Górnik Łęczna 2 - 0 Chojniczanka Chojnice

Górnik Łęczna

2

Chojniczanka Chojnice

0

• Koniec meczu. Górnik pewnie wygrywa z Chojniczanką i jest coraz bliżej awansu do Ekstraklasy.

• Pogramy jeszcze 3 minuty i 16. zwycięstwo Górnika w tym sezonie stanie się faktem.

• Żółta kartka dla Bednarka za faul.

• Ładna akcja i strzał Nowaka - mogło być 3:0, ale gości uratował słupek!

• Zmiana u gości - Feciuch za Japończyka Ikegamiego.

• Dobra, cofam te słowa sprzed kilku minut o chęci pójścia do szatni obu zespołów. Górnik jeszcze ciśnie niesiony dopingiem publiczności. Będzie trzeci gol dla gospodarzy?

• Strzał Roberta Bednarka. Mocny, ale w środek bramki. Mimo to sprawił Prusakowi nieco problemów. Golkiper Górnika piąstkował, czym rozpoczął... kontrę swojego zespołu. Po chwili już po drugiej stronie boiska ze skraju pola karnego strzelał Woźniak, ale za słabo. Łapie Misztal.

• Ostatnia zmiana gospodarzy. Za Bonina Szałachowski.

• Fajnie byłoby zobaczyć jeszcze jakieś gole, ale wydaje się, że jedni i drudzy są pogodzeni z sytuacją wynikową i najchętniej poszliby już do szatni.

• Goście odpowiadają... również zmianą. Tomasz Wypij za Jakuba Mrozika.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Kwiecień za Tadrowskiego.

• Mogło być 3:0 dla Górnika! Po dobrym dośrodkowaniu Kozacuksa z prawej strony boiska, Nikitoviciowi zabrakło pół metra by przeciąć podanie i efektownie wpakować piłkę do siatki. Było bardzo blisko.

• Może jeszcze jakiś zryw w wykonaniu Chojniczanki? Nie zapowiada się, ale kto wie.

• Bardzo dobry strzał Bonina prawą nogą z 14 metrów. Zawodnik gospodarzy był kompletnie nieatakowany przez rywali - nic więc dziwnego, że zdołał umieścić piłkę w siatce z takiej odległości. Czy Chojniczanka jest jeszcze w stanie coś ugrać w Łęcznej?

• 2:0! Bonin!

• Dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia mieli gospodarze. Po podaniu Woźniaka z woleja strzełał Kozacuks, ale jego strzał był niecelny.

• Sytuacja na boisku znów się jakby wyrównała. Pachnie emocjonującą końcówkę. Nie mielibyśmy jednak nic przeciwko, żeby emocje zaczęły się już teraz.

• W Ząbkach Dolcan prowadzi do przerwy z Bełchatowem 2:0 | Relacja LIVE

• Na roszadę personalną decyduje się także trener Szatałow. Bożok out - Kozacuks in.

• Zmiana u gości. Gancarczyk schodzi, za niego Iwanicki.

• Gospodarze wyszli na drugą połowę bardzo ofensywnie usposobieni. Chcą rozstrzygnąć ten mecz jak najszybciej, żeby uniknąć nerwówki w końcówce. Póki co skuteczność jednak zawodzi.

• Znów spróbowali gospodarze, przyszedł czas na strzał z dystansu w wykonaniu Miroslava Bożoka. Wyszło tak jak wcześniej w przypadku Nowaka i Mraza, czyli bardzo niecelnie. Może w końcu komuś wyjdzie jednak jakieś "okienko" w stylu "stadiony świata".

• Po dośrodkowaniu w pole karne Chojniczanki do piłki doskoczył Woźniak. Podanie było jednak nieco za mocne. Napastnik Górnika zdołał jedynie trącić piłkę czupryną, na dobrą sprawę nie miał z czego uderzyć. Piłka wyszła poza pole gry.

• Na boisku te same jedenastki, żaden z trenerów nie zdecydował się jeszcze na zmianę.

• Wracamy do gry w Łęcznej.

• Koniec pierwszej połowy. Lider 1. ligi prowadzi z beniaminkiem z Chojnic 1:0.

• Sędzia Zbigniew Dobrynin dolicza do pierwszej połowy jedną minutę.

• Chojniczanka gra piłką, kombinuje, ale póki co nie jest w stanie wypracować sobie klarownej sytuacji.

• Żółta kartka dla Szmatiuka za nierozważny faul na 35. metrze. Zawodnik Górnika był zdecydowanie spóźniony w swojej interwencji.

