowalczyk wchodzi za Marcina Pietronia.

• Strzał Golańskiego z 20 metrów. Broni Sabela.

• Ostatnia zmiana w ŁKS-ie. Za Sarafińskiego wszedł Golański.

• Głośny doping na popularnej "Żylecie". Obawiano się przed tym meczem o zachowanie fanów gospodarzy. Ci jednak pokazują, w jaki sposób powinno się dopingować swój ukochany klub.

• Coraz bardziej widoczna przewaga graczy z Katowic. Za wszelką cenę chcą zmienić niekorzystny dla nich rezultat.

• Żółty kartonik dla Sarafińskiego.

• Powtórka z rozrywki. Pitry znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem. Sędzia znów uznał, iż gracz GKS-u był na spalonym.

• Po podaniu Goncerza na czystą pozycję wychodził Pietroń. Był jednak na spalonym.

• Pierwszy kontakt z piłką Stąporskiego . Jego strzał z lewej nogi jest jednak bardzo niecelny.

• Druga zmiana w ŁKS-ie. Schodzi Kaczmarek, na jego miejsce Pawlak.

• Zmiana w drużynie łódzkiej. Stąporski za Więzika.

• Kolejne krótkie rozegranie rzutu rożnego. Po strzale Pietronia bramkarz ŁKS-u wybija lecącą w okienko piłkę poza pole karne

• Groźnie pod bramką ŁKS-u. Strzał Pietronia z trudem obroniony przez Wyparłę, dobitka Farkasa nad Bramką.

• Rzut rożny dla łodzian.

• Chwila oddechu dla graczy. Piłka ląduje na aucie. Grę wznawia ŁKS.

• Piłka po dośrodkowaniu Napierały z rzutu wolnego ląduje w rękawicach bramkarskich Wyparły.

• Coraz więcej akcji ofensywnych w wykonaniu katowiczan. Widać, że nadal tkwi w nich wola walki i wiara w wygranie tego meczu.

• Kibice GKS-u głośno dopingują swoją drużynę. Raz za razem słychać gromkie "Gieksa gol!".

• Po kapitalnej wrzutce Farkasa pięknym uderzeniem z woleja popisuje się Przemysław Pitry. Piłka ląduje w siatce obok Wyparły.

• Gol dla Gieksy! Pitry!

• Po groźnym dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłkę na rzut rożny wybija Kamiński.

• Słychać nieśmiałe okrzyki zachęcające graczy z Katowic do walki.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie drużyny rozpoczynają ją bez zmian.

• Na murawie pojawiają się już zawodnicy obu drużyn. Słychać gwizdy dochodzące z trybun.

• Sympatycy GKS-u Katowice ciągle nie mogą uwierzyć w to, co się stało w pierwszych 45 minutach spotkania.

• Pierwsza połowa w spotkaniu klubów zmagającymi się z poważnymi problemami finansowymi i organizacyjnymi kończy się wynikiem 2:0 dla ŁKS-u. Można to uznać za swego rodzaju niespodziankę, gdyż to GKS był uznawany za faworyta w tym meczu. Jedenastka łodzian, zmontowana naprędce przed rozpoczęciem sezonu, prezentuje się jednak zaskakująco dobrze. Wydaje się, iż zespół gości pewnie zmierza po 3 punkty.

• Ostatni gwizdek arbitra w pierwszej części spotkania.

• Dośrodkowanie Kruczka z wolnego bez problemów wyłapuje Wyparło.

• Bardzo groźna akcja Gieksy! Strzał Wołkowicza ociera się o słupek i wychodzi w pole.

• Zablokowany strzał Kaczmarka. Piłka trafia do Barsukou. Jego strzał z 18 metrów nieznacznie mija prawy słupek bramki Gieksy.

• Kapitalny drybling Goncerza zakończony wybiciem piłki na rzut rożny

• Żółta kartka dla Gieragi za faul na połowie katowiczan.

• Kolejna akcja ŁKS-u . Na szczęście dla graczy gospodarzy nikt nie był w stanie zamknąć akcji po dośrodkowaniu Sasina. Sabela bez problemów łapie piłkę .

• Konsternacja na trybunach. Nikt nie spodziewał się, że po nieco ponad pół godzinie gospodarze będą przegrywali 0-2.

• Kamiński nie strzelił rzutu karnego! Strzelił lekko i bardzo blisko środka bramki. Bardzo dobra obrona Wyparły.

• Rzut karny dla Gieksy!

