• Koniec spotkania. GKS zasłużenie pokonał Zawiszę w pierwszoligowym hicie kolejki.

• I jeszcze zmiana. Sobota za Wołkowicza.

• Masłowski wylatuje z boiska za drugą żółtą.

• Gancarczyk faulowany przez Nathera. Chwila oddechu dla gospodarzy.

• 3 minuty doliczone. Szykują się trudne chwile dla katowiczan, którzy bronią się już całym zespołem.

• Co za sytuacja! Nather wypuszczony lewą stroną pola karnego, uderzył potężnie z lewej nogi, prosto w spojenie! Piłka wyszła na aut.

• Zawisza gra już trójką obrońców. To szansa dla gospodarzy na kontry.

• Dobre podanie Gancarczyka do Rakelsa, który uderzył mocno, nad bramką.

• Vahan Gevorgyan wchodzi na ostatnie 5 minut. Zastępuje lewego obrońcę - Petasza.

• Służby medyczne raz jeszcze potrzebne. Zderzyło się dwóch zawodników przed polem karnym GKS-u.

• Szarżował Petasz środkiem boiska, powstrzymany wślizgiem i przy okazji nastrzelony.

• Przed nami ostatnie 10 minut. Czy Zawisza będzie w stanie zaskoczyć czymś katowiczan i doprowadzić chociaż do wyrównania?

• Zmęczony Kowalczyk opuszcza plac gry. W jego miejsce Janusz Gancarczyk.

• Cholerzyński za Radionowa. Ależ oklaski zbiera Ukrainiec.

• Jeśli chodzi o kibiców, to słychać tylko tych z Katowic. Fani Zawiszy spokojnie obserwują boiskowe poczynania.

• W rzutach rożnych 9-4 dla gospodarzy. Strzały celne: 7-4 dla GieKSy.

• Uderzenie Wójcickiego z dość ostrego kąta pewnie broni Budziłek. Burza oklasków dla bramkarza gospodarzy.

• Zbliżamy się do końcowego fragmentu spotkania. Wynik w pełni odzwierciedla sytuację na boisku. GKS dłużej utrzymuje się przy piłce i stwarza większe zagrożenie. Zawisza dochodzi do sytuacji, jednak ewidentnie nie ma kim postraszyć z przodu.

• Odpuścili obrońcy gospodarzy Ostalczyka, który znalazł się na dobrej pozycji przed polem karnym. Uderzył jednak słabiutko i bardzo niedokładnie.

• Matej Nather zastępuje Mąkę. Zawisza wzmacnia środek pola.

• Bardzo dobrymi przechwytami popisali się Kamiński i po chwili Drygas.

• Kropnął z 30 metrów Wołkowicz, z trudem piłkę nad poprzeczką Kaczmarek!

• Niebezpiecznie pod bramką Kaczmarka! Obrońcy Zawiszy wybijają na róg.

• aaaa

• Bliźniaczo podobna akcja po drugiej stronie boiska. Na 5. metrze Radionow nie doszedł do piłki wślizgiem.

• Niebezpiecznie było w polu karnym GieKSy. Wstrzelona piłka z prawej strony obiła się od Wójcickiego, ale nikt nie zamknął akcji.

• Tomasz Ostalczyk wchodzi za Ziajkę. To pierwsza zmiana w meczu.

• Odważne wejście Wołkowicza w pole karne, który potężnie huknął w krótki róg. Bardzo dobra interwencja Kaczmarka, który zdołał odbić ten strzał.

• Zagranie łokciem Petasza, który znokautował Radionowa. Kartka dla obrońcy Zawiszy i pomoc medyczna dla obu graczy.

• Mocno zdenerwował się Górak na Fonfarę, który cisnął czapką na ławkę rezerwowych.

• Zawiesina w pole karne z lewego narożnika w wykonaniu Ziajki, a w szesnastce strzał w stylu karate oddał Drygas. Spokojna interwencja Budziłka.

• Od początku drugiej części w ataku GieKSa. Zawisza stłamszony, nie może przedostać się pod pole karne gospodarzy.

• Kowalczyk niczym Messi zabawił się z obrońcami, odwrócił się z piłką i płaskie uderzenie z lewej nogi na rzut rożny wybił Kaczmarek!

• Jewhen Radionow wypuszczony sam na sam, ale nie dał rady w pojedynku biegowym z wracającymi obrońcami. Do tego źle przyjął sobie piłkę.

• Będzie potrzebna pomoc służb medycznych. Ucierpiał Duda w starciu z Drygasem.

• Kartonik dla Masłowskiego.

• Dobre rozegranie akcji przez Kowalczyka, który wypuścił Sadzawickiego. Płaskie podanie przez całe pole bramkowe zostało wybite przez obrońcę Zawiszy.

