1

Ajax Amsterdam

2

• Koniec meczu! Ajaks wygrywa z Go Ahead Eagels 2:1!

• Milki posłał piłkę do Lasse Schoene, ale ten trafił obok lewego słupka bramki Go Ahead.

• Daley Sinkgraven ukarany żółtą kartką

• Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Wesley Verhoek wycofał piłkę do własnego bramkarza, ale Mickey van der Hart nie złapał jej tylko...wpuścił prosto do siatki!

• Co za błąd! Gol samobójczy Wesleya Verhoeka!

• Nicolai Boilesen był tak zdenerwowany kiedy opuszczał boisko, że kopnął z impetem w stojący obok ławki rezerwowej Ajaksu stolik.

• Ostatnia zmiana w Ajaksie, za Boilasena wszedł Menig.

• Rzut wolny dla gospodarzy, piłkę uderzał Jules Reimerink, trafił jednak prosto w ręce Jaspera Cillessena.

• Długie podanie Ricardo van Rhijna w pole karne gospodarzy, obrońcy Go Ahead bez problemy wbili piłkę spod własnej bramki.

• Zmiana w Go Ahead, w miejsce Pleta pojawił się Kolder.

• Na boisku pojawia się ARKADIUSZ MILIK! Zastąpi Ricardo Kishne.

• Rzut rożny dla Ajaksu, bez zagrożenia pod bramką Go Ahead Eagles.

• Fatalny błąd obrońców Ajaksu , którzy wybili piłkę prosto pod nogi Sjoerda Overgoora! Ten potężnie uderzył z pierwszej piłki z dystansu i zdobył kapitalną bramkę!

• Goooool!! Sjoerd Overgoor!!

• Zmiana także w Ajaksie, za Klaassena na placu gry zameldował się Riedewald.

• Pierwsza zmiana w Go Ahead. Z boiska zszedł Sander Duits, zastąpił go Jules Reinmernik.

• Mecz powoli zbliża się do końca, a obie drużyny sprawiają, jakby opadły z sił.

• Lasse Schoene przyjął piłkę z głębi pola i wbiegł w nią w pole karne Go Ahead. Uprzedził go jednak Mickey van der Hart, który wybiegł mu naprzeciw i uniemożliwił oddanie strzału.

• Glynor Plet ukarany żółtą kartką.

• Po nieudanej próbie dośrodkowania na pole karne Go Ahead piłkę pewnie wyłapał van der Hart.

• Świetna akcja Go Ahead Eagles! Dośrodkowanie z rzutu wolnego głową przyjął Overgoor. Następnie piłkarz ten oddał groźny strzał na bramkę Ajaksu, ale po raz kolejny w tym spotkaniu świetną paradą bramkarską popisał się Jasper Cillessen.

• Kolejna żółta kartka, tym razem ukarany Nicolai Boilesen.

• Nie oglądamy dziś porywającego spotkania. Chociaż Ajaks prowadzi 1:0, gra podopiecznych Franka de Boera pozostawia wiele do życzenia.

• Druga żółta kartka w tym spotkaniu, ukarany Riechedly Bazoer.

• Fatalny bład w przyjęciu piłki Anwara El-Ghaziego mógł zakończyć się stratą bramki dla Ajaksu, jednak Glynor Plet nieco pomylił się i źle uderzył piłkę, która powędrowała tuż nad poprzeczką.

• Gola Anwara El-Ghaziego.

• Zbyt dużo siły jeden z graczy Go Ahead włożył w dośrodkowanie w kierunku Sinkgravena, który nie był nawet w stanie dojść do piłki.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Ajaks prowadzi z Go Ahead Eagels 1:0. Strzelcem gola Anwar El-Ghazi.

• Sander Duits ukarany żółtą kartką.

• Plet ładnie przyjął futbolówkę, zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, ale zabrakło w jego wykonaniu dużo celności, bowiem piłka powędrowała wysoko nad bramką.

• El Ghazi mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z van der Hartem, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Schenk.

• Jeden z piłlkarzy Ajaksu dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale piłka została wybita przez defensorów Go Ahead Eagels.

• Jeffrey Rijsdijk zaskoczył Jaspera Cillessena groźnym strzałem sprzed linii pola karnego, ale reprezentant Holandii popisał się w tej sytuacji świetną interwencją.

• Piłkarze Ajaksu po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku minut mieli okazję na zdobycie gola z rzutu wolnego, ale ten fragment gry nie jest dziś ich najsilniejszą stroną.

• Turuc zagrał w kierunku Pleta, który podczas próby oddania strzału został zablokowany przez Hoorna.

• Gra nieco się uspokoiła, teraz to piłkarze gości częściej utrzymują się przy piłce i szukają dobrej okazji do przeprowadzenia ataku na bramkę Go Ahead.

• Bardzo aktywny na placu gry jest dziś Lasse Schoene. Duńczyk znów próbował zagrać w kierunku dobrze ustawionego Kishny, który przewrócił się jednak w polu karnym przeciwników.

• Świetna akcja Ajaksu! Schone minął kilku graczy Go Ahead i zgrał piłkę do rozpędzonego na Kishny. Ten w porę dostrzegł lepiej ustawionego Anwara El-Ghaziego, który pewnie pokonał Mickey'a van der Harta.

• Gooool! El-Ghazi!!!

• Świetna akcja Ajaksu! Kishna przyjął piłkę na lewej flance, sprawnie ominął kilku rywali, po czym dograł ją do El Ghaziego. Ostatecznie futbolówka po jego uderzeniu zatrzymała się tylko na bocznej siatce.

• Piłkarze Ajaksu bardzo długo rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.

• Schone zbyt mocno dogrywał futbolówkę do jednego ze swoich kolegów, który nie zdołał jej opanować. Grę od własnej bramki wznowili gospodarze.

• Mocne dośrodkowanie w pole karne Ajaksu, do piłki pewnie wyszedł Jasper Cillessen i wybił ją na rzut rożny.

• Rzut wolny dla Ajaksu, ale była to bardzo słaba próba i zbyt lekkie dośrodkowanie jednego z piłkarzy drużyny przyjezdnej.

• Indywidualna akcja Turuca, który minął trzech zawodników Ajaksu, dotarł w pole karne przeciwników i zdecydował się na oddanie strzału, który koniec końców został zablokowany.

• Niezła akcja gości z Amsterdamu, Schone sprawnie minął dwóch zawodników, zgrał futbolówkę do boku, przyjął ją Kishna, ale przy próbie oddania strzału został zablokowany.

• Warto także zaznaczyć, że Arkadiusz Milik mecz rozpoczął na ławce rezerwowych.

• Gospodarze narzucili rywalom od początku meczu ostry pressing. Zawodnicy Ajaksu jak na razie radzą sobie jednak z atakami rywali.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie.

• Rezerwowi Ajaksu: Veltman, Riedewald, Milik, Tete, Onana, Zimling, Menig.

• Rezerwowi Go Ahead Eagels: Schalk, Kolder, Cummins, Lambooij, de Bondt, Reimering, Wijnaldum.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Ho Ahead Eagels - Ajax Amsterdam!