GKS Tychy

4

Calisia Kalisz

0

• GKS w końcu zwycięski! Ostatnie 5. spotkań nie zanosiło dziś takiej demolki, lecz dziś oglądaliśmy całkiem inny zespół. GKS Tychy nie wypada zatem z gry o awans i do ostatniej kolejki walczył będzie o awans umożliwiający grę na zapleczu ekstraklasy.

• GKS Tychy w świetnym stylu wygrywa dziś w Jaworznie. Zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone, a piłkarze mogli pokusić sie o zdobycie jeszcze kilku goli

• Ostatnia zmiana w drużynie GKS Tychy. Na boisku pojawia sie Mączyński.

• Sędzia dolicza 3. minuty.

• GOL !!! !!! !!! Mamy już 4;0 a bramkę w osłabieniu zdobywa Daniel Feruga.

• Piękny strzał Folca, on także chciał wpisać sie na listę strzelców. Jednak nadal mamy 3:0.

• I kolejna zmiana na boisku pojawia się Kupczak.

• Ostatnie minuty tyszanie grają zatem w 10.

• Bezmyślny faul Masternaka i druga żółta w konsekwencji czerwona dla tyskiego obrońcy.

• Dużo ożywienia na skrzydle wniósł Małkowski, kilka akcji z jego udziałem ale bez gola.

• Druga zmiana w GKS Tychy. Na boisku melduje sie Folc, zmienia on strzelca bramki na 3:0 Sobczaka.

• Bardzo mocne uderzenie Ciesielskiego ale w sam środek bramki Struskiego, pewnie piłkę wyłapuje golkiper GKS Tychy.

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy na boisku pojawił się Małkowski, a zmienił Bizackiego.

• GOL !!!! !!!! !!!! Kolejna już 100% okazja Soczaka zamieniona w końcu na gol. Piękny lob na bramkarzem Calisii

• Ostatni kwadrans gry, zrobiło sie nieco ciekawiej ale nadal brakuje goli. Liczymy, że takie padną także w drugiej połowie.

• Szczęsny z 11 metrów dobra okazja, ale na posterunku Primel. Rzut rożny.

• Szansa Calisii Kalisz - strzał z dystansu. To chyba pierwszy w tym spotkaniu. Z trudem na rzut rożny Struski.

• Rzut wolny dla GKS Tychy. Do bramki o 35. metrów. Doskonała okazja dla Lesika.

• Żółta kartka dla Masternaka, to już trzecie upomnienie dla gracza GKS Tychy.

• Na boisku pojawia się grający trener Calisii Kalisz - Grzegorz Dziubek.

• Obraz gry nadal się nie zmienia. GKS Tychy atakuje i próbuje podwyższyć prowadzenie.

• Szarża Szczęsnego, w świetnym stylu mija obrońców i wywalcza rzut rożny.

• Mijają kolejne minuty a na boisku niewiele się dzieje. Tempo siadło i dużo zbyt mocnych i niedokładnych podań.

• Żadnego pożytku z tego stałego fragmentu gry nie było, akcja przenosi się pod bramkę Struskiego.

• Bizacki wywalczył dla swojego zespołu rzut rożny.

• Trochę walki w powietrzu o piłkę wygrywają ją goście ale mimo to nie potrafią zaatakować. Wszystkie próby ataku rozbijane przez obrońców GKS.

• Tyszanie mają spotkanie pod pełną kontrolą. Chyba nic nie jest w stanie wydrzeć im dzisiaj zwycięstwa.

• Druga żółtka kartka dla zawodnika GKS Tychy i drugi raz za to samo. Tym razem ręką przy zagraniu szczupakiem zagrywał Sobczak.

• Druga połowa rozpoczęła się bez fajerwerków. Spokojna gra GKS Tychy i chaotyczna gra gości.

• Z jedną zmianą przystępują do tej części gry goście. Na boisku pojawił sie Jackiewicz. GKS Tychy bez zmian.

• Początek drugiej połowy.

• Piętnaście minut przerwy dobiega końca. Zawodnicy wybiegają już na murawę.

