GKS Katowice

1

Olimpia Elbląg

1

• Koniec meczu. GKS ratuje remis z Olimpią. Oba zespoły zdobywają swój pierwszy punkt w sezonie.

• Jeszcze Beliancin próbował zaskoczyć Stodołę bezpośrednio z rzutu rożnego, jednak dobrze bramkarz Olimpii.

• Jeszcze jeden rzut rożny dla GKS. Ostre ataki katowiczan w końcówce.

• Pawlak za Zaniewskiego.

• Cztery minuty doliczone

• Rzut rożny dla GKS, ale źle piłkę w polu karnym przyjmował Pitry.

• A Pacan, który zobaczył drugą żółtą kartkę gra dalej... Sędzia chyba się zagapił...

• Jest wyrównanie! Beliancin z rzutu wolnego!

• Pacan ukarany żółtą kartką za faul na Goncerzu. Rzut wolny sprzed pola karnego.

• GKS próbuje atakować, jednak mądra obrona Olimpii uniemożliwia skonstruowanie skutecznej akcji. Nie tego oczekują katowiccy kibice.

• Faul Buśkiewicza kończy się żółtą kartką.

• Niecelne uderzenie Pawłowskiego sprzed pola karnego.

• Pietroń zmienia Kołodziejskiego. Po jednej zmianie w zapasie obu trenerów.

• Goncerz fauluje Szarego. Żółta kartka.

• Strzał głową Pitrego wybronił Stodoła. Dobry mecz bramkarza pozyskanego z MKS Kluczbork.

• Zmiana w GKS. Pawłowski za Zacharę.

• Po strzale Banasiaka dobrą interwencją popisał się Gorczyca.

• Znów faulowany przed polem karnym Zaniewski. Będzie znowu groźnie.

• Zaniewski strzałem głową z sześciu metrów zmylił Gorczycę, który rzucił się w drugi róg bramki.

• Łukasz Zaniewski zdobywa bramkę dla Olimpii!

• Wolny dla Olimpii sprzed pola karnego. Uderzał groźnie Pacan, ale Gorczyca zdołał wybić piłkę.

• Rzut rożny dla Olimpii po wybiciu Kowalczyka.

• Kartka dla Farkasa, który faulował Kołodziejskiego

• Kowalczyk do Ferugi, a ten do Zachary. Piłkę zgarnia mu sprzed nosa obrońca.

• Pitry dobrze w pole karne do Zachary. Ten jednak wybiegł zza pleców obrońcy zbyt wcześnie. Spalony.

• Hołota na 19 metrze. Zagrał samolubnie i akcja zakończona niepowodzeniem. Strata

• Rzut wolny z 24 metrów. Beliancin tuż ponad ziemią. Piłka skozłowała przed Stodołą, ale golkiper złapał ją.

• Pitry długo opatrywany na boisku. Na szczęście wstał.

• Pacan przerwał indywidualny rajd Pitrego i otrzymał za to żółtą kartkę.

• Ambitna walka Goncerza z dwoma rywalami, włączył się w to Farkas. Wspólnie wywalczyli piłkę, ale liniowy niesłusznie podyktował aut dla Olimpii...

• Zachara z pierwszej piłki - nad poprzeczką!

• W GieKSie też zmiana - W miejsce Jarki pojawił się Goncerz.

• Zmiana w Olimpii - za Muszalika wszedł Banasiak

• Piłkarze GKS-u rozpoczęli 2. połowę

• Koniec pierwszej połowy. W Katowicach bez bramek.

• Pitry szczupakiem obok słupka, po rożnym Beliancina. Brzydkie zachowanie Buśkiewicza - przeszkadzał w wykonaniu rożnego Beliancinowi. Sędzia jednak tego nie widział.

• 2 minuty doliczone

• Zółtą kartką ukarany Zaniewski za faul na Kaciczaku.

• Zacharze brakowało metra by sięgnąć piłkę po podaniu Ferugi. Szybką akcję zapoczątkował Pitry.

• Feruga próbował strzału przewrotką, ale nie udało mu się trafić w piłkę... Trafił w głowę Dremliuka. Sędzia odgwizdał niebezpieczne zagranie.

