• Znów próbuje uderzać Kowalczyk ale tym razem Cabaj nie musi interweniować. Od bramki zawodnik Sandecji

• Górski zmienia Certika

• Dobre uderzenie Kowalczyk wpada w ręce Cabaja

• Goncerz za Fonfarę

• Co zrobił Gancarczyk wie tylko on sam. Wpadł on w pole karne gości ale zamiast strzelać próbował jeszcze zagrywać i stracił piłke.

• Kowalczyk do Pitrego, który pogubił się w polu karnym Sandecji

• Sandecja atakuje. Kurczyński z 20 metrów nad poprzeczką

• Kurczyński zmienia Giela w zespole Sandecji

• Przycisnęła Gieksa ale gospodarzom brakuje skuteczności

• A na trybunach trwa wymiana "uprzejmości"

• Gancarczyk do wychodzącego na czystą pozycję Rakelsa, który jednak jest na pozycji spalonej

• Ostatnie 25. minut meczu przed nami. Przewagę mają gospodarze a Sandecja skupia się na kontrach

• Kowalczyk zmienia Radionowa

• Na 17 metrze do strzału składał się Tuszyński ale przy próbie uderzenia na bramkę sfaulował blokującego go Fonfarę.

• Ależ zmarnowali gospodarze okazje. Rakels z najbliższej odległości nie potrafił skierować piłki do bramki Sandecji.

• Strzał z 25 metrów Giela pewnie łapie Budziłek. Po szybkiej kontrze niecelnie podaje Pitry marnując szansę na celne uderzenie swojego zespołu.

• Błąd Chwalibogowskiego w obronie musiał naprawiać Budziłek, który pewnie wyłapał dośrodkowanie Certika.

• Niedokładne zagranie Gancarczyka do Rakelsa i od bramki Cabaj.

• Dużo walki w środku pola oglądamy w pierwszych 10 minutach drugiej części meczu. Brakuje jednak czystych sytuacji podbramkowych

• Duda zagrał prostopadłą piłkę do Radionowa i zawodnik Gieksy w starciu bark w bark zdanie sędziego fauluje rywala

• Rzut wolny dla gości z około 40 metrów. Uderzał Piotr Giel i piłka przeleciała 5 metrów nad bramką

• Fonfara próbował odegrać piłkę do Pitrego ale goście przejęli to podanie.

• Od początku drugiej połowy gospodarze w zdecydowanym natarciu na bramkę Cabaja

• Niepotrzebnie Pitry dotknął piłkę zabierając Rakelsowi szansę na gola.

• GKS rozpoczyna 2 połowę

• Jedna zmiana w zespole gospodarzy

• Przerwa w meczu 1. ligi pomiędzy GKS Katowice a Sandecją Nowy Sącz powoli dobiega końca. Za moment piłkarze wrócą na boisko i zobaczymy czy doczekamy się bramek.

• Uderzenie Rakelsa z dystansu trafia w przeciwnika. I tym samym sędzia kończy 1 połowe. Zapraszam po przerwie.

• W ostatnich minutach pierwszej połowy to Sandecja przeważa. Gospodarze jednak znakomicie grają w defensywie.

• Pierwsza połowa zbliża się do końca. W Katowicach oglądaliśmy dobre widowisko.

• Bartłomiej Chwalibogowski wrzuca do Rakelsa, który zamiast nogą uderza głową i piłka przelatuje obok bramki

• Doskonała akcja gości. Po wrzutce w pole karne jeden z zawodników z Nowego Sącza musnął piłkę i Budziłek w ostatniej chwili wybija piłkę

• Po dośrodkowaniu Pitrego Radionov głową uderza na bramkę. Piłka przelatuje jednak nad bramką

• Goście najczęściej atakują tą stroną gdzie znajduje się Alan Czerwiński, który jest dziś w słabszej formie niż Bartłomiej Chwalibogowski

• Dużo ciekawych akcji oglądamy dziś w Katowicach. Przed momentem po akcji lewą stroną Czerwiński zmuszony był wybić piłkę na rzut rożny.

• Kapitalne uderzenie Pitrego z 25 metrów Cabaj wybija na rzut rożny.

• Bębenek uderza z 17. metrów jednak obok bramki

• Dobra akcja na lewej stronie Bartłomieja Chwalibogowskiego, który dośrodkował w pole karne w kierunku Przemysława Pitrego. Ten ostatni nie trafił czysto w piłkę.

• Pewne piąstkowanie bramkarza GKS-u.

• Z drugiej strony dobra interwencja Łukasza Budziłka po uderzeniu Piotra Mrozińskiego i będzie rzut rożny dla gości.

• Z dobrej strony pokazuje się na razie na skrzydle Rakels. Wypuścił teraz Jewhena Radionowa, który nie był w stanie przymierzyć w światło bramki.

• Dryblował na lewym skrzydle Deniss Rakels, ale został powstrzymany przez obrońcę przyjezdnych.

• Było groźnie. Po dośrodkowaniu z lewej strony uderzał Maciej Bębenek, ale bardzo niedokładnie.

• Rozpoczynają piłkarze Sandecji.

• Kibice zapełniają już "Blaszok", w sektorze gości ma pojawić się grupa ok. 100 osób z Nowego Sącza.

• W rundzie jesiennej katowiczanie pokonali rywala z Nowego Sącza 2:0 po golach Pitrego i Rakelsa. W zeszłym roku na Bukowej katowiczanie wygrali w takim samym stosunku. Jak będzie dziś?

• Zespół z Nowego Sącza wiosną prezentuje się przeciętnie, a w tabeli I ligi plasuje się na 13. pozycji. W ostatniej kolejce Sandecja uległa Arce Gdynia 1:2.

• Dwa ostatnie mecze katowickiej GieKSy rozegrane na wyjeździe przyniosły dwa remisy. Podział punktów w Bytomiu został przyjęty przez kibiców jako wielka porażka (bytomianie to najsłabsza ekipa w 1. lidze), a punkt zdobyty w Stróżach można oceniać jako sukces, tym bardziej, że gospodarze prowadzili już 2:0.

• Witamy w relacji na żywo z Bukowej. Dzisiaj katowicka GieKSa zmierzy się przed własną publicznością z Sandecją Nowy Sącz.