0

Warta Poznań

3

3 1 połowa

• Koniec spotkania. Warta znokautowała GKS w pierwszej połowie i pewnie zwyciężyła w Katowicach. GieKSę czeka ciężka walka do końca, o utrzymanie.

• Mocne uderzenie Chmiela, po rykoszecie piłka wychodzi na korner.

• Warta w okolicach własnego pola karnego, ogranicza się już do dalekich wykopów.

• Próbował dograć do kolegi Zachara w polu karnym, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Spotkanie zostało przedłużone o 3 minuty.

• Wydawało się, że faulowany był bliski linii pola karnego Chwalibogowski, jednak sędzia nakazał wznowić piłkę Słowikowi.

• W ostatnich minutach to Warta więcej ma z gry, częściej przebywa na połowie rywala. GKS nie podniósł się po nokaucie z pierwszej odsłony. Katowiczan czeka w ostatnich kolejkach ciężka walka o utrzymanie. Podopieczni Góraka zagrają na wyjazdach: z Piastem i Sandecją.

• Kolejni kibice opuszczają Blaszok. Do końca 5 minut.

• Cały czas mały chłopiec prowadzi doping przy Bukowej.

• GKS próbuje, ale nic nie jest w stanie zdziałać. Warta pewna swego.

• Dla odmiany celne i mocne uderzenie w światło bramki Chwalibogowskiego. Bardzo efektowna parada Słowika, do odbitej piłki doszedł jescze Chmiel, ale zamiast strzelać - przewrócił się na piłce.

• Na spalonym złapany Grzeszczyk, a byłoby groźnie, bowiem wychodził sam na sam, niemal od połowy.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. Schodzi Giel, w jego miejsce Paweł Piceluk.

• Kontra 4 na 3 GKS-u, ale najpierw za mocno zagrywał Pitry, a po chwili niedokładnie dośrodkowywał Chwalibogowski.

• W ostatniej chwili Beliancin powstrzymał szarżującego Grzeszczyka. Będzie rzut rożny dla Warty.

• Gromkie oklaski, bowiem uderzenie Rzepki minęło parking za bramką, a piłka poleciała aż w kierunku pobliskiego parku.

• Lekkie uderzenie głową Zachary, ale problemów nie miał golkiper Warty. Trzeba przyznać, że ani Słowik ani obrońcy Zielonych nie musieli się zbytnio dzisiaj napracować.

• Plac gry opuszcza Reiss. W jego miejsce wchodzi Artur Marciniak. Żegnany oklaskami "Rejsik".

• Druga połowa jest z cyklu tych, które muszą się odbyć. Zawodnikom nie bardzo chce się grać. Do końca 20 minut.

• aa

• Uderzenie z półwoleja Pitrego nie sprawiło kłopotu Słowikowi.

• A tymczasem prosto w mur uderzył Reiss. Pozycja była dobra to oddania celnego strzału.

• Oczywiście chłopiec dostał także mikrofon. Doping prowadzi samodzielnie.

• Od kilku minut chłopiec prowadzi doping na GieKSie :) "Moja jedyna miłość, to GKS" - zaintonował młody kibic. Wszyscy fani na trybunach natychmiast powtórzyli.

• Kilkuletni chłopiec wszedł do młyna na Blaszoku i zawołał "wszyscy łapy w górę!". Momentalnie poderwał się doping, który ruszył pełną parą :) Niebywała sytuacja.

• Za Bereszyńskiego wchodzi Michał Jakóbowski.

• Kowalczyk ostro w nogi Bereszyńskiego. Żółta kartka dla kapitana gospodarzy.

• Bardzo niecelne dośrodkowanie z rzutu rożnego Reissa. Od bramki wznowi Gorczyca.

• Starał się dobrze rozegrać piłkę tuż przed szesnastką Pitry, jednak cała akcja było zbyt schematyczna by zaskoczyć cofniętą Wartę.

• Giel zabrał piłkę Beliancinowi, błąd kolegi po chwili naprawił Jacek Kowalczyk.