• Na trybunach stadionu w Jaworznie Waldemar Fornalik. Szkoleniowiec wicemistrza polski podpatruje zawodników lokalnego rywala. Mówi sie o transferze Damiana Szczęsnego do jednego z zespołów ekstraklasy, może chodzi o Ruch Chorzów? W składnie tyskiego zespołu mamy także kilku wypożyczonych zawodników z Chorzowskiego klubu.

• Koniec pierwszej części gry. GKS Tychy prowadzi z Calisią Kalisz 2:0, a bramki zdobyli Feruga i Babiarz.

• Do pierwszej połowy spotkania sędzia dolicza 1. minutę.

• Sędzia boczny pokazywał na rzut rożny ale nie zgodził się z nim arbiter główny i przy piłce Calisia ...

• Na spalonym Szczęsny, a była okazja na akcję 2 na 1.

• Na murawie leży Paweł Lesik, krótka przerwa w grze.

• Dużo niedokładności w grze Calisii, trzeba szczerze powiedzieć, że z grą jaką dziś prezentują ciężko będzie utrzymać sie im w lidze.

• Ładna kombinacyjna akcja, dużo w niej gry z pierwszej piłki ale na sam koniec Czupryna za mocno do Sobczaka.

• Niewiele dziś do powiedzenia mają goście choć pierwsza akcja meczu zwiastowała co innego. Na boisku dominuje GKS i czekamy na kolejne gole zielono-czarno-czerwonych.

• Na boisku pojawił sie Piotr Nawrocki. Jest to pierwsza zmiana w meczu.

• Sobczak! Efektowna próba po dośrodkowaniu Babiarza, pięknie złożył się do woleja napastnik GKS Tychy ale strzał nad bramką.

• Balul mógł zaskoczyć bramkarza gości, dośrodkowanie zamieniło sie w strzał ale próba niecelna.

• I tak jak się spodziewaliśmy tyszanie poszli za ciosem, a zapowiada sie, że to nie koniec. Ambitnie grają walczący o awans gospodarze!

• GOL !!!! !!!! !!!! Bartłomiej Babiarz i bramka "stadiony świata". Idealnie przymierzył z rzutu wolnego i okienko bramki Primela, Bramkarz gości bez szans 2:0

• Pierwsza żółta kartka dla zawodnika Calisii Kalisz, ukarany Roszak.

• Kolejna doskonała okazja Sobczak i po raz kolejny pudło. Tym razem musiał już strzelić ... A okazja do gola po błędzie obrońcy, który poślizgnął się we własnym polu karnym.

• Niezbyt pewnie młody bramkarz Calisii Kalisz naraża swój zespół na utratę bramki. Chwilę po tym Sobczak fatalnie pudłuje z bliskiej odległości.

• Piłka przy długich dośrodkowaniach w kontakcie z mokrą murawą nabiera przyśpieszenia, często nie zdążają za nią piłkarze GKS Tychy. Mimo to nadal ten styl ataku preferują gospodarze - dużo długich podań do napastników.

• Zawodnik Calisii trafia w swojego zawodnik - rzut z autu na połowie GKS Tychy.

• Sobczak o centymetry mija się z piłką przy próbie strzału głową, a chwilę później Szczęsny oddaje kąśliwy strzał. Primel bez błędu ale na rzut rożny.

• Podopieczni Piotra Mandrysza nie zwalniają tempa. Starają sie podwyższyć prowadzenie wiedząc, że prowadzenie 1:0 to nie szczyt ich możliwości. W Jaworznie oglądamy bardzo ciekawe spotkanie.

• Dobre zawody rozgrywa Sobczak, dużo walki z jego strony. W jednej z akcji jednak na spalonym.

• Za zagranie ręką ukarany Bizacki. Napastnik próbował oddać strzał a piłka trafiła go w rękę. Nie było to chyba zagranie z premedytacją.

• Gospodarze zwolnili szybkie tempo gry, wymiana podań w obronie. Pozwalają na to zawodnicy Calisii nie atakując rywali.

