GKS Katowice

4

Olimpia Grudziądz

0

• Koniec ! GKS Katowice w pełni zasłużenie gromi Olimpię Grudziądz 4:0, dzięki czemu wskakuje na trzecie miejsce w tabeli i traci już tylko jeden punkt do dzisiejszego rywala. GieKSa była zespołem o dwie klasy lepszym i spokojnie kontrolowała przebieg spotkania. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

• Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.

• Jeszcze jedna zmiana. Radionow za Wróbla.

• Zmiana. Za Fonfarę wchodzi Figiel.

• Rajd Wołkowicza, który wyłożył piłkę Wróblowi. Ten nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem bramki.

• Nokaut! 4:0! Wróbel!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Po wrzutce Wróbla Kamiński pewnie umieszcza piłkę w siatce!

• 3:0!!!!!! Kamiński!!!!!!!

• Wołkowicz mógł przypieczętować zwycięstwo GieKSy, jednak z kilkunastu metrów uderzył obok słupka.

• Rzut rożny dla Olimpii po wybiciu piłki poza boisko przez Dudę.

• Zabłocki zmienia na boisku Ruszkula.

• GieKSa spokojnie kontroluje przebieg gry. Wydaje się, że nic nie zabierze trzech punktów podopiecznym Kazimierza Moskala.

• Wróbel chciał efektownie strzelić bramkę. Po minięciu dwóch rywali zdecydował się na przelobowanie bramkarza. To się nie udało- Fabiniak był czujny.

• Fonfara leży na boisku. Chwila przerwy.

• Powinno być 3:0. Uderzenie Wróbla odbiło się od jednego z obrońców, do piłki dopadł Czerwiński i przerzucił ją nad bramkarzem. Futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Smolińskiego głową uderzał Rogalski. Piłkę pewnie łapie Budziłek.

• Zmiana u gości. Szczot zmienia Gawęckiego.

• Żółta kartka dla Cholerzyńskiego za faul na Pisarczuku.

• Mogła być szybka odpowiedź Olimpii! Kamiński ofiarnie interweniuje przy strzale Gawęckiego.

• Fantastyczne, prostopadłe podanie Wróbla do Wołkowicza. Młody zawodnik spokojnie minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce.

• Goooooooooooooooooooooool! Wołkowicz! 2-0!

• Dobre uderzenie z 18. metrów Wołkowicza, pewnie broni Fabiniak.

• Powinno być 2:0! Wróbel podał do wychodzącego na czystą pozycję Wołkowicza, który uderzył minimalnie obok słupka.

• Ostry faul Kamińskiego, słowna reprymenda od arbitra.

• Rajd lewą stroną Fonfary przerwany przez jednego z obrońców ofiarnym wślizgiem.

• Nieudane dośrodkowanie Wołkowicza, Olimpia stara się tworzyć kolejny atak pozycyjny.

• Zmiana w szeregach gospodarzy. Pietrzak wchodzi za Gancarczyka.

• Raz po raz w stronę pola karnego zespołu z Grudziądza ciągną ataki GieKSy, póki co nie przynosi to skutku. Katowiczanie są bardzo niedokładni w ofensywie.

• Żółty kartonik za przerwanie kontrataku dla Czerwińskiego.

• GKS będzie miał sporo szans na kontrataki- Olimpia za wszelką cenę chce wywieźć z Katowic chociaż jeden punkt.

• Kontra GieKSy- sprint Gancarczyka zakończył się niedokładnym dośrodkowaniem.

• Czujny w bramce Budziłek, który uprzedził wychodzącego na czystą pozycję Ruszkula, .

• Druga połowa właśnie się rozpoczęła!

• Bogucice wygrały w finale akcji "Zagraj na Bukowej" z Osiedlem Witosa. Gratulacje dla zwycięzców tego projektu!

• Interesujący mecz oglądamy w Katowicach. Sporo sytuacji bramkowych, jedna z nich zakończona golem dla GieKSy. Wracamy za kwadrans.

• Koniec I połowy. GKS Katowice-Olimpia Grudziądz 1:0.

• Żółta kartka dla Gancarczyka za faul w środkowej strefie boiska po stracie piłki.

• Mocne uderzenie Smolińskiego z pierwszej piłki, fantastycznie broni Budziłek!

• Dobra akcja Ruszkula przerwana ofiarnym wślizgiem przez Kamińskiego.

• Szybkie zejście do środka i mocny strzał Fonfary. Piłka przelatuje ponad bramką.

• Zmiana. Schodzi kontuzjowany Kowalczyk, za niego na boisku widzimy Rogalskiego.

• Bardzo szybka kontra GieKSy- Gancarczyk zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i obyło się na strachu dla grudziądzan.

• Zbyt mocne podanie w stronę Czerwińskiego, piłka w rękach bramkarza Olimpii.

• Mogło być 1:1. Ruszkul znalazł się sam przed Budziłkiem, ale bramkarz GieKSy odważnie wygarnia piłkę spod nóg przeciwnika.

• Szaleje na lewym skrzydle Gancarczyk. Po raz kolejny objechał obrońcę, dograł do Fonfary, który dośrodkował w stronę Wołkowicza. Piłka ostatecznie trafia jednak do rąk bramkarza.

• Po wrzutce z lewej strony boiska niepewnie interweniował Budziłek. Piłka trafiła do Kowalczyka, który nie był jednak w stanie oddać strzału.

• Na boisku leży Smoliński. Sporo śmiechu na trybunach spowodowanego stylem biegu fizjoterapeuty z Grudziądza:)

• GieKSa zdecydowanie przejęła inicjatywę na boisku i raz po raz zagraża bramce rywala.