• Raz jeszcze Sobotka pokazał, że potrafi dośrodkować na nos. W powietrzu Słowik nie popełnia jednak błędu. Czekał na piłkę Zachara.

• W sparingowym tempie toczona jak na razie druga połowa. Brak dopingu, brak pomysłu gospodarzy i pewne prowadzenie gości przekłada się na to, co teraz oglądamy.

• aa

• Wyraźnie spadła frekwencja na stadionie. Kibice z Katowic po tym co zobaczyli w pierwszej połowie nie mieli już na tyle wiary i wytrwałości, by oglądać swoich piłkarzy przez kolejne 45 minut.

• Uderzenie Chwalibogowskiego wyleciało na parking, w miejscu gdy kiedyś stała trybuna dla fanów gości.

• Faulowany 25 metrów przed bramką Warty był Pitry.

• Niemal całkowita cisza zapanowała na stadionie.

• Wzięty w kleszcze Pitry nie dał rady utrzymać się przy piłce. Próbują coś skonstruować katowiczanie. Brakuje jednak wyraźnie dokładności.

• "Zagraj GieKSa jak za dawnych lat, jak za dawnych lat" - kilku kibiców gospodarzy wyraźnie poniosło...

• Zderzyło się dwóch zawodników GKS-u i Warty tuż przed polem karnym, akcję kontynuował Chmiel, ale po chwili arbiter przewał grę.

• Od razu mocne uderzenie Giela z najwyższym trudem nad poprzeczką przeniósł Gorczyca.

• Od środka zaczęli poznaniacy.

• A także Bartłomiej Chwalibogowski w miejsce Stefańskiego.

• Dwie zmiany w GKS-ie. Piotr Gierczak zastąpił Kamila Cholerzyńskiego.

• Zawodnicy wychodzą na murawę, za chwilę wznawiamy spotkanie.

• aa

• Trwa przerwa przy Bukowej. W Katowicach robi się coraz chłodniej. Czy piłkarzy GKS-u stać będzie na zryw i zdobycie choćby honorowego gola? Taki rezultat w pełni satysfakcjonuje Wartę, która jest o krok od zagwarantowania sobie pewnego utrzymania.

• aaa

• Koniec pierwszej połowy. Warta bardzo pewnie prowadzi w Katowicach 3:0.

• I kolejna 100% sytuacja. Zamykał wysokie dośrodkowanie jeden z graczy GKS-u, z piłką minął się Słowik, lecz uderzenie niemal z zerowego kąta głową przetoczyło się po poprzeczce i wyszło za bramkę.

• Uderzenie, a w zasadzie podanie do bramkarza w wykonaniu Zachary, który próbował szczęścia z linii pola karnego.

• Ależ było groźnie! Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego (dokręcał Sobotka), piłkę głową musnął jeden z graczy gości i omal nie zaskoczył swojego bramkarza. Skończyło się na rożnym.

• Próba uderzenia z dystansu Chmiela, prosto w udo Macieja Mysiaka.

• Mogła być bramka honorowa. Zachara sam na sam z bramkarzem, którego zdołał minąć, jednak został wypchnięty za bardzo do boku. Nic z tego nie wyszło, oprócz zwiększonej frustracji kibiców.

• Reiss do Bereszyńskiego, ten zszedł do środka i uderzył tuż obok słupka.

• Maciej Wichtowski idealnie dograł w pole karne na długi słupek, w ostatniej chwili "ściągnął" piłkę w powietrzu Tomasz Rzepka.

• Zaczyna być absurdalnie. Kibice z Blaszoka wyśmiali Stefańskiego, który przewrócił się dryblując blisko linii bocznej. Po chwili oklaskami nagrodzone zagranie na aut bramkowy jednego z zawodników GKS-u.

• Wpadł w pole karne Zachara, ale nic z tego. Osamotniony nie mógł wiele zdziałać, stracił piłkę.

