Górnik Łęczna

1

Dolcan Ząbki

1

• Koniec spotkania! Remis w pełni zasłużony. Po przerwie zobaczyliśmy dwie bramki, ale to jednak pierwsza połowa stała na wyższym poziomie. Dziękujemy za uwagę.

• Kartka dla Mraza.

• Bezmyślne zachowanie Zjawińskiego, który odrzucił piłkę. Żółta kartka.

• Trzy minuty doliczone.

• Jeszcze żółtkiem ukarany Grzelak.

• Zamieszanie w polu karnym Dolcanu, ale ostatecznie faulował Bielak.

• Nikolajs Kozacuks za Zawistowskiego. To ostatnia zmiana w tym spotkaniu.

• Do ataku rzucił się Dolcan, który stara się wykorzystać szybkość swoich bocznych pomocników. Łęczna nieco w odwrocie.

• Kapitalna szybkość Mazka, który wycofał na środek pola karnego, akcję zamykał Bazler i odbija piłkę Prusak!

• Piotr Bazler wchodzi za Grzegorza Piesio.

• FATALNE pudło Zawistowskiego w sytuacji sam na sam! To chyba była piłka meczowa dla gospodarzy.

• Uderzenie Nowaka z 20 metrów ponad bramką.

• Żółta kartka dla Tadrowskiego.

• Schodzi teraz Szałachowski. Wchodzi do gry Bartosz Wiązowski.

• Chcieliśmy bramek i mamy bramki. Wyraźnie ożywiło się spotkanie. Czy którejś ze stron uda się przechylić szalę na swoją korzyść?

• Bartosz Osoliński za Długołęckiego.

• GOOOOOOL!! Tomasz Nowak pewnie i mamy remis!

• Jeszcze żółty kartonik za protesty dla Jakubika.

• Będzie rzut karny! Kartka dla Matuszka.

• Zjawiński przytomnie, z 10 metrów nie dał szans bramkarzowi, uderzając w prawy róg. Ale wielkie brawa dla Mazka, który zademonstrował niesamowite "odejście" w pełnym biegu.

• GOOOOOOOL!!! Znakomita szybkość Mazka, który wyprzedził chyba wszystkich i wystawił piłkę do Zjawińskiego!

• Bardzo mocne uderzenie Zawistowskiego ze stojącej piłki, Leszczyński z największym trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką.

• Bartłomiej Niedziela za niewidocznego ostatnio Bonina.

• Ostre dośrodkowanie Mazka i tylko boczna siatka.

• Brzydki faul Lukasa Bielaka, ale skończyło się na słownym upomnieniu.

• Pół godziny do końca. Nie widać tutaj drużyny, która zdecydowanie dominuje.

• Całkiem niezłe jest tempo tego spotkania. Oglądamy dużą ilość dośrodkowań, brakuje jedynie bramek.

• Sprytne przerzucenie piłki nad obroną Szałachowskiego, lecz Zwoliński złapany na ofsajdzie.

• Kamil Mazek wchodzi za Matuszczyka.

• Zagapili się łęcznianie. Do pozycji strzałowej doszedł Zjawiński, jednak na wysokości zadania stanął Sergiusz Prusak, który główkę wyłapał.

• Jeszcze jedna okazja Zwolińskiego, który uderzył potężnie, ale sparował na róg Leszczyński!

• Dobrze wykonuje stałe fragmenty Matuszczyk, niemal za każdym razem stwarzając zagrożenie.

• Nieco z niczego rzut rożny wywalczył Świerblewski, wykorzystując swoją szybkość.

• Bez zmiany w obu zespołach, wznowili grę goście.

• Koniec pierwszej połowy. Goli nie było, ale kilka sytuacji owszem. Wracamy za kwadrans.

• Wyskoczył zza pleców obrony Tadrowski, wpadł na linii pola karnego na bramkarza, który ostatecznie utrzymał przy sobie futbolówkę.

• Za długo zbierał się do strzału Zwoliński, w ostatniej chwili zablokowany przez Klepczarka.

• Coraz więcej problemów ma w obronie Dolcan. Przed chwilą zakręcił defensywą Zawistowski.

• Kapitalna piłka do Zwolińskiego od Szałachowskiego i najbliższej odległości na raty broni Leszczyński! To powinna być bramka!

• Strzelał z główki Szmatiuk, oczywiście po dośrodkowaniu z głębi pola, i futbolówka nieznacznie minęła słupek. Leszczyński nawet nie drgnął.

• Kartka dla Matuszczyka, za zagranie bez gwizdka.

• Tadrowski zwija się z bólu. Dostał bidiczkiem od Klepczarka.

• Akcja za akcję! Zjawiński wyprzedził obrońcę i uderzył zbyt lekko, a miał przed sobą tylko bramkarza!

• Lekkie, płaskie uderzenie Szałachowskiego z pola karnego. Bramkarz Dolcanu pewnie wyłapuje.