• Mogło być 2:0. Podanie Chwalibogowskiego, strzał z kilku metrów.Cholerzyńskiego niecelny. Po chwili kolejna szansa, Jurkowski uderzał, broni Fabiniak.

• Duda otrzymał piłkę na 18. metrze i pięknym, technicznym strzałem otwiera wynik spotkania!

• Goooooooooooool! Duda!

• Zablokowany strzał Kowalczyka, GieKSa wyszła z kontrą, jednak szybko zorganizowała się defensywa gości.

• Świetna szansa dla Olimpii! Gawęcki oddaje strzał z dobrej pozycji, piłka odbija się od nóg jednego z obrońców i przechodzi nad poprzeczką.

• Sporo niedokładności w szeregach GieKSy. Słychać pierwsze gwizdy niezadowolonych kibiców.

• Fatalny przerzut Pisarczuka. Katowiczanie rozpoczną od autu.

• Optyczna przewaga Olimpii Grudziądz. Przyjezdni dłużej utrzymują się przy piłce, ale nic z tego nie wynika.

• Dobre podanie do Kowalczyka, jednak napastnik gości znajdował się na pozycji spalonej.

• Duży kiks Wróbla. Zawodnik GKS-u znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym, ale nieczysto trafił w piłkę.

• Szybka kontra GierKSy zakończona zablokowanym strzałem Dudy.Będzie kolejny korner.

• Na Bukowej dziś mniej kibiców niż w ostatnich spotkaniach. Według mnie spotkanie to obserwuje około 2000 kibiców.

• Było groźnie pod bramką Olimpii, ale najpierw Fonfara zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, a po chwili dośrodkowanie Gancarczyka zostało przerwane.

• Będzie rzut rożny dla gospodarzy. Katowiczanie starają się przejąć inicjatywę.

• Faulowany Fonfara. Łabędzki otrzymuje ostrzeżenie od arbitra.

• Dośrodkowanie Ruszkula z lewej strony boiska bez problemów chwyta Budziłek.

• Mogło być 0:1! Łabędzki podał do Cieślińskiego, a ten uderza tuż obok słupka!

• Na razie obie drużyny grają spokojnie. Olimpia dłużej utrzymuje się przy piłce, G\KS czeka.

• Zaczynamy!

• Już za chwilę początek tego spotkania!

• Na stadionie widzimy reprezentanta Burkina Faso, napastnika Górnika Zabrze, Prejuce'a Nakoulmę. Bohater piątkowego meczu ze Śląskiem Wrocław spędzi to popołudnie na Bukowej.

• Na stadionie póki co niezbyt wielu kibiców, ale z każdą chwilą ich przybywa. Piłkarze kończą powoli przedmeczową rozgrzewkę.

• Na ławce spotkanie to rozpocznie Michał Wróbel. Bramkarz Olimpii w poprzednim sezonie zasłynął tym, że zdobył dwie bramki: przeciwko GKS-owi Katowice oraz Termalice Bruk-Bet Nieciecza, której trenerem był… Kazimierz Moskal, obecny szkoleniowiec drużyny ze stolicy Górnego Śląska. Moskal zapewne miewa nocne koszmary związane z tym wydarzeniem. Bramka zdobyta przez golkipera w 93. minucie spotkania ostatecznie zadecydowała o tym, że niecieczenie nie awansowali do T- Mobile Ekstraklasy.

• Ławka rezerwowych Olimpii Grudziądz: Michał Wróbel, Adrian Bielawski, Sławomir Mazurkiewicz, Adrian Frańczak, Robert Szczot, Jakub Zabłocki, Maciej Rogalski

• Ławka rezerwowych GKS-u Katowice: Rafał Dobroliński, Rafał Pietrzak, Grzegorz Goncerz, Ievgen Radionov, Rafał Figiel, Arkadiusz Kowalczyk, Michał Zieliński

• W kadrze GKS-u wyraźnie brakuje Przemysłąwa Pitrego, który w starciu pucharowym z Zawiszą Bydgoszcz doznał kontuzji.

• Bardzo dobrze w ostatnich meczach spisują się grudziądzanie. 4 zwycięstwa w pięciu meczach pierwszoligowych wywindowały ich na pozycję wicelidera i dziś na pewno będą chcieli zainkasować kolejne punkty.

• Podopieczni Kazimierza Moskala mają jednak problemy z odniesieniem zwycięstwa w ostatnich spotkaniach. W lidze zanotowali trzy kolejne remisy, kilka dni temu odpadli również z Pucharu Polski, przegrywając z bydgoskim Zawiszą.

• Katowiczanie na pewno nie będą jednak łatwym przeciwnikiem dla Olimpii. Podopieczni Kazimierza Moskala myślą o awansie, a gdy grają na Bukowej ciężko komukolwiek zdobyć punkty. Póki co tylko Puszcza Niepołomice potrafiła w rozgrywkach ligowych wywieźć oczko z Katowic.

• Spotkanie to zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Na przeciw siebie staną piąta oraz druga drużyna zaplecza ekstraklasy. W przypadku zwycięstwa grudziądzanie awansują na pozycję lidera kosztem GKS-u Bełchatów.

• Punktualnie o godzinie 16.15 rozpocznie się spotkanie 13. kolejki I ligi, w którym GKS Katowice podejmie na własnym boisku Olimpię Grudziądz. Na relację live z tego meczu zaprasza Michał Kopciński.