• Świeca w pole karny Warty, nie miał szans Zachara w powietrznym pojedynku z rosłym Słowikiem.

• Patryk Stefański ukarany jako pierwszy żółtą kartką w dzisiejszym meczu.

• Na boisku wieje nudą. Obejrzeliśmy 3 gole, spotkanie jest już ułożone. Nikt nie dyktuje już tempa, sporo walki, nic poza tym.

• Z pomocy sztabu medycznego musi skorzystać kapitan Warty, Piotr Reiss.

• Zieloni, a dzisiaj biali zawodnicy spokojnie rozgrywają piłkę. Niemal na stojąco. GieKSa nie może odebrać piłki. Podopieczni Rafała Góraka chcieliby jak najszybciej zakończyć ten mecz, albo chociaż zejść do szatni.

• Korner wykonywali gospodarze, jednak wrzutkę z łatwością złapał Jakub Słowik. GKS kompletnie bezradny.

• "Zejdźcie z boiska, nie róbcie nam pośmiewiska" - unosi się z trybun.

• aaa

• Giel sam w polu karnym, poczekał na partnerów tuż przy linii końcowej, jednak jego wycofanie zatrzymało się na nodze jednego z graczy z Katowic.

• Niesamowite. Kolejnego gola zawalił Napierała. Podanie Bereszyńskiego po zieli z lewej strony, na piłkę nabiegał Giel i ładnym strzałem tuż przy słupku pogrążył GKS.

• GOOOOOOLLLLL!!! Druga bramka Giela!

• Bardzo dobre dośrodkowanie z dalszej odległości autorstwa Sobotki, piłkę na 10. metrze sięgnął Stefański, ale ekwilibrystyczne uderzenie przeszło nad bramką. Tylko jęk zawodu na trybunach.

• Zwijał się z bólu Bereszyński, gospodarze nie przerwali gry. Po chwili ostry faul na Stefańskim na prawej stronie.

• Rzut wolny dla GKS-u z 22 metrów. Uderzał Chmiel, ale prosto w mur.

• Powinno być 0:3!!! Raz jeszcze Kosznik dośrodkował idealnie na nogę Reissa, który kropnął potężnie... prosto w ogrodzenie za bramką. Zabrakło dosłownie centymetrów.

• GKS zaczął w ustawieniu z Zacharą na lewej, Stefańskim na prawej i Pitrym w ataku. Warta z wysuniętym Gielem, wspiera go ze środka Reiss.

• Przez pierwszy kwadrans gospodarze nie pokazali dosłownie nic. Spokojnie piłkę rozgrywa Warta. Do tego prezentuje zabójczą skuteczność.

• Zwija się bólu na środku boiska Ngamayama. Faulował Kamil Cholerzyński.

• Rzut wolny dla gospodarzy. Na uderzenie z dalszej odległości zdecydował się Beliancin, ale futbolówka przeszła ponad metr na poprzeczką. Do tego leciała w sam środek bramki.

• "GieKSa grać, k... mać!" - skandują kibice na Blaszoku.

• Ogromne zamieszanie na 3 metrze przed bramką GieKSy. Na ziemi walczyli Adrian Napierała i Piotr Giel. Sprytniejszy okazał się były napastnik Ruchu Radzionków i już leżąc zdołał wyprostować nogę i musnąć piłkę. Kompletnie zaskoczony Gorczyca musiał po raz drugi wyciągać piłkę z sieci.

• GOOOOOOLLL!!! 2:0 dla Warty!!! Piotr Giel podwyższa prowadzenie gości!

• To już kolejne spotkanie przy Bukowej, gdzie nie oglądamy flag i transparentów wywieszonych na siatkach okalających boisko.

• Sytuacja GKS-u w tabeli nie jest ciekawa... Nie widać przekonania jak na razie w grze katowiczan i w dopingu miejscowych kibiców.

• Tym razem Alain Ngamayama przejął piłkę w środku pola. Niedokładnie zagrywał Jan Beliancin.