• Dogranie Kaczmarka z lewej strony boiska. Piłka trafia do Sasina, który po minięciu jednego z graczy GKS-u trafia do siatki. Wołkowicz próbował wybijać piłkę, jednak ta przekroczyła już linię bramkową.

• Gol! 2-0 dla ŁKS-u. Sasin!

• Po początkowej przewadze katowiczan, to ŁKS teraz przejął inicjatywę i raz po raz gości pod bramką Witolda Sabeli.

• Strzał z 25 metrów Pawła Sasina. Pewnie broni Sabela.

• Gol samobójczy dla ŁKS-u Zejście do linii końcowej Więzika, wrzutka przed bramkę katowiczan i fatalną interwencją "popisuje się" Farkas. 1-0 dla ŁKS-u.

• Kruczek próbował zagrać prostopadle ponad głowami obrońców ŁKs-u do Goncerza. Niewiele brakowało,by piłka trafiła do zawodnika GKS-u.

• Głośny doping kibiców GKS-u na popularnym Blaszoku.

• Próba dalekiego wyrzutu z autu Gieragi. Obrońcy GKS-u wybijają piłkę.

• Faulowany Kamiński. Od rzutu wolnego z własnej połowy "Gieksa".

• Ryzykowne podanie głową do Wyparły, popularny "Bodzio" nie ma jednak problemów ze złapaniem piłki.

• Groźne dośrodkowanie Kaczmarka. Jeden z zawodników ŁKS-u znajdował się jednak na pozycji spalonej.

• Żółtą kartką za faul w środkowej strefie boiska ukarany zostaje Napierała.

• Piłka po akcji ŁKS-u wychodzi poza linię bramkową. Od bramki Sabela.

• Kolejna groźna akcja Gieksy. Dogrywa Goncerz, strzela Pitry. Broni Wyparło.

• Po dośrodkowaniu Wołkowicza strzał głową Pietronia. Bramkarz ŁKS-u paruje na rzut rożny.

• Póki co optyczną przewagę posiadają gospodarze. Częściej są przy piłce, starają się rozegrać atak pozycyjny.

• GKS występuje w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach. Piłkarze z Łodzi mają na sobie biało-czerwone stroje.

• ŁKS rozpoczął od środka! Spotkanie rozpoczęte.

• Główni aktorzy dzisiejszego starcia już na boisku. Za chwilę pierwszy gwizdek arbitra

• Zawodnicy skończyli rozgrzewkę. Spotkanie, które sędziował będzie Grzegorz Jabłoński, rozpocznie się za około 10 minut.

• Stadion powoli zapełnia się kibicami. Spora grupa fanów znajduje się jeszcze w kolejkach przed bramami wejściowymi.

• Ławki rezerwowych:

GKS Katowice: Maciej Wierzbicki, Bartłomiej Kędzierski, Dariusz Zapotoczny, Damian Kaciczak, Kamil Thiel, Tomasz Steleblak, Arkadiusz Kowalczyk.

ŁKS Łódź: Karol Domżał, Daniel Brud, Artur Golański, Michał Osiński, Damian Pawlak, Mateusz Stąporski, Jarosław Szyc.

• Znane są pierwsze "jedenastki" obu zespołów.

GKS Katowice: Witold Sabela, Adrian Napierała (C), Kamil Cholerzyński, Grzegorz Goncerz, Dominik Kruczek, Marcin Pietroń, Krzysztof Wołkowicz, Bartosz Sobotka, Michal Farkas, Mateusz Kamiński, Przemysław Pitry.

ŁKS Łódź: Bogusław Wyparło, Konrad Kaczmarek, Mikalai Barsukou, Artur Gieraga, Daniel Cyzio, Paweł Kaczmarek, Paweł Sasin, Dawid Sarafiński, Michał Żółtkowski, Jakub Więzik, Jacek Kuklis.

• Pierwsi na boisku na przedmeczowej rozgrzewce zameldowali się łodzianie. 5 minut później dołączyli do nich gracze katowickiego GKS-u.

• W stolicy Górnego Śląska słonecznie i bardzo ciepło. Wymarzone warunki do gry.

• Witam serdecznie ze stadionu przy ulicy Bukowej, gdzie o godzinie 17.00 rozpocznie się spotkanie 1 kolejki piłkarskiego zaplecza ekstraklasy pomiędzy GKS-em Katowice a ŁKS-em Łódź. Na relację zaprasza Michał Kopciński.