3

Miedź Legnica

1

• Za uwagę dziękuję już Państwu bardzo serdecznie Bartosz Głąb, miłej soboty!

• Stomil Olsztyn wygrał po bramce w samej końcówce z Górnikiem Łęczna 1:0, ale mimo to właśnie Stomil jako czwarty spada do 2. ligi razem z Energetykiem ROW Rybnik, Okocimskim Brzesko i Puszczą Niepołomice.

• Tyszanie przeważali przez całe spotkanie i zasłużenie wygrywają dzisiaj z Miedzią Legnica.

• Sędzia kończy ten mecz i GKS Tychy zostaje w 1. lidze!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jedenastkę wykorzystuje Marcin Wodecki i GKS Tychy prowadzi 3:1!

• Faul w polu karnym u mamy jedenastkę dla GKS-u Tychy!!

• Sędzia do drugiej połowy meczu dolicza cztery minuty.

• Za faul w środku pola żółtą kartką ukarany Mateusz Grzybek.

• Kolejarz zakończył swój mecz z Puszczą wygraną, czym zapewnił sobie utrzymanie w 1. lidze.

• Trzecia i zarazem ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Zdobywcę drugiej bramki dla gospodarzy Denisa Popović'a zastępuje Łukasz Małkowski.

• Następna żółta kartka dla gracza gości. Tym razem ukarany Wojciech Łobodziński.

• Tomas Docekal popędził sam na sam z bramkarzem Miedzi, ale trafił wprost w niego i wciąż tylko 2:1 dla gospodarzy.

• Adrian Chomiuk popędził prawą stroną boiska, wydawało się że zagra w pole karne, zdecydował się jednak pobiec do narożnika boiska i przytrzymać piłkę, jednak po chwili ją stracił.

• Puszcza jeszcze walczy z Kolejarzem, bramka kontaktowa w Niepołomicach.

• Dwójkowa akcja Madejskiego z Łobodzińskim, ten drugi oddaje strzał na bramkę Igaza, ale minimalnie niecelnie.

• Piłka trafia w pole karne tyszan i zablokowane uderzenie Szczepaniaka, chwilę później szczęścia strzałem z dalszej odległości chciał spróbować Zasada, ale uderzył obok bramki.

• Przed szansą na wyrównanie mógł stanąć Mateusz Szczepaniak, ale po rzucie rożnym sędzia odgwizdał jego faul w polu karnym rywala.

• Wrzutka piłki przez Mariusza Zasadę przecięta przez jednego z graczy gospodarzy i mamy rzut rożny dla Miedzi.

• Kolejarz Stróże powtarza wyczyn Floty i także podwyższa prowadzenie na 2:0 w meczu z Puszczą i także może być już raczej pewny utrzymania.

• Zmiana także z zespole Miedzi. Z boiska schodzi Adrian Cierpka, a na nim pojawia się Marcin Burkhardt.

• Zmiana w zespole GKS-u Tychy. Boisko opuszcza Damian Szczęsny, a w jego miejsce pojawia się Pavol Ruskovsky.

• Flota Świnoujście podwyższa prowadzenie na 2:0 z Okocimskim Brzesko. Zatem w Świnoujściu 1. liga także za rok.

• Uderzenie z linii pola karnego przez Tomasa Docekala, jednak zdecydowanie zbyt lekkie by zaskoczyć Aleksandra Ptaka.

• Druga zmiana w zespole Miedzi Legnica. Jakuba Chrzanowskiego zastępuje Piotr Madejski.

• Uderzenie leżącego przed chwilą Woźniczki zablokowane, z czego poszła kontra gospodarzy, Popović dograł do Docekala, ten jeszcze wystawił futbolówkę do Wodeckiego, ale ten przeniósł piłkę wysoko nad bramką rywala.

• Na murawie stadionu w Jaworznie dwóch zawodników. Adrian Woźniczka z Miedzi, oraz Denis Popović z GKS-u. Miejmy nadzieje, że obu zawodnikom nie jest nic poważnego.

