GKS Katowice

2

Polonia Bytom

0

• Doskonała okazja do strzelenia 3 bramki! Rakels świetne dośrodkowanie dostał i niepilnowany w polu karnym minimalnie niecelnie uderza! Tym o to akcentem kończymy dzisiejsze spotkanie. Trzeba powiedzieć, że GKS Katowice wygrał w stu procentach zasłużenie. Polonia Bytom nie stworzyła sobie ani jednej klarownej sytuacji. Dziękuje za śledzenie dzisiejszej relacji i zapraszam na następne. Dobrej nocy!

• 3 minuty doliczone do dzisiejszego spotkania.

• Nic dzisiaj nie wychodzi zawodnikom Polonii Bytom. Próba długiego dośrodkowania w pole kompletnie nieudana.

• Schodzi strzelec pierwszej bramki dla GKS Katowice. Przemysław Pitry! A za niego wchodzi napastnik - Deniss Rakels.

• Próba dośrodkowania przed Davida Kobylika jednak zatrzymała się ona na piłkarzu, który stał tuż przed nim.

• Druga zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi Patryk Stefański bardzo aktywny w dzisiejszym spotkaniu.

• Ciężko cokolwiek powiedzieć o sile ofensywnej w dzisiejszym spotkaniu Polonii Bytom. Zero stuprocentowych okazji i naprawdę niewiele walki. To nie wróży dobrze na następne spotkania "o życie".

• Musimy odnotować strzał na bramkę GKS Katowice. Próbował Daniel Mąka ale o efektach tego strzału wiele powiedzieć nie można. Piłka prawdopodobnie wylądowała gdzieś koło bramy wyjściowej ze stadionu.

• Dobre prostopadłe podanie do Damiana Chmiela jednakże ten na minimalnym spalonym.

• aa

• Ostatnia zmiana w zespole Polonii Bytom.

• Nic nie wyszło z tego stałego fragmentu gry. Od bramki Marcin Cabaj.

• Faul tuż przed polem karnym i była okazja dla GKS Katowice. Jednak dośrodkowanie prosto w mur i kończy się na rożnym.

• Jedna z nielicznych okazji gości. Jednak strzał Przemysława Trytko był niecelny.

• aa

• Śpieszy się gościom. Niestety dla nich wszystkie ich akcje kończą się na 20 metrze od bramki gospodarzy. Dobrze spisuje się defensywa GieKSy w tym spotkaniu.

• Kolejna świetna okazja. Na lewej stronie znowu zabawił się obroną rywali Damian Chmiel. Następnie centra w pole karne a tam do piłki nie zdążył Przemysław Pitry.

• Za zagranie ręką żółtą kartkę obejrzał Łukasz Maliszewski.

• Kolejne ataki gospodarzy. Tym razem skończyło się na rzucie rożnym.

• GOOOOOOOL!! Świetnie zachował się w polu karnym Polonii Bytom Tomasz Hołota zakręcił obrońcą a następnie bardzo mocno uderzył na bramkę! 2:0!

• Polonia Bytom nie wie jak dostać się pod bramkę gospodarzy w związku czym próbuje strzałów "rozpaczy" jak chociażby przed chwilą Daniel Mąka jednak nic dobrego z tego nie wyszło.

• Dośrodkowanie w pole karne Polonii Bytom. Świetnie odnalazł się w polu karnym niepilnowany Patryk Stefański jednak oddał strzał na "wiwat".

• Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy.

• Ale pokaz sprinterski zademonstrował nam teraz Tomasz Hołota. Pięknie wyprzedził obrońcę gości a następnie wrzucił piłkę w pole karne. Minimalnie a to dośrodkowanie przeciąłby Tomasz Rzepka. GKS coraz bliżej strzelenia bramki!

• Kolejna niebezpieczna centra aktywnego w drugiej części gry Patryka Stefańskiego jednak nikt z jego drużyny nie był wstanie przeciąć tego wstrzelenia piłki w pole karne.

• Ale okazja! Przemysław Pitry był sam niepilnowany na 12 metrze od bramki mógł zrobić z piłką wszystko! Uderzył ale jego strzał wylądował na parkingu klubowym.

• Widać, że Polonia Bytom w drugiej części spotkania nastawiła się na ofensywę jednak nieporadność w rozgrywaniu piłki powoduje, że nic z tego groźnego jeszcze się nie wydarzyło.

