GKS Tychy

2

Polonia Bytom

1

• Tyszanie wskakują na 3. pozycję w tabeli i w kolejnym meczu mają szansę na zdobycie pozycji lidera. Zapraszamy za tydzień po raz kolejny do Tychów. Za dzisiejszą relację dziękuje Mateusz Godyla.

• Gospodarze w drugim meczu z rzędu przed własną publicznością wygrywają, tym razem 2:1. Przez dużą część gry przeważali ale nie udało się zakończyć meczu bez straty gola. Najważniejszą informacją tego spotkania jest z pewnością frekwencja, która wyniosła 8197 kibiców, co stanowi nowy rekord na 2. ligowych boiskach.

• Koniec spotkania. Tyszanie wygrywają 2:1

• Kradną cenne sekundy gospodarze wznawiając grę od rzutu z autu.

• Żółta kartka dla Mączyńskiego.

• Zryw gości chyba jednak nieco za późno. Tyszanie wydają się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku.

• Faul na Gancarczyku w środku pola.

• Gospodarze oddalają zagrożenie od własnej bramki.

• Rzut rożny dla gości.

• Sędzia dolicza 4. minuty do tej części gry.

• Na boisku pojawia się Marcin Wodecki.

• Lachowski z 25. metrów ale bardzo niecelnie. Florek wznawia od własnej bramki.

• Ożywili się kibice Polonii Bytom, którzy liczą na szczęśliwy koniec meczu. A tyskich kibiców czeka nerwowa końcówka.

• Żółta kartka dla Broniewicza.

• GOL !!! !!! !!! Błąd Boczka wykorzystuje Dawid Cempa

• Ostatnia zmiana w zespole Jacka Trzeciaka. Na boisku pojawia się Mańkowski.

• Kolejne ataki skrzydłami zatrzymywane przez obrońców Polonii Bytom.

• Dużo przerw w grze spowodowanych przeprowadzanymi zmianami. Tempo gry wciąż jednak może zadowalać, brakuje tylko sytuacji podbramkowych.

• Żółta kartka dla Grzeszczyka. Duża porcja gwizdów dla sędziego za kartkę dla ulubieńca tyskiej publiczności.

• Druga zmiana w zespole GKSu Tychy. Na boisku pojawia się Szczęsny.

• Dośrodkowanie głowę Lachowskiego, piłkę jednak wyłapuje pewny dziś Florek.

• Faul Mączyńskiego w narożniku pola karnego. Doskonała zatem okazja dla Polonii na zdobycie kontaktowego gola.

• Poloniści wymieniają kilka podań w obronie, budując kolejny atak właśnie od tej formacji.

• Boisko opuszcza również Łukasz Grube, a w jego miejsce na boisku melduje się Krzysztof Michalak.

• Pierwsza zmiana w drużynie GKS Tychy. Boisko opuszcza Błanik, a w jego miejsce Duda.

• Grzeszczyk na spalonym.

• Nie milknie doping prowadzony przez fanów GKSu Tychy. Fantastyczna atmosfera w Tychach. Nieco gorsze nastroje rzecz jasna wśród kibiców Polonii Bytom, którzy w ciszy oglądają poczynania swoich zawodników,

• Damian Michalik oddaje strzał z ok. 25. metrów ale jego próba okazuje się bardzo niecelna.

• Ręką piłkę przyjmował Cempa i mamy wznowienie gry przez gospodarzy.

• 8197 widzów ogląda dziś spotkania na Stadionie Miejskim w Tychach. Jest to nowy rekord na 2. ligowych boiskach w Polsce!

• Dymowski oddaje niesygnalizowany strzał na bramkę Gargasza. Trafia jednak w środek bramki, gdzie ustawiony był bramkarz Polonii.

• Zmiana w drużynie gości. W miejsce Zielińskiego pojawia się Dawid Cempa.

• W odpowiedzi kontratak GKSu Tychy. Tym razem Grzeszczyk nie oddaje strzału. Napastnik GKSu Tychy wywalczył jedynie rzut rożny.

• Groźne wejście w pole karne przez zawodników Polonii Bytom wyjaśnia Boczek. Obrońca GKS Tychy wybija wślizgiem piłkę na rzut rożny.

• Nie są wstanie jak do tej pory zagrozić bramce Florka w tej części gry zawodnicy Polonii Bytom. Gra toczona w środku pola często przerywana jest przez faule.

• Tyszanie po raz kolejny po zdobyciu gola oddają inicjatywę rywalowi. Wydaje się, że teraz częściej przy piłce utrzymują się goście.

• Żółta kartka za faul taktyczny w środku pola dla Bukowca.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Boisko opuszcza Krysian w jego miejsce Pączko.

