GKS Katowice

1

Wisła Płock

0

• Koniec spotkania! Twierdza Bukowa nadal żywa! GKS Katowice-Wisła Płock 1:0. Bohaterem spotkania zostaje strzelec jedynej bramki, Grzegorz Fonfara!

• Cholerzyński mógł dobić Wisłę. Przebiegł kilkadziesiąt metrów, by ostatecznie niecelnie uderzyć. Nadal 1:0.

• 3 minuty zostają doliczone do czasu podstawowego.

• Bardzo zły strzał z dystansu Pietrzaka. Od bramki rozpocznie Szczepankiewicz.

• Piłkarze Wisły są już bardzo zmęczeni. Wydaje się , że nic nie zabierze GieKSie zwycięstwa.

• "Żółtko" dla Dziedzica.

• Goncerz wchodzi na boisko za wyczerpanego Fonfarę.

• Kartka dla Fonfary za powstrzymanie kontrataku płocczan.

• Grudzień pojawia się na boisku w miejsce Abramowicza.

• GieKSa przycisnęła. Czy katowiczanie przypieczętują zwycięstwo?

• Bardzo dobre podanie piętą Wróbla do Fonfary. Ten drugi oddaje minimalnie niecelne uderzenie z 16. metra!

• Wróbel otrzymał bardzo dobre podanie w polu karnym od Czerwińskiego. Strzał pomocnika w dobrej sytuacji był jednak bardzo niecelny.

• Wróbel próbował podcinką pokonać bramkarza rywala. Zrobił to jednak niezbyt dobrze, Szczepankiewicz na stojąco łapie piłkę.

• Za zmęczonego Dudę wchodzi Figiel.

• Uderzenie Janusa z woleja z 16. metra. Gdyby grał w rugby, na pewno zdobyłby punkty. Piłka przelatuje wysoko ponad bramką.

• GieKSa w defensywie. Płocczanie starają się rozgrywać piłkę w pobliżu pola karnego rywala. Katowiczanie czekają na kontry.

• Mierzony strzał Wróbla z narożnika pola karnego. Piłka przechodzi jednak w bezpiecznej odległości od bramki Wisły.

• Duda leży na boisku. Chwila przerwy, to jakiś uraz.

• Żółta kartka dla wprowadzonego przed chwilą Wlazło, który faulował Cholerzyńskiego.

• Bardzo słabo gra wprowadzony niedawno Kowalczyk. Już trzykrotnie zmarnował dobrze zapowiadające się akcje GieKSy.

• Zmiana. Za Burkhardta Wlazło.

• Cholerzyński fauluje przy linii bocznej jednego z rywali. Wolny dla Wisły.

• Wisła coraz bardziej się odkrywa, co daje szanse na przeprowadzanie groźnych kontr przez katowiczan. Jest to podobna sytuacja do tej, którą oglądaliśmy w meczu GieKSy z Olimpią Grudziądz, kiedy to katowiczanie w drugiej połowie strzelili trzy bramki odkrytemu rywali. Czy tak też będzie dziś?

• Pierwsza zmiana. Za Wołkowicza wchodzi Kowalczyk.

• Fonfara starał się uderzyć z pierwszej piłki po zagraniu górą Wróbla. Piłka przechodzi nad poprzeczką.

• Dwójkowa akcja Pitry- Duda. Pitry znalazł się w sytuacji sam na sam ze Szczepankiewiczem, jednak był na spalonym.

• Żółta kartka dla Dudy za faul w centralnej strefie boiska.

• Starają się atakować goście, jednak póki co dobrze spisuje się defensywa GKS-u.

• Dziedzic trafia w mur ze stałego fragmentu gry.

• Będzie rzut wolny z 20. metrów dla Wisły. Może być groźnie.

• Kilkudziesięciometrowy rajd Wróbla, który podał do Czerwińskiego. Młody obrońca GKS-u siatkę trafił w boczną siatkę.

• Zbyt mocne podanie Wróbla do Pitrego. Piłka w rękach Szczepankiewicza.