• Znakomita piłka w kierunku Łukasza Zwolińskiego, a ten złapał się za twarz po starciu z Piotrem Klepczarkiem. Czy rzeczywiście nie było faulu?

• Dłuuuga piłka w kierunku "Szałacha", ale dobrze odczytał do zagranie Rafał Leszczyński.

• Coraz więcej z gry ma Dolcan, przed momentem plasowany strzał Świerblewskiego przepadł w gąszczu nóg.

• Kolejna piłka z rzutu wolnego posłana przez Dolcan, z kilku metrów nie przymierzył Mateusz Długołęcki. Skutecznie utrudniał mu życie Julien Tadrowski.

• Strata za stratą w środku boiska, przerywa to faulem Sebastian Szałachowski.

• W odpowiedzi niecelnie z główki strzelał Zawistowski. Bez zagrożenia dla gości.

• Ależ sytuacja przed Świerblewskim! Skrzydłowy Dolcanu dostał na 5. metrze piłkę od... obrońcy Górnika i jakimś cudem wybił ją z linii bramkowej kolejny defensor gospodarzy!

• Inicjatywę przejmuje Dolcan, który szuka zdecydowanie długich podań z linii obrony. Jak na razie nieźle to wychodzi graczom Roberta Podolińskiego.

• Fatalnie wykonany korner przez Pawła Zawistowskiego...

• Rozgrywają piłkę łęcznianie, w ostatnim fragmencie głównie w obrębie własnej połowy.

• Na stadionie w Łęcznej jest też kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Ząbek.

• Ściął do środka Bonin na prawej stronie, ale został zablokowany przez obrońcę. I grę wznowi za moment bramkarz gości.

• Szymon Matuszek szukał Grzegorza Piesio, jednak długa piłka nieco za mocna.

• Dośrodkowanie w polu karne Łukasza Matuszczyka, najwyżej wyskoczył Dariusz Zjawiński, ale uderzył ponad bramką.

• Dość spokojny początek, na razie badają się wzajemnie obie ekipy. Gra toczy się głównie w środku.

• Przytomne wejście Patrika Mraza z lewej strony, ale już dośrodkowanie nienajlepsze. Poradził sobie defensor Dolcanu.

• Ostro potraktowany Grzegorz Bonin w bocznym sektorze, ale obyło się bez kartki.

• Rozpoczęli gospodarze!

• Minuta ciszy na cześć zmarłego kibica Górnika Łęczna - Leszka Dyjewskiego.

• Na murawie powoli kończy się rozgrzewka zawodników. Pierwszy gwizdek za kwadrans.

• Rezerwowi Dolcan: Maciej Humerski, Piotr Bazler, Marcin Figiel, Kacper Tatara, Bartosz Osoliński, Tomasz Prejs, Kamil Mazek.

• Rezerwowi Górnik: Paweł Socha, Marcin Kalkowski, Nikolajs Kozacuks, Bartłomiej Niedziela, Michał Paluch, Paweł Sasin, Bartosz Wiązowski.

• Ciepło dzisiaj w Łęcznej, słońce ładnie świeci, a termometr wskazuje prawie 15 kresek. Warunki więc niemal idealny, także spodziewamy się ciekawego widowiska.

• Nie będzie to jednak łatwe zadanie, gdyż wizytówką Górnika Łęczna jest zawsze dobra postawa na własnym terenie. Drużyna Jurija Szatałowa udowodniła to przegrywając w obecnych rozgrywkach zaledwie jednokrotnie, na inaugurację z Wisłą Płock. Jeśli to za mało, by skłonić kibiców do przyjścia na stadion w niedzielne południe, należy przypomnieć, że obie strony przegrały swoje spotkania w poprzedniej kolejce. Zielono-czarni bo brzydkim widowisku i golu straconym w końcówce nie wywieźli nawet punktu z Rybnika, natomiast Dolcan doznał dotkliwej porażki z dotychczasową latarnią 1. ligi Miedzią Legnica aż 1:4. Możemy więc śmiało stwierdzić, że zarówno Górnik jak i Dolcan będą chciały zmazać plamy po nieudanych występach i wrócić na właściwe tory.

• Do Łęcznej przyjeżdża zespół, który przed tą kolejką zajmował miejsce na podium. W sobotę kiepsko wypadły drużyny z czuba ligowej tabeli. Swoje mecze przegrały Olimpia Grudziądz i Kolejarz Stróże, natomiast remis zanotowały takie drużyny jak GKS Katowice, Wisła Płock czy Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Dla podopiecznych trenera Roberta Podolińskiego będzie to więc dobra okazja by powrócić do pierwszej trójki.

• Witamy z Łęcznej. Za niespełna godzinę miejscowy Górnik zmierzy się z Dolcanem Ząbki. Zapraszamy na relację na żywo.