0

Raków Częstochowa

1

• GKS Tychy za zapleczu T-Mobile Ekstraklasy !!!

• Prezydent Tychów Andrzej Dziuba wręcza puchar kapitanowi GKS Tychy za wywalczenie awansu. Zapraszamy na pomeczową relację, która pojawi sie na stronie za kilka godzin. Za uwagę dziękuje Mateusz Godyla.

• Wynik w Bytowie sprawił, że na stadionie w Jaworznie trwa feta. Tyszanie po nudnawym meczu przegrywają z Rakowem 0:1 ale mimo to cieszą sie z awansu!

• KONIEC !!! GKS Tychy mimo porażki w 1. lidze !!!

• Strzał Ferugi, przewrotka Kupczaka ale nadal 0:1.

• Jeszcze ataki GKS, bliscy wyrównania ! Rzut rożny.

• Szampany w rękach tyskich piłkarzy rezerwowych, za moment wielka feta !

• Ostatnia zmiana w Rakowie.

• Jeszcze Bizacki próbował strzałem z daleka zaskoczyć rywali ale fatalnie pudłuje.

• Sędzia dolicza 3. minuty do drugiej części gry.

• Na ostatnie minuty meczu pojawia sie Buczkowski, zmienia Rokosę.

• Już tylko 4. minuty dzielą GKS od 1. ligi!

• Kolejny z zawodników Rakowa leży na murawie urywając cenne minuty meczu.

• Może z ciekawszych informacji podam, że końcowe minuty meczu w dwóch różnych butach kończył będzie Łukasz Kowalczyk ...

• W Bytowie Calisia prowadzi już 5:1, a wiec GKS od awansu do 1. ligi dzieli już tylko 12. minut!

• Nie można natomiast odmówić ambicji tyskim piłkarzom, którzy starają doprowadzić do wyrównania. Brakuje jednak czystych i klarownych okazji do zdobycia gola.

• Dużo przerw w grze spowodowanych faulami, szarpana i nudna gra ...

• Strzelec jedynej dziś bramki opuszcza boisko, w jego miejsce Werner.

• Ostatnia zmiana w drużynie GKS Tychy. Boisko opuścił Lesik a na boisku pojawił się Mączyński.

• Niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie popsuł wynik w Bytowie. Tamtejsza Bytovia wysoko przegrywa z Calisią co powoduje, że tyszanie mogą pozwolić sobie w tym spotkaniu nawet na porażkę a awans i tak będzie w kieszeni. Niestety odbija się to teraz na poziomie spotkania, który jest bardzo niski.

• Faul Lesika tuż przy linii bocznej boiska, do bramki Struskiego ok 30 metrów.

• Zmiana także w GKS Tychy, Babiarza zastępuje Wawoczny.

• Pierwsza zmiana w Rakowie. na boisku pojawia sie Czerwiński.

• Strzał Szczęsnego z 17. metrów ale bez najmniejszym problemów łapię piłkę Kos.

• Zmiana napastników w drużynie GKS Tychy, swoją szansę otrzymał Malicki.

• Gra nieco się wyrównała. można pokusić się o stwierdzenie, że teraz to Raków bliższy jest podwyższenia prowadzenia niż wyrównanie dla GKS Tychy.

• Groźna zabawa Balula, który podawał do swojego bramkarza ale skończyło się pomyślnie dla GKS. Nadal prowadzą goście 1:0.

• Babiarz mimo żółtej kartki ostro potraktował rywala ale skończyło sie chyba na ostatnim już upomnieniu. Kolejne przewinienie tyszanina może zakończyć się czerwoną kartką.

• Tyszanie nie oszczędzają sie w walce o doprowadzenie remisu. W jednym ze starć ucierpiał Rokosa (na murawie).

• A na boisku dużo walki w środku pola i szarża Szczęsnego zakończona czystym wślizgiem obrońcy Rakowa.

• Tak prezentują się trybuny w Jaworznie. Kibic już rozpoczęli świętowanie awansu swojego klubu.

• Chwila przerwy w grze, na murawie opatrywany Rokosa.

