GKS Tychy

1

Flota Świnoujście

0

• Koniec meczu w Jaworznie. GKS Tychy wygrywa 1:0 po golu Piotra Rockiego. Pierwszą kiepską połowę nieco zrekompensowało nam drugie 45 minut. Flota przegrała siódmy mecz z rzędu.

• Ściański za Bukowca. Trener Mandrysz wykorzystał wszystkie zmiany.

• Rzut wolny dla Floty. Potężnie huknął Kieruzel. Misztal świetnie odbił futbolówkę.

• Mariusz Masternak zastępuje Jakuba Bąka.

• "Rocky" faulowany przez Udarevicia. Żółta kartka dla Chorwata.

• Flota w ataku. Tyszanie bronią się niemal całą drużyną. W jednym z ataków gości ucierpiał Olszar. Napastnik gości zwija się z bólu w polu karnym GKS-u.

• Sędzia Szczech doliczył do regulaminowego czasu gry sześć minut. Była dłuższa przerwa po zderzeniu Udarevicia z Wrześniem.

• Strzał Kopczyka z woleja... minimalnie obok bramki Floty.

• Kasprzik broni strzał Bukowca z dystansu.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Małkowski za Babiarza.

• Faul Kieruzela. Sędzia oszczędził jednak zawodnika gości, który miał już na swoim koncie żółtą kartkę. A mogła być "czerwień".

• Chyba nie będzie tak źle. Obaj zawodnicy wstali o własnych siłach. Z obandażowanymi głowami będą kontynuować grę.

• Trener Nowak wykorzystał już wszystkie zmiany. Niewykluczone, że goście będą kończyć w dziewięciu. Do boiska podjechała karetka. Przerwa w grze jeszcze trochę potrwa.

• Uuuu. Fatalne zderzenie Udrevicia i Września w środku boiska. Polała się krew. Murawa w Jaworznie nabrała czerwonego koloru...

• Kasprzik świetnie broni potężne uderzenie Mańki zmierzające pod poprzeczkę!

• Nnamani zastępuje Opałacza.

• Kieruzelowi już się nie "upiekło". Zahaczył zawodnika GKS-u i od razu zobaczył kartkę.

• Faul Opałacza. Zawodnik Floty mógł wylecieć z boiska. Ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

• Tym razem Kasprzik wyłapał strzał Babiarza.

• Strzał Rockiego. Kasprzik na posterunku.

• ...Śpiączka za Bodzionego.

• Podwójna zmiana w ekipie goście. Wrzesień za Fryca...

• Niewiele brakowało, a mogło być 2:0 dla GKS-u. Po dośrodkowaniu Rockiego z rzutu rożnego bliski skierowania piłki do bramki Floty był Kupczak. Zawodnik tyskiej drużyny pomylił się nieznacznie.

• Żółta kartka dla Opałacza za przerwanie szybkiej kontry tyszan.

• Dośrodkowanie Bodzionego z rzutu wolnego. Piłka długo nie chciała opuścić pola karnego gospodarzy. W końcu jednak obrońcom z Tychów udało się wypchnąć rywali z własnej "szesnastki".

• Flota przycisnęła. Świnoujścianie strzelają, zakładają rywalom siatki, gola jednak na razie zdobyć nie mogą.

• Pierwszy celny strzał Floty z gry. Uderzenie Szałka było jednak zbyt słabe, piłka zmierzała sam w środek bramki. Tam na futbolówkę czekał Misztal.

• Na stadionie w Jaworznie ruszył doping. Zrobiło się trochę głośniej.

• Defensorzy GKS-u powstrzymali ofensywną akcję gości wybijając piłkę na rzut rożny.

• Świetna parada Kasprzika! Golkiper Floty ratuje swój zespół przed stratą drugiej bramki. Szybka kontra gospodarzy, Rocki dograł na środek pola karnego do Babiarza, a ten uderzył w długi róg bramki Kasprzika. Bramkarz świnoujścian nogą odbił jednak piłkę na rzut rożny.

• Dobra akcja graczy Floty. Z piłką pole karne tyszan wbiegł Aleksander. Obrońcy GKS-u zdołali jednak wybić futbolówkę.

• Już groźnie pod bramką Floty. Obrońcy wybijają dośrodkowanie Jakuba Bąka.

• Wracamy do Jaworzna! Liczymy na lepszą grę obu drużyn.

• Koniec pierwszej połowy! Słabej piłkarsko połowy

• Kończy się pierwsza połowa i to najlepsza wiadomość. Bo na boisku mamy dużo chaosu, przypadku, a mało futbolu. Słaby mecz w Jaworznie. GKS strzelił gola i nie kwapi się do ataków, Flota nie ma pomysłu jak zaatakować

• Piłkarze Floty od początku meczu zagubieni na boisku, łatwo tracą piłkę, a gdy posiadają ją tyszanie, to gościom opornie idzie odbieranie futbolówki

• Akcja prawą stroną Bąka, który dośrodkował w pole karne, tam piłkarze ze Świnoujścia zostawili kompletnie bez krycia Rockiego. Pomocnik GKS z pierwszej piłki strzelił celnie po długim rogu i nie dał Kasprzikowi szans

• Gooooooool! Piotr Rocki i GKS prowadzi 1:0!

• Piłkarze GKS utrzymują się przy piłce, podając wszerz boiska na własnej połowie. Goście jakoś specjalnie tyszan nie atakują

• Początek meczu w Jaworznie!

• Minuta ciszy ku pamięci Jerzego Wyrobka

• Przywitanie obu drużyn, losowanie - wszystko już za nami, możemy grać za chwilkę

• Co mówili przed meczem Bartosz Śpiączka i Ivan Udarević? Przeczytajcie zapowiedź spotkania

• GKS w tym sezonie na własnym boisku przegrał tylko raz z Niecieczą (0:3). Tyszanie sporo spotkań zremisowali, bo pięć. Cztery razy zgarnęli na własnym boisku komplet punktów. Piszemy o własnym boisku, ale to tylko teoria, bo GKS gra na stadionie w Jaworznie

• Flota wiosną rozegrała 4 mecze i wszystkie przegrała. Dwa razy w Pucharze Polski ze Śląskiem Wrocław, a w lidze z Olimpią Grudziądz i Polonią Bytom. Trzy spotkania Flota rozegrała na wyjeździe. Tyszanie liczą, że przedłużą fatalną wiosenną serię podopiecznych Dominika Nowaka

• Flota w tabeli 1 ligi zajmuje drugie miejsce i jeśli w Świnoujściu poważnie myślą o awansie, to najwyższy czas, aby zacząć seryjnie wygrywać mecze. GKS z kolei jest na 6 miejscu, ma 33 punkty i do dzisiejszego rywala traci 7 punktów. Zobacz tabelę 1 ligi