Górnik Łęczna

0

Flota Świnoujście

0

• Arbiter gwiżdże po raz ostatni. Koniec dzisiejszego rozczarowującego widowiska.

• 3 minuty doliczone do drugiej części meczu.

• W 88.minucie bardzo dobrym zagraniem popisał się Szmatiuk, który lekką podcinką starał się uruchomić Bożoka. Piłkę na korner wybijają jednak obrońcy.

• Zapowiada się bardzo ospała końcówka. Po zejściu Woźniaka tempo zupełnie siadło.

• Na boisku melduje się Petr Hosek, a zastępuje Ensara Arifovicia

• Druga zmiana w drużynie gości. Bodziony schodzi, Sołowiej wchodzi.

• Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Woźniaka za próbę wymuszenia rzutu karnego. Bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego

• Bodziony chodzi w nogi Mraza, gwizdek arbitra i kara indywidualna.

• Górę wzięła jednak zadziorność i popularny "Serek" jest gotowy do kontynuowania spotkania.

• Po starciu z Piotrem Kieruzelem na murawie leży opatrywany Prusak.

• A we Flocie Sebastian Kamiński zastępuje Marka Opałacza.

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Aktywnego Niedzielę zastępuje Szałachowski

• W polu karnym Floty przewraca się Niedziela, gwizdek arbitra pozostał w spoczynku. Za protesty kierunku arbitra kartkę ogląda Woźniak.

• Riposta łęcznian! Po faulu na Mrazie, z wolnego przy linii bocznej centro-strzał w wykonaniu Zawistowskiego i po lekkim podmuchu wiatru piłka minimalnie mija spojenie bramki! Briljak może odetchnąć z ulgą, bo byłby to jego poważny błąd.

• Lewą nogą nad murem uderza Grzelak, ale Sergiusz Prusak na posterunku! Pierwsza okazja dla świnoujścian po zmianie stron.

• Teraz natomiast stały fragment gry dla wyspiarzy z bliskiej odległości od pola karnego.

• Z prawej strony dorzuca Mraza, w polu karnym piłkę przyjmuje Woźniak, ale odwrócony tyłem do bramki oddaje słaby strzał

• Tomasz Nowak, motor napędowy drużyny z Łęcznej, jest dziś wyraźnie bez formy. Przed momentem jego strzał z dystansu wylądował w górnej części siatki znajdującej się na bramką.

• Górne podanie Niedzieli tuż za plecy defensorów, tam nadbiegał już rozpędzony Woźniak, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki, która ostatecznie trafiła do Briljaka.

• Drugą połowę rozpoczynają zawodnicy z wyspy Uznam.

• Krótko podsumowując pierwszą część spotkania:

Z pewnością wielu kibiców zgromadzonych na stadionie może czuć duży niedosyt po tym, co zobaczyli. W oczy raziła szczególnie niewielka ilość sytuacji podbramkowych, a jeśli te już się przydarzyły, brakowało skuteczności. Poniżej oczekiwań sprawują się dziś Tomasz Nowak oraz Paweł Zawistowski, całkowicie niewidoczny jest też Arkadiusz Woźniak. Na pochwałę zasługuje postawa Bartłomieja Niedzieli oraz Pawła Sasina. Wszyscy zawodnicy na pokazanie pełni swoich umiejętności będą mieli jeszcze 45 minut.

• Na tym kończy się nieporywająca za specjalnie pierwsza połowa meczu.

• Na koniec żółtko ogląda Nowak, za bezpardonowy wślizg w nogi Niewiady.

• Tak jest. Bielak opuszcza boisko na noszach, w jego miejsce wchodzi Miroslav Bożok.

• W niepozornie wyglądającej sytuacji kontuzji doznał Lukas Bielak. Koledzy z zespołu sygnalizują zmianę.

