1

Legia Warszawa

0

• To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje już Piotr Bernaciak, zapraszam do lektury materiałów pomeczowych!

• Ostatni zespół tabeli zdobywa komplet punktów w starciu z mistrzem Polski. Forma Legii przez starciem z Dundalk wydaje się być naprawdę słaba.

• Koniec spotkania, Górnik Łęczna sensacyjnie wygrywa z Legią Warszawa, to już chyba kryzys ekipy Besnika Hasiego!

• Kartką ukarany jeszcze Krzysztof Danielewicz.

• To już końcowe sekundy spotkania, ale powinno być 2:0! Grzegorz Bonin z najbliższej odległości trafia w Łukasza Brozia stojącego w bramce!

• Thibault Moulin ukarany żółtą kartką za faul na Grzegorzu Boninie wbiegającym w pole karne.

• Mecz przedłużony o cztery minuty.

• Piotr Grzelczak zmieniony przez Dragomira Vukobratovicia.

• Dośrodkowanie w stronę Michała Kucharczyka poza linię boczną piąstkuje Sergiusz Prusak.

• Nemanja Nikolić obsłużony podaniem w polu karnym przez Vadisa Odjidja-Ofoe uderza prosto w Prusaka.

• Nemanja Nikolić zmienia Michała Kopczyńskiego, to dość spodziewana zmiana.

• Legia próbuje się odegrać, ale dośrodkowanie w pole karne nie dociera do Michała Kucharczyka, który został ośmieszony przez Pawła Sasina.

• Szósta już bramka stracona przez Legię w tym sezonie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ubiparip doskonale złożył się do strzału i pokonał bezradnego bramkarza, Górnik na prowadzeniu! Więc jednak stały fragment gry!

• A jednak! Vojo Ubiparip po rzucie rożnym!

• Bardzo podobne dośrodkowanie z rzutu wolnego i ponownie cudownie interweniuje Arkadiusz Malarz! To swojemu bramkarzowi legioniści zawdzięczają, że wciąż jest remis!

• Zanosi się na bezbramkowy remis, brakuje jakości w wykończeniu okazji strzeleckich po obu stronach. Można liczyć na stały fragment gry lub jakiś przebłysk.

• Krzysztof Danielewicz uderza ponad bramką.

• Bramkarz musi zacisnąć zęby i zachować czujność, ponieważ gospodarze mają kolejny groźny rzut wolny.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Arkadiusz Malarz paruje strzał głową jednego z rywali na słupek, do tego wygląda na to, że bramkarz odniósł jakąś kontuzję.

• Kasper Hamalainen zmieniony przez Vadisa Odjidja-Ofoe.

• Adam Hlousek fauluje Grzegorza Bonina i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Lekki strzał Vojo Ubiparipa z linii pola karnego, bez problemów broni Malarz.

• Wracając do jedenastki - Grzegorz Piesio uderzył nieźle, w lewą stronę bramki, ale właśnie tam rzucił się doświadczony golkiper zespołu z Warszawy. To już drugi mecz z rzędu, kiedy bramkarz Legii broni rzut karny!

• Michaił Aleksandrow zmienia Steevena Langila.

• Bardzo przypadkowe zagranie, wydaje się, że ręka nie powinna zostać odgwizdana, mimo to Grzegorz Bonin nie trafia do siatki! Rzut karny obroniony przez Arkadiusza Malarza!

• Rzut karny, ręka Pazdana w polu karnym!

• O drugiej części meczu można powiedzieć, że jest lepsza od pierwszej, bowiem jest znacznie bardziej wyrównana, dzieje się dużo więcej, częściej oglądamy ataki z obu stron. Wciąż brakuje tylko goli!

• Grzegorz Piesio dobrze odnalazł się w polu karnym, oddaje błyskawiczny strzał, który zostaje zablokowany przez Łukasza Brozia.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Bartosza Śpiączkę zmienia Grzegorz Piesio.

• Groźna akcja Legii! Kasper Hamalainen świetnie przyjmuje mocne, górne podanie i oddaje natychmiastowy strzał, który po rykoszecie broni jednak Sergiusz Prusak!

• Za mocne zagranie Thibaulta Moulina do Michała Kucharczyka. W tym momencie przewagę mają goście.

• Maciej Szmatiuk bezbłędnie zatrzymuje Steevena Langila, dając piłce opuścić boisko. Reprezentant Martyniki jest wściekły, domaga się rzutu rożnego.

• Groźne dośrodkowanie Michała Kucharczyka, ale było zbyt głębokie, by dotrzeć do Steevena Langila.

• Szymon Drewniak podszedł do rzutu wolnego, ale wygląda na to, że w polu karnym rywala faulował Radosław Pruchnik. Piłka dla Legii.

• Wygląda na to, że teraz gospodarze będą próbować grać z kontry. Leandro faulowany przez Michała Kopczyńskiego.

• Gra jest teraz znacznie bardziej wyrównana, atakują raz jedni, raz drudzy.

• Strzał Hamalainena świetnie broni Sergiusz Prusak! Cudowna interwencja!

• Za chwilę ruszamy z drugą połową meczu.

• Na stadionie nie słychać dopingu, za to w trakcie spotkania mogliśmy podziwiać grę... orkiestry wojskowej, która umilała oglądanie meczu widzom zgromadzonym na stadionie.

• Koniec pierwszej części meczu w Lublinie - póki co bezbramkowo.

• Długa akcja Legii zakończona niecelnym uderzeniem Thibaulta Moulina z około trzydziestu metrów.

• Wreszcie dobra okazja gości, uderza Michał Pazdan! Dośrodkowanie po rzucie rożnym i stoper oddaje strzał, piłka wpada w kozioł i przeskakuje ponad poprzeczką!