• Denis Popović wpadł w pole karne Miedzi, oddał piłkę do Marcina Wodeckiego, ale jego uderzenie ponownie zablokowane.

• Szansa dla GKS-u Tychy, najpierw strzał Mariusza Zganiacza zablokowany przez jednego z graczy gości, chwilę później sytuacja powtórzyła się przy próbie strzału Marcina Wodeckiego.

• Dodajmy że takie rezultaty dają w tym momencie GKS-owi Tychy utrzymanie, bowiem Stomil Olsztyn nadal bezbramkowo remisuje z Górnikiem Łęczna, a przed momentem bramkarz zespołu z Łęcznej wybronił nawet rzut karny.

• Piękna oprawa kibiców GKS-u Tychy, którzy prezentują nam teraz obfitą pirotechnikę.

• Żółta kartka ponownie dla gracza Miedzi, tym razem ukarany nią Mateusz Szczepaniak.

• Miedź Legnica mogła doprowadzić do wyrównania. Wrzutka z prawej strony boiska i Patryk Szymański powinien zdobyć bramkę, ale oddał zbyt lekki strzał.

• Pierwsza zmiana także w zespole GKS-u Tychy. Mateusz Mączyński zastępuje swojego imiennika, Mateusza Bukowca.

• Kolejna żółta kartka dla gracza Miedz Legnica, tym razem napomnieniem ukarany Patryk Szymański.

• Wrzutka piłki z lewej strony boiska, do strzału głową doszedł Tomas Docekal, jego uderzenie jeszcze wybronił Aleksander Ptak, ale z dobitką Popović'a, nie miał już szans.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Denis Popović i GKS Tychy prowadzi z Miedzią Legnica 2:1 !!!

• To powinna być bramka dla GKS-u! Adrian Chomiuk popędził lewą stroną boiska, zagrał na pole karne do Tomasa Docekala, ale ten nie przeciął idealnie niemal idealnie wystawionej piłki.

• Początek tej drugiej połowy meczu bardzo chaotyczny, na razie ciężko jest wymienić zawodnikom kilka dokładnych podań.

• Gwizdek sędziego, możemy zaczynać drugą połowę meczu w Jaworznie!

• Pierwsza zmiana w tym meczu już w przerwie. Ukaranego żółtą kartką Ireneusza Brożynę zastępuje Krzysztof Wołczek.

• Piłkarze Miedzi, oraz GKS-u wychodzą już na drugą połowę meczu, za moment zaczynamy drugą część!

• Na drugą połowę meczu zapraszamy już za kilka minut.

• Stomil Olsztyn także remisuje, bezbramkowo z Górnikiem Łęczna i to on nadal pozostaje nad strefą spadkową.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Jaworznie. GKS Tychy remisuje z Miedzią Legnica 1:1.

• Wrzutka piłki na pole karne gości przez Denisa Popović'a tam futbolówkę jeszcze zgrał Mariusz Zganiacz do Wodeckiego, ten uderzył na bramkę Ptaka, a piłkę przeciął jeszcze Tomas Docekal i doprowadza do wyrównania.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Tomas Docekal deje wyrównanie w Jaworznie!!!

• Sędzia Paweł Malec do pierwszej połowy meczu dolicza co najmniej jedną minutę.

• Wrzutka piłki w pole karne Miedzi i pewna interwencja Aleksandra Ptaka.

• Flota Świnoujście obejmuje prowadzenie w meczu z Okocimskim Brzesko u także oddala się od strefy spadkowej.

• Porażka tyszan przy równoczesnym remisie Stomilu Olsztyn oznacza, że to GKS Tychy obecnie jako czwarty spada z 1. ligi.

• W pole karne gości popędził Damian Szczęsny dograł piłkę do środka, gdzie wbiegał Marcin Wodecki, jednak nie udało mu się doprowadzić do wyrównania.

• Wojciech Łobodziński ponownie uderzył z dystansu, piłka odbiła się od jednego z zawodników gospodarzy i trafiła do Szymańskiego, który technicznym strzałem dał Miedzi prowadzenie.

