GKS Tychy

1

Bałtyk Gdynia

0

• Ze smutnymi minami boisko opuszczają piłkarza Bałtyku Gdynia. Walczący o utrzymanie zespół nie był dziś wyraźnie słabszy, a można powiedzieć, ze stoczył naprawdę wyrównaną walkę. Minimalnie lepszy okazał sie jednak zespół GKS Tychy i to on cieszy się z 3. punktów. Do zakończenia sezonu jeszcze 9. kolejek wiec 27. punktów i wszystko w lidze jeszcze możliwe.

• Koniec! Nerwowa końcówka ale zwycięska dla GKS Tychy. Lider okazał sie minimalnie lepszy od Bałtyku Gdynia.

• Niepotrzebna zabawa Balula i ostatnie szanse dla Bałtyku. Piłka po atakach gości w rękach Igaza.

• Faul na środku boiska, całą 11. broni sie GKS Tychy.

• Jeszce strzał Malickiego, bardzo niecelny.

• Taktyczna zmiana. Na boisku Mączyński.

• Żółta kartka dla Małkowskiego.

• Druga połowa spotkania potrwa o 4. minuty dłużej. Tyle doliczył sędzia do tej części gry.

• Piłka przenosi się z jednej pod drugą bramkę. GKS Tychy skoncentrował się na obronie i kontratakach. Bałtyk Gdynia bezskutecznie atakuje.

• Kontratak GKS Tychy zakończył sie rzutem rożnym. Bardzo ciekawa i emocjonująca końcówka spotkania.

• Nieporadność obrońców GKS Tychy wyjaśnił debiutujący w tyskiej bramce Igaz. Bałtyk coraz bliżej wyrównania.

• Bałtyk skoncentrował wszystkie siły na atak i odrobienie strat. Zamykają GKS Tychy na ich połowie.

• Na ostatnie minuty meczu pojawia się Krzysztof Bizacki.

• Dwa stałe fragmenty gry i dwie doskonałe okazje dla Bałtyku. Nadal jednak 0:0.

• Igaz świetną interwencją kieruje piłkę na kolejny rzut rożny.

• Rzut rożny dla gości. Pierwszy w tym meczu.

• Długo przy piłce utrzymywał sie Szczęsny, nikt nie potrafił odebrać mu piłki wiec zdecydował sie na strzał. Piłka mija minimalnie słupek bramki Kanieckiego.

• Sędzia pośpiesza grającego na czas bramkarza GKS, Marka Igaza.

• Trener gości wymaga od swoich podopiecznych walki, ale to GKS jest stroną przeważającą.

• Groźne zderzenie dwóch zawodników. Przerwa w grze.

• Z autu grę wznawia Lesik. Zarysowuje się przewaga GKS Tychy. goście nie potrafią odpowiedzieć czymkolwiek na straconą bramkę.

• Dobra interwencja na przed polu Igaza, bramkarz wybija piłkę na rzut z autu. Przy interwencji doznaje jednak drobnego urazu i potrzebna pomoc masażysty.

• Strzał Lesika z rzutu wolnego. Do bramki Kanieckiego zbyt daleko strzał nie mógł zaskoczyć bramkarza Bałtyku Gdynia. Kontratak gości.

• Szczęsny bardzo mocno dośrodkowuje ze skrzydła. Szybko odzyskują straconą piłkę piłkarze GKS Tychy.

• Druga zmiana w drużynie GKS Tychy, na boisku pojawił sie Małkowski.

• Zapowiadana pierwsza zmiana w Bałtyku Gdynia.

• Za moment pierwsza zmiana w ekipie gości na boisku pojawi się Byczkowski, do ławki trenera przywołany także Małkowski po stronie GKS Tychy.

• Żółta kartka dla Jurgi, sędzia przerywa grę choć w groźnej akcji GKS Tychy.

• Po strzeleniu gola nadal GKS przy piłce, tyszanie będą starali się podwyższyć prowadzenie.

• A na trybunach unosi się głośne "1. liga 1. liga GKS...". GKS Tychy coraz bliżej upragnionego awansu.

• Babiarz z rzutu wolnego krótko do Lesika, a ten dośrodkowuje na głowę Kopczyka, pierwsza próba trafia w słupek ale dobitka po rękach Kanieckiego wędruje już w bramce. Mamy 1:0.

• GOL !!! !!! !!! 1:0 Łukasz Kopczyk

• Piłka do nikogo zagrana w pole karne Kanieckiego przez jednego z zawodników GKS Tychy...

• Być może kolejne zmiany przyniosą oczekiwany skutek. GKS nie potrafi poradzić sobie z dobrze dysponowanym dziś rywalem. Obserwując piłkarzy na rozgrzewce nie widać jednak by którykolwiek miał pojawić się na boisku.