• Niesygnalizowany strzał Marcina Pietronia z okolicy 35 metra przeleciał dosyć wysoko nad bramką gości.

• Faul w środku pola. Faulował Tomasz Rzepka.

• Tuż po tym aucie mamy rzut wolny na wysokości pola karnego. Groźna centra w wykonaniu Davida Kobylika jednak świetnie piąstkuje Jacek Gorczyca.

• Duże zamieszanie w polu karnym GKS Katowice jednak zawodnicy z Bytomia nie byli wstanie tego wykorzystać. Od autu rozpoczną goście.

• Zmiana w zespole gości.

• Zaczynamy drugą część spotkania.

• Piłkarze obu drużyn już są na murawie. Za chwilę zaczynamy!

• aaa

• Koniec pierwszej, nudnej połowy. GKS stworzył kilka groźnych sytuacji i jedną z nich ze spokojem wykorzystał Pitry. Polonia gra bez zęba, jeśli bytomianie nic nie zmienią w swojej postawie, nie mogą marzyć nawet o punkcie.

• Hermes nie jest w stanie kontynuować gry. W jego miejsce na placu gry melduje się Łukasz Maliszewski.

• Pierwsza połowa dobiega końca i trzeba przyznać, że Polonia jest bezsilna. Bytomianie nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji.

• Olbrzymia dziura w pomocy, wykorzystał ją kompletnie niewidoczny Bartosz Wojtków, który cofnął się po piłkę.

• Kulejący Hermes wraca na boisku.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Mąki pewnie łapie Gorczyca.

• aa

• Raz jeszcze zwija się z bólu Hermes, który opuszcza plac gry na noszach.

• Kontratak 4 na 2 wyprowadzał GKS, ale nic z tego nie wyszło bowiem Stefański został złapany na spalonym.

• "Kto nie skacze z Centrozapu, hej, hej".

• Kilka niecenzuralnych słów wykrzyczanych z trybun w stronę Centrozapu. Robi co może spiker, by uspokoić fanów na Bukowej.

• Od dobrych kilku minut Pitry zamienił się pozycjami ze Stefański i teraz to on jest napastnikiem GKS-u.

• Wpadł jak pocisk w pole karne David Kobylik, posłał płaską piłkę, którą przeciął jeden z obrońców GKS-u i było blisko samobója. Piłka zatrzepotała na bocznej siatce.

• Faulował na lewej stronie Martin Baran, ale dogranie Beliancina było zbyt niskie.

• Centra z rzutu rożnego prosto na głowę Jacka Kowalczyka... kapitanowi GieKSy zabrakło metra prezycji do wpakowania piłki do bramki.

• Powinno być 2:0!! Efektownie przedarł się na lewej flance Sobotka, dograł idealnie na 6 . metr do Chmiela, który uderzył w krótki róg, jednak znakomicie obronił Cabaj! Tylko korner dla katowiczan.

• Gospodarze skupieni na kontrach, natomiast przyjezdni z Bytomia realizują ulubioną taktykę Piotra Świerczewskiego, czyli grają "na chaos".

• aa

• Niemal z linii środkowej ładnie dokręcił piłkę z rzutu wolnego Pietroń, wszyscy minęli się z piłką, ale czujny na linii bramkowej był Cabaj.

• Od dobrych kilkudziesięciu sekund GKS starał się przejść na lewej stronie boiska, udało się to Hołocie, który z linii końcowej dorzucił piłkę na nos, a właściwie głowę Pitremu.

• GOOOOOOOLLLLLL!!!! 1:0 dla GieKSy!!! Przemysław Pitry!

• Teraz z pomocy sztabu medycznego musi skorzystać Hermes.

• Do gry z obandażowaną głową wraca Daniel Tanżyna.

• Kolejna kartka, tym razem dla Damiana Chmiela.

• Trzeszczą kości teraz na boisku, kilka wejść na pograniczu przepisów z obu stron.

• W środku pola faulował Tomasz Hołota i zdaniem arbitra zasłużył na żółty kartonik.

• Kwadrans gry za nami, a emocji na razie nie uświadczyliśmy. Śląskie derby przy Bukowej najlepiej można skwitować przeciągłym ziewnięciem.

• Ładne prostopadłe podanie Daniela Mąki do Kamila Białkowskiego w polu karnym, zdecydowanie wślizgiem interweniował jednak Tomasz Rzepka i odbita piłka trafiła do "koszyka" Gorczycy.