• GOOOOOOOOOOOOL!!! Zdobywcą bramki Patryk Szymański!!!

• Wrzutka piłki na pole karne tyszan przez Łobodzińskiego, sytuację wyjaśnia jednak Mariusz Masternak wybiciem poza pole karne.

• GKS Tychy gra jednostajnie, tyszanie nie potrafią przyśpieszyć gry przez co nie ma dzisiaj wielu sytuacji podbramkowych.

• Oskrzydlająca akcja tyszan, Wodecki wrzucił piłkę z lewej strony, jednak Docekal niedokładnie podał piłkę.

• Wydawało się ładna akcja gości, Mariusz Zasada popędził prawą stroną boiska, ale fatalnie dośrodkował piłkę.

• Kolejne uderzenie zawodnika Miedzi na bramkę Marka Igaza, ponownie bardzo niecelne.

• Teraz właśnie Brożyna podłączył się pod akcję ofensywną, ale źle zagrał piłkę.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Za zagranie piłki ręką, a potem odkopnięciu piłki kartką napomniany Ireneusz Brożyna.

• Ponownie o strzał pokusił się Wojciech Łobodziński, i ponownie piłka przechodzi wysoko nad poprzeczką bramki Marka Igaza.

• Pierwszy rzut rożny dla zespołu Miedzi, wrzutka na pole karne, ale piłka wędruje wysoko nad głowami wszystkich zawodników.

• Tyszanie jak na razie zdecydowanie przeważają, jednakże poza strzałem Popović'a nie zagrozili bramce Aleksandra Ptaka.

• Wojciech Łobodziński ładnie zakręcił rywalem z lewej strony pola karnego, ale oddał niecelny strzał.

• W drużynie z Legnicy, na razie najaktywniejszy Mateusz Szczepaniak, teraz próbował dośrodkowania z prawej strony boiska, ale przerzucił całe pole karne gospodarzy.

• Znakomita, szybka akcja gospodarzy, Docekal zgrał piłkę głową do Szczęsnego, ten popędził prawą stroną boiska, wyłożył do Popović'a, ale ten niewiele się pomylił.

• Przy takim wyniku Kolejarz jest pewny utrzymania bez spoglądania na inne zespoły.

• Na początku padła bardzo ważna bramka w Niepołomicach! Kolejarz Stróże prowadzi z Puszczą po bramce Chałasa!

• Tyszanie spokojnie od własnej połowy konstruują kolejną akcję w ofensywie.

• Mateusz Szczepaniak próbował teraz szczęścia strzałem z dalszej odległości, ale Marek Igaz odprowadził piłkę wzrokiem.

• Znakomita indywidualna akcja Marcina Wodeckiego. minął z lewej strony dwójkę rywali, ale fatalnie dośrodkował i cała akcja pali na panewce.

• Teraz pewna interwencja Ptaka po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

• Pierwsze uderzenie na bramkę Aleksandra Ptaka, Denis Popović z rzutu wolnego próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale ten wybił piłkę poza plac gry.

• Z kontrą teraz popędził Marcin Wodecki, zawodnik gospodarzy faulowany pod polem karnym legniczan.

• Wojciech Łobodziński wdał się w indywidualny pojedynek na połowie rywala, ale zrobił to tak nieudolnie, że stracił piłkę.

• Damian Szczęsny zmienił stronę, teraz zaatakował lewą flanką, uprzedził go jednak obrońca rywali Mariusz Zasada.

• Tomas Docekal popędził do mocno zagranej piłki przez jednego z jego kolegów, zawodnik tyszan jednak nie doszedł do futbolówki.

• Pod własnym polem karnym faulowany Piotr Kasperkiewicz, pierwsza w tym meczu interwencja sędziego.

• Marcin Wodecki popędził na pole karne Miedzi, oddał jeszcze piłkę do Mateusza Bukowce, jego strzał jednak zablokowany.