• Akcja za akcję, tempo gry coraz większe.

• Zawodnika z numerem 9. powraca już na boiska, w ataku pozycyjnym GKS Tychy.

• Interwencji lekarzy potrzebuje Jurga.

• Coraz groźniej atakuje skrzydłami GKS Tychy, taka gra może podoba się kibicom zgromadzonym na trybunach.

• Szczęsny faulowany przez rywala w groźnym kontrataku. Trener gospodarzy domaga sie żółtej kartki jednak sędzia dyktuje jedynie rzut wolny.

• I piłka po tym stałym fragmencie gry opuszcza linię końcowa boiska, od bramki Kaniecki.

• Faulowany Malicki, piłka na środku boiska a do bramki 35. metrów. Przy piłce Lesik i Babiarz.

• Pierwsza żółta kartka dla zawodnika gości, ukarany Piotr Włodarczyk.

• W odpowiedzi z dystansu Stukonic również niecelnie.

• Lesik idealnie dograł do Szczęsnego a ten bez problemów w pole karne do Mańki, strzał pomocnika GKS Tychy mocny ale także minimalnie niecelny.

• Waldemar Tęsiorowski (Bałtyk Gdynia) nie zdecydował sie na żadną zmianę.

• W przerwie zmiana w ekipie GKS Tychy. Na boisku pojawił sie Bartłomiej Babiarz, a zmieniał on Daniela Ferugę. Przed wejściem na boisko pomocnik GKSu otrzymał ostatnie wskazówki od swojego trenera.

• Piłka w grze. Sędzia rozpoczął 2. połowę spotkania.

• Zawodnicy powracają na murawę. Piękna pogoda a także atmosfera na trybunach, do pełni szczęścia potrzeba tylko goli. Drugą połowę rozpoczną goście.

• Zagadka odnośnie Jana Urbana rozwiązana. Były trener zespołów z T-Mobile Ekstraklasy urodził się w Jaworznie i pewnie często odwiedza te tereny. Za moment początek drugiej połowy spotkania. Obyśmy doczekali się goli.

• Czuje oko redaktora wypatrzyło na trybunach Jana Urbana. Jesteśmy ciekawi co były szkoleniowiec Legi Warszawa i Zagłębia Lubin robi na trybunach w Jaworznie? Jakie są Wasze pomysły? Od następnej kolejki trener Bałtyku?

• Nie doczekaliśmy sie goli w pierwszej połowie. Za nami koniec pierwszej części gry.

• Do pierwszej połowy spotkania została doliczona 1. minuta.

• Musała do Króla i piłka krąży pomiędzy obrońcami Bałtyku Gdynia.

• Aktywny dzisiaj Szczęsny schodzi ze skrzydła do środka i oddaje bardzo niecelny strzał. Zwichrowany celownik zawodnika GKS Tychy.

• Strzał Szczęsnego bardzo kiepskiej jakości, daleko od bramki Kanieckiego.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Lesika, piłka po strzale jednego z zawodników GKS wybroniona przez bramkarza bądź obrońców. Ciężko było to dostrzec w zamieszaniu pod polem karnym. Ostatnie 5. minut pierwszej połowy.

• Mańka wywalczył pierwszy w tym meczu rzut rożny.

• Szczęsny ze skrzydła dogrywa w pole karne ale tam brakuje jego kolegów.

• Bałtyk Gdynia w 10. zawodników na własnej połowie, tylko Kudyba zostaje na połowie GKS Tychy.

• Dużo strat i coraz więcej niedokładności. Gra wyrównała się.

• Pewna interwencja Igaza, uprzedził on Jurgę i szybko wznowił grę swoich kolegów.

• Minęły już dwa kwadranse gry, a na boisku nadal 0:0

• Tomasz Balul ukarany żółtą kartką za przerwanie groźnie zapowiadającego się kontrataku.

• Szczęsny wygrywa niemal każdy pojedynek sprinterski z rywalami, a Ci uciekają się do faulowania zawodnika GKS Tychy.

• Na spalonym Folc.

• Nie idzie atak pozycyjny GKS Tychy, brakuje również strzałów z dystansu, które mogłyby być szansą na zdobycie gola. Tyszanie narażają się za to na kontrataki rywali.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Za faul na środku boiska - ukarany Remigiusz Malicki.

• A po początkowych atakach i okresie ciekawej gry mamy więcej zachowawczej gry w środku pola, bez sytuacji bramkowych.

• Dzieje się na trybunach... Prawdopodobnie delegat PZPN nie zezwala na wywieszenie flagi, której treść jest niezgodna z zawodami. Tyle udało się nam usłyszeń z trybun. Oczywiście spotkało się to z ogromnym niezadowoleniem kibiców.