• Nie pozostał dłużny Zawisza, wysoko nad bramką Płonka.

• Sławomir Duda posłał spadający liść z rzutu wolnego, do boku sparował do uderzenie Kaczmarek.

• Be zmian w obu zespołach.

• Drugą połowę rozpoczęli katowiczanie.

• Na trybunach wypatrzyliśmy Jacka Wiśniewskiego, stałego bywalca obiektu przy Bukowej.

• GKS Katowice włączył się do europesjkiej inicjatywy dla niepełnosprawnych kibiców".Pełen dostęp - pełen futbol".aaaaaa

• Koniec pierwszej części. Była spora dawka emocji. Gola do szatni strzelili katowiczanie, którzy wykorzystali błąd bramkarza Zawiszy.

• Sporo przedłużona ta połowa. Przy piłce utrzymuje się Zawisza.

• W oczach Jacka Małyszka każdy faul zasługuje na kartkę. Teraz otrzymał ją Sadzawicki.

• Fatalny błąd Kaczmarka, który po wrzutce z rzutu rożnego minął się z piłką, co skrzętnie wykorzystał popularny "Kamyk".

• GOOOOOOL!!! Kamiński na 1:0 po rzucie rożnym!

• Świetna akcja Masłowskiego, który przedarł się przez trójkę obrońców i sprzed pola karnego uderzył prosto do koszyczka Budziłka.

• Dwukrotnie w ciągu kilkunastu sekund został wypuszczony lewą stroną pola karnego, ale podania w jego wykonaniu były marne.

• Indywidualna akcja Masłowskiego, który oddał mocno, acz niecelny strzał z 25 metrów.

• Była szansa na kontrę 2 na 2, piłka trafiła do Kamińskiego, ten przyjął piłkę barkiem i zagrał za mocną piłkę do przodu.

• Podniósł się nieśmiały doping kibiców Zawiszy.

• Siadło niestety tempo spotkania. Oba zespoły wyszumiały się na początku. Teraz boją się zaryzykować, bo nie dostać bramki do szatni.

• Niepotrzebny faul Napierały w okolicach środka boiska. Kapitan GieKSy musi uważać, bo ma już żółtą kartkę na swoim koncie.

• Głośny doping katowickich kibiców. Goście z Bydgoszczy obserwują widowisko w ciszy.

• Źle zagrana miękko piłka przez Masłowskiego, który nie zrozumiał się z kolegami. Piłka już w rękach Budziłka.

• Znowu przesadna interpretacja arbitra. Drygas wpadł w pole karne GieKSy, został powalony, ale sam także lekko kopnął obrońcę. Żółta kartka. Dziwna decyzja.

• aaaaaa

• Kowalczyk sam pociągnął w okolice 20 metra i uderzył, znowu w środek bramki Zawiszy.

• Ależ kontrowersja! Wydaje się, że Fonfara dobrze poczekał na Wołkowicza, ten będą w polu karnym pokonał Kaczmarka strzałem w długi róg. Radość na trybunach, ale sędzia gola nie uznał!

• Sędzia wznowił spotkanie po 3 minutach. Będą zapewne kary dla katowickiego klubu.

• Rozpoczęli show kibice z Katowic. Na murawę wrzucili mnóstwo serpentyn, na "Blaszoku" powiewają trójkolorowe flagi. Są również race. Mecz przerwany.

• Michał Płonka faulowany przed Wołkowicza w okolicach narożnika własnego pola karnego. Spokojniejszy fragment spotkania.

• Faulował na 20. metrze Adrian Napierała. Będzie kartka.

• Wyrównany mecz. Obie drużyny dobrze posługują się piłką. Mamy wrażenie, że w każdej chwili spodziewać się możemy groźnej sytuacji podbramkowej.

• Jeszcze jedno bardzo dobre wyjście przed szesnastkę Budziłka. Przytomnie gra bramkarz GieKSy.

• Zakręcił katowicką defensywą Michał Masłowski na lewej stronie, wpadł w pole karne, ale piłka zginęła w gąszczu nóg obrońców GKS-u.

• Część kibiców gości wraca na trybunę.

• Kartonik dla Mateusza Kamińskigo. Będzie rzut wolny dla Zawiszy.

• W odpowiedzi spore zamieszanie w polu karnym Zawiszy. Niepotrzebnie podawał Fonfara, piłka trafiła jeszcze pod nogi Dudy przed polem karnym, który uderzył lekko, w sam środek bramki przyjezdnych.

• Znakomite wyjście przed pole karne Budziłka, który uprzedził Wójcikiego.

• Słabiutki jest ten Nawotczyński. Ewidentnie ma problemy z szybkimi zawodnikami katowiczan. Porusza się jak mucha w smole.