• Rajd prawą stroną boiska Damiana Szczęsnego, dośrodkowanie jednak zblokowane przez jednego z graczy gości.

• Pierwsza ofensywna akcja zawodników Miedzi, jednak stracili piłkę w środkowej strefie boiska.

• Pierwsza w tym meczu próba dośrodkowania piłki w pole karne gości, futbolówka jednak opuszcza plac gry.

• Na samym początku GKS wziął się do atakowania bramki rywala, widać że zależy im dzisiaj na zwycięstwie.

• Pierwsze zagranie piłki w szeregi obronne Miedzi, piłka jednak trafia do obrońców gości.

• Pierwszy gwizdek sędziego w tym meczu. Ostateczną walkę o utrzymanie czas zacząć!!

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę stadionu w Jaworznie. Miedź Legnica w jednolitych niebieskich kostiumach, natomiast GKS Tychy w swoich podstawowych zielono-czarno-czerwonych strojach.

• Na bieżąco będziemy Państwa dzisiaj także informować o rezultatach w meczach, w których rozstrzygać się będzie walka o utrzymanie, a są to mecze: Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna, Flota Świnoujście - Okocimski KS Brzesko, Chojniczanka Chojnice - Dolcan Ząbki, Puszcza Niepołomice - Kolejarz Stróże.

• Ławka rezerwowych GKS-u Tychy: Piotr Misztal (Br.), Łukasz Małkowski, Marcel Gąsior, Daniel Mąka, Łukasz Kopczyk, Pavol Ruskovsky, Mateusz Mączyński.

• Ławka rezerwowych Miedzi Legnica: Alan Kopytiański (Br.), Krzysztof Wołczek, Marcin Burkhardt, Grzegorz Bartczak, Piotr Madejski.

• GKS Tychy i Stomil Olsztyn wygrywają, Chojniczanka Chojnice nie remisuje, Kolejarz Stróże przegrywa. GKS Tychy, Stomil Olsztyn, oraz Kolejarz Stróże mają po 41 punktów, w "małej tabelce" ponownie najgorsi tyszanie.

• GKS Tychy i Stomil Olsztyn wygrywają, Chojniczanka Chojnice remisuje, Kolejarz Stróże przegrywa. Wtedy wszystkie drużyny mają po 41 punktów, w "małej tabelce" z gry wypada GKS Tychy.

• GKS Tychy i Stomil Olsztyn wygrywają, Chojniczanka Chojnice remisuje, Kolejarz Stróże nie przegrywa. W takim przypadku GKS Tychy, Stomil Olsztyn i Chojniczanka Chojnice mają po 41 punktów, w "małej tabelce" Stomil spada z ligi.

• Pozostałe warianty: GKS Tychy, oraz Stomil Olsztyn remisują, Flota Świnoujście przegrywa, wtedy wszystkie drużyny mają po 39 punktów. Z ligą żegna się Flota Świnoujście.

• Aby GKS Tychy został w 1. lidze musi przede wszystkim osiągnąć lepszy rezultat niż Stomil Olsztyn w równoległej potyczce z Górnikiem Łęczna.

• W walce o utrzymanie liczą się nie tylko GKS Tychy i Stomil Olsztyn, ale jeszcze Flota Świnoujście, Chojniczanka Chojnice, a także Kolejarz Stróże. Jest kilka wariantów, które mogą przesądzić, kto ostatecznie jako czwarty spadnie z 1. ligi.

• GKS Tychy w zeszły weekend po niesamowitym meczu zremisował na wyjeździe z GKS-me Katowice 3:3, natomiast Miedź Legnica także zremisowała, ze Stomilem Olsztyn 1:1.

• W to piękne sobotnie popołudnie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na niesamowite emocje związane z walką o utrzymanie w 1. lidze! Na Stadionie Miejskim w Jaworznie będący tuż nad "kreską" GKS Tychy podejmuje pewną już utrzymania Miedź Legnica. Na relację LIVE z tego meczu zaprasza Bartosz Głąb!