• Bukowiec oddaje strzał z dalszej odległości ale bardzo niecelny. Tyszanie próbują iść za ciosem i rozstrzygnąć losy spotkania już na początku drugiej połowy.

• GOL !!! !!! !!! Zdobywcą gola Marcin Radzewicz wykorzystuje on zamieszanie w polu karnym rywali i nieporadność obrońców Polonii Bytom

• Krysian traci piłkę atakowany przez trójkę tyszan, brak komunikacji w zespole Polonii Bytom.

• Górkiewicz w prosty sposób ograł Kutarbę ale zbyt lekko dośrodkowuje w pole karne rywali i piłkę przejmują goście.

• Polonia Bytom rozpoczęła drugą połowę spotkania. Oba zespoły przystąpiły do tej części gry bez żadnych zmian.

• Jak na razie w tym sezonie w Tychach gole zdobywa tylko Łukasz Grzeszczyk. Zobaczymy czy któryś z jego kolegów wpisze się na listę strzelców przed własną publicznością.

• Zawodnicy obu drużyn powracają już na murawę. Za moment rozpoczęcie drugiej połowy spotkania. Liczymy na spore emocje i kolejne gole na Stadionie Miejskim w Tychach.

• Bramkarz GKSu Tychy to niewątpliwie bohater pierwszej części gry. Podopieczni Jacka Trzeciaka nie pozostają jednak bez szans. W drugiej połowie ataki gości będą przeprowadzane na bramkę w okolicach której zasiadają fani Polonii Bytom. Będzie to dodatkowa motywacja w doprowadzeniu do wyrównania.

• Tyszanie po zdobyciu gola przez niezawodnego Łukasza Grzeszczyka oddali inicjatywę swoim rywalom. Niewiele brakowało, a gości doprowadziliby do wyrównania jednak kilka świetnych interwencji Florka sprawiło, że to gospodarze prowadzą 1:0.

• Koniec pierwszej części spotkania.

• Sędzia doliczył 1. minutę do pierwszej połowy spotkania.

• Na bramkę Florka z 16. metrów uderza Lachowski, bezbłędny jw swoich interwencjach jednak bramkarz GKSu Tychy.

• Ostatnie minuty to coraz śmielsze ataki gości. Jeszcze przed przerwą chcą doprowadzić do wyrównania. Świetnie w tyskiej bramce spisuje się jednak Florek, który już dwukrotnie uchronił swój zespół od utraty bramki.

• Pomocy lekarzy potrzebuje jeden z graczy Polonii Bytom. Mamy chwilę przerwy w grze.

• Ależ okazja dla Polonii Bytom. Dobry strzał Krysiana, na rzut rożny wybija Florek.

• Gancarczyk fauluje w środku pola Lachowskiego. Te przewinienie bez żadnych konsekwencji.

• Pierwsza żółta kartka w meczu dla Dawida Błanika.

• Jacek Trzecia, trener gości daleko poza swoją strefą kieruje polecenia do swoich zawodników. Jego wskazówki jak na razie nie pomagają.

• Lachowski blokowany przez Boczka. Nie potrafią oddać strzału na bramkę Florka z dalszej odległości zawodnicy Polonii Bytom.

• Strzał Łukasza Grube blokowany przez Bukowca.

• Dłużej przy piłce utrzymują się goście, ale tyszanie całą 11. na własnym polu karnym. Chyba zbyt głęboko cofnęli się gospodarze broniąc korzystnego wyniku.

• Bramkarz GKSu Tychy popisał się świetną interwencją i zostaje teraz przez kibiców za nią nagradzany brawami.

• Zieliński z kilku metrów trafia wprost w nogi interweniującego Florka.

• Łukasz Grube posyła dobrą piłkę z rzutu rożnego tyle, że wprost na głowę... Mączyńskiego.

• GKS zdobył gola w momencie gdy na boisku zaczynało wiać nieco nudą. Teraz do głosu dochodzą goście, którzy chcą szybko doprowadzić do wyrównania.

• Przy utrzymującym się remisie Stali Mielec wynik w Tychach sprawia, że GKS znajduję się obecnie na 2. miejscu w ligowej tabeli.

• Piękny strzał z dalszej odległości i bez szans bramkarz Polonii Bytom. Mamy 1:0

• GOL !!! !!! !!! Łukasz Grzeszczyk i mamy 1:0

• Mączyński z 7. metrów trafia tuż obok bramki.

• Znów groźnie pod bramką Florka, w ostatniej chwili wślizgiem zablokowany Zieliński. Mamy rzut rożny dla gości.