• Zaczynamy drugą połowę!

• GieKSa prowadzi 1-0 i zapowiada się kolejny mecz, w którym Twierdza Bukowa nie zostanie zdobyta. Po początkowym naporze gospodarze oddali inicjatywę płocczanom, jednak w końcówkę ponownie przycisnęli i zdobyli bramkę. Mimo to goście prezentują się dobrze i w drugiej połowie nie są bez szans na zdobycie punktów.

• Koniec I połowy. GKS Katowice-Wisła Płock 1:0.

• Kolejne uderzenie gospodarzy. Próbował Duda z 16 metra, broni bramkarz.

• Kolejna dobra wrzutka Wróbla, po której nieudanie głową uderza Wołkowicz.

• Fantastyczna akcja GKS-u. Wołkowicz strzelił bardzo mocno z 20 metrów. Szczepankiewicz wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na bok. Ta trafiła do Wróbla, który dośrodkował idealnie na głowę Fonfary. Ten zdobywa pierwszą bramkę w tym meczu.

• Fonfara!!!!!!!!!!! Gooooooooooooooooooooooooooooool!!!!!!!!!

• W odpowiedzi równie nieudane uderzenie Krzywickiego.

• Mogło być groźnie pod bramką, ale Fonfara w idealnej sytuacji nie trafił w piłkę. Ta wędruje przed pole karne- niecelnym uderzeniem "popisuje się" Czerwiński.

• easytouch16@. .- Oczywiście pozdrawiamy Panie z grupy Female Elite. Jak zwykle fantastycznie zagrzewają do głośnego dopingu najmłodszych kibiców GieKSy i sprawiają, że atmosfera na Bukowej jest jak zwykle fantastyczna.

• Będzie stały fragment gry z okolic 30 metra dla gości za zagranie ręką jednego z katowiczan.

• Groźny strzał z dystansu Cholerzyńskiego. Bramkarz płocczan broni z problemami.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Wołkowicza. Bardzo pewnie chwyta piłkę Szczepankiewicz.

• Opadły emocje w ostatnich minutach. Obu jedenastkom ciężko przedrzeć się w pobliże pola karnego przeciwnika.

• Jurkowski i Stefańczyk ucierpieli w trakcie kontaktu ze sobą. Chwila przerwy na boisku. Zawodnik Wisły Płock zostanie zniesiony na noszach.

• Sprytna wrzutka Pitrego, który wypatrzył dobrze ustawionego Fonfarę. W ostatniej chwili interweniuje jeden z obrońców. Korner.

• 13wzw13@...- Ze względu na ilość kibiców to gospodarze przeważają w dopingu. Jednak płocczanie również starają się wspierać swoich zawodników.

• Budziłek bardzo dobrze przechwytuje piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Gra płocczan może się podobać.

• Mocne podanie Abramowicza w kierunku Dziedzica. Trochę zbyt mocne, szybszy był Budziłek.

• Wróbel dośrodkowywał w pole karne i... trafił w plecy Pitrego. Nici z groźnej akcji.

• Coraz śmielej poczynają sobie przyjezdni. Na trybunach słychać pierwsze krzyki nawołujące do lepszej gry piłkarzy gospodarzy.

• Niespodziewany strzał ze skrzydła oddał Krzywicki. Budziłek wyciągnął się jak struna i z trudem paruje piłkę na bok.

• Bardzo dobrze piąstkuje Budziłek po ostrym dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry.

• Rzut wolny dla Wisły w pobliżu pola karnego rywala. Może być groźnie.

• Goście starają się uspokoić grę, rywale na pewno porządnie nastraszyli ich dwoma akcjami , po których mogli zdobyć gola. Odrobina spokoju na boisku.

• Bardzo dobra dwójkowa akcja Wróbel-Pitry. Ten drugi uderza mocno lewą nogą, kapitalnie nogami broni Szczepankiewicz. GieKSa w natarciu!

