Górnik Łęczna

2

Arka Gdynia

1

• Ostatni gwizdek sędziego Krzysztofa Jakubika i jakże ważne trzy punkty trafiają do zespołu Bogdanki. Mimo ambitnej walki goście z Gdyni nie potrafili odwrócić losów tego spotkania. Niewątpliwie bohaterem meczu jest Wojciech Łuczak.

• Piłkarze Bogdanki już chyba nie pozwolą wyrwać sobie wygranej.

• Świetnie urwał się obrońcom Nildo. Szlaga z trudem obronił jego uderzenie. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Sędzia doliczył cztery minuty.

• Schodzi z boiska Tomas Pesir. Jego miejsce zajmuje Tomasz Tymosiak.

• Jeszcze jedna kartka. Tym razem ukarany Nikitović.

• Kapitalna okazja dla Arki! Świetnie zachował się w polu karnym Piotr Kuklis, ograł jednego z obrońców i oddał strzał, który zatrzymał się dopiero na słupku. Prusak nie miałby szans aby obronić ten strzał. Goście zaczynają rzucać się do heroicznych ataków.

• Kolejny rzut rożny dla Arki kończy się w ten sam sposób. Sergiusz Prusak jest dzisiaj królem własnego pola karnego.

• Jeszcze jeden rzut wolny dla Arki. Niezłe dośrodkowanie Marcina Radzewicza po raz kolejny ofiarnie wyłapuje Prusak.

• Mogła być okazja dla Brazylijczyka Nildo. Powstrzymał go jednak gwizdek arbitra oznaczający pozycję spaloną.

• Tempo meczu nieco spadło. Gospodarze starają się szybko przerywać akcje swoich rywali. Ci natomiast zaczynają się coraz bardziej spieszyć, co nie wpływa pozytywnie na jakość ich gry.

• Nildo świetnie obsłużył Hermanna, który jednak uderzył bardzo niecelnie.

• Boisko opuszcza strzelec dwóch bramek Wojciech Łuczak. Na boisku pojawił się Nildo.

• Sygnalizującego wcześniej uraz Charles'a Nwaogu zmienił Janusz Surdykowski. Trener Petr Nemec wykorzystał tym samym limit zmian w tym spotkaniu.

• Pierwszej zmiany dokonuje Piotr Rzepka. Za Zubera na boisku melduje się Piotr Hermann.

• Wygląda na to, że przyjezdni po bramce kontaktowej nabierają wiatru w żagle. Piłkarze Bogdanki jakoś nie potrafią przenieść gry z dala od własnej bramki.

• Druga zmiana w zespole Petra Nemeca. Jędrzejowski zastępuje Flisa.

• Kolejna szansa dla Arki. Po kolejnej centrze z rzutu wolnego do strzału głową doszedł Omar Jarun. Zabrakło niedużo.

• Mamy gola kontaktowego! Piękna akcja na jeden kontakt, w której udział brało czterech graczy Arki wykańcza Charles Nwaogu.

• Po raz kolejny zagrożenie pod własną bramką pewnym chwytem piłki zażegnał Sergiusz Prusak.

• Stałe fragmenty gry nie są jednak najmocniejszą stroną graczy Bogdanki w dniu dzisiejszym.

• Ależ ma dzisiaj spore kłopoty Damian Krajanowski z powstrzymaniem Michała Renusza, który po kolejnym rajdzie wywalczył rzut rożny.

• Maciej Szlaga pewnym wyjściem zakończył kontrę Bogdanki.

• Agresywne wejście Michała Renusza zakończyło się żółtą kartką.

• Korner dla Bogdanki po akcji Michała Zubera.

• Arka nie zamierza składać broni. Po dośrodkowaniu Marcina Radzewicza zabrakło determinacji któregoś z napastników i piłka trafiła do rąk Sergiusza Prusaka.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem za faul na Bartoszewiczu ukarany został Jarzębowski.

• Kolejna tego dnia akcja Pesira z Łuczakiem zakończona strzałem ponad bramką tego drugiego.

• Gospodarze rozpoczęli drugą odsłonę.

• Wynik 2:0 jest efektem bardzo skutecznej taktyki jaką przez pierwsze trzy kwadranse realizują podopieczni Piotra Rzepki. Przyjmowanie Gdynian na własnej połowie i karcenie ich szybkimi kontrami przynosi im powodzenie. Jeżeli Arka nie zmieni sposobu rozgrywania akcji, to o korzystny wynik będzie bardzo trudno.

• Sędzia Krzysztof Jakubik zakończył pierwszą połowę meczu.

• Kontuzjowanego Benevente zmienił Mazurkiewicz.

• Po tym starciu Wallace Benevente opuszcza boisko na noszach,

• Tuż przed końcem pierwszej połowy żółtą kartkę obejrzał Piotr Kuklis.

• Zakotłowało się po tym rzucie rożnym przed polem karnym Bogdanki, gdzie Tomas Pesir bardzo niebezpiecznie zaatakował Wallace'a Benevente,

• Rzut rożny dla Arki wywalczył Marcin Radzewicz.

• Do dobrej sytuacji po drugiej stronie boiska doszedł teraz Wallace Benevente. Jego strzał głową okazał się minimalnie niecelny.

• Tomas Pesir próbował zaskoczyć bramkarza strzałem zza pola karnego. Pomylił się jednak znacząco.

