Olimpia Grudziądz

1

• Ostatnia zmiana w meczu. Za Czerwińskiego wchodzi Krzysztof Wołkowicz.

• Koniec spotkania! GieKSa pechowo straciła zwycięstwo!

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Kryszak, bramkarz Olimpii to olbrzym, więc z całym impetem wyskoczył i posłał piłkę do bramki. Sabela nie miał szans tego obronić.

• Ależ emocje! W ostatniej akcji meczu do piłki wyskoczył bramkarz gości, Michał Wróbel, który powędrował pod bramkę rywali i zdobył wyrównującą bramkę!

• Spotkanie zostało przedłużone o trzy minuty.

• Pitry uderzył z rzutu wolnego, obok słupka bramki gości.

• Fonfara zagrał do Kujawy, który zdecydował się na indywidualną akcję i został sfaulowany.

• I zmiana w drużynie gości. Smoliński za Kłusa.

• Żółta kartka dla Fonfary, za zbyt długie przetrzymywanie piłki, gdy rzut wolny przyznano gościom.

• Zmiana w Gieksie. Sobotka zastępuje Kowalczyka.

• Ruszkul zagrał piłkę do Frańczaka, ale jego uderzenie było niecelne.

• Rzut wolny dla gości wykonywał Kryszak, ale fantastyczną interwencją popisuje się Sabela.

• Pitry minął kilku zawodników, ale ostatni z obrońców zabrał mu piłkę.

• Fonfara starał się szybko zgrać piłkę do Pitrego, ale dobrą interwencją popisał się jeden z obrońców gości.

• A po chwili za to za podobne zdarzenie dla Kowalczyka.

• Żółta kartka dla Chwalibogowskiego, za faul na jednym z zawodników gości.

• Szybką akcję gości uderzeniem kończy Rogalski. Ale było ono zbyt słabe, aby zaskoczyć bramkarza Gieksy.

• Kłus nie rozumiał decyzji sędziego i za dyskusję z nim otrzymał żółty kartonik.

• Bramkę zdobywa Kłus, ale sędzia zauważył pozycję spaloną zawodnika gości.

• Fonfara zagrał piłkę do Kowalczyka, ale on zwlekał z oddaniem strzału i ją stracił.

• aaa

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na bramkę uderzał Kowalczyk, ale nad poprzeczką.

• I w Gieksie. Kujawa zastępuje Pietronia.

• I zmiana w Olimpi. Cieśliński zastąpił Gawęckiego.

• Rzut wolny dla Gieksy wykonywał Chwalibogowski. Piłkę wybijał Wróbel, a po chwili nastąpiło zamieszanie, podczas którego jak domagali się gospodarze, jeden z zawodników zagrał piłkę ręką. Gwizdek sędziego jednak milczał.

• Przed bramką znalazł się Ruszkul, ale piłka wylądowała w rękach bramkarza Gieksy.

• Fonfara zagrał do Pitrego, który zdecydował się na uderzenie. Dobrą interwencją popisał się Wróbel.

• Piłka trafiła do Kowalczyka, i był bliski minięcia bramkarza i zdobycia kolejnej bramki. Ale dobrze zachował się Wróbel i powstrzymał napastnika Gieksy.

• Z daleka uderzał Farkas, piłkę przed siebie wybił Wróbel, ale żaden z zawodników Gieksy nie wykorzystał tego.

• Woźniak starał się dośrodkowywać piłkę z lewej strony, ale piłkę na rzut rożny wybił Farkas.

• Z lewej strony uderzał Pitry, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz gości.

• Jedna zmiana w zespole gości. Za środkowego obrońcę Sławomira Mazurkiewicza wszedł rozgrywający Mariusz Kryszak.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Wydawało się że to Olimpia Grudziądz obejmie prowadzenie, gdy dwukrotnie po strzałach Ruszkula, piłka odbiła się od poprzeczki. Niestety dla gości to bramkę strzeliła Katowicka Gieksa, a dokładnie Fonfara po podaniu Pitrego.

• W doliczonym czasie gry nie wydarzyło się już nic ciekawego i GKS Katowice do przerwy prowadzi na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz 1:0.

• Sędzia dolicza do pierwszej części spotkania jedną minutę.

• Kolejne wyśmienita sytuacja dla katowiczan! Kowalczyk uderzył mocno z 13 metrów wykorzystując błąd obrońcy, ale na posterunku był Michał Wróbel.

• Z prawej strony przedarł się Pitry i podał do Fonfary, który z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki.

• aa

• Gooolllll! Fonfara!

• Gawęcki fauluje Pitrego i za te zagranie otrzymuje żółty kartonik.