• Żadna z drużyn nie zadowoli się w tym spotkaniu remisem. Punkty potrzebne są zarówno GKS Tychy w walce o awans, ja i Bałtykowi Gdynia w walce o utrzymanie. Widać to na boisku, bo robi się coraz ciekawiej.

• Tym razem bliscy strzelenia bramki był Folc. Niestety zawodnik zamiast uderzać z pierwszej piłki, przyjmował ją, a w tym czasie pewnie interweniował Kaniecki. Wszystko działo się na 5 metrze od bramki gości.

• Do pustej bramki nie trafia Kudyba! Zawodnik Bałtyku Gdynia trafił chyba we własne nogi... Świetne podanie Włodarczyka.

• Zakotłowało się pod bramką Igaza. Niepewność Balula próbował wykorzystać Kudyba wraz z Bułką ale nic z tego nie wyszło. Było groźnie.

• Od pierwszych minut bardzo dobrze słyszalny jest Piotr Mandrysz, szkoleniowiec GKS stara się podpowiadać swoim podopiecznych i koryguje ich ustawienie na boisku.

• Pierwszy nieśmiały atak gości po profesorsku wyjaśniony przez obronę GKS Tychy. Wcześniej małe kłopoty z zatrzymaniem Bułki na prawym skrzydle miał Kupczak.

• Rzut wolny dla GKS Tychy, do bramki ok 40. metrów. Szczęsny grymasem na twarzy podsumował jednak swoje wykonanie tego stałego fragmentu gry. Piłka bardzo wysoko minęła bramkę Kanieckiego.

• Szybkie straty piłki Bałtyku Gdynia, goście nie potrafią wymienić kilku celnych i dokładnych podań między sobą.

• Zarysowuje się delikatna przewaga GKS Tychy. To lider 2. ligi zachodniej utrzymuje się dłużej przy piłce jednak na razie nic z tego nie wynika.

• Piłka wylądowała na aucie na wysokości pola karnego Bałtyku, gospodarze od razu starają się "usiąść" na rywalu i agresywnie walczą o piłkę.

• Piłka krąży z lewej na prawą stronę. Tyszanie szukają miejsca do przedarcia się pod pole karne rywala.

• Oba zespoły z animuszem rozpoczęły spotkanie, odbyło się bez zbędnego "badania" rywali. Akcje od obrony konstruuje GKS Tychy.

• Daniel Feruga do końca pobiegł za piłką choć z góry był spisany na straty. Od bramki Kaniecki.

• Początek spotkania. Rozpoczął GKS Tychy.

• Zespoły przywitały się, a kapitanowie losują strony boiska na których zaczną mecz. GKS Tychy w swoich podstawowych strojach zielono-czarno-czerwonych natomiast Bałtyk Gdynia na niebiesko-biało.

• Sędzia wyprowadza obie 11. na murawę, warunki do gry wręcz idealne, słonecznie i bezwietrznie. Liczymy na dobre widowisko i dużo goli.

• W zapowiedzi pisaliśmy o możliwym występie Macieja Mańki oraz Marka Igaza. Obaj dziś w podstawowej 11., dla bramkarza GKS Tychy będzie to debiut w tyskiej bramce. Do rozpoczęcia spotkania już tylko 5. minut.

• Piątkowe popołudnie zgromadziło niewielką liczbę kibiców na trybunach, miejmy nadzieję, że z pierwszym gwizdkiem sędziego trybuny się zapełnią. Fanów czytających Relację LIVE w Ekstraklasa.Net zachęcam do przecztania przed meczowej zapowiedzi. Można ją przeczytać TUTAJ.

• Goście w zestawieniu: Bartosz Kanieckic - Michał Benkowski, Marcin Dettlaff, Krzystof Bułka, Krzystof Stukonic, Igor Jurga, Piotr Włodarczyk, Dariusz Kudyba, Dominik Lemanek, Wojcich Musała, Paweł Król.

• Poznaliśmy już składy obu drużyn. Nasza redakcja nie myliła się co do zmian jakie mogą zajść w składzie GKS Tychy. Oto skład gospodarzy: Marek Igaz - Krystian Odrobiński, Łukasz Kopczyk, Tomasz Balul, Paweł Lesik - Damian Szczęsny, Mateusz Kupczak, Daniel Feruga, Maciej Mańka - Marcin Folc, Remigiusz Malicki.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego w Jaworznie. Już za niespełna 15 minut inauguracja 25. kolejki w 2. lidze zachodniej, w której lider z Tychów podejmuje broniący się przed spadkiem Bałtyk Gdynia.