• Z minuty na minutę Chojniczanka przejmuje inicjatywę. Goście poczynają sobie całkiem odważnie długo utrzymując się przy piłce na połowie rywala. Czy są w stanie wyrównać?

• Do festiwalu strzałów z dystansu postanowili zgłosić się także goście, a właściwie póki co tylko jeden z nich. Jakub Mrozik trochę nieśmiało spróbował kopać z daleka - efekt słabiutki, bo piłka minęła bramkę. Za drugim razem było już nieco lepiej, bo po rykoszecie udało się wywalczyć rzut rożny. Korner nic gościom jednak nie dał.

• Głośny doping dla Górnika. W Łęcznej chcą kolejnej bramki dla gospodarzy i awansu do Ekstraklasy.

• Patrik Mraz chciał pokazać koledze Nowakowi jak powinno się strzelać, ale niestety dla łęcznian jemu też nie wyszło. 17 metrów to było za daleko, żeby trafić w bramkę. Kto następny w kolejce do strzału?

• Znów z dystansu próbował Nowak. Uderzył mocno lewą nogą, ale nie trafił w bramkę.

• Utrata gola póki co nie wpłynęła na grę gości. Spotkanie jest wyrównane, nieco dłużej przy piłce utrzymuje się ekipa Jurija Szatałowa.

• Z dystansu uderzał Tomasz Nowak. Piłka odbiła się jednak od nóg obrońców Chojniczanki i wyszła za linię końcową. Rzut rożny nie przyniósł jednak łęcznianom żadnej korzyści.

• Przepraszamy za niską częstotliwość wpisów, spowodowaną niezależnymi od nas problemami technicznymi. Robimy co w naszej mocy, by dostarczyć czytelnikom jak najdokładniejszej relacji.

• Beniaminek z Chojnic musi teraz zagrać odważniej, jeśli chce wywieźć z Łęcznej korzystny wynik.

• Piłkę w pole karne Chojniczanki dośrodkowywał Bonin, obrońcy nie zdołali jednak wyekspediować futbolówki, a w całej sytuacji najlepiej odnalazł się Arkadiusz Woźniak, który zapewnił gospodarzom prowadzenie.

• 1:0 dla Górnika! Woźniak!

• Była dobra okazja dla gości, którzy z dogodnej pozycji wykonywali rzut wolny. Piłka trafiła jednak w mur i wyszła poza boisko.

• Zza pola karnego swojej szansy szukał Tomasz Nowak, ale strzał rozgrywającego Górnika poleciał nad bramką.

• Sam poszkodowany wykonywał ten stały fragment gry, ale zrobił to bardzo kiepsko.

• Tomasz Mikołajczak faulowany tuż przed polem karnym Górnika. Będzie groźny stały fragment gry.

• Pierwsze minuty meczu upływają pod znakiem walki w środku pola. Górnik dwukrotnie zagroził bramce Rafała Misztala, dwukrotnie za sprawą Arkadiusza Woźniaka. Napastnik łęcznian najpierw z powietrza kropnął wprost w ręce golkipera, a następnie nieznacznie pomylił się przy strzale z dystansu.

• Pierwszy gwizdek sędziego Zbigniewa Dobrynina z Łodzi, a od środka gospodarze. Siadamy wygodnie w fotelach, zapinamy pasy i startujemy!

• Zawodnicy wybiegli już na murawę.

• Na stadionie jak na razie zebrało się około 2200 kibiców. Zawodnicy obu drużyn już zbierają się w tunelu.

• Do składu Górnika mimo wyleczenia kontuzji nie wrócił Łukasz Zwoliński. W pierwszym składzie z kolei ponownie zobaczymy Juliena Tadrowskiego, który zastąpi na prawej stronie obrony "wykartkowanego" Pawła Sasina.

• Ławka rezerwowych Chojniczanki: Karol Szymański, Krystian Feciuch, Paweł Iwanicki, Tomasz Wypij, Przemysław Laskowski, Tomasz Ostalczyk

• Znamy składy obu zespołów! Ławka rezerwowych Górnika: Paweł Socha, Sebastian Szałachowski, Lukas Bielak, Wojciech Kalinowski, Nikolajs Kozacuks, Bartosz Kwiecień, Łukasz Mierzejewski

• Zapraszamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią spotkania!

• Gorąco witamy ze stadionu w Łęcznej! Gorąco z powodów dwóch - z nieba leje żar, a dodatkowo atmosferę podkręca ranga spotkania. Górnik Łęczna w przypadku zwycięstwa znacząco zbliży się do Ekstraklasy. Chojniczanka z kolei trzech punktów jak wody potrzebuje do utrzymania.