• I od samego początku ten sam obraz gry co w jej pierwszej części. GKS Tychy przejmuje inicjatywę, utrzymuje się przy piłce i stara sie zagrozić bramce częstochowian, oddając przy tym fatalne strzały.

• W przerwie spotkania jedna zmiana w ekipie gospodarzy. Bizacki zmienia Czuprynę, bez zmian 2. połowę rozpoczynają goście.

• Raków Częstochowa zaczyna 2. połowę.

• Piłkarze wybiegają już na murawę po 15. minutowej przerwie. Za chwilę zaczynamy 2. połowę spotkania.

• Sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania w której o jedno trafienie skuteczniejsi piłkarze Rakowa Częstochowa.

• W Bytowie, Bytovia przegrywa juz 1;4 z Calisią Kalisz i ten wynik daje mimo porażki awans tyskiemu zespołowi!!!

• Sędzia dolicza 1. minutę do regulaminowego czasu gry.

• Nieco ucichł doping na trybunach, kibice przygaszenie bramką zdobytą przez Raków. A na boisku tyszanie szybko ruszyli do odrabiania strat wciąż jednak bezskutecznie.

• Gajos wykorzystuje dobre dośrodkowanie swojego kolegi i głową kieruję piłkę do bramki Struskiego.

• GOL !!! Raków Częstochowa obejmuje prowadzenie za sprawą Macieja Gajosa

• Lesik trafia w głowę piłkarza ustawionego w murze, tyszanie nadal utrzymują się przy piłce.

• Rzut wolny dla GKS Tychy z narożnika pola karnego.

• Trochę nudy na boisku. GKS Tychy mimo minimalnej przewagi i utrzymywaniu sie przy piłce nie potrafi zagrozić bramce Mateusza Kosa. Tyszanie grają bez pomysłu na konstruowanie swoich akcji.

• Gorąco na boisku. Faulowany Lesik sam próbował wymierzyć karę na zawodniku Rakowa, ale w porę powstrzymany przez sędziego.

• Rzut rożny tym razem dla gości.

• Niebezpieczna gra zawodnika GKS Tychy. Nogą w głowę uderzony jeden z zawodników Rakowa Częstochowa ale na szczęście szybko podniósł sie z murawy - rzut wolny.

• W tym momencie możemy napisać tylko tyle, że nie za wiele dzieje się na boisku. Liczymy na jakieś składne i co ważniejsze przemyślane akcje z obu stron.

• Maciej Gajos spróbował strzału z blisko 40. metrów ale bez problemu opadającą piłkę łapie Struski.

• Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu - ukarany Bartłomiej Babiarz.

• Duże zamieszanie pod bramką Kosa, ale w końcu wyjaśniają sytuacje obrońcy Rakowa - rzut z autu dla gości.

• Kolejny rzut rożny dla GKS Tychy, tym razem z drugiej strony boiska i do piłki zmierza Daniel Feruga.

• A na trybunach kibice mobilizują władze odnośnie budowy nowego stadionu ... "Awans już mamy na nowy stadion czekamy"

• Dobrze dośrodkowana piłka przez Pawła Lesika, strzał głową Kupczaka ale piłka mija bramkę o jakiś metr.

• Damian Czupryna wywalczył dla swojej drużyny rzut rożny.

• Dużo ataków GKS przeprowadza prawą stroną boiska gdzie ustawieni są Daniel Feruga wraz z Maciejem Mańką.

• Mateusz Kupczak kompletnie bez pomysłu wrzuca piłkę w pole karne Kosa, nie zrozumieli jego intencji koledzy z drużyny.

• Faul Arkadiusza Hyry na Sobczaku, rzut wolny w środkowej strefie boiska.

• Tyszanie nie potrafią przedrzeć sie w okolice pola karnego rywala, dobrze zorganizowana obrona Rakowa świetnie radzi sobie z atakami rywala.

• Kolejny faul tyskiego piłkarza, rzut wolny ale bez upomnienia. Kartki domaga sie natomiast Jerzy Brzęczek.

• A na boisku nie ustają ataki tyskiego GKSu, tym razem piłka rozgrywana w linii obronnej gospodarzy.