• Lachowski z 20. metrów oddaje całkiem dobry strzał na bramkę Florka. Trafia jednak wprost w jego ręce i golkiper GKSu Tychy nie miał problemów z wyłapaniem tego strzału.

• Pierwszy rzut rożny w dzisiejszym meczu. Stały fragmenty gry wykonywać będą gospodarze.

• Grzeszczyk zbyt słabo dośrodkowuje z prawego skrzydła i piłkę na aut wybijają obrońcy Polonii Bytom.

• Pierwszy kwadrans gry z małym plusem dla gospodarzy, choć wciąż brakuje sytuacji podbramkowych.

• Zieliński na spalonym.

• Radzewicz mija Trznadla i polu karnym Polonii Bytom, ale piłkę zagraną przez pomocnika GKSu wybija jeden z obrońców gości. W końcu zrobiło się nieco groźniej pod bramką Gargasza.

• Powoli gospodarze przejmują inicjatywę, starają się dłużej utrzymać przy piłce i spokojniej wymieniać podania.

• Grzeszczyk prostopadle podaje do Dymowskiego ale ten nie zrozumiał intencji swojego kolegi i piłka w rękach Gargasza.

• Kamil Kiereś, trener GKSu Tychy wierzy, że skuteczność Grzeszczyka sprzed tygodnia zostanie utrzymana. Jest on jedynym napastnikiem w składzie gospodarzy.

• Świetnie piłkę opanował Trznadel. Zadania o tyle trudniejsze, że obrońca miał na plecach Radzewicza. Jak widać Polonia Bytom nie przestraszyła się rywala i głośnego dopingu.

• Sporo niedokładności jak na początek spotkania. Żadnej z drużyn nie udaje utrzymać się dłużej przy piłce.

• Zieliński przegrywa pojedynek biegowy z Boczkiem i przy piłce GKS Tychy.

• Radzewicz oddał strzał z rzutu wolnego. Odległość z jakiej oddawał ten strzał okazała się zbyt duża.

• Odważnie mecz rozpoczynają goście z Bytomia. Starają się przedostać pod bramkę Florka.

• GKS Tychy rozpoczyna spotkanie.

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest Michał Grocki z Warszawy.

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę tyskiego stadionu. Za moment początek spotkania!

• Przed momentem obie grupy kibiców, mimo iż nie są zaprzyjaźnione wspólnie wzniosły okrzyki "Piłka Nożna dla Kibiców". Świetna sprawa, że te spotkanie obejrzą mimo przeciwności kibice obu drużyn.

• Na trybunach Stadionu Miejskiego w Tychach wciąż zamknięty sektor dla kibiców gości. Jest on jeszcze "dopracowywany". Mimo tego na jednym z sektorów zasiadają kibice ... Polonii Bytom. Liczna grupa z Bytomia obejrzy dzisiejsze spotkanie dzięki uprzejmości tyskich kibiców.

• W bramkach obu zespołów mamy dzisiaj dwóch młodzieżowców. W GKSie Tychy zagra Paweł Florek 19. lat, a w Poloni Bytom o rok młodszy Dawid Gargasz.

• Podopieczni Jacka Trzeciaka nie odnotowali w tym sezonie jeszcze zwycięstwa na wyjeździe, dziś okazja do przełamania tej niemocy. Zadanie niezwykle trudne choć do wykonania. Na inaugurację sezonu GKS Tychy przegrał z Wisłą Puławy 0:2.

• Przed tygodniem oba śląskie zespoły odnotowały zwycięstwa. GKS Tychy przed własną publicznością w świetnym stylu pokonał ROW Rybnik 3:1. Polonia Bytom także przed własną publicznością pokonała Olimpię Zambrów 2:0.

• Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem zachęcam do lektury zapowiedzi dzisiejszego spotkania. Można przeczytać ją tutaj.

• Polonia Bytom: Andrzej Wiśniewski - Krzysztof Michalak, Kamil Mańkowski, Dawid Cempa, Sebastian Pączko, Dawid Krzemień i Patryk Stefański.

• Poznaliśmy już składy obu drużyn, prezentujemy je po lewej stronie. Ławki rezerwowych prezentują się następująco GKS Tychy: Marek Igaz - Mariusz Zganiacz, Damian Szczęsny, Damian Nieśmiałowski, Daniel Duda, Daniel Tanżyna i Marcin Wodecki.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego w Tychach. Dziś przy ul. Edukacji 7 dojdzie do niezwykle ciekawie zapowiadającego się spotkania pomiędzy GKS Tychy, a Polonią Bytom. Na relację ze spotkania 4. kolejki 2. ligi zaprasza - Mateusz Godyla.