• Nieudany przerzut Krzywickiego. Piłka z powrotem pod nogami gospodarzy.

• Na trybunach widzimy Jana Urbana. Czyżby trener Legii obserwował któregoś z piłkarzy? Niedawno mówiło się o zainteresowaniu warszawskiego klubu Łukaszem Budziłkiem. Czy to on jest obiektem tym, którego ma na celowniku Urban?

• Przemysław Pitry miał szansę. Snajper gospodarzy uderzył z 15 metrów, z trudem broni Szczepankiewicz, dobitka ponad bramką.

• Pierwsza dobra akcja gospodarzy. Zgranie głową Pitrego do Dudy, obrońca wybija piłkę spod nóg gracza z Katowic.

• Głośny doping z Blaszoka. Oby tak było przez całe spotkanie.

• Pierwsze nieporozumienie w szeregach gości, chaotyczne wybicie na aut obrońcy.

• Zaczynamy!

• Piłkarze na boisku. Zaraz zaczynamy. GieKSa w żółto-czarnych strojach, goście na niebiesko.

• W drużynie GKS-u zabraknie pauzującego za kartki Gancarczyka oraz kontuzjowanego Napierały.

• Kilkanaście minut temu pisałem o tym, że jest szansa na frekwencje porównywalną do tej z meczu ze Stomilem. Tak chyba jednak nie będzie. Póki co na trybunach około 2000-2500 fanów.

• Piłkarze opuścili już murawę po odbyciu rozgrzewki przedmeczowej. Za chwilę pojawią się na niej ponownie wraz z obsadą sędziowską, której przewodniczyć będzie Adam Lyczmański.

• Na trybunach są również kibice przyjezdnych. Jest ich około 100 i będą wspierali swój zespół w osiągnięciu celu, którym jest zwycięstwo.

• Jest zimno, na szczęście póki co nie pada. Oby piłkarze rozgrzali kibiców, którzy zasiądą na Bukowej.

• Do Katowic dzisiejsi goście nie przyjechali w najmocniejszym zestawianiu. Do autokaru klubowego w podróż na Śląsk nie wsiedli: Fabian Hiszpański, który nie uzyskał zwolnienia ze zgrupowania kadry do lat 20, nie pojechał także Łukasz Sekulski, który doznał urazu mięśnia dwugłowego i do końca roku już nie zagra. Zabraknie również Bartłomieja Grzelaka, który też ma problemy ze zdrowiem.

• Kibice "GieKSy" powoli zapełniają trybuny. Dobra gra piłkarzy z Katowic sprawia, że w ostatnich meczach frekwencja na Bukowej jest bardzo zadowalająca. W ostatnim domowym meczu ze Stomilem Olsztyn spotkanie obserwowało 4500 kibiców. Czy dziś będzie jeszcze lepiej?

• Płocczanie są najlepszym beniaminkiem I ligi. 26 punktów w 16 meczach daje im szóstą lokatę. W razie zwycięstwa zawodnicy Marcina Kaczmarka przeskoczą w tabeli swojego dzisiejszego rywala.

• GKS Katowice w szesnastu rozegranych meczach zdobył 28 punktów i traci punkt do liderujących Górnika Łęczna oraz GKS-u Bełchatów. Tydzień temu "GieKSa" mogła zapewnić sobie fotel lidera, jednak przegrała w Jaworznie z GKS-em Tychy 1:3. Była to pierwsza porażka po serii dziewięciu meczów, w których katowiczanie wygrywali bądź remisowali.

• Biorąc pod uwagę miejsce obu drużyn w tabeli można stwierdzić, że jest to spotkanie na szczycie 17. kolejki I ligi. Zmierzą się ze sobą trzeci i piąty zespół rozgrywek zaplecza ekstraklasy.

• O 17.30 zabrzmi pierwszy gwizdek w spotkaniu pomiędzy GKS-em Katowice a Wisłą Płock. Na relację live ze stolicy Górnego Śląska zaprasza Państwa Michał Kopciński.