• Długa piłka w pole karne w kierunku najbardziej wysuniętego Stefańskiego, napastnik GieKSy nie sięgnął piłki, a po chwili sędzia odgwizdał spalonego.

• To mogła był groźna kontra GKS-u, ale Pitremu piłka uciekła za linię. Tylko jęk zawodu na Blaszoku.

• Piotr Kulpaka płasko dogrywał w pole karne, wybił piłkę poza linię boczną Jan Beliancin.

• Oklaskami nagrodzone odrzucenie piłki przez kibiców z trybun, bowiem futbolówka trafiła prosto w kamerę.

• W odpowiedzi z rzutu wolnego dośrodkowywał David Kobylik, piłka w polu karnych minęła dwóch nabiegających polonistów i opuściła plac gry. Od bramki wznawia Jacek Gorczyca.

• Fatalnie uderzył ze stałego fragmentu Marcin Pietroń, futbolówka odbita od muru trafiła jeszcze pod nogi Bartosza Sobotki, ale jego próba także pozostawiła wiele do życzenia.

• Metr przed polem karnym faulowany Patryk Stefański. Ukarany żółtą kartką Daniel Tanżyna.

• Indywidualna akcja Przemysława Pitrego, który przepychał się z czwórką obrońców, szybko odwrócił się, lecz jego strzał został zablokowany.

• Uderzenie z dystansu autorstwa Tomasza Hołoty przeszło dobre 2 metry nad poprzeczką bramki Polonii.

• Agresywnie przy linii bocznej potraktowany Wojciech Wilczyński, ale sędzia nie zdecydował się na pokazanie kartki.

• Od początku mocno naciska GieKSa, a kibice zaczęli też ostro: od wulgaryzmów w kierunku Centrozapu.

• Niemal z narożnika pola karnego uderzał Damian Chmiel, strzał wypluł przed siebie Marcin Cabaj ale nikt nie pospieszył z dobitką.

• aa

• Rozpoczęli goście!

• Minuta ciszy, bowiem przed kilkoma dniami zmarł w wypadku samochodowym wychowanek katowickiego klubu.

• GKS w tradycyjnych żółto-czarnych strojach, Polonia na biało.

• Piłkarze wychodzą na murawę, przywitanie obu zespołów.

• Rezerwowi Polonia Bytom: Mateusz Mika, Michał Cioch, Kasparas Dubra, Łukasz Maliszewski, Michał Płókarz, Przemysław Szkatuła, Przemysław Trytko.

• Rezerwowi GKS Katowice: Witold Sabela, Kamil Szymura, Kamil Cholerzyński, Bartłomiej Chwalibogowski, Michal Farkas, Krzysztof Wołkowicz, Deniss Rakels.

• Zawodnicy opuszczają na kilka minut murawę, obecnie nawadniana jest płyta boiska. Na trybunach ok. 400 widzów...

• Kwadrans do pierwszego gwizdka, an trybunach nieśmiało zaczynają pojawiać się kibice.aa

• Na obiekcie nie zabrakło telewizji, spotkanie może okazać się hitem 30. serii meczów na zapleczu Ekstraklasy. Co ciekawe, jedna z kamer za bramką umiejscowiona jest na... podnośniku. Szacunek dla operatora kamery.aa

• aa

• Na rozgrzewkę wychodzą miejscowi zawodnicy, przywitani oklaskami.

• aaa

• Kibiców na trybunach ok. 30-stu. A wśród nich Jean Paulista, który nie może wystąpić z powodu urazu, jakiego nabawił się w ostatnim spotkaniu z GKS Bogdanką.

• Przy Bukowej atmosfera iście piknikowa, trwa rozgrzewka golkiperów obu zespołów. Na murawę wychodzą właśnie zawodnicy gości.

• Mamy już wyjściowe jedenastki, który pojawią się za chwilę w panelu z lewej strony.

• Jeśli poprzedni mecz na własnym terenie GieKSa grała o "6 punktów" (z Wisłą Płock - 0:1), to jak określić dzisiejsze spotkanie? Śmiało można stwierdzić, że zespół, który przegra, wykona spory krok w kierunku 2. ligi.

• Witamy Państwa w relacji na żywo ze słonecznych Katowic. Dzisiaj przy Bukowej dojdzie do niezwykle interesującego starcia. Miejscowy GKS podejmuje w śląskich derbach Polonię Bytom. Do śledzenia relacji zaprasza Piotr Szymański.