• Dużo nerwów na ławce rezerwowej Rakowa Częstochowa, sztab szkoleniowy nie zgadza sie z decyzjami sędziów. Potrzebna była pomoc sędziego technicznego.

• Warto wspomnieć po raz kolejny o fantastycznej atmosferze na trybunach - piłkarskie Święto w Jaworznie trwa.

• A po stałym fragmencie piłkę jak najdalej od własnej bramki wyekspediował jeden z obrońców Rakowa Częstochowa.

• Damian Czupryna z 16. metrów dobra próba i piłkę na rzut rożny sparował Mateusz Kos !!!

• GKS Tychy od pierwszych minut przejmuję inicjatywę i jak najszybciej próbuje wyjść na prowadzenie co zapowiada duże emocje. Tyszanie mimo iż wystarczy im remis grają o pełną pulę.

• Dobre dośrodkowanie Daniela Ferugi ze skrzydła ale nieudana próba strzału głową Damiana Szczęsnego.

• Twardo i ambitnie Maciej Mańka, wywalczył rzut z autu dla tyskiego zespołu.

• Marcin Sobczak próbował oddać strzał w bardzo niewygodnej i trudnej pozycji. Piłka daleko od bramki.

• Od pierwszy minut niezwykle głośny doping na stadionie przy ul. Krakowskiej, a na murawie od początku przy piłce GKS Tychy.

• Spotkanie rozpoczęli gospodarze.

• Już przy wyjściu na murawę piłkarzy GKS Tychy, kibice zainicjowali "1. Liga 1. Liga GKS!". Nie pozostaje nic innego jak rozpocząć arcyważny mecz dla tyskiej drużyny.

• Sędzia główny Artur Ciecierski z Warszawy wyprowadza obie 11. na płytę główną boiska. Trwa przywitanie piłkarzy i losowanie stron boiska.

• Tyscy kibice za ponad 90. minut być może rozpoczną fetę ciesząc się z awansu swojej drużyny. Zawodnicy udali sie już do szatni, za moment początek spotkania.

• Tak wyglądają trybuny stadionu w Jaworznie.

• Już tylko kwadrans dzieli nas od pierwszego gwizdka, a my z niecierpliwością wyczekujemy tego spotkania. Przypomnę raz jeszcze GKS Tychy potrzebuje jednego punktu, aby po kilkunastu latach gry w niższych ligach wrócić na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy!

• Tak do meczu przygotowuje się Bartłomiej Babiarz. W ostatnim spotkaniu rozgrywanym w Jaworznie pomocnik GKS strzelił efektowną bramkę z rzutu wolnego.

• Na stadionie już gromadzą sie kibice. W Tychach od środowej wygranej w Głogowie panowała wielka mobilizacja na dzisiejsze spotkanie i liczyć możemy na dużą liczbę kibiców i fantastyczny doping. Na trybunach już pachnie pierwszą ligą!

• Raków Częstochowa: Mateusz Kos - Bartosz Soczyński, Adam Łysek, Arkadiusz Hyra, Krzysztof Napora, Sławomir Ogłaza, Kamil Witczyk, Maciej Gajos, Łukasz Kowalczyk, Piotr Mastalerz, Jacek Rosa.

• GKS Tychy: Mateusz Struski - Maciej Mańka, Łukasz Kopczyk, Tomasz Balul, Paweł Lesik, Daniel Feruga, Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak, Damian Czupryna, Damian Szczęsny, Marcin Sobczak.

• Piłkarze przebywają już na przedmeczowych rozgrzewkach a my prezentujemy składy obu drużyn.

• W tym miejscu można przeczytać zapowiedź dzisiejszego spotkania - Zapowiedź

• Tyszanom do awansu wystarczy dziś remis, ale z pewnością podopieczni Piotra Mandrysza powalczą o pełną pulę. GKS Tychy wciąż zachował szansę na zajęcie pierwszego miejsca w lidze!

• Piękna słoneczna pogoda w Jaworznie. W takiej scenerii przyjdzie piłkarzom zmagać się w meczu 33. kolejki 2. ligi zachodniej. Dziś GKS Tychy podejmuje Raków Częstochowa. Na relację live ze spotkania zaprasza - Mateusz Godyla.