• Żółta kartka dla Kaczmarczyka, za faul na Jarce

• Najlepsza sytuacja gości. Niekryty w polu karnym Paweł Buśkiewicz oddał zbyt lekki strzał z którym problemów nie miał Jacek Gorczyca.

• Marcin Staniek ucierpiał w kole środkowym. Konieczne będzie zniesienie zawodnika na noszach.

• Spokojniejszy fragment spotkana bez sytuacji do oddania strzału. Dużo opanowania w szeregach Olimpii wprowadza kapitan Krzysztof Kaczmarczyk

• Ładnie powalczył Hołota z dwójką zawodników Olimpii.

• Kibice GieKSy wywiesili przygotowany specjalnie transparent "Czas wyłożyć realne pieniądze!" A tuż przy nim "UM dziękujemy!"

• Niebezpieczne wybicie Farkasa głową na rzut rożny. Blisko było bramki samobójczej.

• Lekki i niecelny strzał Jarki, bez zagrożenia dla bramki gości.

• Dośrodkowanie Jana Beliancina z rzutu wolnego o mało nie zaskoczyło ustawionego na linii bramkowej Stodoły! Ostatecznie przytomna interwencja golkipera Olimpii rozwiała nadzieje GKS-u na premierowe trafienie w tym sezonie.

• Odważne wyjście przed pole karne Krzysztofa Stodoły, który w ostatniej chwili powstrzymał pędzącego do piłki Zacharę.

• Z kornera dośrodkował Mariusz Muszalik lecz niebezpieczeństwo zażegnał dobrze ustawiony Hołota.

• Kibice GieKSy wywiesili na siatce otaczającej płytę boiska 15 okazałych flag. Od pierwszego gwizdka nieustannie dopingują swój zespół.

• Pierwszy rzut rożny dla GieKSy. Do piłki skakało dwóch zawodników katowiczan, jednak piłka była zawieszona zbyt wysoko i wyszła za linię boczną.

• W ostatniej chwili jeden z obrońców Olimpii powstrzymał wychodzącego do piłki Zacharę. Akcja nagrodzona oklaskami.

• Jak na razie więcej z gry mają zawodnicy Olimpii, którzy dokładniej rozgrywają futbolówkę między sobą.

• Złe przyjęcie Dawida Jarki i gospodarze stracili piłkę. Jednak błyskawicznie podchodzą pod rywala wysokim pressingiem.

• Dużo walki w środku pola. Górną piłkę wygrywa Przemysław Pitry, jednak elblążanie rozpoczną od autu.

• Dośrodkowanie prawie z narożnika w wykonaniu Tomasza Hołoty dotarło do ustawionego na 11 metrze Mateusza Zachary, lecz strzał zablokował blisko stojący obrońca przyjezdnych.

• Faulowany przy linii bocznej Krzysztof Kaczmarczyk. Szybkie rozegranie stałego fragmentu zaowocowało anemicznym i bardzo niedokładnym strzałem Olimpii.

• Rozpoczęli goście z Elbląga.

• Na trybunach nie za wiele kibiców, ciągle dochodzą nowi fani GieKSy ubrani w żółte koszulki.

• Piłkarze witani gorącymi oklaskami wychodzą z tunelu. Następuje przywitanie drużyn.

• Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę, za 10 minut początek spotkania. W Katowicach idealne warunki do gry. Miejmy nadzieję, że emocji i pięknych bramek dzisiaj nie zabraknie.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn.

• Zarówno jedni, jak i drudzy nie najlepiej rozpoczęli nowy sezon. Katowiczanie na inaugurację ulegli u siebie Termalicy Bruk-Bet 0:1, Olimpia musiała zaś uznać na wyjeździe wyższość GKS-u Bogdanka (0:2). Walki o pierwsze punkty nie powinno zabraknąć.

• Witamy w relacji na żywo ze stadionu przy ulicy Bukowej w Katowicach, gdzie miejscowy GKS podejmuje Olimpię Elbląg w ramach 2. kolejki 1. ligi.