• W odpowiedzi Szczęsny, ale najskuteczniejszy zawodnik GKS Tychy nie potrafi przyjąć trudnej piłki. Początek spotkania bardzo ciekawy oby tak dalej.

• Ależ okazja do wyrównania. Piłka po efektownym dośrodkowaniu Klofika mija obrońców GKS Tychy, ale na posterunku Struski.

• Feruga niedokładnie do Sobczaka, piłka w rękach Primela.

• Gospodarze nie zwalniają tempa, nadal długo utrzymują się przy piłce. Wydaje sie, że to oni są bardziej zdeterminowani w walce o zwycięstwo w dzisiejszym meczu.

• A dodać warto, ze pomocnik GKS Tychy wykończył piękną akcję skrzydłem Damiana Szczęsnego.

• GOL !!!! !!!! !!!! 1:0 Szybka i piękna akcja zakończona golem. Na prowadzenie GKS Tychy wyprowadza Daniel Feruga

• Dużo walki w środku pola, wydaje się, że gospodarze opanowali sytuacji i starannie budują kolejne akcje. A na nas ogromne wrażenie robi duży spokój w obronie Balula.

• Próba ładnego podania Babiarza do Szczęsnego - zabrakło precyzji.

• Szczęsny z dużym impetem wpada na swojego kolegę z drużyny ale już po chwili wywalcza rzut wolny. Do bramki 35. metrów, a pika tuż przy linii bocznej boiska.

• Tyszanie uspokajają nieco grę, wymieniają kilka podań. Balul do swoich kolegów z obrony.

• Już na początek ataki gości, ale dośrodkowanie ze skrzydła jednego z zawodników nie znalazło odbiorcy.

• Zaczynamy.

• Drużyny motywują sie jeszcze na środku boiska. Zapowiada się dużo walki o bardzo ważne dla obu drużyn 3. punkty. Mecz rozpocznie Calisia Kalisz.

• Na trybunach pojawiła sie niewielka ilość kibiców, a sędzia wyprowadza już obie drużyny na murawę.

• Na szczęście przestało już padać, pogoda poprawiła sie, ale murawa nasiąknięta jest wodą. Mecz może obfitować w dużą ilość strzałów z dystansu i szybką grę.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało niespełna 10. minut. Oba zespoły potrzebują 3. punktów więc gra o 1. punkt nie zadowoli żadnej z drużyn. Liczymy na bardzo ciekawe widowisko i czekamy już na pierwszy gwizdek sędziego.

• Gospodarze: Mateusz Struski - Tomasz Balul, Łukasz Kopczyk, Mariusz Masternak, Paweł Lesik, Damian Szczęsny, Bartłomiej Babiarz, Damian Czupryna, Daniel Feruga, Krzysztof Bizacki, Marcin Sobczak.

• Goście: Damian Primel - Marcin Wandzel, Rafayel Safaryan, Anton Vergilov, Maciej Sowiński, Patryk Klofik, Mateusz Roszak, Stayko Stoychev, Błażej Ciesielski, Tomasz Kowalczuk, Samuelson Odunka.

• Na płycie głównej boiska w Jaworznie rozgrzewają sie już piłkarze obu drużyn, przedstawimy zatem składy w jakich obie 11. rozpoczną spotkanie.

• Ostatnie 4. kolejki rozegrane zostaną w bardzo krótkim odstępie czasu. Dwie drużyny cieszące sie z awansu poznamy już za 2. tygodnie!

• Do zakończenia rozgrywek 2. ligi już tylko 4. kolejki. Sytuacji w tabeli bardzo ciekawa, do samego końca warzyć będą się losy awansu. Najbliżej 1. ligi jest Miedź Legnica, ale apetyt na awans mają również w Tychach, Bytowie, Chojnicach i Zdzieszowicach. Dziś do niedawana lider w ligowej tabeli GKS Tychy podejmować będzie walczącą o utrzymanie Calisię Kalisz. Na relacją LIVE zaprasza - Mateusz Godyla.