• Teraz szansa na dobrą centrę przed Flotą. Z lewej strony Bonin faulował Grzelaka. Dośrodkowuje Arifović, z piłką mija się Prusak, jednak nic więcej z tej sytuacji goście nie zyskali.

• Mogło być 1:0. Po wspomnianym rożnym, futbolówka na 16. metrze trafia do Kwietnia. Ten zwodzi atakującego obrońcę i z gąszcza nóg oddaje strzał, który prawdopodobnie zatrzymał się na słupku bramki.

• Zarysowuje się wyraźna przewaga gospodarzy. Kolejny korner po strzale Zawistowskiego, a całą sytuację rozprowadził Bonin

• Dosyć długo rozgrywali swoją akcję łęcznianie. Najpierw dwukrotnie dośrodkowywał Sasin, przy czym za każdym razem piłka lądowała na głowie defensorów. Po drugim wybiciu futbolówka trafiła do ustawionego przed szesnastką Mraza, który uderzył silnie i płasko, jednak w środek bramki.

• Pierwszy strzał z dystansu, na jaki zdecydowali się gospodarze. Swoich sił próbował Bonin, jednak bez żadnego pożytku.

• Klimas Gusocenko jako drugi z zawodników Floty ogląda żółtą kartkę, po faulu z prawej strony na pędzącym Bielaku.

• Groźny strzał Kieruzela z wolnego wykonywanego z około 30 metrów, mocno bita futbolówka przechodzi jednak niedaleko spojenia słupka z poprzeczką bramki Prusaka.

• Przed momentem spadła intensywna mżawka, co na pewno wpłynie na dynamikę rozgrywania akcji.

• Nad piłką przebiega Mraz, do piłki dochodzi Zawistowski i uderza potężnie w kierunku dalszego słupka, jednak strzał przechodzi nad poprzeczką.

• Po raz drugi faulowany Niedziela i po raz drugi sędzia dyktuje rzut wolny, tym razem około 25 metrów przed polem karnym.

• Przerzut Bonina na lewą stronę, tam w pojedynku biegowym Niedziela wygrywa z Jasińskim, ale zostaje nieprzepisowo powstrzymany, za co ogląda żółty kartonik.

• Do piłki podszedł Patrik Mraz, mocno zacentrował po ziemi na krótki słupek, jednak żaden z wbiegających zawodników nie sięgnął piłki.

• Grzegorz Bonin faulowany przy linii końcowej po akcji indywidualnej.

• Ależ niewybaczalny błąd Nowaka! Traci piłkę przed polem karnym na rzecz Arifovicia, ten staje oko w oko z Prusakiem, ale to bramkarz Górnika wychodzi z tej sytuacji z obronną ręką!

• Pierwsze zagrożenie stworzone przez gospodarzy. Z własnej połowy za linię obrony przerzuca Nowak, tam wydawałoby się, że na czystą pozycję wychodzi Woźniak, jednak ten znacznie zwolnił tempo i w efekcie obejrzymy tylko rzut rożny.

• Od środka duet Woźniak-Zawistowski i zaczynamy!

• Piłkarze wchodzą właśnie na murawę boiska, a przed nimi widnieją powiewające na chłodnym wietrze zielono-czarne flagi.

• Zawodnicy zeszli już z rozgrzewki na ostateczne przygotowanie przed meczem. Gospodarze zagrają dziś na czarno, natomiast goście na biało-niebiesko.

• Dzisiejsza konfrontacja będzie wyjątkowa dla niektórych zawodników. Mianowicie, Bartłomiej Niedziela występował w ekipie ze Świnoujścia w sezonach 2010/11 oraz 2012/13. W ostatnim meczu rozegranym w Łęcznej pomiędzy obiema drużynami padł remis 1:1, a jedyną bramkę dla swojego ówczesnego zespołu strzelił właśnie Niedziela. Oprócz tego, na ławce Floty zasiada dziś Łukasz Sołowiej, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Górnika, jednak szansy na debiut od trenera Szatałowa nie otrzymał.