• Teraz legioniści próbują uspokoić grę, utrzymać się chwilę przy piłce, ale póki co nic z tego nie wychodzi.

• Wciąż sensacyjnie dominują piłkarze Górnika, Legia wciąż bez pomysłu na grę! Gospodarze mieli już kilka dobrych okazji, goście zaś wciąż bez dogodnej sytuacji strzeleckiej!

• Jakub Rzeźniczak beznadziejnie wykopuje piłkę, leci ona w górę i trafia do niepilnowanego Piotra Grzelczaka, ten uderza równie mocno, co niecelnie!

• Świetna okazja dla gospodarzy! Arkadiusz Malarz niecelnie piąstkuje piłkę, trafia ona pod nogi Grzegorza Bonina, piłkarz klubu z Łęcznej pudłuje z bliskiej odległości!

• Rzut rożny dla Górnika po zablokowanym dośrodkowaniu Leandro na lewej flance.

• Piotr Grzelczak obsłużony przez Bartosza Śpiączkę znakomitym podaniem w polu karnym, ale zszedł za bardzo do boku i przestrzelił!

• Paweł Sasin przecina górną piłkę do Steevena Langila, aut dla gości.

• Ponownie sprzed szesnastki po rzucie rożnym uderza Piotr Grzelczak. Skutek taki sam - ponad poprzeczką.

• Michał Pazdan w pojedynku w polu karnym przewraca Bartosza Śpiączkę, gwizdek arbitra milczy!

• Łukasz Broź z żółtą kartką za dyskusje z sędzią, obrońca rzeczywiście zachował się bardzo agresywnie w stosunku do arbitra.

• Kolejne starcie Aleksandara Prijovicia z Radosławem Pruchnikiem, sędzia uznał, że Serb zagrał nakładką.

• Składna akcja gości zakończona przez dobrą interwencję Radosława Pruchnika pod własną bramką, przytomne wybicie piłki.

• Celne dośrodkowanie Leandro z rzutu wolnego, do strzału głową dochodzi Maciej Szmatiuk. Ten strzał również przeleciał nad bramką Arkadiusza Malarza.

• Próba mocnego uderzenia z dystansu w wykonaniu Piotra Grzelczaka, niezły strzał szybuje ponad poprzeczką.

• Legioniści wciąż próbują odzyskać piłkę wysokim pressingiem, ale gospodarze świetnie sobie radzą. Wywalczyli rzut rożny.

• Próba kombinacyjnej akcji gości, ale w decydującej fazie Adam Hlousek nie zdołał celnie obsłużyć podaniem Prijovicia.

• Aleksandar Prijović mógł oddać piłkę Michałowi Kucharczykowi, za to dosłownie wpadł w Radosława Pruchnika, co arbiter zaliczył jako faul legionisty.

• Doskonała interwencja Jakuba Rzeźniczaka, doświadczony defensor utrzymał piłkę w boisku, choć ta zmierzała na rzut rożny.

• Legioniści mają duże problemy z utrzymaniem się przy piłce, co doskonale póki co wykorzystują piłkarze Górnika.

• Piotr Grzelczak staje oko w oko z Arkadiuszem Malarzem, ale z kilku metrów uderza prosto w niego! Czy tam nie było spalonego?

• Skuteczna interwencja Thibaulta Molina, choć nie było to zbyt trudne zadanie, dośrodkowanie nie było wysokiej jakości.

• Pierwszy rzut rożny w tym meczu, wykonają go gospodarze. Piotr Grzelczak zablokowany przez Łukasza Brozia.

• Strata Michała Kopczyńskiego w środku pola, pomocnik musiał ratować się faulem.

• Steeven Langil w walce o piłkę fauluje Leandro na prawym skrzydle.

• Pierwsza interwencja należy do Szymona Drewniaka, który wybija górne podanie poza linię boczną.

• Pierwszy gwizdek arbitra, mecz rozpoczyna się, przy piłce Górnik Łęczna!

• Już po losowaniu, mecz rozpoczną gospodarze.

• Czas na zapowiadanego Mazurka Dąbrowskiego.

• Oto oni - główni bohaterowie dzisiejszego widowiska pojawiają się na murawie Lublin Areny!

• Zawodnicy już ustawieni w tunelu, za dosłownie moment początek meczu!

• Zestawienie taktyczne jedenastki Legii.

• Arbitrem dzisiejszego starcia będzie pan Krzysztof Jakubik z Siedlec.

• Przed meczem, tak jak we wszystkich pozostałych spotkaniach piątej kolejki Lotto Ekstraklasy, odśpiewany zostanie Mazurek Dąbrowskiego, wszystko z powodu Święta Wojska Polskiego.

• Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak, Vadis Odjidja-Ofoe, Tomasz Brzyski, Nemanja Nikolić, Tomasz Jodłowiec, Michaił Aleksandrow, Maciej Dąbrowski

• Rezerwowi Górnika Łęczna: Wojciech Małecki, Łukasz Bogusławski, Aleksander Komor, Dragomir Vukobratović, Grzegorz Piesio, Przemysław Pitry i Kamil Poźniak.

• Do meczu coraz mniej czasu, podajmy więc także rezerwowych obu drużyn. Tradycyjnie zacznijmy od gospodarzy!

• Jak wiemy, to spotkanie to ostatni test Wojskowych przed pucharowym meczem z Dundalk. Więcej o tym można przeczytać w zapowiedzi dzisiejszego meczu, którą znaleźć można w tym miejscu.

• Za chwilę składy obu drużyn.

• Witam, już za około trzy kwadranse rozpoczyna się mecz w Lublinie - Górnik Łęczna podejmie mistrza Polski, ekipę Legii Warszawa. Na relację na żywo zaprasza Piotr Bernaciak!