• Mierzony strzał Wołkowicza, w sam środek bramki. To pierwsze celny uderzenie w tym meczu.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla Łukasza Skrzyńskiego, który faulował Arkadiusza Kowalczyka 25 metrów przed polem karnym

• Po chwili sympatycy GKS-u również skandują hasła mające na celu nakłonienie ochrony i policji do wpuszczenia kibiców gości.

• "Piłka nożna dla kibiców", "Wpuście kibiców, wy k... wpuście kibiców" intonują kibice Zawiszy. Po chwili ok. 100 osób z Bydgoszczy demonstracyjnie upuszcza sektor.

• Najaktywniejszy w zespole GieKSy jest niewątpliwe Rakels. Na barkach Łotysza spoczywa dzisiaj w głównej mierze gra ofensywna miejscowych.

• W pierwszych minutach wyrównana walka w środku pola. Inicjatywa lekko po stronie katowiczan.

• Nie patyczkował się po wykonaniu kornera Piotr Petasz. Jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy.

• Przytomna wrzutka Grzegorza Fonfary z prawego skrzydła, do piłki doszedł pozostawiony kompletnie bez opieki Rakels i uderzył głową tuż obok słupka. Był groźnie!

• Ładnie w polu karnym znalazł się Sebastian Ziajka, uderzył z półwoleja prawą nogą, piłka odbiła się jeszcze od ziemi i minęła dalszy słupek.

• Długa piłka do Denissa Rakelsa, który wyprzedził niesamowicie wolnego Łukasza Nawotczyńskiego. Najszybszy był jednak Wojciech Kaczmarek.

• dsgsdsgs

• Pierwszy gwizdek arbitra. Goście od środka.

• GieKSa tradycyjnie na żółto-czarno, Zawisza w białych strojach.

• Obie jedenastki pojawiły się już na boisku wraz z trójką sędziowską, której przewodniczył będzie Jacek Małyszek.

• Na trybuny cały czas napływają fani GieKSy. W sektorze Zawiszy pusto, nadal ok. 30 kibiców i nic się w tej kwestii nie zmienia. Frekwencja wyniesie dzisiaj maksymalnie 4000 osób. O 6000 nie ma raczej mowy.

• W meczu rundy jesiennej Zawisza wygrał z GKS-em 2:0. Wszyscy w Katowicach liczą na to, iż dziś będzie inaczej.

• Goście zagrają w ustawieniu 4-5-1 z wysuniętym Wójcickim, który całkiem nieźle zaprezentował się w ostatnim spotkaniu z Arką. Na skrzydłach wspomagać go będą Mąka i Ziajka.

• GKS wystąpi dzisiaj w klasycznym ustawieniu 4-4-2. Zabraknie Przemysława Pitrego, który miał nabawić się kontuzji już w środę. Na treningu "skasował" go Łukasz Budziłek. To była najbardziej strzeżona informacja w Katowicach.

• Kibice Zawiszy baardzo wolno wpuszczani są na swój sektor. Jak na razie fanów z Bydgoszczy wpuszczono ok. 30.

• Piłkarze obu klubów powoli kończą rozgrzewkę- do rozpoczęcia spotkania pozostał kwadrans.

• Bydgoszczanie również liczą na zgarnięcie trzech punktów. W rundzie wiosennej jeden z pretendentów do awansu do ekstraklasy zdobył osiem punktów (za 2 zwycięstwa i 2 remisy).

• Kibice gospodarzy liczą na zdobycie kompletu punktów. W 4 meczach rundy wiosennej, jakie do tej pory zostały rozegrane, "GieKSa" zdobyła 9 punktów. 3 zwycięstwa i minimalna porażka z Cracovią- katowiczanie bardzo dobrze spisują się w 2013 roku w rozgrywkach I ligi.

• gksgks

• Ławka rezerwowych GKS-u: Sabela, Cholerzyński, Goncerz, Ratajczak, Mazurek, Gancarczyk, Sobotka

Ławka rezerwowych Zawiszy: Witan, Gevorgyan, Nather, Popek, Zieliński, Ostalczyk

• Na całą długość "Blaszoka" rozciągnięta jest flaga: "W samo południe spotkanie na szczycie, nas nie złamiecie, bo to nasze życie!".

• Kibice Zawiszy jakieś 10 minut temu dojechali w okolice stadionu. Powoli wchodzą na trybunę dla gości. Na murawie trwa rozgrzewka.

• Na dzisiejszym spotkaniu organizatorzy spodziewają się rekordu frekwencji. Wszystkie bilety na "Blaszok" zostały wyprzedane. Katowicki klub przekazał także Zawiszy 400 wejściówek. Mówi się nawet o 6000 kibiców na trybunach.