• Ależ okazja na trzeciego gola dla Wojciecha Łuczaka! Wywarcie presji na ostatnim defensorze Arki zaprocentowało przechwytem i sytuacją sam na sam ze Szlagą. Bramkarz Gdynian wyszedł górą z tej sytuacji.

• Mamy teraz okres dominacji przyjezdnych. Długie wymiany piłki na połowie Bogdanki nie przynoszą jednak efektów w postaci okazji strzeleckich.

• Natychmiastowa odpowiedź Bogdanki. Piękny strzał Renusza z szesnastu metrów trafia w słupek bramki Szlagi.

• Wreszcie okazja strzelecka dla Arki. Nwaogu dograł do Benata, którego strzał obronił Prusak.

• Dość niecodzienna sytuacja. Sędzia Krzysztof Jakubik zarządził krótką przerwę na uzupełnienie płynów przez zawodników obu drużyn. Trudne warunki atmosferyczne dają o sobie znać.

• Bardzo prosty błąd Krajanowskiego kończy się faulem i żółtą kartką tego zawodnika.

• Dzisiaj na trybunach około 1500 widzów. Nie ma gości z Gdyni.

• Głęboka wrzutka z rzutu wolnego Marcina Radzewicza mogła zaskoczyć Sergiusza Prusaka, który niepotrzebnie wyszedł na szósty metr. Piłka minęła jednak bramkę.

• Gospodarze zaostrzyli grę. Kolejne niebezpieczne wejście tym razem kończy się kartką dla Kalkowskiego.

• Za próbę wymuszenia rzutu karnego ukarany napastnik Arki Gdynia.

• Ostre wejście Pielorza w nogi Kowalskiego. Sędzia nie wyjmuje jednak kartki.

• Kolejna piękna kontra gospodarzy. Znów Renusz sieje spustoszenie na lewym skrzydle.

• Niemal kopia sytuacji z dziewiątej minuty. Kapitalna asysta Pesira, a Łuczak niczym rasowy napastnik pokonuje Szlagę strzałem w długi róg tuż przy słupku.

• To mogla być kolejna groźna akcja piłkarzy Bogdanki. Gdyby nie minimalny spalony Zubera byłaby dogodna okazja na podwyższenie.

• Mamy przerwę w grze. Na boisku opatrywany jest Piotr Kuklis.

• Arka stara się rozpracować defensywę Bogdanki atakami pozycyjnymi. Gospodarze odpowiadają jednak szybkimi akcjami na skrzydłach.

• Świetna asystę zaliczył przy tym trafieniu Tomas Pesir.

• Kapitalna szybka akcja gospodarzy wkończona precyzyjnym strzałem przy słupku Łuczaka.

• Z dystansu spróbował swoich sił Wojciech Łuczak. Niestety niecelnie.

• Odważny rajd Renusza zatrzymany przez defensywę Arki.

• Nieładne zachowanie Pesira, który potrącił chwytającego piłkę Szlagę. Bez konsekwencji.

• Sędzia dał znak do rozpoczęcia spotkania. Zaczynamy miejmy nadzieję interesujące widowisko!

• Sędziowie wyprowadzają już obie jedenastki na murawę.

• Doskonała słoneczna pogoda z pewnością umili przybyłym na stadion kibicom to sportowe widowisko. W innych humorach mogą być natomiast sami piłkarze, gdyż żar lejący się z nieba nigdy nie był ich sprzymierzeńcem.

• Ławka rezerwowych Arki Gdynia: Szromnik, Jędrzejowski, Kasperkiewicz, Mazurkiewicz, Tomasik, Bochenek i Surdykowski.

• Ławka rezerwowych GKS Bogdanka: Socha, Tymosiak, Hermann, Pielach, Paluchowski, Oziemczuk i Nildo.

• Znamy już składy obu zespołów. W wyjściowej jedenastce gospodarzy znowu zabrakło miejsca dla Nildo, który znalazł się na ławce rezerwowych. W ataku Arki po raz kolejny szansę otrzymał za to Charles Nwaogu, który znowu będzie polował na gola.

• Dzisiejszy mecz będzie spotkaniem sentymentalnym dla trenera Bogdanki, Piotra Rzepki, mieszkańca Gdyni, w przeszłości zawodnika Bałtyku i Arki. - No tak, spotkam się z ziomkami - śmieje się Rzepka.

• Mecz rozpocznie się niemal w samo południe, co jest nietypową porą, niezbyt lubianą przez piłkarzy. - Chyba nikt z piłkarzy nie lubi grać o tej porze. W tym sezonie graliśmy już tak z Wartą w Poznaniu i był remis 1:1. Ale teraz będziemy chcieli wygrać, będziemy chcieli pokazać, że nam wszystkim na tych zwycięstwach Arki ciągle zależy - przyznaje Tomasz Jarzębowski, doświadczony piłkarz Arki.

• - Jesteśmy w bojowych nastrojach, bo u siebie mamy dobry bilans i do spotkania z Arką przystępujemy w roli faworyta. Nie interesuje nas remis, chcemy wygrać - zapowiada przed meczem piłkarz zespołu z Łęcznej, Wojciech Łuczak.

• Witamy w relacji ze spotkania GKS Bogdanki z Arką Gdynia. Oba zespoły teoretycznie mają jeszcze szanse na awans do Ekstraklasy, jednak są już one minimalne. Jedno jest pewne, zespół który dzisiaj przegra, straci je definitywnie.