• Długo zwlekał Bartosz Sobotka, piłkę wyekspediował na aut powracający Reiss.

• Sędzia Krzysztof Jakubik nieco się pomylił, przez moment na placu mieliśmy 2 piłki. Ostatecznie rzut sędziowski i Warta przy piłce.

• Lewą stroną zapędził się Rafał Kosznik, posłał dobrą piłkę w pole karne, tam nabiegał Reiss i strzałem z woleja umieścił piłkę w długim rogu. Futbolówka jeszcze skozłowała od ziemi. Bardzo ładna bramka, w stylu Zlatana Ibrahimovicia.

• GOOOOOLLLLL!!! Piotr Reiss i 1:0 dla Warty!!!

• Nieporozumienie w szeregach obronnych GieKSy, bliski "dziubnięcia" piłki w polu karnym był Tomasz Foszmańczyk, zabrakło jednak centymetrów. Piłka odbiła się od leżącego już Jacka Gorczycy.

• Stawka meczu w Katowicach ogromna, kibice jednak nie dopisali. Na Blaszoku na oko 1000 fanów GKS-u.

• aa

• Rozpoczęła GieKSa!

• Katowiczanie w tradycyjnych czarno-żółtych strojach, przyjezdni na biało.

• Zawodnicy już na murawie, przywitanie obu zespołów.

• Jupitery zapalone, kibice powoli pojawiają się na trybunach, czekamy na ponownie wyjście z tunelu aktorów dzisiejszego widowiska.

• Na sektorze VIP jak na razie nie zasiada prezes Warty, Izabella Łukomska-Pyżalska, nad czym ubolewamy. Wypatrzyliśmy z kolei Macieja Żurawskiego. Co popularny "Magic" robi przy Bukowej?

• Trwa rozbieganie na płycie głównej, początek spotkania już za kilka minut. Jaki wynik typujecie?

• aa

• Rezerwowi Warta Poznań: Łukasz Radliński, Tomasz Magdziarz, Michał Ciarkowski, Artur Marciniak, Przemysław Otuszewski, Michał Jakóbowski, Paweł Piceluk.

• Rezerwowi GKS Katowice: Witold Sabela, Kamil Szymura, Piotr Gierczak, Dominik Kurczek, Marcin Pietroń, Bartłomiej Chwalibogowski, Michal Farkas.

• aaa

• Na stadionie przy Bukowej obecnie... nie ma kibiców. Od dobrych kilku minut goście rozgrzewają się już w komplecie, teraz wyszli na plac gry także katowiczanie.

• Warta bardzo słabo radzi sobie na wyjazdach. Zieloni nie mogą wygrać na obcym terenie od 7 spotkań! Poprzednio ta sztuka udała się 1 października 2011 roku (z Dolcanem Ząbki).

• Trzeba przyznać, że GKS ma patent na Wartę. Z 13 rozegranych pojedynków z poznaniakami, na swoją korzyść katowiczanie rozstrzygnęli aż 8 z nich. Bilans bramek także jest korzystny dla GieKSy, a wynosi on 29:12.

• Z kolei Warta ma aż 8 pkt nad strefą spadkową. Podopieczni Czesława Owczarka mogą spać spokojnie, bowiem utrzymanie Zielonych jest praktycznie pewne.

• W tym momencie GKS jest tuż nad kreską. Przewaga nad Wisłą Płock wynosi 4 pkt, a Nafciarze już za kilka minut zagrają w arcyważnym spotkaniu z bytomską Polonią.

• Dzisiejszy pojedynek jest zarazem ostatnim meczem w tym sezonie w Katowicach. GieKSa cały czas broni się przed spadkiem, a sytuacja dodatkowo skomplikowała się jeszcze po zwycięstwie Dolcanu Ząbki nad Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.

• Przedostatnie spotkanie 32. kolejki 1. ligi, GKS Katowice podejmuje na własnym obiekcie Wartę Poznań. Na relację na żywo prosto z Bukowej zaprasza Piotr Szymański.