• W polu karnym Gieksy upadł Frańczak, ale sędzia nie miał podstaw na wskazanie jedenastki dla gości.

• Rzut wolny ze środkowej strefy boiska wykonywał Napierała, piłkę przedłużał Pitry. Ale w końcu wylądowała ona w rękach Wróbla.

• Rogalski dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale piłka wylądowała w rękach bramkarza Gieksy.

• Fonfara podawał w pole karne do nadbiegającego Pitrego, ale zbyt mocno, aby napastnik Gieksy doszedł do piłki.

• Szybka akcja gości Kłus zagrywa do Rogalskiego, ale zawodnik gości znajduje się na pozycji spalonej.

• Żółta kartka dla Pietronia, który ostro sfaulował Kłusa.

• Ruszkul uderza zza pola karnego i piłka odbija się od poprzeczki!

• Z lewej strony dośrodkowywał Rogalski, a na uderzenie zdecydował się Gawęcki. Było blisko strzelenia bramki przez gości ale dobrą interwencją popisał się Sabela!

• Kowalczyk zgrał piłkę do Farkasa, który dośrodkował w pole karne gości, jednak żaden z jego kolegów nie doszedł do padania.

• Fonfara zgrał piłkę do Czerwińskiego, zawodnik jednak zbyt długo zwlekał z strzałem i powstrzymał go jeden z obrońców gości.

• aa

• Frańczak podał na prawe skrzydło do Gawęckiego, ale pomocnik gości znalazł się na pozycji spalonej.

• GieKSa gra dzisiaj bardzo dobrze. Podopieczni Rafała Góraka szanują piłkę, wymieniają szybko futbolówkę, starają się grać kombinacyjnie. Brakuje jedynie wykończenia. Pamiętamy oczywiście poprzeczkę dla Olimpii...

• Na strzał ze stałego fragmentu gry zdecydował się Fonfara, ale uderzył nad poprzeczką.

• Z rzutu wolnego podawał Fonfara do Pietronia i mamy rzut wolny z około dwudziestu metrów dla gospodarzy.

• A kibice cały czas dochodzą na "Blaszok". Jest już ich tam spora grupka. Powinno być ok. 3000 głów.

• Z prawej strony dośrodkowywał Rogalski, a z bliska uderzał Ruszkul, Piłka odbiła się od poprzeczki i tylko dlatego nie mamy prowadzenia dla gości.

• Szybki kontratak gospodarzy. Piłka trafiła na prawą stronę do Pietronia, który dośrodkował w pole karne, gdzie był Przemysław Pitry. Napastnik GKS-u jednak uderzył minimalnie niecelnie.

• W polu karnym upadł Kowalczyk, ale nie mogło być mowy o jedenastce dla gospodarzy.

• Z lewej strony starał się dośrodkowywać Pietroń, było ono jednak zbyt słabe, aby zagrozić bramce gości.

• Na trybunie jest też niewielka grupka (ok. 20 osób) kibiców z Grudziądza. To nowym jeśli chodzi o obiekt przy Bukowej, ale już niedługo to będzie norma. Trybuna dla gości już stoi i od wiosny w Katowicach regularnie powinniśmy oglądać kibiców gości.

• aa

• I pierwsza okazja w spotkaniu dla piłkarzy gospodarzy. Piłkę otrzymał Arkadiusz Kowalczyk, który wpadł z nią w pole karne i zdecydował się na uderzenie, które minęło jednak poprzeczkę.

• Rozpoczynamy pierwszą część spotkania!

• Sędzią spotkania będzie Artur Ciecierski.

• Ławka rezerwowych Olimpii Grudziądz: Osiecki, Adamczyk, Cieciura, Kryszak, Grischok, Smoliński, Cieśliński

• Ławka rezerwowych GKS-u Katowice: Wierzbicki, Rakels, Mazurek, Sadowski, Kujawa, Sobotka, Wołkowicz

• aaaaa

• Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów. Ciekawiej jest przed stadionem, gdzie kibice GieKSy odpalili race i zaczęli śpiewać. Trzeba przyznać, że przed bramami są jeszcze spore kolejki/.

• Historia pojedynków obu drużyn jest krótka i sięga tylko poprzednich rozgrywek. Wtedy to w Grudziądzu, miejscowi tuż przed końcem uratowali remis 1:1, a w Katowicach minimalnie lepsza okazała się GieKSa (wygrana 1:0).

• Witamy podczas relacji LIVE ze spotkania pierwszej ligi, w którym GKS Katowice podejmie na własnym stadionie Olimpię Grudziądz.